بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

خرید دستگاه اسپیرومتری تشویقی ریه بهترین قیمت

خرید دستگاه اسپیرومتری به صورت اینترنتی با بهترین قیمت ارزان و ارسال سریع در انواع مدل ها در تجهیزات پزشکی توانی نو موجوداست. خرید اینترنتی اسپیرمتری تشویقی برای فیزیوتراپی ریه و نیز ارزیابی حجم و عملکرد ریه سریع ترین راه دستیابی به محصل پزشکی مورد نیازتان است. اسپیرومتری تنفسی، دستگاهی کاربردی و مهم در علم پزشکی و به‌خصوص مسائل تنفسی است. این دستگاه یک وسیله استاندارد جهت سنجش شاخص‌های عملکرد ریه در افراد است و می‌تواند در تشخیص و درمان انواع بیماری‌های ریوی کاربردی باشد. استفاده از انواع دستگاه اسپیرومتری در علم پزشکی جهت معاینه سریع و معاینه دقیق بیماران و ترسیم یک گزارش دقیق از وضعیت ریوی فرد بیمار بسیار رایج است و پزشکان متخصص می‌توانند با تکیه بر همین گزارش، نسبت به درمان بیماران خود اقدام نمایند. در ادامه به معرفی انواع مختلف دستگاه اسپیرومتری خواهیم پرداخت.

 

عملکرد دستگاه اسپیرومتری تنفسی

اسپیرومتری تنفسی وسیله‌ای آزمایشگاهی است که به طور خاص توسط پزشکان متخصص ریه مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته اغلب پزشکان داخلی نیز انواع مکانیکی آن را برای معاینه سطحی وضعیت تنفسی بیماران در مطب خود دارند. این دستگاه بسته به نوع آن، توانایی سنجش شاخص‌های مختلف تنفسی را دارد که در میان تمامی این شاخص‌ها، دو شاخص مهم و اساسی عبارتند از:

  1. ظرفیت حیاتی ریه (FVC)
  2. ظرفیت بازدم (FEV1)

این دو شاخص، به عنوان شاخص‌های اصلی وضعیت سلامتی ریه شناخته می‌شوند که توسط تمامی دستگاه‌های اسپیرومتری تنفسی مورد سنجش قرار می‌گیرند. شیوه عملکرد این دستگاه ساده است. فرد بیمار با تنفس عمیق در لوله تنفسی این دستگاه به تکنسین دستگاه یا پزشک متخصص یا هر فرد دیگری که در حال گرفتن آزمایش است کمک می‌کند که تمامی شاخص‌های تنفسی را مورد سنجش قراردهند و نتیجه نهایی را به صورت یک گزارش مکتوب به نام اسپیروگرام را که شامل اعداد و نمودارهاست، تهیه کنند.

از این دستگاه برای تشخیص نوع و شدت انواع بیماری‌های تنفسی مانند آسم، برونشیت، انواع بیماری‌های تحدیدی ریوی و همچنین انواع آلرژی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به کمک این دستگاه پزشکان متخصص می‌توانند به تشخیصی دقیق از بیماری فرد رسیده و با اقدامی به موقع، نسبت به بهبود وضعیت بیمار اقدام کنند. امروزه از این دستگاه در اغلب مطب‌ها و بیمارستان‌ها استفاده می‌شود و داشتن آن به‌خصوص بعد از پاندمی کووید، رایج‌تر گردید. به همین دلیل انواع دستگاه اسپیرومتری تنفسی را در فروشگاه اینترنتی توانی نو برای شما فراهم آوردیم که همگی از استانداردهای بین‌المللی برخوردار بوده و در زمره بهترین دستگاه‌های جهان به شمار می‌روند. در ادامه به معرفی انواع این دستگاه خواهیم پرداخت.

بیشتر بدانید: انواع بیماری ‌های تنفسی کدام اند و درمان آن چیست؟

 

اسپیرومتری تنفسی: قیمت و خرید اسیپرومتری تنفسی با قیمت ارزان و مناسب-01

 

انواع دستگاه اسپیرومتری تنفسی

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، انواع مختلف این دستگاه برای تشخیص‌های سطحی و ریشه‌ای بیماری‌های تنفسی مورد استفاده قرار می‌گیرد و هر پزشک یا هر بیمارستانی بسته به میزان تخصصی بودن یکی از آن‌ها را تهیه می‌کند. انواع اسپیرومتری تنفسی عبارتند از:

پلتیسموگرافی کل بدن

دقیق‌ترین، پیشرفته‌ترین و بهترین نوع دستگاه اسپیرومتری، دستگاه پلتیسموگرافی است که به صورت یک اتاقک کوچک طراحی شده و فرد بیمار به صورت ایستاده در درون آن قرار می‌گیرد و ریه وی به صورت کامل مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این نوع دستگاه‌ها معمولاً بیشترین ضریب دقت را داشته و در زمره قابل استنادترین دستگاه‌ها موجود است.

اسپیرومتر الکترونیکی

دستگاه‌های اسپیرومتر الکترونیکی بعد از پلتیسموگرافی دقیق‌ترین دستگاه‌ها هستند که با استفاده از پالس‌های الکترونیکی اولتراسونیک می‌توانند شاخص‌های مختلف تنفسی را مورد ارزیابی قرار دهند و اسپیروگراف مکتوب ارائه دهند. برخی از دستگاه‌های الکترونیکی توانایی اتصال به رایانه و پردازش گزارش به وسیله نرم‌افزارهای تخصصی را دارند.

  • پنوماتاکومتر

پنوماتاکومتر نوعی قابل حمل و کوچک از دستگاه سنجش تنفس است که احتمالاً آن را در دست پزشک یا پرستاران دیده باشید. این دستگاه‌ها با سنجش سطح اکسیژن موجود در دم و بازدم بیمار، میزان اکسیژن مصرفی بدن را مورد سنجش قرار می‌دهند.

دستگاه اسپیرومتر تشویقی

رایج‌ترین نوع اسپرومتری تنفسی در بین مردم، نوع تشویقی آن است که بیش از سنجش وضعیت ریه، برای بهبود وضعیت ریه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه می‌تواند بهترین وسیله برای جلوگیری از پیش‌روی پنومونی و آتلکتازی باشد. کاربرد این دستگاه حتی در منزل و در مراکز فیزیوتراپی نیز رایج است و متداول‌ترین نوع آن، دارای یک لوله تنفسی و 3 استوانه بسته است که در هر استوانه یک توپ رنگی قرار دارد. اسپیرومتری تشویقی در ساختارها و ظرفیت‌های مختلف در فروشگاه اینترنتی توانی نو موجود است.

آسیاب بادی

متداول‌ترین نوع دستگاه اسپیرومتری تنفسی در مطب‌های پزشکی، مدل آسیاب بادی آن است که یک دستگاه مکانیکی به شمار رفته و اغلب مطب‌های پزشکی عمومی از آن استفاده می‌کنند. هر چند که دقت این دستگاه مانند انواع الکترونیکی آن نیست و شاخص‌های متعدد را اندازه گیری نمی‌کند؛ اما به عنوان یک دستگاه معاینه ابتدایی می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

 

خرید دستگاه اسپیرومتری تشویقی ریه بهترین قیمت

 

خرید اینترنتی دستگاه اسپیروتری تشویقی از توانی نو

خرید اینترنتی دستگاه اسپیرومتری تشویقی تنفسی این امکان را میدهد تا افراد بتتوانند دسترسی سریع به انواع مدل های موجود د بازار داشته باشند و از نظر قیمت تمامی مدل ها را بررسی نمایند.خرید اینترنتی اسپیرومتری تشویقی ار توانی نو باعث میگردد شما با حداقل قیمت کالای مورد نیاز خود را تهیه نمایید. اسپیرومتری یک وسیله سنجش برای مورد آزمایش قرار دادن وضعیت ریوی افراد است و می‌تواند عملکرد ریه را مورد سنجش قرار دهد. از این دستگاه برای تشخیص انواع بیماری‌های تنفسی مزمن و غیر مزمن استفاده می‌شود. انواع مختلف این دستگاه را می‌توانید در بخش فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی توانی نو خریداری نمایید.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp