بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

خرید صندلی تابوره پزشکی و تابوره آزمایشگاهی با بهترین قیمت

خرید صندلی تابوره پزشکی و یا صندلی تابوره آزمایشگاهیبه صورت اینترنتی با قیمت ارزان کارخانه و تولیدی از تجهیزات پزشکی توانی نو قابل خریداری است.تهیه و خرید تابوره صندلی پزشکی و آزمایشگاهی در مدل های متنوع برای پزشکان، پرستاران و مسئولین آزمایشگاه مطابق با سلیقه و رنگبندی به صورت اینترنتی در توانی نو در دسترس و قابل خریداری است.این عزیزان به واسطه شغل خود، ناچارند ساعات زیادی را بر روی صندلی بنشینند و اگر این صندلی نتواند راحتی کافی برای آنان فراهم کند، بدون شک در گذر زمان آسیب‌های متعددی به فیزیک بدنی آنان وارد خواهد شد. از این رو در فهرست تجهیزات پزشکی به نوع خاصی از صندلی‌ها موسوم به تابوره بر خواهیم خورد که به در زبانی رایج‌تر به همان صندلی پزشکی نیز گفته می‌شود. در این مطلب قصد داریم درباره انواع تابوره و کاربرد آن در علم پزشکی و دیگر شاخه‌ها صحبت کنیم.

 

خرید صندلی پزشکی و آزمایشگاهی تابوره با بهترین قیمت-01

 

صندلی پزشکی و آزمایشگاهی تابوره چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

صندلی مناسب در هر زمینه شغلی از جمله مهم‌ترین تجهیزات است که انتخاب درست آن باعث کارایی بیشتر افراد و آزادی عمل در آنان شده و انتخاب نادرست آن علاوه بر کاهش کارایی، موجب خستگی زودهنگام، آسیب به مهره‌های کمر و فرسودگی بدن خواهد شد. از این رو است که طراحی و تولید صندلی‌ها نیز همچون بسیاری از تجهیزات به صورت تخصصی انجام می‌گیرد و امروزه شاهد انواع صندلی اداری، مدیریتی، صندلی طراحی، صندلی گیمینگ، صندلی پزشکی و... هستیم.

یکی از انواع صندلی‌های تخصصی که برای مشاغل تخصصی طراحی شده، صندلی پزشکی است که پزشکان در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند و به آن تابوره نیز گفته می‌شود. تابوره در حقیقت یک صندلی به‌خصوص با تشک زیرینی مخصوص (معمولاً به شکل دایره‌ای) است که از جنس فوم قالب سرد و چرم ضد تعریق و ضد سایش ساخته می‌شود و به خود از انواع مختلفی تشکیل می‌گردد. برخی از این صندلی‌ها فاقد تکیه گاه هستند و برخی دیگر یک تکیه‌گاه کوتاه دارند. برخی دارای یک سینی برای قرار گیری تجهیزات پزشکی هستند و برخی دیگر رکابی برای ماندن پا بر روی آن دارند. بنابراین مدل‌های بسیار متفاوتی از تابوره در سراسر جهان وجود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

جنس اسکلت تابوره‌ها از آلیاژهای مختلف آهن و جنس استوانه و پیستون آن استیل ضد زنگ است. این بخش از تابوره باید به قدری مستحکم باشد که در طی سالیان درازی که پزشکان همه روزه برای ساعت‌های متمادی بر روی آن می‌نشینند، دفرمه یا معیوب نشود. اما آنچه تابوره را از دیگر صندلی‌ها مجزا می‌کند، چند ویژگی خاص است که ممکن است در دیگر صندلی‌های تجاری کمتر دیده شوند و یا اصلاً وجود نداشته باشند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

جنس نشیمن

جنس فوم قسمت زیرین صندلی‌های پزشکی است که از آنان یک صندلی راحت و مناسب برای ساعت‌ها کار روزانه می‌سازد. این فوم‌ها باید نه خیلی نرم و نه خیلی خشک باشند. همچنین باید از انعطاف کافی برای منطبق شدن با بدن را داشته باشند. ضد حساسیت بودن، دوام بالا، توانایی حفظ کیفیت برای سالیان متوالی و... تنها بخشی از ویژگی‌های فوم قالب سرد تابوره‌هاست.

زاویه چرخش صندلی

صندلی پزشکی باید برای آزادی عمل آن‌ها طراحی شده باشد و این اجازه را به پزشک بدهد که در هر جهت حرکت کند. به همین دلیل است که صندلی‌های پزشکی در کمترین حالت 180 درجه و در حالت کامل به صورت 360 درجه و بدون هیچ زحمتی می‌چرخند.

اهرم تنظیم ارتفاع

تابوره‌ها نیز مانند تمامی صندلی‌های تجاری امکان تنظیم ارتفاع به کمک یک اهرم را دارند. این صندلی‌ها به کمک اهرمی که درست زیر قسمت کفی و در نزدیکی بدن پزشکان واقع شده، به صورت هیدرولیک بالا و پایین می‌شوند و از حرکت ناگهانی نیز در آنان جلوگیری شده که در زمان کارهای حساسی مانند تزریق یا نمونه برداری، باعث بروز حادثه ناگهانی نشود.

پایه‌های چرخ‌دار منعطف

قسمت زیرین تابوره‌ها از یک استوانه و اهرم عمود بر زمین تشکیل می‌شود؛ اما در انتها این استوانه به مجموعه‌ای از پایه‌ها یا چرخ‌ها الصاق می‌شود. در نوع چرخ‌دار آن، این صندلی‌ها از 5 چرخ تشکیل می‌شوند که در جهان مختلف به سادگی حرکت می‌کنند و امکان حرکت به صورت نشسته را به پزشک می‌دهند.

پشتی کوتاه

بسیار به ندرت می‌توانید صندلی پزشکی را بیابید که پشتی بزرگ و بلندی داشته باشد. اغلب صندلی‌های پزشکی برای معاینه هستند و از این رو چون هیچ پزشکی هنگام معاینه نیاز به تکیه دادن ندارد، ترجیح بر این است که این صندلی‌ها بدون پشتی و یا با پشتی‌هایی کوتاه ساخته شوند. در ادامه درباره انواع تابوره‌ها از حیث طراحی پشتی آن نیز صحبت خواهیم کرد.

دایره‌ی رکاب

اغلب صندلی‌های پزشکی در قسمت بالای چرخ‌های خود دارای دایره‌ای به عنوان رکاب هستند که پزشکان می‌توانند پای خود را بر روی آن قرار داده و به این صورت، خستگی کمتری را تجربه کنند.

 

خرید صندلی پزشکی و آزمایشگاهی تابوره با بهترین قیمت-02

 

انواع صندلی پزشکی (تابوره)

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، تابوره‌ها از حیث کاربرد، مدل طراحی و جنس روکش به دسته‌های مخلتفی تقسیم می‌شوند. از آنجایی که دسته بندی خاصی برای انواع آن وجود ندارد، در اینجا قصد داریم تک تک این مدل‌ها را به شما معرفی نماییم.

از حیث کاربرد

تابوره‌ها می‌توانند برای اهداف مختلفی طراحی و تولید شوند. صندلی پزشکی، صندلی پرستاری، صندلی معاینه زنان (دارای دو دسته بلند برای قرار گیری پاها در طرفین) ، صندلی آزمایشگاهی، صندلی طراحان معماری و... ممکن است در جزئیات با یکدیگر متفاوت باشند؛ اما همگی این صندلی‌ها را تابوره می‌نامند.

از حیث جنس فوم

صندلی‌های پزشکی می‌توانند از جنس فوم مختلفی تشکیل شده باشند. برخی از آن‌ها که ارگونومی‌تر از بقیه هستند، از جنس مموری فوم‌های فشرده مخصوص هستند که راحتی مضاعفی را به افراد می‌دهند و باقی آن‌ها معمولاً از جنس فوم قالب سرد فشرده هستند. برخی از انواع ارزان‌تر صندلی پزشکی نیز ممکن است از جنس پلاستیک‌های فشرده باشند که احتمال تعریق و بروز حساسیت در صورت استفاده طولانی مدت را افزایش خواهند داد.

از حیث جنس روکش

تابوره‌ها را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد. دو جنس روکشی که معمولاً پر طرفدارتر از بقیه هستند، صندلی‌های چرمی و صندلی‌های مش‌دار هستند. این نوع روکش‌های صندلی‌ به دلیل ضد حساسیت و ضد تعریق بودن راحتی بیشتری را برای پزشکان به همراه خواهند داشت.

از حیث مدل پشتی

می‌توان تابوره‌ها را به چهار دسته کلی تقسیم نمود:

  1. صندلی‌های پشتی بلند (که در صورت تکیه دادن، تمام قسمت پشت بدن را پوشش می‌دهند.)
  2. صندلی‌های پشت باریک (که تنها قسمت کمر پزشک را نگه می‌دارند.)
  3. صندلی‌های پشت زیمنسی (که پشتی آن‌ها باریک است و به صورت 360 درجه می‌چرخد.)
  4. صندلی‌های بدون پشتی (که تنها از یک کفی معمولاً به شکل دایره‌ای تشکیل می‌شوند.)

افراد بسته به کارایی که مد نظر آن‌هاست، می‌توانند در هر یک از این گروه‌ها و مدل‌های ذکر شده، مدل مورد نظر خود را انتخاب و از قسمت فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، نسبت به خرید آن اقدام نمایند.

 

خرید صندلی پزشکی و آزمایشگاهی تابوره با بهترین قیمت-03

 

کاربردهای تابوره در مشاغل مختلف

با وجود آن که تابوره‌ها را به عنوان صندلی پزشکی می‌شناسند، اما این صندلی‌ها می‌توانند به صورت گسترده‌تری در اماکن مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. به عنوان مثال علاوه بر پزشکان و پرستاران، در بخش‌های مختلف بیمارستان و در ایستگاه‌های پرستاری نیز از این صندلی استفاده می‌شود. دلیل انتخاب این نوع صندلی آن است که جای کمتری گرفته و می‌تواند تعداد بیشتری از خود را در این ایستگاه‌ها جای دهد؛ در حالی که راحتی لازم، آزادی عمل و خستگی کمتری برای پرستاران به همراه داشته باشد.

یکی دیگر از کاربردهای تابوره در صنعت معماری و برای طراحان است. طراحان که برای کشیدن نقشه و انجام طراحی معماری خود نیاز به تسلط بیشتر بر روی کار خود دارند، می‌توانند به راحتی از این صندلی‌ها استفاده کرده و آزادی عمل و تسلط کافی را به همراه راحتی بیشتر برای خود فراهم کنند.

از دیگر کاربردهای رایج تابوره‌ها می‌توان به کلینیک‌ها و سالن‌های زیبایی اشاره کرد. آرایشگران و متخصصان زیبایی نیز می‌توانند برای تسلط بیشتر بر روی صورت یا بدن افراد از این تابوره‌ها استفاده کنند و هم اکنون نیز شاهد استفاده گسترده این نوع صندلی‌ها در سالن‌های زیبایی سراسر جهان هستیم. استفاده از تابوره‌ها در کلینیک‌ها تخصصی پوست و مو نیز نشان دهنده آزادی عمل و راحتی بالای این صندلی‌هاست که حتی کارهای تخصصی و حساسی مانند کاشت مو نیز می‌تواند بر روی همین صندلی‌ها انجام گیرد.

صندلی‌های پزشکی، استحکامی بالا، دوامی طولانی مدت و مقاومتی زیاد در برابر وزن افراد دارند. به همین دلیل نیز به طور گسترده در مطب‌های دندانپزشکی، مطب‌های عادی، برای جراحان سرپایی، برای ایستگاه‌های پرستاری، در دفاتر فنی و مهندسی، در سالن‌های زیبایی و بسیاری مشاغل دیگر می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. به همین دلیل است که ما در قسمت فروشگاه آنلاین توانی نو، انواع مختلفی از بهترین و با کیفیت‌ترین صندلی پزشکی (تابوره) را برای شما قرار داده‌ایم تا بتوانید به سادگی و با مقایسه تمام مدل‌های موجود، بهترین گزینه را برای خود انتخاب و از سراسر ایران به صورت آنلاین آن را خریداری نمایید.

 

خرید صندلی پزشکی و آزمایشگاهی تابوره با بهترین قیمت-04

 

قیمت و خرید صندلی پزشکی و آزمایشگاهی تابوره(اینترنتی)

صندلی پزشکی، صندلی‌هایی سبک، کم حجم، راحت و منعطف هستند که آزادی عمل پزشکان و راحتی آنان را فراهم می‌آورند و از این رو در هر مطب پزشکی می‌توان انتظار دیدن یک یا چند فقره از این صندلی‌ها را داشت. انواع مختلفی از آن‌ها نیز در بازار موجود هستند که از حیث مدل و جنس کفی و پشتی، نوع اهرم، چرخ‌دار و بی‌چرخ بودن، با رکاب یا بی‌رکاب بودن، جنس بدنه و... با هم تفاوت دارند. ما در قسمت فروشگاه آنلاین توانی نو، آمادگی ارائه جزئی و کلی انواع تابوره‌ها را به سراسر کشور داریم؛ هم اکنون می‌توانید برای خریدسایر کالا ها پزشکی از قبیل تخت بیمارستانی،تخت زیبایی،دستگاه اکسیژن ساز،ویلچر،دستگاه فشار خون و... به سایر بخش های سایت نیز سر بزنید.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp