بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

دستگاه اکسیژن ساز:قیمت و خرید بهترین دستگاه اکسیژن ساز خانگی ارزان

دستگاه اکسیژن ساز، خرید دستگاه اکسیژن ساز در انواع اکسیژن سازهای 5 لیتری، 8 لیتری، 10 لیتری با قیمت ارزان. بهترین دستگاه اکسیژن ساز های خانگی و بیمارستانی به صورت اینترنتی از تجهیزات پزشکی توانی نو قابل خریداری است. انواع برندهای اکسیژن ساز ایرانی، چینی، آمریکایی و تایوانی شامل برند: زنیت مد، نایدک، ای ام جی، سوشیا، یوول، اکیومد، اکساز، اکسیژن پلاس، هایکونب و... همراه با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش در فروشگاه دستگاه اکسیژن ساز و تجهیزات پزشکی توانی نو موجود بده و به فروش میرسند.

خرید دستگاه اکسیژن ساز(oxygen concentrator) برای افرادی که نیاز به اکسیژن تراپی دارند طبق دستور پزشک بهترین جایگزین کپسول اکسیژن است، زیرا برخلاف کپسول اکسیژن دستگاه اکسیژن ساز نیاز به پر کردن ندارد و قادر است به طور مدام در هر ساعت از شبانه روز اکسیژن مورد نیاز بیماران را تامین و تولید نماید. توجه بفرمایید که دستگاه اکسیژن ساز با دستگاه تصفیه هوا متفاوت است.

 

راه اندازی دستگاه اکسیزن ساز

 

 

دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

دستگاه اکسیژن ساز برخلاف کپسول اکسیژن نیاز به پر کردن و درد سر رفت و آمد ندارد و کافی است که  آنرا به برق زده و اکسیژن خالص با فشار قابل تنظیم(0.5 تا 10 لیتر) دریافت کنید. دستگاه اکسیژن ساز در دونوع  ثابت و قابل حمل یا پرتابل می باشد. مکانیسم کار دستگاه اکسیژن ساز به این گونه است که هوای موجود در محیط را دریافت و با عبور آن از مخزن زئولیت، اکسیژن (21%)آن را متراکم و به خلوص بالای  90% میرساند.

دستگاه اکسیژن ساز در مراکز درمانی و منزل برای بیماران حاد و مزمن تنفسی که نیاز به اکسیژن تراپی دارند (مانند بیماران COPD ،آپنه و... ) بسیار توصیه می شود. از مزایای دستگاه اکسیژن ساز میتوان به خلوص بالای اکسیژن،صدای کم،جابه جایی راحت و مقرون به صرفه بودن آن اشاره کرد. در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو امکان خرید اینترنتی تجهیزات پزشکی وجود دارد.

 

لیست قیمت اکسیژن ساز توانی نو

لیست قیمت اکسیژن ساز ها در توانی نو  مرتبا به روز گردیده و  منبعی قابل اعتماد برای مشتریان و همکاران تجهیزات پزشکی به شمار می آید. شما درتوانی نو می‌توانید نسبت به خرید دستگاه اکسیژن سا، اکسیژن ساز خانگی و قابل حمل یا پرتابل از مارک های معتبر و قیمت مناسب اقدام کنید. برای مشاهده قیمت دستگاه اکسیژن ساز خانگی و  قابل حمل یا پرتابل محصولات زیر را ملاحظه کنید.

معمولا نحوه راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز 5 لیتری،8 لیتری و10 لیتری به یک صورت می باشد. اکسیژن ساز ها به طور معمول دارای دو عدد فیلتر هستند: یک عدد فیلتر اسفنجی خارجی و یک عدد فیلتر داخلی.

همانطور که در ویدئو هم گفته شد، فیلترهایی که قابلیت شستوشو  دارند را درصورت داشتن گرد و غبار و یا دوده می توانید با آب و صابون بشوید و بعد از اینکه کاملا خشک شدن از آن استفاده نمایید. به طور معمول تمامی فیلتر های خارجی اکسیژن سازها قابل شستوشو هستند و فقط برخی از فیلتر های داخلی قابل شستوشو میباشند که در نتیجه بعد از طی مدت تقریبا 6 ماه باید اقدام به تعویض فیلتر داخلی نمود.

 

خرید دستگاه اکسیژن ساز و لیست قیمت انواع اکسیژن ساز

 

از مهم ترین نکته هایی که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که اکسیزن ساژ در محلی باشد که زیر آن ترجیحا فرش و یا پارچه پشمی قرارا نگیرد و اطراف دستگاه 30 تا 40 سانتی متر هوا خور داشته باشد که این مهم سبب میشود تا درصورت استفاده طولانی مدت ، دمای دستگاه زیاد بالا نرود و درنتیجه خرابی دستگاه به حداقل برسد. ضمنا توجه نمایید که بهتر است از آب مقطر که املاح کمتری دارد در لیوان مرطوب کننده استفاده شود تا لیوان رسوب نگیرد.

نکته: برخی از اکسیژن ساز ها در قسمت زیر دارای بست پلاستیکی و یا پیچ هستند که قبل از استفاده باید آنها را باز نمود،در غیر این صورت دستگاه صدایی زیاد تولید میکند و احتمال آسیب به دستگاه اکسیژن ساز افزایش  می یابد.

خروجی نبولایزر دستگاه اکسیژن ساز

قابلیت نبولایزر در برخی از دستگاه های اکسیژن ساز وجود دارد. این قابلیت برای بیماران تنفسی که از دارو های استنشاقی مانند سالبوتامول،آترونت ،کامبیونت و... استفاده می نمایند کاربردی است. لازم به ذکر است که هوای خرجی از قسمت نبولایزر با شدت بیشتر میباشد ولی خلوص اکسیژن آن 21 درصد است که در نتیجه مناسب اکسیژن تراپی نیست.

در هنگام جابجایی دستگاه مراقب باشید دستگاه افقی و یا برعکس نشود زیرا ممکن است آسیب زیادی به اکسیژن ساز وارد نماید.

بهتر است برای دستگاه یک محافظ برق تهیه نمایید تا در صورت تغییر ولتاژ از آسیب به مدارالکتریکی جلوگیری شود.

نحوه تنظیم میزان لیتر خروجی اکسیژن:اکسیژن ساز ها در لیتر های مختلف تولید میشوند که حداکثر و حداقل لیتراژ تولیدی را بر روی فلومتر نمایش میدهد. توجه نمایید که لیتراژ در زمان روشن بودن صفر نباشد و همچنین از حداکثر عدد نمایش داده شده برروی فلومتر هم بالاتر نباشد. زیرا باعث میشود به کمپرسور فشار زیادی وارد شود و همچنین خلوص اکسیژن خروجی کاهش یابد.

با استفاده از دستگاه پالس اکسیمتر که میزان خلوص اکسیژن خون بیمار را نشان میدهد باید لیتر خروجی را تنظیم نمود،البته با پزشک مشورت کنید که چه درصد خلوصی برای بیمار طبیعی است.

نکته مهم:در برخی بیماران مانند بیماران COPD و... میزان خلوص اکسیزن کمتر از 90 درصد هم بنابر تشخیص پزشک معالج طبیعی به شمار می آید. درصورتی که افراد سالم باید خلوص اکسیژنشان بالای 92 درصد باشد.

قدرت خروجی دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز برخلاف کپسول اکسیژن و اکسیژن سانترال بیمارستان که قدرت فشار خرجی بالایی دارند از قدرت به نسبت کمتری دارد و به همین علت افرادی که دستگاه اکسیژن ساز خریداری می نمایند بیان میکنند که هوای خروجی را احساس نمی کنند. قدرت خروجی اکسیژن ساز های 5 لیتری به طور معمول 0.5 بار و قدرت خروجی دستگاه های اکسیژن ساز 8 لیتری و 10 لیتری طبق مشخصاتی که در کاتالوگ درج شده تا 1.1  و 1.5 بار است در صورتی که کپسول اکسیژن و اکسیژن سانترال 2 الی 3 بار قدرت خروجی دارند.

دستگاه اکسیژن ساز برای بیماران خاص تنفسی مانند معجزه‌ای است که از مشکلات پیشین استفاده از کپسول‌های اکسیژن کاسته و به تنفس بهتر این بیماران کمک می‌کند. بسیاری از بیمارانی که با مشکلات مربوط به ریه، قلب، گردش خون و... دست به گریبان هستند، نیازمند تنفس اکسیژن با غلظت بالای 90% خواهند بود و به این منظور، ضروری است که از انواع دستگاه اکسیژن ساز یا کپسول‌های اکسیژن استفاده کنند. درباره مکانیزم دستگاه‌های اکسیژن ساز و انواع آن در ادامه به تفصیل صحبت خواهیم نمود.

تفاوت دستگاه اکسیژن ساز با دستگاه های بای پپ و سی پپ :دستگاه کمک تنفسی بای پپ و دستگاه سی پپ برای رفع انسداد های تنفسی یا آپنه مورد استفاده قرار میگیرند و هیچ اکسیژنی تولید نمیکنند و امکان استفاده از بای پپ و سی پپ در صورت تجویز پزشک و انجام  تست خواب در منزل و یا کلینیک صورت میگیرد.

دستگاه اکسیژن ساز و انواع آن

مکانیزم عملکرد دستگاه اکسیژن ساز

هوای موجود در جو زمین در شرایط طبیعی، شامل 78% نیتروژن، 21% اکسیژن و 1% گازهای دیگر است. در محیط‌های شهری و اماکنی که دست خوش تغییر توسط پیشرفت‌های بشر بوده، میزان آلاینده‌ها می‌تواند این نسبت را تا حدودی تغییر دهد و تعادل طبیعت را بر هم بزند. بدن انسان به طور طبیعی می‌تواند از همان 21% اکسیژن موجود در محیط، مقدار مورد نیاز خود را تامین کند؛ اما در پاره‌ای از موارد، به دلیل نارسایی‌های قلبی و یا ریوی، امکان تامین اکسیژن مورد نیاز بدن از طریق میزان اکسیژن طبیعی موجود در هوا وجود نخواهد داشت. در این شرایط، پزشکان با تجویز مقدار معینی از اکسیژن غلیظ، نیاز بدن را تامین می‌کنند. در این تجویز، اکسیژن مورد نیاز بدن بیماران با غلظت بیش از 90% و فشاری در حدود 1.5 تا 3 برابر فشار طبیعی اتمسفر، وارد دستگاه تنفسی آنان خواهد شد.

دستگاه اکسیژن ساز، وسیله‌ای است که با عبور دادن هوای طبیعی محیط از فیلترهای حاوی پودر زئولیت، نیتروژن هوا را استخراج کرده و اکسیژن با غلظت بالای 90% تولید می‌کند. در واقع این دستگاه با مکش هوای اتاق و استخراج اکسیژن موجود در آن، گاز اکسیژن با درصد خلوص زیاد ایجاد می‌کند و این اکسیژن غلیظ شده سپس توسط کمپرسورهای فشار، فشرده شده و به وسیله سوند و ماسک مخصوص، به سیستم تنفسی بیماران هدایت می‌شود. البته مکانیزم‌های مختلفی درباره دستگاه‌های اکسیژن ساز وجود دارد، اما سیستم کلی انواع پرکاربرد آن به همین صورت است. این دستگاه‌ها در ظرفیت‌های مختلف تولیدی (از 0.5 تا 10 لیتر در دقیقه) در بازار موجود هستند و انواع مختلفی نیز دارند که در ادامه درباره هر یک صحبت خواهیم کرد.

در این مکانیزم، «زئولیت» کلیدی‌ترین نقش را ایفا می‌کند و برای درک بهتر مکانیزم دستگاه اکسیژن ساز، باید درباره این کانی بیشتر بدانیم. کانی زئولیت برای اولین بار توسط بارون فردریک کانستد سوئدی در سال 1756 میلادی کشف شد. این دانشمند سوئدی، هنگام آزمایش با یک کریستال معدنی متوجه شد که در اثر حرارت دادن به کریستال،  از ساختمان این ترکیب بخارات آب استخراج می‌شود. به همین علت نام زئولیت که ترکیبی از دو کلمه Zeo (جوشان) و Lithos (سنگ) از واژه‌های یونانی گرفته شده را برای این کانی، انتخاب نموده است. زئولیت‌ها، بلورهای آلومینوسیلیکات عناصر گروه IA و IIA هستند و به خاطر ویژگی‌های ساختاری که دارند، به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال زئولیت‌ها به دلیل داشتن ساختمان حفره‌های غربال مولکولی، در جدا کردن گازها کاربرد گسترده ای دارند؛ لذا در ساخت دستگاه‌ اکسیژن ساز و جداسازی مولکول‌های نیتروژن از اکسیژن، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه‌های اکسیژن ساز انواع مختلفی دارند که در شرایط مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما دو نوع اصلی آن که در بازار موجود است و برای استفاده خانگی به فروش می‌رسد، شامل دستگاه‌های ثابت و پرتابل (متحرک) است. این تقسیم بندی بر اساس نوع مکانیزم و ظرفیت انجام گرفته و هر یک از این دو نوع می‌توانند از تکنولوژی‌های مختلفی برای تولید اکسیژن استفاده کنند. در اینجا درباره هر یک از انواع این دستگاه‌ها و تفاوت آن‌ها به اختصار توضیح خواهیم داد:

 

 1. دستگاه اکسیژن ساز ثابت

دستگاه‌های ثابت، دستگاه‌هایی هستند که بیشترین کاربرد در سطح خانگی را دارند و اغلب در ظرفیت‌های 3، 5 و 10 لیتر در دقیقه تولید می‌شوند. این نوع دستگاه‌ها دارای حجمی بزرگ هستند و با داشتن چهار چرخ کوچک در زیر دستگاه، امکان حرکت دستگاه در سطح اتاق را فراهم می‌کنند. با وجود اینکه توانایی جابجایی این دستگاه‌ها در سطح فضای داخل خانه وجود دارد، اما این دستگاه‌ها از نظر دسته بندی در رده دستگاه‌های ثابت قرار می‌گیرند. تکنولوژی مورد استفاده در این دستگاه‌ها برای تولید اکسیژن به طور عمومی PSA (Pressure swing adsorption) است و از همان فیلترهای حاوی زئولیت و کمپرسور فشرده ساز هوا استفاده می‌کند. فشار دمندگی اکسیژن در این دستگاه‌ها می‌تواند بر حسب تجویز دکتر تغییر کند و همچنین می‌تواند به دو شکل پالسی و پیوسته، به تولید اکسیژن بپردازد. حالت پالسی این دستگاه به این صورت است که با توجه به فشار تعیین شده، در بازه‌های زمانی خاص اقدام به تولید و ذخیره سازی اکسیژن می‌کند. در حالت پیوسته اما به شکل مداوم و بدون توقف اکسیژن را تولید و به بیمار منتقل می‌کند. این دستگاه‌ها بر خلاف کپسول‌های اکسیژن که نیاز به پر کردن مرتب داشتند، بدون نیاز به شارژ و تنها با وصل بودن به برق شهری می‌توانند به طور مرتب اکسیژن تولید نمایند.

 

دستگاه اکسیژن ساز ثابت (خانگی) قیمت و خرید

 

 1. دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل

دستگاه‌های اکسیژن ساز پرتابل یا قابل حمل، حجم و وزن کوچک‌تری نسبت به دستگاه‌های ثابت دارند و می‌توانند توسط فرد به نقاط مختلف حمل شوند. با کمک این دستگاه‌ها فرد بیمار نیازی به حبس شدن در خانه ندارد و می‌تواند اکسیژن مورد نیاز خود را در محیطی بیرون از خانه نیز دریافت نماید. تکنولوژی اصلی تولید اکسیژن در دستگاه‌های پرتابل نیز مانند دستگاه‌های ثابت است و تنها تفاوت موجود در آن، وجود یک باتری است که با اتصال به برق شهری یا فندک خودرو نیز قابل شارژ است و نیاز مداوم به برق را بر طرف می‌کند. همچنین این دستگاه‌ها از تکنولوژی OCD (Oxygen conserving device) برای صرفه جویی بیشتر در تولید اکسیژن استفاده می‌کنند. مکانیزم تکنولوژی OCD به این صورت است که با سنسور حساس به فشار موجود در دستگاه، زمان دقیق دم و بازدم بیمار را شناسایی کرده و تنها در زمان دم، اکسیژن به لوله‌ها پمپاژ می‌کند. به این ترتیب، میزان اکسیژن مصرفی دستگاه کاهش یافته و این موضوع، باعث می‌شود ظرفیت پایین تولید اکسیژن دستگاه و باتری کوچک آن، موجب کمبود اکسیژن بیمار نشود.

دستگاه اکسیژن ساز پرتابل (قابل حمل) قیمت و خرید

موارد کاربرد دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز، از جمله تجهیزات پزشکی ضروری برای بیماران آمفیزم (انسداد مزمن ریه) به شمار می‌شود. به جز این، بیماران دیگری که از مشکلات حاد ریوی مانند آسم پیشرفته و برونشیت رنج می‌برند نیز گاهاً با تجویز پزشک باید از این دستگاه استفاده کنند. همچنین افراد سالم نیز برای رفع خستگی روزانه می‌توانند به صورت محدود از این دستگاه بهره ببرند. به طور کلی اکسیژن درمانی، یکی از روش‌های درمان بسیاری از بیماری‌های مربوط به ریه و قلب است و گاهاً برای افرادی که دچار کمبود هموگلوبین خون هستند و بدن آن‌ها توانایی حمل اکسیژن در طول شریان‌های مخلتف را ندارد نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی، میزان اکسیژن مورد نیاز بیماران توسط پزشک و با واحد لیتر در دقیقه تعیین می‌شود. اما این دستگاه‌ها (فارغ از نوع خانگی یا بیمارستانی) می‌توانند کاربردهای متعدد دیگری نیز داشته باشند. در اینجا به برخی از کاربردهای دیگر دستگاه اکسیژن ساز اشاره خواهیم کرد:

 • به عنوان پادزهر برای مسمومیت‌های گازی (به ویژه مسمومیت با کربن مونواکسید)
 • ضد عفونی کننده ریه به ویژه در برابر میکروب‌های بی‌هوازی
 • کاهش تورم و تجمع مایعات در محل سوختی
 • موثر در بهبود هیپوکسمی (کاهش فشار اکسیژن در سرخ‌رگ‌ها)
 • التیام حملات عصبی ناشی از ارتفاع زدگی برای کوهنوردان و خلبانان
 • بهبود حملات عصبی ناشی از دریازدگی در دریا
 • و...

موارد مختلف کاربرد دستگاه اکسیژن ساز خانگی مشاهده قیمت

اجزای اصلی دستگاه اکسیژن ساز

شناختن اجزای مختلف دستگاه اکسیژن ساز به درک بهتر ساختار آن و همچنین چگونگی نگهداری از آن کمک خواهد کرد. به همین جهت در اینجا، درباره اجزای اصلی موجود در تمامی دستگاه‌های اکسیژن ساز موجود در بازار توضیح خواهیم داد:

 • فیلترهای ورودی هوا

هوایی که وارد دستگاه می‌شود، باید از گرد و غبار و آلاینده‌های دیگر خالی باشد. به همین جهت در بخش ورودی هوای دستگاه‌های اکسیژن ساز، دو فیلتر تصفیه هوا قرار می‌گیرد. فیلتر اول از جنس پلی اورتان یا همان ابر صنعتی است که از ورود گرد و غبار به دستگاه جلوگیری می‌کند و بهتر است که حداقل هفته‌ای یکبار با آب (بدون شوینده) شسته شود. فیلتر دوم فیلتر هپا (HEPA) است که در اغلب دستگاه‌های پیشرفته تصفیه هوا نیز قرار دارد و وظیفه آن، از بین بردن ویروس‌ها، باکتری‌ها و ذرات میکرونی موجود در هوا است. این فیلتر نیز بسته به راهنمای دستگاه باید در دوره معینی تعویض گردد.

 • کمپرسور هوا

کمپرسور هوا در دستگاه اکسیژن ساز، وظیفه مکش هوای اتاق به درون دستگاه را بر عهده دارد. هوا از طریق کمپرسور وارد دستگاه شده و متراکم می‌شود تا با فشار معینی به سمت سیلندرهای زئولیت هدایت شود. دلیل اصلی صدایی که دستگاه‌های اکسیژن ساز دارند، وجود همین کمپرسور هوا است و به همین جهت، قرار داشتن آن در یک باکس عایق و همچنین کیفیت کمپرسور، در کاهش صدای دستگاه تاثیر بسزایی دارد. در ادامه درباره برندهای معتبری که از کمپرسورهای استاندارد در دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند، صحبت خواهیم نمود.

 • دریچه متحرک

دریچه متحرک یا شیر برقی، یک دریچه چهار مسیره است که به طور دائم در حین فعالیت دستگاه در حال سوئیچ کردن مسیر هوا است. این دریچه از طرفی وظیفه هدایت هوای کمپرس شده از کمپرسور به سوی سیلندر زئولیت را بر عهده دارد و از سویی هدایت گاز نیتروژن به خارج از دستگاه و هدایت اکسیژن تولید شده به سمت مخزن اکسیژن را انجام می‌دهد.

 • سیلندرهای زئولیت

اما بخش اصلی دستگاه‌های اکسیژن ساز، دو یا چند سیلندر حاوی گرانول‌های زئولیت است که وظیفه تخلیص اکسیژن از نیتروژن هوا را بر عهده دارد. مکانیزم این بخش به این شکل است که گاز نیتروژن را به وسیله زئولیت و مکانیزمی که پیش‌تر درباره آن صحبت کردیم جذب کرده و گاز اکسیژن را از بین تخلخل‌های خود عبور می‌دهد. سپس زمانی که گرانول‌ها مملو از گاز نیتروژن شدند، تخلیص اکسیژن در ستون اول متوقف شده و در ستون بعدی شروع می‌شود. در این حین دستگاه شروع به خارج نمودن گاز نیتروژن از ستون اول می‌کند و سپس مجدداً فرایند تخلیص اکسیژن آغاز می‌شود. به این ترتیب، تولید اکسیژن می‌تواند به صورت مداوم و بدون توقف ادامه یابد.

 • مخزن اکسیژن

اکسیژن تولید شده در سیلندرهای زئولیت پیش از خروج باید به سوی مخزن اکسیژن هدایت شود تا در آنجا تحت فشار تنظیم شده قرار بگیرد و برای هدایت به سوی دستگاه تنفسی بیمار، آماده گردد. میزان فشار اکسیژن توسط رگراتوری که بر روی این مخزن اکسیژن قرار دارد، قابل تنظیم است و طبق تجویز پزشک می‌توان آن را تنظیم نمود.

 • فلومتر

فلومتر، در واقع تنظیم کننده حجم اکسیژن خروجی از دستگاه اکسیژن ساز است که با یک درجه دورانی یا دیجیتالی قابل تنظیم بوده و میزان اکسیژن خروجی را با واحد لیتر در دقیقه، تنظیم می‌نماید. به کمک فلومتر می‌توانید میزان اکسیژن مورد نیاز بیمار را بر اساس تجویز پزشک، به دستگاه تنفسی وی تزریق نمایید.

 • لیوان مرطوب کننده

اکسیژنی که قرار است وارد دستگاه تنفسی بیمار شود، باید کمی مرطوب باشد. به همین جهت در مسیر خروجی این دستگاه‌ها، یک لیوان مخصوص تعبیه شده که باید از آب مقطر (یا آب تصفیه شده توسط دستگاه‌های تصفیه خانگی) پر شده و هر روز نیز تعویض گردد.

 • نبولایزر

نبولایزر، مخزن کوچکی است که در بعضی از دستگاه‌های اکسیژن ساز وجود دارد و برای تزریق داروهای استنشاقی به بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برندهای مختلف دستگاه اکسیژن ساز همراه با قیمت و خرید

برندهای معروف دستگاه اکسیژن ساز موجود در توانی نو

فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، انواع دستگاه اکسیژن ساز ثابت و پرتابل استاندارد با ظرفیت‌های مختلف تولیدی و امکانات مختلف را از کمپانی‌های مختلف ایرانی و خارجی گرد هم آورده تا به شما در انتخابی هوشمندانه کمک کند. برخی از برندهای موجود در این فروشگاه عبارتند از:

 • فیلیپس: دستگاه اکسیژن ساز فیلیپس ساخت آمریکا است که به عنوان یکی از بی‌صداترین و باکیفیت‌ترین دستگاه‌های ساخت اکسیژن شناخته می‌شود.
 • اینوژن: دستگاه اکسیژن ساز Inogen از جمله دستگاه‌های ساخت آمریکا است که در زمره بهترین و مجهزترین دستگاه‌های اکسیژن ساز جهان قرار دارد.
 • نایدک: برند Nidek از محصولات برتر جهان در حوزه سلامت است و برندی آمریکایی است که دستگاه‌های تولید اکسیژن آن در سایت فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو موجود است. محصولات این شرکت نیز از جمله با کیفیت‌ترین، با دوام‌ترین و بی‌صداترین دستگاه‌های تولید اکسیژن در جهان هستند که برای استفاده 24 ساعته بسیار مفید و کاربردی به حساب می‌آیند.
 • ایرسپ ویژن ایر: از دیگر محصولات آمریکایی و با کیفیت موجود، می‌توان به برند AirSep VisionAire اشاره کرد که از بهترین و مجهزترین دستگاه‌های بازار جهانی در این حوزه بوده و دوام، کیفیت طراحی و مصرف کم انرژی آن، دلایل شهرت آن است.
 • بیوتا: دستگاه تولید اکسیژن Biota از دیگر برندهای مطرح جهان است که ساخت آمریکا بوده و تاییدیه FDA آمریکا و سازمان بهداشت اروپا را نیز دارد. محصولات بیوتا نیز از جمله کم صدا‌ترین دستگاه‌های جهان هستند که برای مصرف شبانه روزی توصیه می‌شوند.
 • زنیت مد: دستگاه‌های Zenith Med دستگاه‌های طراحی سوئیس و تولید چین هستند که از کیفیت خوبی برخوردار بوده و در ظرفیت‌های مختلف و انواع متفاوت در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو موجود هستند. وزن سبک، حمل آسان، کمپرسور قوی و قیمت مناسب، از جمله ویژگی‌های اصلی این برند محسوب می‌شود.
 • رسپیروکس: دستگاه رسپیروکس ساخت ترکیه و تحت لایسنس آلمان است. از ویژگی‌های این برند می‌توان به قیمت مقرون به صرفه، صدای کم و کیفیت و دوام بالای آن اشاره کرد.
 • داینمد: برند Dynmed نیز از دیگر برندهای ساخت چین است که دستگاه‌هایی با کیفیت جهانی و غالباً بسیار کم صدا تولید می‌کند.
 • سوشیا: دستگاه اکسیژن ساز سوشیا از دستگاه‌های بسیار با کیفیت ساخت ایران است که اکسیژنی با خلوص بالای 96% تولید کرده و نویز صدایی آن نیز بسیار اندک است.
 • اکساز: برند اکساز نیز از دیگر برندهای معتبر و با کیفیت داخلی است که دارای امکاناتی کاملاً استاندارد و مدرن بوده و می‌تواند با قیمت کمتر خود، با بسیاری از رقبای خود رقابت کند.
 • یوول: دستگاه اکسیزن ساز یوول (Yuwell) از جمله دستگاه‌های ساخت کشور چین هستند که از کیفیتی بسیار خوب برخوردار بوده و وزن کم و صدای اندک از جمله ویژگی‌های مشترک تمامی دستگاه‌های این برند است. انواع دستگاه‌های یوول با ظرفیت‌های مختلف در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو موجود است.
 • ای ام جی: دستگاه‌های اکسیژن ساز EMG ساخت کشور تایوان هستند که همگی آن‌ها از کیفیت ساخت مطلوب و قیمت مناسب برخوردارند. امکانات مدرن و مناسب و قیمت اقتصادی، از جمله برتری‌های رقابتی این برند محسوب می‌شوند.
 • جی بی اِی: دستگاه‌های GBA از دیگر برندهای چینی دارای استاندارد و کیفیت مطلوب در بازار ایران هستند که قیمت ارزان آن‌ها، مزیت رقابتی آن‌ها در میان تمامی‌برندهای دیگر است.
 • لانگفیان: کمپانی Long Fian چین از جمله کمپانی‌هایی است که تاییدیه بهداشت آمریکا FDA را داشته و دستگاه‌های تولیدی خود را نیز به این کشور صادر می‌کند.

تمامی‌برندهای فوق در ظرفیت‌های مختلف و انواع ثابت و پرتابل، در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو موجود هستند و شما می‌توانید با بررسی بهتر آن‌ها و مقایسه از نظر امکانات، پشتیبانی و قیمت، خریدی مطمئن را رقم بزنید. به خاطر داشته باشید که تمامی تجهیزات و محصولات موجود در سایت توانی نو مانند تخت بیمارستانی و... با ضمانت اصالت کالا و گارانتی معتبر به شما عرضه خواهند شد.

اهمیت تعوض و خرید فیلر دستگاه اکسیژن ساز

با توجه به اینکه دستگاه اکسیزن ساز با جذب هوای محیط و تغلیظ اکسیژن،عملیات اکسیژن سازی را انجام میدهد در نتیجه فیلتر هایی که در مسیر جذب هوای محیط به کار رفته اند برای سلامت عملکرد و طول عمر اکسیژن ساز بسیار مهم و حیاتی به شمار می آید.یا وجود آلودگی شهری اهمیت تعویض فیلتر ها بسیار حائز اهمیت است.

 

در صورت نیاز به مشاوره و یا اطمینان از خرید میتوانید با توانی نو تماس بگیرید.

همکاران گرامی برای دریافت قیمت همکاری(مخصوص همکاران تجهیزات پزشکی) میتوانند با شرکت توانی نو آروند ویرا با نام تجاری توانی نو در تماس باشند.

 نکته مهم برای استفاده از اکسیژن

توجه بفرمایید که خرید اکسیژن ساز جهت استفاده برای افرادی که بیمار تنفسی نیستند و پزشک به آنها تجویز اکسیژن نکرده علاوه بر اینکه مفید نیست بلکه ممکن است فرد را دچار مسمومیت با اکسیژن کرده و عوارض ناخوشایندی به وجود آورد.

چه اکسیژن سازی مناسب بیمار تنفسی و کرونایی است؟

برای بسیاری افراد سوال پیش می آید که چه دستگاه اکسیژن سازی برای بیمارشان خریداری نمایند. بخصوص زمانی که بیمار تحت اکسیژن تراپی در بیمارستان است و به علت شلوغی دکتر امکان دسترسی برایشان مشکل است. ابتدا باید به این اشاره کرد که حتما تجویز اکسیژن تراپی و خرید اکسیژن سازتوسط پزشک الزامیست و نباید سرخود عمل نمایید.

سوال مهم:

 اکسیژن ساز چند لیتری برای بیمارم بخریم؟

جواب به این سوال لازم به این است تا شرایط بیمار تنفسی مورد بررسی قرار بگیرد. درصورتی که پزسک میزان لیتر مورد نیاز را مشخص کرده باشد و یا میزان محدوده خلوص اکسیژن طبیعی خون بیمار (spo2) را که با پالس اکسیمتر مشخص میگردد را تعیین کرده باشد راحت تر میتوان مشخص نمود که به چه اکسیژن سازی نیاز خواهد داشت. معمولا بیماران تنفسی که در خانه از کپسول اکسیژن به صورت مقطعی استفاده میکنند با خرید دستگاه اکسیژن 5 لیتری نیازشان برطرف میشود.

مشاهده بیشتر
 اکسیژن ساز 10 لیتری زنیت مد ksoc شگفت انگیز

اکسیژن ساز 10 لیتری زنیت مد ksoc

% 7
 • 36,000,000 تومان
 • 33,500,000 تومان
مشاهده و خرید محصول

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp