این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

دستگاه بخور و رطوبت ساز

دستگاه مرطوب کننده هوا یا بخور در دو نوع سرد و گرم می باشند. دستگاه های بخور سرد برای مرطوب سازی فضاهای بزرگ و منازل مناسب می باشند، بخور سرد نسبت به بخور گرم ایمن تر است و برای استفاده در مکان هایی که در دسترس کودکان است،مناسب تر می باشد.دستگاه های بخور گرم، با توجه به از بین رفتن میکروب ها در دمای بالا سالم تر بوده اما نسبت به دستگاه های بخور سرد فضای کمتری را مرطوب می کنند و برای استفاده در اتاق و محل کار مناسب می باشند. برخی از دستگاه های بخور قابلیت ایجاد بخور گرم و سرد را هم زمان دارند و به مصرف کننده قدرت انتخاب می دهند تا تا از بخور سرد یا گرم استفاده کند.

کنترل سطح رطوبت در خانه از اهمیت زیادی برخوردار است. وتوصیه می شود که رطوبت هوای خانه، بین 30 تا 50 درصد حفظ شود.نمونه ای از بهترین دستگاه های بخور را در پایین میتوانید مشاهده و یا خریداری کنید.

دستگاه بخور یکی از تجهیزات پیشرفته‌ای است که رطوبت فضای اطراف را تأمین می‌کند. پخش رطوبت مهم‌ترین عملکرد این دستگاه است. از این طریق خشکی هوا کاسته می‌شود. بسیاری از عوارضی که به آن دچار می‌شویم، مانند خشکی بینی، گلو و پوست به دلیل خشک بودن هوا اتفاق می‌افتد. همچنین علائم سرماخوردگی و آنفولانزا نیز با خشکی هوا در ارتباط است. زمانی که دستگاه بخور را در محیط اطراف خود روشن می‌کنید، این علائم کاهش می‌یابند. برای جلوگیری از ایجاد همچنین مشکلاتی کافی است تا در مورد نحوه کار این دستگاه اطلاعاتی را به دست آورید.

دستگاه بخور و رطوبت ساز 01

دستگاه بخور چه فوایدی دارد؟

این دستگاه به عنوان نوعی مرطوب کننده طبیعی است. از آن برای بین بردن خشکی پوست و اندام‌های داخلی بدن استفاده‌های فراوانی می‌شود. برخی از مزیت‌های دستگاه بخور را در زیر فهرست می‌کنیم.

  • تسکین دهنده تارهای صوتی تحریک‌شده در اثر خشکی هوا
  • آرام کردن سرفه‌های خشک و مداوم
  • از بین بردن تحریکات بینی و گلوی خشک
  • ایجاد رطوبت در پوست‌های خشک
  • ترمیم کردن لب‌های ترک‌خورده در اثر خشکی هوا
  • کاهش سردرد با ایجاد رطوبت در سینوس‌ها

این علائم زمانی بروز می‌کنند که محیط اطراف شما دارای رطوبت کافی نیست. در فصل زمستان این علائم را ممکن است بیشتر از هر فصل دیگری مشاهده کنید. به همین دلیل دستگاه بخور بهترین گزینه برای درمان خشکی بدن است.

 

دستگاه بخور گرم  یا مرطوب کننده‌ هوای گرم

همانطور که از اسم این دستگاه‌های بخور مشخص است، گرمای هوای اطراف شما از این طریق حفظ می‌شود. به همین دلیل در زمستان بسیار مفید هستند. نحوه کار این دستگاه بخور به گونه‌ای است که آب را به نقطه جوش می‌رساند. در این صورت بخارآب ایجاد می‌شود. بخار مورد نظر با جریان هوای گرم در کل فضا پخش می‌شود. در نتیجه رطوبت مورد نظر تامین خواهید شد.

دستگاه بخور سرد یا مرطوب کننده‌ هوای سرد

انتخاب نوع دستگاه بخور تا حدود زیادی به شرایط جسمی شما بستگی دارد. مرطوب کننده‌های هوای سرد ممکن است فضای اتاق شما را سردتر کنند. با ایجاد باد خنک در محیط داخلی، رطوبت مورد نظر تأمین می‌شود. به دلیل نوسانات درجه حرارت در طول سال استفاده از این دستگاه‌های مرطوب کننده هوا گزینه مناسبی است.

دستگاه بخور اولتراسونیک


این دستگاه مرطوب کننده هوا نوعی لرزش را با امواج مافوق صورت ایجاد می‌کند. در اثر این امواج بخار خنک ایجاد میشود. در دستگاه بخور مافوق صوت به جای فن از امواج صوتی استفاده می‌شود. قطرات آب ایجاد شده از این طریق به محیط اطراف وارد می‌شوند. در نتیجه رطوبت هوا از این طریق ایجاد خواهد شد.

دستگاه بخور اولتراسونیک،قیمت و خرید دستگاه بخور اولتراسونیک-01

یک دستگاه بخور تا چه اندازه ظرفیت دارد؟ 


ظرفیت هر کدام از دستگاه‌های بخور با یکدیگر متفاوت است. برای اینکه بتوانید متوجه ظرفیت رطوبتساز خود شوید کافی است تا به مخزن آب آن توجه کنید. این امر نشان می‌دهد مخزن آب تا چه زمانی پر است. در حالت کلی ظرفیت این نوع از دستگاه‌ها از 1 تا 4 گالن است. با این حال برخی از دستگاه‌های بخور مانند دستگاه مرطوب کننده هوای مرکزی برای مدت طولانی‌تری می‌تواند آب را در خود نگه دارد.

 

دستگاه بخور و رطوبت ساز:خرید بهترین دستگاه بخور با قیمت ارزان 

برای خرید دستگاه بخور و رطوبت ساز باید میزان مساحت محیطی که دستگاه در آن قرار می گیرد و نیز انتظارات خود از دستگاه را درنظر بگیرید.امروزه با پیشرفت اینترنت و تکنولوژی شما می توانید تجهیزات پزشکی از جمله دستگاه بخور و رطوبت ساز ، ویلچر و...مورد نیاز خود را به صورت اینترنی و آنلاین از فروشگاه تجهیزات پزشکی توان نو خریداری کنید.

 

مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا