بنر هدر دسکتاپ

دستگاه تضمینی درمان خروپف با یک آزمایش خواب کوچک!

دستگاه تضمینی درمان خروپف با یک آزمایش خواب کوچک!
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/04/22 2 نظر

درمان خروپف و یا وقفه تنفسی حین خواب مشکل بسیاری از افراد است که باعث چاقی، فشارخون و عوارض مختلفی می گردد، خوشبختانه راه حلی را در این مقاله توانی نو ارائه میدهیم با ما همراه باشید...

خرید دستگاه سی پپ CPAP راهکاری اساسی برای درمان خروپف است. این دستگاه به‌عنوان یک دستگاه کمک تنفسی می‌تواند یک خواب آرام و راحت را برای افرادی که مبتلاء به خروپف هستند به ارمغان بیاورد. علاوه‌براین برای افرادی که مبتلاء به بیماری‌های ریوی هستند نیز کاربردی است. در اینجا قصد داریم با دستگاه CPAP، ویژگی‌های آن و نکات خرید دستگاه سی پپ به‌طور کامل آشنا شویم.

نحوه عملکرد دستگاه CPAP

 

نحوه عملکرد دستگاه CPAP-01

محصولات مرتبط

بیشتربدانید: درمان فوری تنگی نفس در خانه!

 

دستگاه CPAP دستگاهی است که در درمان خروپف و آپنه تأثیر بسزایی دارد. این دستگاه یک فشار هوای خفیف را در راه تنفس بیمار وارد می‌کند و موجب باز شدن راه هوایی او می‌شود. از آنجا که خروپف در اغلب اوقات به علت وقفه تنفسی ایجاد می‌شود، ورود یک فشار هوای خفیف می‌تواند تا حد زیادی از تولید سر و صدای ناشی از خروپف جلوگیری کند و اکسیژن‌رسانی لازم را انجام دهد.

نوع عملکرد سی پپ در دستگاه‌هایی مانند سی پپ و ونتیلاتور هم دیده می‌شود. با این تفاوت که این دستگاه فقط یک فشار هوا دارد و به همین دلیل با قیمت ارزان‌تری به بیمار ارائه می‌شود. بنابراین اسفاده از این دستگاه برای افرادی که خروپف می‌کنند، کاملاً مقرون‌به‌صرفه است. باید به این نکته اشاره کرد که افرادی که دچار بیماری‌های حاد تنفسی هستند معمولاً به دستگاه‌هایی پیشرفته‌تری نسبت به CPAP نیاز دارند. بنابراین قبل از خرید دستگاه سی پپ به پزشک مراجعه نمایید.

انجام آزمایش برای بررسی کارایی دستگاه CPAP

 

 

بیشتربدانید: استفاده از دستگاه کمک تنفسی بای پپ چه عوارضی دارد؟؟؟

 

بسیاری از افراد در اطمینان به دستگاه CPAP دچار تردید می‌شوند. راه حلی که برای رفع این تردید وجود دارد انجام یک آزمایش یا تست بخواب است. آزمایش خواب را می‌توان به سادگی در منزل یا کلینیک انجام داد. کافیست فرد همانند روال عادی زندگی خود در ساعت خواب به تخت خواب خود برود و دستگاه را روشن نماید. سپس با بررسی وضعیت خواب بیمار و میزان خروپف، کارایی دستگاه ارزیابی می‌شود.

پس از خرید دستگاه سی پپ یک پمپ هوا و ماسک در جعبه دیده می‌شود. در این دستگاه فشار هوا به دو شکل ساده و متغیر به راه تنفس بیمار وارد می‌شود. در صورتی که فشار هوا ثابت باشد هوا بدون تغییر وارد دستگاه تنفسی بیمار می‌شود. اما اگر فشار هوا متغیر باشد با استفاده از الگوریتم داخلی دستگاه، فشار هوا متناسب با نیاز فرد تغییر می‌کند. هوایی که تحت فشار وارد مجرای تنفسی بیمار می‌شود می‌تواند از کلاپس ریوی جلوگیری کند به همین دلیل در تنفس بیمار وقفه‌ای ایجاد نمی‌شود.

در درون دستگاه کارت حافظه‌ای برای ثبت الگوی خواب فرد تعبیه شده است. بنابراین پس از اینکه فرد دستگاه را استفاده کرد و به خواب رفت، الگوی خواب وی ثبت می‌شود و برای بررسی‌های بعدی مورد تحلیل قرار می‌گیرد. با خرید دستگاه سی پپ از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو می‌توانید در منزل خود این دستگاه را تست نمایید. پس از انجام تست خواب و بررسی نتایج آزمایش می‌توان به کارایی این دستگاه پی برد و با اطمینان خاطر آن را خریداری کرد.

کاربردهای دستگاه CPAP سی پپ

 

 

بیشتربدانید: تأثیر استرس و اضطراب بر سلامتی قلب چیست؟

 

درمان خروپف

خروپف به‌عنوان یک صدای آزاردهنده می‌تواند سایر افراد خانه را در سکوت شب آزار دهد. با استفاده از این دستگاه کمک تنفسی می‌توان تا حد زیادی خروپف را درمان کرد. کافیست فرد در طی روز چند بار از این دستگاه استفاده کند تا به مروز زمان به آن عادت کرده و در هنگام خواب بتواند دستگاه را بر روی صورت خود نگه دارد.

درمان آپنه

اولین کاربرد دستگاه CPAP در درمان آپنه است. آپنه حالتی است که در آن فرد در هنگام خواب با چند لحظه وقفه تنفسی مواجه می‌شود و از خواب بیدار می‌شود. گاهی‌اوقات این حالت با خروپف نیز همراه است. این دستگاه کمک می‌کند تا به راه تنفسی بیمار، اکسیژن برسد و شب هنگام به علت وقفه تنفسی از خواب بیدار نشود.

درمان ادم ریوی

ادم ریوی عارضه‌ای است که معمولاً به علت آب آوردن ریه اتفاق می‌افتد. افرادی که دچار این بیماری می‌شوند هنگام تنفس با مشکل مواجه می‌شوند. خرید دستگاه سی پپ می‌تواند تا حد زیادی به این افراد نیز کمک می‌کند.

درمان نارسایی هیپوکسیک

این بیماری معمولاً به‌دلیل کاهش توانایی ریه اتفاق می‌افتد. با کاهش توانایی ریه، اکسیژن‌رسانی مختل می‌شود. در چنین شرایطی سی پپ می‌تواند تا حدودی در بهبود بیمار مؤثر واقع شود. اما در موارد حاد باید از دستگاه ونتیلاتور استفاده شود.

 انواع دستگاه CPAP

 

 

بیشتربدانید: نکاتی که در زمان خرید پالس اکسیمتر باید توجه کرد!

 

هنگام خرید دستگاه سی پپ معمولاً با دو نوع مختلف این دستگاه تحت عنوان سی پپ معمولی و سی پپ اتوماتیک مواجه می‌شوید. هر دو نوع دستگاه می‌توانند کارایی مناسبی برای بیمار داشته باشند. باید شدت و نوع بیماری را در هنگام انتخاب دستگاه مد نظر قرار داد. در ادامه هر یک این دو نوع دستگاه کمک تنفسی را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

دستگاه CPAP معمولی

این دستگاه دارای قابلیت تنظیم فشار هوای خروجی بر طبق دستور پزشک است. همچنین صرفاً مطابق با تنظیماتی که بر روی آن اعمال شده است، کار می‌کند. هنگامی که تنظیمات بر روی دستگاه اعمال شد، بیمار می‌تواند به راحتی از آن استفاده کند. در بیماری‌های تنفسی سبک معمولاً از این نوع دستگاه استفاده می‌شود.

دستگاه CPAP اتوماتیک یا اتو سی پپ

در نوع اتوماتیک این دستگاه، تنظیم فشار هوا به‌صورت خودکار بر طبق نیاز بیمار در هر لحظه صورت می‌گیرد. این دستگاه دارای سنسورهایی است که فشار هوا را در زمان دم و بازدم کاملاً متناسب با نیاز بیمار تنظیم می‌کند. بنابراین استفاده از آن برای افراد آسان‌تر است. خرید دستگاه سی پپ اتوماتیک برای افرادی که مشکلات تنفسی بیشتری دارند مناسب است.

میزان صدای دستگاه CPAP

 

 

بیشتربدانید: جدید ترین راه‌های درمان وقفه تنفسی و خروپف 2021

 

اغلب افراد هنگام خرید دستگاه سی پپ در مورد میزان سر و صدای آن نگران هستند. اما باید گفت این دستگاه هیچگونه سر و صدایی ندارد. دستگاه‌هایی که پس از مدتی سر و صدا تولید می‌کنند باید از نظر فیلتر هوا بررسی شوند. یک فیلتر کثیف می‌تواند باعث بروز سر و صدا در دستگاه شود. در صورتی که فیلتر هوا گرفتگی نداشته باشد باید لوله خرطومی دستگاه را بررسی کرد. اگر بر سر راه لوله خرطومی مانعی وجود داشته باشد، باعث ایجاد سر و صدای اضافه می‌شود. بنابراین بروز سر و صدا نشان‌دهنده مشکلی در دستگاه است.

برندهای معتبر دستگاه CPAP

 

 

 

بیشتربدانید: علت و درمان تنگی نفس در زمان خواب(شب) چیست؟

 

هنگام خرید دستگاه سی پپ بهتر است به سراغ برندهای معتبر این محصول بروید. از برندهای معتبر این محصول می‌توان به دستگاه CPAP لوون اشتایین و رسمد اشاره کرد. برند لوون اشتایین ساخت کشور آلمان است و در دو مدل prisma و SOMNO در بازار موجود است. توسط این برند محصولات باکیفیتی وارد بازار شده است. سنسورهای دستگاه در این برند حساسیت بالایی دارند و به خوبی می‌توانند وضعیت دم و بازدم بیمار را تحت کنترل داشته باشند. در مدل‌های این برند به منظور بهبود تنفس بیمار از مرطوب‌کننده نیز استفاده شده است. ویژگی دیگر در دستگاه‌های این برند، وجود کارت حافظه است. با استفاده از کارت حافظه به راحتی می‌توان الگوهای خواب فرد را ثبت کرد.

برند معتبر دیگر برای خرید دستگاه سی پپ، برند رسمد است. این برند ساخت کشور استرالیا است و جزء برندهای شناخته شده و پر فروش محسوب می‌شود. این برند نیز دستگاه‌های خود را به سنسورهای حساس، مرطوب‌کننده تنفسی و کارت حافظه، مجهز کرده است. محصولات این برند تا کنون کیفیت و کارایی خوبی از خود نشان داده‌اند. لازم به ذکر است که هر دو برند این دستگاه در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو موجود هستند و می‌توانید به راحتی از ما تهیه کنید.

نکات مهم در خرید دستگاه سی پپ

 

 

بیشتربدانید: معرفی بهترین دستگاه های کمک تنفسی بای پپ و سی پپ سال 2021

 

هنگام خرید دستگاه سی پپ توجه به برخی نکات می‌تواند منجر به خرید سنجیده‌تری شود. در ادامه برخی از این نکات را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

  1. دستگاه CPAP را از برندهای مطرح و شناخته شده خریداری کنید. برندهای ناشناس معمولاً استانداردهای لازم را ندارند و ممکن است کارایی مناسبی نیز نداشته باشند.
  2. برای خرید ماسک دستگاه توجه داشته باشید که ماسک با صورت بیمار همخوانی داشته باشد. ماسک‌های نامناسب می‌توانند باعث ایجاد زخم و احساس ناراحتی در بیمار شوند.
  3. هنگام خرید دستگاه سی پپ، دستگاهی را انتخاب کنید که سنسورهای آن حساسیت بالایی داشته باشند و بتوانند به دم و بازدم بیمار واکنش نشان‌دهند و الگوی تنفس بیمار را به درستی تشخیص دهند.
  4. بهتر است مدل‌هایی از دستگاه را انتخاب کنید که دارای مرطوب‌کننده باشند. این خصوصیت باعث می‌شود حالت خشکی دهان و بینی از بین برود و بیمار حس بهتری هنگام استفاده از سی پپ داشته باشد.
  5. بهتر است دستگاهی را خریداری کنید که دارای کارت حافظه باشد. با استفاده از کارت حافظه می‌توان الگوی خواب فرد را به دست آورد و جهت بررسی‌های دوره‌ای به پزشک معالج نشان داد.
  6. هنگام خرید دستگاه سی پپ به گارانتی و خدمات پس از فروش آن دقت کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید از خدمات آن استفاده نمایید.  

خرید دستگاه سی پپ می‌تواند درمان کارآمدی برای خروپف و آپنه باشد. با استفاده از این دستگاه راه تنفس بیمار مسدود نخواهد شد و اکسیژن لازم برای خواب شبانه فرد تأمین می‌شود. بنابراین علاوه‌بر این که خواب راحت‌تری را تجربه می‌کنید، دیگر شاهد شکایت اطرافیان از صدای خروپف خود نخواهید بود.

نظرات

captcha Refresh
حمید فرهادی
۰۰
پاسخ

سلام امکانش هست یه ماه اجاره کنیم بعدش بخریم؟

توانی نو
۰۰

بله قربان

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

محصولات مرتبط

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp