بنر هدر دسکتاپ

اجاره دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی و نکات مهم 1402

اجاره دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی و نکات مهم 1402
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/04/12 0 نظر

با پیشرفت علم پزشکی دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی تولید شده است که بتواند علائم حیاتی بیمار را به صورت مداوم نشان دهد. در ادامه این مطلب علاوه بر اینکه به توضیح این دستگاه میپردازیم از نحوه اجاره این دستگاه ها آشنا می شوید با ما همراه باشید...

برای بیماران بخش مراقبت‌های ویژه و بیمارانی که جراحی روی آن‌ها انجام می‌شود، نیاز است تا علائم حیاتی به‌طور مرتب اندازه‌گیری شود. این کار توسط دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی صورت می‌پذیرد. برای بیمارانی که نیاز به مراقبت ویژه دارند اما بنا به صلاح دید پزشک و در خواست خانواده قرار است مراقبت از آن‌ها در منزل انجام پذیرد نیز، وجود دستگاه مانیتورینگ ضروری است. از آنجایی که خرید این دستگاه هزینه بالایی دارد، اجاره یک دستگاه مانیتورینگ به‌صورت ماهیانه جایگزین مناسب‌تری به نظر می‌رسد. در این مقاله ابتدا به معرفی دستگاه مانیتورینگ می‌پردازیم و سپس درمورد شرایط اجاره دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی در شهر تهران توسط تجهیزات پزشکی توانی نو خواهیم پرداخت.

 

دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه مانتیتورینگ علائم حیاتی، وسیله‌ای است که به‌صورت مداوم علائم حیاتی بیمار را نشان می‌دهد. بیمارانی که در بیمارستان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند یا بیماران تحت جراحی،  به این دستگاه نیاز دارند. مهمترین پارامترهایی که توسط این دستگاه نشان داده می‌شود، عبارتند از:

  • فعالیت الکتریکی قلب یا الکتروکاردیو گراف
  • در صد اکسیژن خون
  • دمای بدن بیمار
  • فشار خون غیر تهاجمی
  • و فشار درون رگ‌ها

در واقع این دستگاه، تجمیعی از دستگاه‌های کنترل علائم حیاتی است و می‌تواند چندین مورد را به‌صورت همزمان اندازه‌گیری کرده و در نمایشگر خود نشان دهد. این دستگاه علاوه‌بر اندازه‌گیری و نمایش پارامترهای حیاتی می‌تواند در مواقع خطر علائم هشدار صادر کند تا کادر پزشکی بتوانند به موقع اقدامات لازم را انجام دهند.

محصولات مرتبط

اجاره دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی و نکات مهم-01

 

بیشتربدانید: اجاره دستگاه اکسیژن ساز خانگی و نکات مهم آن 1401

 

در واقع دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی توسط یک کابل شبکه به سیستم مرکزی متصل می‌شود و از این طریق پزشکان و پرستاران بخش می‌توانند علائم حیاتی بیمار را از راه دور کنترل کنند و آن را زیر نظر داشته باشند. در مدل‌های قدیمی‌تر دستگاه مانیتورینگ امکان تغییر اطلاعات نشان داده شده در دستگاه وجود نداشت. اما برخی مدل‌ها که از نظر نرم‌افزاری قوی هستند به کاربر این امکان را می‌دهند تا شکل موج و پارامترهای قابل نمایش در دستگاه و رنگ و اندازه آن‌ها را تغییر دهند.

هشدارهای دستگاه از چه نوعی هستند؟

معمولاً هشدارها به‌صورت صوتی، نوری و یا تصویری هستند. این هشدارها می‌توانند نشان دهنده علائم غیرعادی در بیمار و یا اشکال در عملکرد دستگاه باشند. هشدارها ممکن است از طریق بلندگو به‌صورت صوتی و یا روشن و خاموش شدن یک ال‌ای دی باشد. در نوع تصویری نیز هشدار در صفحه نمایش مرکزی نشان داده می‌شود.

چند نوع دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی داریم؟

سیستم‌های مانیتورینگ علائم حیاتی از نظر نوع اتصال به سه دسته تقسیم می‌شوند. مانیتورینگ کنار تختی، مرکزی و تله مانیتورینگ.

مانیتورینگ کنار تختی: معمولاً کنار تخت بیمار قرار می‌گیرد اما در صورت لزوم می‌توان با استفاده از پایه آن را به‌صورت دستگاه قابل حمل درآورد.

 

چند نوع دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی داریم-02

 

بیشتربدانید: بهترین راه درمان برای بالا بردن اکسیژن خون!

 

دستگاه مانیتورینگ از چه اجزائی تشکیل می‌شود؟

این دستگاه به‌صورت یک صفحه نمایشگر مستطیلی است که در کنار آن کلیدهای کنترلی، پروب‌ها، ماژول‌ها و سنسورهای مختلف قرار دارد. برای تغذیه این دستگاه از باتری و یا برق شهر می‌توان استفاده نمود. تمامی اطلاعاتی که دستگاه به دست می‌آورد از طریق صفحه نمایش قابل مشاهده است. در کل صفحه نمایش به سه بخش تقسیم می‌شود. ناحیه گرافیکی، ناحیه عددی و ناحیه پیغام‌ها.

در بخش گرافیکی نمودارها و شکل‌های گرافیکی ترسیم می‌شود. پارامترهایی که عددی هستند در ناحیه عددی و معمولاً در گوشه سمت راست صفحه قابل مشاهده هستند. در پایین مانیتور نیز پیغام‌های خطا و هشدارها نشان داده می‌شود.

ماژول‌های دستگاه مانیتورینگ

بسته به نوع کاربرد دستگاه معمولاً تعدادی ماژول به آن متصل می‌شوند. در این بخش به معرفی رایج‌ترین ماژول‌های دستگاع مانیتورینگ علائم حیاتی خواهیم پرداخت.

ماژول ECD: مانند یک دستگاه الکتروکاردیو گراف عمل می‌کند. اما تعداد لیدهای کمتری دارد. معمولا از 3 لید در آن استفاده می‌شود (به جای 12 لید) .

ماژول فشار سنج: کاف فشار به دست بیمار متصل می‌شود و در فواصل زمانی منظم فشار خون سنجیده شده و روی نمایشگر نشان داده می‌شود.

ماژول SPO2: مانند دستگاه پالس اکسی متر است و برای نمایش سیگنال PPG و درصد اشباع اکسیژن خون از آن استفاده می‌شود.

ماژول NIBP: این ماژول فشار غیر تهاجمی بیمار را اندازه‌گیری می‌کند.

ماژول IBP: برای نمایش گرافیکی فشار موج تهاجمی و نمایش فشار سیستولیک و فشار دیاستولیک و فشار میانگین بکار می‌رود.

ماژول دما: برای اندازه‌گیری دمای بدن بیمار از آن استفاده می‌شود.

ماژول CO2: میزان کربن دی اکسید موجود در بازدم فرد را نشان می‌دهد. به علاوه نرخ تنفس و شکل موج آن را نیز نشان می‌دهد.

برندهای دستگاه مانیتورینگ

دستگاه مانیتورینگ البرز یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین دستگاه‌های موجود است که در داخل کشور استفاده می‌شود. این دستگاه مجهز به صفحه نمایش 18.5 اینچی با رزولوشن بالا است. رزولوشن بالا باعث می‌شود که استفاده از دستگاه برای کاربر راحت‌تر باشد. همچنین صفحه نمایش ضد خش و ضد ضربه است. نمایشگر قابلیت نمایش 6 الی 8 نمودار و 10 پارامتر عددی را دارد.

 

دستگاه مانیتورینگ از چه اجزائی تشکیل می‌شود-03

 

بیشتربدانید: تفسیر پارامترهای مانیتورهای قلب و علائم حیاتی؟

 

این دستگاه مجهز به ماژول‌های Gas , RESP, 2TEMP, 2IBP , SPO2 Interface Co2 , ECG است. باتری داخلی دستگاه قابل شارژ بوده و با برق شهر شارژ می‌شود. همچنین دستگاه مجهز به آلارم صوتی و تصویری و اعلام قطع لید است. جهت اطلاع بیشتر از این محصول می‌توانید به بخش فروشگاه وب‌سایت توانی نو مراجعه نمایید و از همکاران ما در این زمینه مشاوره دریافت کنید.

اجاره دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی

بیمارانی هستند که به سبب پیشرفت بیماری در بدن، نیاز به مراقبت‌های ویژه در طولانی مدت دارند. در چنین مواردی معمولاً نگه داشتن بیمار در بیمارستان برای خانواده کار دشواری است. علاوه‌براین هزینه‌های بخش مراقبت ویژه نیز بسیار بالا است و در بلند مدت ممکن است خانواده بیمار نتوانند از پس این هزینه‌ها بر بیاییند. یک راه حل خوب مراقبت از بیمار در منزل است. در چنین شرایطی اطرافیان می‌توانند با راحتی بیشتر از بیمار خود پرستاری کنند.

 

اجاره دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی-04

 

بیشتربدانید: دستگاه الکتروشوک و انواع آن

 

اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که لازم است علائم حیاتی بیماران بخش مراقبت ویژه مرتب اندازه‌گیری شود تا در صورت بروز شرایط خطر اقدامات، به موقع انجام شود. بنابراین وجود یک دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی در کنار بیمار به صورت 24 ساعته ضروری است.

یک گزینه خوب برای افرادی که توان مالی خرید دستگاه مانیتورینگ را ندارند، اجاره دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی است. اجاره به‌صورت ماهانه و یا 15 روزه انجام می‌شود. با این کار شما یک دستگاه مانیتورینگ را به‌صورت تمام وقت در نزل دارید و برای در اختیار داشتن آن هزینه بسیار کمی صرف می‌کنید. و از آنجایی که پس از بهبودی بیمار نیازی به این دستگاه ندارید خریدن آن بی مورد است و اجاره یک جایگزین مناسب است.

توانی نو در نظر دارد جهت رفاه حال شما عزیزان، بخش اجاره دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی در شهر تهران را فعال نماید تا از این طریق خدمات بیشتری را به کاربران ارائه نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره سفارش به بخش فروشگاه وب‌سایت توانی نو مراجعه فرمایید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

محصولات مرتبط

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp