بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

ماسک پزشکی و بهداشتی: خرید انواع ماسک بهداشتی و پزشکی باقیمت ارزان

خرید ماسک پزشکی و بهداشتی و یکبار مصرف بیمارستانی در طرح ها و رنگ های متنوع با قیمت ارزان و مناسب در تجهیزات پزشکی توانی نو به صورت اینترنتی قابل خریداری است.ماسک های یکبار مصرف و پارچه ای علاوه بر کاربردشان در موارد پزشکی، به صورت عمومی نیز قابل استفاده هستند. امروزه ماسک‌ها بخش ضروری زندگی ما شده‌اند. از آلودگی هوا گرفته تا ویروس اپیدمی ساز کرونا، نیاز به ماسک افزایش یافته است. استفاده از آن نه تنها برای پزشکان بلکه برای عموم ضروری خواهد بود. برای حفظ سلامت خود و اطرافیان مجبور هستیم تا از ماسک استفاده نماییم. از آنجا که با اهمیت ماسک آشنا هستید بهتر است با انواع آن بیشتر آشنا شده و در بخش ماسک‌های پزشکی و بهداشتی از قیمت‌ها مطلع شوید.

چرا ماسک می‌زنیم؟

ماسک‌ها همواره در بخش پزشکی کاربرد فراوانی داشته‌اند. از محیط‌های جراحی تا دندانپزشکی کاربرد ماسک‌های یک‌بار مصرف را نمی‌توان نادیده گرفت. با شروع اپیدمی، استفاده از ماسک‌های سه لایه و چهار لایه افزایش یافت. حال عموم مردم نیز برای حفظ سلامت خود و دیگران از ماسک استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که در ژاپن حتی پیش از اپیدمی نیز افرادی که به سرما خوردگی دچار می‌شدند، از ماسک استفاده می‌کردند. دلیل این امر آن بود که نمی‌خواستند بیماری خود را به دیگران منتقل کنند. اگر شما نیز به سلامتی خود و دیگران اهمیت می‌دهید و ارزش قائل هستید، این محافظ را به‌صورت زده و فاصله را رعایت کنید. 

امّا در شهرهای بزرگ تنها مسئله‌ی بیماری مطرح نیست. در واقع آلودگی هوا نیز بسیاری از ساکنان تهران و دیگر شهرهایی که از آلودگی هوا رنج می‌برند را به سمت مصرف ماسک کشانده است. ماسک پزشکی با تعداد لایه‌های بیشتر می‌تواند ذرات معلق در هوا را بیشتر فیلتر کرده و هوایی به نسبت پاک‌تر را به دستگاه تنفسی ما برساند. 

با این حال، ماسک‌ها اکنون هم وسیله‌ای برای محافظت شناخته می‌شوند و هم بخشی از استایل روزانه افراد. خرید انواع ماسک پزشکی یکبار مصرف و پارچه‌ای به سلیقه فرد نیز وابسته است. در ادامه بیشتر با انواع سه لایه و چهار لایه آن آشنا خواهیم شد. 

ماسک بهداشتی: قیمت و خرید انواع ماسک بهداشتی و پزشکی-01

ماسک برای پزشکان از اهمیت بالایی برخوردار است. آن‌ها علاوه‌بر آنکه باید از خود محافظت کنند، باید مانع از انتقال ویروس به بیماری بعدی شوند. این افرادی که از جان خود می‌گذرند تا جان دیگران را نجات دهند، باید از سطح محافظت بالایی برخوردار باشند.

انواع ماسک پزشکی و بهداشتی

ماسک‌ها می‌توانند از یک لایه تا 5 لایه ساخته شوند. با وقوع اپیدمی و آزمایش‌های صورت گرفته که در ادامه به یک نمونه آن خواهیم پرداخت، مشاهده شد که ماسک‌های یک لایه و دو لایه نمی‌توانند محافظت لازم را فراهم کنند. به این ترتیب، جامعه پزشکی و دانشمندان مردم را به استفاده از ماسک‌های سه لایه و بالاتر تشویق کردند. هر چند که پزشکان می‌گویند استفاده از ماسک‌های یک لایه و دو لایه نیز می‌تواند تا حدودی مفید باشد. به هر صورت، داشتن ماسک بهتر از نداشتن آن است. 

در بخش ماسک پزشکی و بهداشت می‌توانید انواع ماسک پزشکی را در بسته‌بندی و تعداد مختلف مشاهده نمایید. قطعاً برای کلینک‌ها و محیط‌هایی که افراد زیادی مشغول به فعالیت هستند، خرید ماسک بسته‌ای با تعداد بالا مناسب‌تر خواهد بود. همچنین، برای افرادی که روزانه مجبور هستند بیرون روند و در محیط‌های آلوده مشغول به کار شوند، تعویض روزانه ماسک ضروری خواهد بود. با خرید یک بسته با تعداد بالا می‌توانید از هزینه‌های خود بکاهید.

همچنین، ماسک‌ها می‌توانند به‌صورت یک‌بار مصرف یا پارچه‌ای باشند. در محیط‌های بهداشتی به طبع استفاده نمودن از ماسک یک بار مصرف بهتر خواهد بود. برای مصرف روزانه امّا ماسک پارچه‌ای می‌تواند بهتر باشد. 

ماسک‌ها از نظر طراحی نیز با یک دیگر می‌توانند متفاوت باشند. خرید ماسک پزشکی کشی یا مدل‌هایی که پشت گردن بسته می‌شوند همگی در مجموعه ما در دسترس شما خواهند بود. 

ماسک بهداشتی: قیمت و خرید انواع ماسک بهداشتی و پزشکی-02

ماسک پزشکی سه لایه

دکتر آوریل از سازمان بهداشت جهانی اشاره کرده است که حداقل تعداد لایه‌ها برای ماسک پزشکی باید سه لاید باشند. سه لایه به‌عنوان مانعی عمل کرده و فرد را از تماس با هر گونه عفونت موجود در هوا محافظت خواهد کرد. 

ماسک پزشکی 3 لایه دارای یک لایه بیرونی (مقاوم در برابر آب) ، یک لایه میانی که به‌عنوان فیلتر اصلی عمل می‌کند و لایه داخلی که آن نیز در برابر آب مقاوم است. به این ترتیب ذرات ناخواسته از طریق هوا استنشاق نمی‌شوند. 

وجود فیلتر خارجی ضدآب به‌خصوص برای متخصصان دندان پزشکی می‌تواند از اهمیت بالای برخوردار باشد. چرا که ترشح آب و بزاق دهان می‌تواند آلودگی‌هایی به همراه داشته باشد. وجود یک مانع و فیلتر می‌تواند از ورودی این آلودگی به بدن پزشک تا حدودی محافظت کند. پزشکانی که با این قبیل محیط‌ها سر و کار دارند بهتر می‌دانند که استفاده از ماسک چه تأثیری خواهد داشت. 

ماسک‌های موجود در توانی نو همگی دارای تأییده و استاندارد پزشکی از وزارت بهداشت هستند. همچنین، انواع ماسک پزشکی در این بخش قرار داده شده که دارای لایه‌های ضدحساسیت هستند. می‌توانید با هر ماسک از جنس، نوع دوخت و فیلتراسیون آن مطلع شوید. 

قیمت ماسک پزشکی به تعداد آن در بسته‌بندی و فیلتر مورد استفاده در آن وابسته است. می‌توانید در بخش ماسک پزشکی و بهداشتی انواع و قیمت‌ها را مشاهده نمایید. 

برند ماسک پزشکی ممکن است در کیفیت آن تأثیر بگذارد. تولیدات داخلی و وارداتی می‌توانند قیمت‌های مختلفی داشته باشند. امّا دقت داشته باشید، آنچه که خرید می‌کنید مورد تأیید وزارت بهداشت باشد. 

ماسک بهداشتی سه لایه: قیمت و خرید انواع ماسک بهداشتی و پزشکی-03

چرا از ماسک سه لایه استفاده کنیم؟

ماسک‌های تک و دو لایه می‌توانند در برابر مایعات تا حدودی از خود مقاومت نشان دهند. استفاده از آن‌ها بهتر از نداشتن هیچ ماسکی است. یک تیم مهندسی در دانشگاه کالیفرنیا سان دیه گو، بر روی ماسک‌های لایه تحقیق کرده اند. 

آن‌ها از یک مولد قطرات و دوربینی با سرعت بالا استفاده نمودند تا مشاهده کنند قطرات تنفسی بزرگ حاوی درات شبیه ساز ویروس (VEPs) از ماسک‌ها عبور می‌کنند یا خیر. در ماسک تک لایه، قطرات گفته شده به‌صورت اتمی از لایه‌های آن عبور خواهند کرد. این گونه تصور کنید که قطره‌ای آب برای عبور از یک الک ریز، به قطرات کوچکتر شکسته می‌شود. در نتیجه در ماسک‌های یک لایه اگر فرد بیمار عطسه یا سرفه کند این امکان وجود دارد که قطرات ویروسی از ماسک عبور کرده و در هوا پخش شوند.

ماسک دو لایه عملکرد بهتری داشت و حدود 91 درصد حجم قطرات را محدود کرد. در حالی که یک ماسک سه لایه قطرات ناچیز و تقریباً صفر را از خوب عبور داد. گفته شده بهترین نوع ماسک‌های سه لایه آن‌هایی هستند که دارای پارچه‌ای از نوع فیلتر مانند پلی پروپیلن نبافته باشند. 

برای مثال از برندهای وارداتی می‌توان به ماسک سه لایه sui Zhain اشاره نمود. این نوع ماسک در 5 بسته 10 عددی تولید می‌شود و کیفیت لایه اسپان آن بالا است. با این وجود قسمت آن به نسبت تولیدات داخلی به طبع بیشتر خواهد بود. 

ماسک بهداشتی سه لایه: قیمت و خرید انواع ماسک بهداشتی و پزشکی-04

ماسک پزشکی چهار لایه 

افرادی که در محیط‌هایی به فعالیت می‌پردازند که در معرض عفونت هستند، ماسک چهار لایه می‌تواند برایشان مفید واقع شود. ماسک‌های 4 لایه محافظت و ایمنی بیشتری را تضمین خواهند کرد. چهار لایه موجود از ورود باکتری یا ویروس از طریق بینی و دهان، محافظت می‌کند. 

این ماسک‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست از چهار لایه تشکیل می‌شوند. بیرونی‌ترین لایه ضدآب است. سپس، لایه دوم به‌عنوان فیلتری برای باکتری‌ها و ویروس‌ها عمل می‌کند. لایه سوم نیز یک فیلتر برای اشعه ماوراء بنفش خواهد بود. در انتها لایه چهار دوباره یک لایه جاذب آب است. از این نوع ماسک برای جراحی و عمل استفاده می‌کنند. 

مزایای ماسک چهار لایه

اگر در سایت فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو جستجو کرده باشید، در بخش ماسک پزشکی ما انواع ماسک‌های چهار لایه را قرار داده‌ایم. استفاده از آن‌ها برای پزشکان و عموم مردم مفید خواهد بود. در اینجا به برخی از ویژگی‌هایی که هنگام خرید ماسک پزشکی باید به آن توجه نمود اشاره می‌کنیم: 

  • فیلتراسیون: هر چه فیلتراسیون بهتر باشد، ماسک قابل اعتمادتر است. هنگام تماس با فرد یا ناحیه آلود مهم است بدانید و درک کنید که ماسک با فیلتراسیون مناسب بسیار ضروری خواهد بود.
  • محافظت در برابر مایعات: ماسک شما باید در برابر مایعات مقاومت خوبی از خود نشان دهد. 
  • ابعاد ماسک: ماسک باید به‌خوبی ناحیه بینی و دهان را در برگیرد. همچنین فضایی برای تنفس داشته باشد. نباید خیلی سفت یا خیلی شل باشد تا از صورت پایین بیافتد. 

پس از خرید ماسک پزشکی، برای ماسک‌هایی که دور گوش قرار می‌گیرند، ابتدا حلقه‌های کشی را دور گوش بیاندازید. جای آن را روی صورت تنظیم کنید و سپس، بخش گیره بینی را محکم کنید تا مانع از حرکت یا افتادن ماسک شود.

ماسک سه لایه یا چهار لایه

در هنگام خرید ماسک پزشکی شاید با این سوال مواجه شوید. در صورتی که مطمئن نیستید چه نوع ماسکی برای شما مناسب است می‌توانید با ما در تماس باشید. انواع ماسک پزشکی از زمان شروع اپیدمی در بازار ظاهر شده است. آیا ماسک سه لایه بهتر است یا 4 لایه؟ 

ماسک بهداشتی چهار لایه: قیمت و خرید انواع ماسک بهداشتی و پزشکی-05

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، ماسک‌های چهار لایه برای عمل‌های جراحی مناسب خواهند بود. در واقع آن‌ها مشابه ماسک‌های سه لایه هستند که یک لایه فیلتراسیون بیشتر دارند تا از باکتری‌ها و ذرات معلق در هوا را فیلتر کرده و مانع از رسیدن آن‌ها به دهان و بینی شوند. این لایه اضافه با جذب الکترواستاتیک که روی سطح ایجاد می‌شود، مانع از عبور گرد و غبار، ذرات و باکتری‌ها می‌شود. 

ماسک بهداشتی چهار لایه: قیمت و خرید انواع ماسک بهداشتی و پزشکی-06

ماسک پزشکی و بهداشتی سه لایه ماسک سه بعدی:خرید انواع ماسک با قیمت ارزان

خرید ماسک پزشکی، وابسته به محیطی است که در آن به فعالیت می‌پردازید. اگر محیطی از آلودگی سطح بالایی برخوردار باشد یا افراد بیمار زیادی به‌طور روزانه به مرکز مراجعه می‌کنند؛ به طبع به سطح بالاتری از محافظت نیاز خواهید داشت. برای انتخاب و خرید اینترنتی انواع ماسک پزشکی مناسب، در بخش ماسک‌های توانی نو به جستجو بپردازید. اگر درباره هر کدام از ماسک‌های موجود سؤالی داشتید یا به دنبال برند ماسک پزشکی خاص می‌گردید، با ما در میان بگذارید. ما برای حفظ سلامت شما تلاش می‌کنیم تا بهترین ماسک‌های موجود را برای خرید ماسک پزشکی قرار دهیم. 

در بخش توضیحات هر ماسک نیز می‌توانید ببینید که چگونه تهیه می‌شوند و با مطالعه روش‌های معرفی شده می‌توانید بهترین ماسک را برای خود و اطرافیان تهیه نمایید. برای مثال برخی از ماسک‌های سه لایه به روش التراسونیک و تمام پرس تهیه می‌شوند. برند ماسک پزشکی که با عنوان اقتصادی معرفی می‌شوند برای مصارف در شرکت‌ها و کارخانه مناسب خواهند بود. امّا برای محیط‌هایی مانند کلینیک‌ها و مراکز پزشکی بهتر است از ماسک‌های چهار لایه و حتی بالاتر استفاده نمود. 

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

از تا
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp