بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

بای پپ bilevel ST سری S.BOX

% 7
 • 48,000,000 تومان
 • 44,800,000 تومان
مشاهده و خرید محصول

بای پپ bmc مدل 30ST

% 12
 • 30,000,000 تومان
 • 26,500,000 تومان
مشاهده و خرید محصول

دستگاه بای پپ:مشخصات قیمت و خرید دستگاه بای پپ BIPAP

خرید انواع دستگاه بای پپ (BIPAP/bi-level) با مدهای: ST ،S ،VPAP ،CPAP، اتو بای پپ و حجمی در برندهای خارجی و ایرانی مانند: رسمد(رزمد)، بی ام سی(BMC) چین، لوون اشتاین آلمان، سفام، میکومی و... با قیمت ارزان و مناسب در تجهیزات پزشکی توانی نو به صورت اینترنتی قابل خریداری است. بای پپ یکی از  تجهیزات کمک تنفسی است که در انواع مختلفی شامل: دستگاه بای پپ S، دستگاه بای پپST، دستگاه بای پپ AVAPS یا حجمی موجود است.

راه اندازی و معرفی دستگاه بای پپ BIPAP

 

دستگاه های بای پپ به طور کلی مانند نمونه ای که در ویدئو فوق نمایش داده شد، باید دارای مخزن مرطوب کننده، لوله خرطومی، ماسک تمام صورت niv و کارت حافظه هستند.

بای پپ وسیله ای حیاتی برای بیماران مزمن ریه است که دارای انسداد تنفسی هستند. این دستگاه برای افرادی که در هنگام خواب درای وقفه تنفسی و تنگی نفس هستند که در اصطلاح پزشکی به آن آپنه گفته قابل استفاده است. دستگاه bipap به صورت پیوسته جریانی از هوا با فشار ثابت تولید می کند که در هنگام دم بر این فشار ثابت افزوده شده و به حداکثر میزان فشار تنظیمی می رسد و نیز در هنگام باز دم از میزان فشار ثابت کاسته شده تا بیمار به راحتی عمل بازدم را انجام دهد. سی پپ دارای یک سطح فشار هوای مثبت هست و بای پپ دارای دو سطح فشار هوای مثبت است.

در واقع هنگام بازدم، دستگاه BIPAP فشار را به فشار (EPAP) یا پایین تر تغییر می دهد و در هنگام دم فشار هوا افزایش (IPAP) می یابد و درنهایت الگوی تنفسی فرد بعد چند تنفس با دستگاه هماهنگ می شود. همچنین در دستگاه بای پپ برخلاف دستگاه CPAP، تعداد تنفس در دقیقه قابل تنظیم بوده که در صورت وقفه تنفس بیمار (آپنه) دستگاه با ایجار فشار مثبت هوا موجب رفع آن می شود و الگوی تنفس را اصلاح میکند.

قیمت و خرید دستگاه بای پپ BIPAP /bi-level

برای خرید دستگاه بای پپ یا استعلام قیمت دستگاه بای پپ می توانید از معتبرترین فروشگاه آنلاین تنفسی که به صورت 24 ساعته پشتیبانی و خدمات دارد یعنی فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو اقدام و خرید خود را  انجام دهید. 

در صورت دستور پزشک و یا نیاز به انجام تست خواب در منزل جهت مشخص نمودن نوع دستگاه کمک تنفسی و یا عدم نیاز به دستگاه بای پپ و سی پپ میتوانید از طریق را های ارتباطی توانی نو با کارشناسان ما تماس بگیرید.امکان انجام تست خواب در شهر های تهران،مشهد،شیراز،تبریز،اصفهان وجود دارد که در کوتاه ترین زمان ممکن قابل اجرا میباشد.

دستگاه بای پپ و سی پپ تفاوت و قیمت انواع

 

دستگاه کمک تنفسی بای پپ

در هنگام تنفس طبیعی، ریه‌های شما هنگام نفس کشیدن منبسط می‌شوند؛ این امر ناشی از عملکرد دیافراگم است که عضله اصلی تنفس در قفسه سینه شما محسوب می‌شود، اما برخی از مشکلات و بیماری‌ها می‌توانند نفس کشیدن را برای شما سخت کنند، در این حالت باید از فشار هوا با دو سطح مختلف یا فقط یک فشار هوا و یا اکسیزن بهره‌مند شوید که می‌توانید از یک دستگاه کمک تنفسی مانند بای پپ، اکسیژن ساز یا سی پپ استفاده کنید. یکی از این دستگاه‌های کمک تنفسی، دستگاه بای پپ است. اگر در تنفس مشکلی دارید، این دستگاه می‌تواند به تنظیم فشار هوا در ریه‌های شما کمک کند.

 

دستگاه بای پپ BIPA قیمت و خرید انواع دستگاه بای پپ

 

دستگاه بای پپ چیست؟

بای پپ BiPAP که به آن BPAP نیز گفته می‌شود، مخفف Bilevel Positive Airway Pressure است و عملکردی کاملاً مشابه با دستگاه CPAP دارد. دستگاه بای پپ به‌منظور افزایش فشار هوا هنگام دم برای بسته نشدن مجاری تنفسی در بینی و گلو، در هنگام خواب طراحی شده است و در حین بازدم فشار کمتری را ایجاد می‌کند. دستگاه‌های‌ بای پپ دارای دو تنظیم فشار هستند؛ یک فشار برای استنشاق و یک فشار کمتر برای بازدم.

با استفاده از این دستگاه بیماران می‌توانند به‌راحتی نفس بکشند چراکه دستگاه در هنگام بازدم، میزان فشار هوا را کاهش داده و به بیمار اجازه می‌دهد راحت‌تر عمل بازدم را انجام دهد تا راحت‌تر نفس بکشد. تفاوت در فشار هوای استنشاق و بازدم به فرد این را امکان می‌دهد تا خواب آرام‌تری داشته باشد. این دستگاه به بیمارانی که به برخی از دستگاه‌های کمک تنفسی نیاز دارند، کمک بزرگی می‌کند.

خرید دستگاه بای پپ، مشخصات قیمت ودستگاه بای پپ BIPAP

 

تفاوت BiPAP و CPAP

دستگاه‌های BiPAP و CPAP ازنظر عملکرد و طراحی بسیار شبیه به یکدیگر هستند؛ هر دو روش درمانی غیرتهاجمی برای مبتلایان به آپنه خواب دارند. درمان با دستگاه بای پپ به‌گونه‌ای صورت می‌گیرد که نه تنها راه هوایی را مسدود نمی‌کند، بلکه به بیمار اجازه می‌دهد تا در هنگام خواب به‌راحتی و به طور منظم نفس بکشد.

بیشتر بخوانید : تفاوت دستگاه سی پپ و بای پپ،بهترین دستگاه سی پپ درسال 1402!

 

انواع بای پپ مشخصات قیمت و خرید دستگاه بای پپ BIPAP

آشنایی با انواع دستگاه بای پپ (BiPap)

بای پپ را می‌توانید در مدل‌های مختلف ازجمله دستگاه بای پپ S، دستگاه بای پپST، دستگاه بای پپ AVAPS یا حجمی خریداری کنید که بیشتر توسط شرکت‌های معتبر تجهیزات پزشکی ازجمله رسمد،دولبیس آمریکا، لوون اشتاین آلمان طراحی و تولید می‌شوند.

 • در دستگاه بای پپ S، فرد بیمار می‌تواند تنفس یا همان عمل دم و بازدم خود را کنترل کند.
 • استفاده از دستگاه ST نیز به این‌گونه است که شخص علاوه بر کنترل تنفس خود، دستگاه را نیز تنظیم می‌کند. هر زمان که تعداد و ریتم تنفس کمتر از تعداد ثبت شده در دستگاه باشد، دستگاه به‌صورت اتوماتیک کنترل عملیات دم و بازدم را بر عهده می‌گیرد.
 •  استفاده از دستگاه AVAPS برای همه بیماران توصیه نمی‌شود. این دستگاه می‌تواند برای افرادی که حجم تنفس آن‌ها کم است، کمک بزرگی باشد.

در برخی از مدل‌ها، نرم افزاری وجود دارد که امکان ارسال برخی داده‌ها از جمله تعداد تنفس، میزان اکسیژن و ضربان قلب را به پزشک فراهم می‌کند. برخی از دستگاه‌ها نیز از طریق باتری کار می‌کنند که باید عمر باتری را کنترل کرده و در صورت نیاز، آن‌ها را تعویض کنید. در برخی دیگر از مدل‌ها نیز مرطوب ساز هوا وجود دارد که باید به طور دوره‌ای آب آن را تعوض کنید. دقت داشته باشید برای این نوع دستگاه‌ها باید از آب مقطر استفاده کنید. در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو با انواع دستگاه بای پپ بیشتر آشنا شوید و متناسب با نیاز خود، دستگاه مورد نظر را خریداری کنید.

 

دستگاه کمک تنفسی بای پپ bipap قیمت و خرید انواع

آشنایی با قطعات دستگاه بای پپBiPap

بهتر است با قطعات دستگاه بای پپ بیشتر آشنا شوید. این دستگاه شامل قطعات زیر است:

 • انواع ماسک صورت فول فیس، ماسک نازال یا ماسک نازال پیلو.
 • موتور دستگاه که هوا را به داخل لوله انتقال می‎دهد.
 • لوله‎ای که هوا را از موتور دستگاه به ماسک انتقال می‎دهد.
 • برخی از مدل‎ها از ویژگی‎های دیگری مانند رطوبت‎ساز نیز برخوردار هستند.

شما می‏توانید از ماسک نازل استفاده کنید که به ونتیلاتور متصل می‎شود. این دستگاه هوای تحت فشار را به مجاری تنفسی شما می‎رساند و با فشار هوا، به باز شدن ریه ‏های شما کمک می‎کند.

بیشتر بخوانید : آپنه یا توقف تنفس در خواب چیست؟

نحوه عملکرد دستگاه بای پپ

در شب و هنگام خواب، عضلات کنترل کننده تنفس می‌توانند ضعیف شوند. علاوه بر این، هنگامی‌که دراز می‌کشید، ممکن است به نیروی اضافی برای حرکت دادن عضلات تنفسی خود نیاز داشته باشید. دستگاه بای پپ در دو مرحله دم و بازدم، هوا را به‌طور مداوم به مجاری تنفسی شما هل می‌دهد. هوا برای گسترش ریه‌های شما تحت‌فشار قرار گرفته است و بدون اینکه به بدن خود اعتماد کنید، می‌توانید به‌راحتی نفس بکشید. در طول استفاده از این دستگاه، مرتب با پزشک خود در ارتباط باشید تا اگر سلامتی شما رو به بهبود است، فشار هوا را کاهش دهید.

دستگاه بای پپ:مشخصات قیمت و خرید دستگاه بای پپ BIPAP-06

نحوه راه اندازی دستگاه بای پپ (BiPap)

اگر دستگاه بای پپ مجهز به مرطوب ساز است، ابتدا باید این قسمت را با آب مقطر به‌اندازه لازم در حدود 400ml پر کنید و به دستگاه اصلی متصل نمایید. سپس خرطومی را به قسمت جلویی دستگاه وصل کنید. سر دیگر خرطومی را به ماسک متصل نمایید و ماسک را بر روی صورت بیمار قرار دهید. سپس دستگاه را متناسب با تنظیماتی که پزشک تجویز کرده است، روشن کنید.

با توجه به میزان رطوبت محیط می‌توانید رطوبت را بین 1 تا 7 درجه تنظیم کنید. بر روی دستگاه یک علامت ماسک وجود دارد، درصورتی‌که ماسک نشتی داشته باشد، رنگ آن قرمز و اگر بدون نشتی باشد، رنگ آن سبز خواهد بود. این دستگاه مجهز به فیلتر پلی اتیلن است که باید به‌صورت هفتگی تمیز شود.

نکات مهم هنگام استفاده از دستگاه بای پپ

شما ممکن است در بیمارستان تحت درمان یک بیماری باشید و از دستگاه بای پپ استفاده کنید یا برای درمان بیماری‌های مزمن در خانه نیاز به استفاده از این دستگاه داشته باشید.

 • استفاده از این دستگاه اغلب برای شب و هنگام خوابیدن توصیه می‌شود تا مشکلات تنفسی ناشی از برخی بیماری‌های ریوی را کاهش دهد اما در صورت لزوم در ساعات بیداری نیز می‌توان از آن استفاده کرد.
 • هنگام استفاده از بای پپ، ممکن است احساس ناراحتی داشته باشید و استفاده از ماسک و جریان هوا ممکن است کمی برای شما عجیب باشد. اما با گذشت زمان، باید به آن عادت کنید. اگر احساس می‌کنید هنگام استفاده از دستگاه واقعاً نمی‌توانید نفس بکشید، با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است لازم باشد تنظیمات فشار روی دستگاه مجدداً تنظیم شوند.
 • دستگاه‌های بای پپ صدایی موزون دارند، اگر این مسئله شما را آزار می‌دهد، از گوش‌گیر استفاده کنید. اگر سروصدای دستگاه بیش‌ از اندازه بلند است، با فروشنده تجهیزات یا پزشک تماس بگیرید و مطمئن شوید که دستگاه به‌درستی کار می‌کند.
 • رطوبت ساز ممکن است به کاهش خشکی بینی کمک کند. سعی کنید در مدلی که انتخاب می‌کنید، این قسمت وجود داشته باشد.
 • استفاده از ماسک صورت به‌جای استفاده از نازل بینی منجر به کاهش علائم درد در قسمت چشم یا سینوس می‌شود؛ چراکه ممکن است به دلیل گرفتگی سینوس دچار سردرد شوید.
 • اگر ماسک دارای نشتی است و باعث تحریک پوستی می‌شود، ممکن است سایز ماسک را به‌درستی انتخاب نکرده‌اید و به سایز یا نوع دیگری از ماسک نیاز دارید. البته تنظیم بندهای اطراف ماسک نیز می‌توانند به شما کمک کنند.
 • هرگز هنگام استفاده از دستگاه چیزی نخورید و چیزی ننوشید.
 • با دستور پزشک و کاهش فشار ممکن است بتوانید از نفخ معده جلوگیری کنید.
 • در صورت ابتلا به عفونت حاد یا افزایش خطر ابتلا به عفونت، استفاده از این دستگاه در منزل توصیه نمی‌شود.
 • دستورالعمل‌هایی که پزشک در نظر گرفته است را به خوبی رعایت کنید. ممکن است لازم باشد فقط هنگام خواب از آن استفاده کنید یا ممکن است نیاز به استفاده مداوم از آن داشته باشید. اگر طبق دستورالعمل پزشک از آن استفاده نکنید، از مزایای کامل درمان بهره‌مند نخواهید شد.

خرید دستگاه bipap بای پپ با ماسک، لوله خرطومی، کارت حافظه و مرطوب کننده

استفاده از دستگاه بای پپ برای انواع عارضه‌های ریوی

اگر از مشکلات جسمی برخوردار هستید که تنفس شما را مختل کرده‎اند، دستگاه بای پپ می‎تواند به شما کمک بسیاری کند. اگر از عارضه‎های زیر رنج می‌برید، ممکن است به این دستگاه نیاز داشته باشید:

 • اختلال انسدادی مزمن ریوی (COPD)
 • آپنه یا وقفه تنفسی در خواب
 • سندرم هیپوونتیلاسیون ناشی از چاقی
 • پنومونی
 • آسم
 • تنفس ضعیف بعد از عمل جراحی
 • بیماری عصبی عضلانی که تنفس را مختل می‎کند؛ مانند آتروفی عضلانی نخاعی (SMA) ، اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) و دیستروفی عضلانی
 • بیماری نارسایی قلبی و هر نوع بیماری جدی که بر قلب و ریه‎ها تأثیر می‌گذارد.

بیشتر بخوانید : اختلال انسدادی مزمن ریوی (COPD) چیست؟

اگر احساس کردید مشکلات تنفسی شما کاهش پیدا کرده است، با مشورت پزشک می‌توانید فشار دستگاه را کمتر یا استفاده از دستگاه را محدودتر کنید. بیماری هر فرد به روش درمانی، پاسخ متفاوتی می‌دهد، بنابراین توصیه می‌شود بر اساس نتایج آزمایش‌ها و مشورت با پزشک از این دستگاه استفاده کنید. اگر تحت هر شرایطی نمی‌توانید از این دستگاه استفاده کنید، در کنار BiPAP می‌توانید دستگاه‌های CPAP  و APAP را نیز امتحان کنید.

موارد منع استفاده از دستگاه بای پپ

اگر تنفس شما بسیار ضعیف است، هوشیاری شما در سطح بسیار پایینی قرار دارد یا از مشکلات بلع رنج می‌برید، ممکن است استفاده از این دستگاه برای شما مناسب نباشد. در این صورت برای برطرف کردن مشکل تنفسی خود باید از عمل جراحی تراکستومی استفاده کنید. در طی این جراحی یک لوله در داخل گلو و در قسمت نای شما کار گذاشته می‌شود. افرادی که به لوله تنفسی نیاز ندارند، اما به وسیله‌ای نیاز دارند که در تنفس به آن‌ها کمک کند، می‌توانند از دستگاه بای پپ استفاده کنند.

ماسک دستگاه بای پپ و مشخصات قیمت و خرید دستگاه بای پپ BIPAP

عوارض استفاده از دستگاه بای پپ BiPap

دستگاه بای پپ یک دستگاه کاملاً ایمن است و در مقایسه با تراکستومی، عوارض و خطر کمتری ازجمله عفونت دارد. بیشترین مشکلی که ممکن است با استفاده از این دستگاه برای شما رخ دهد، در ناحیه صورت است که قسمت ماسک باید خیلی محکم بسته شود. برخی از عوارض دیگر عبارت‌اند از:

 • آسیب موضعی پوست بر اثر استفاده از ماسک
 • نفخ خفیف معده
 • خشکی دهان
 • فشار کم هوا که به دلیل نشت ماسک رخ می‌دهد
 • سوزش چشم
 • درد سینوس

این مشکلات و خطرات ممکن است با توجه به سن، مدت‌زمان نیاز به دستگاه و مشکلات جسمی و ریوی هر بیمار متفاوت باشد؛ در صورت هرگونه نگرانی می‌توانید با پزشک خود مشورت کنید.

قیمت و خرید اینترنتی دستگاه بای پپ BIPAP

نکات مهم هنگام خرید دستگاه بای پپ

اگر قصد خرید دستگاه بای پپ را برای استفاده در خانه دارید، قبل از خرید با یک متخصص فروش مشورت کنید؛ این فرد می‌تواند به شما کمک کند تا نوع دستگاه را متناسب با نیاز خود خریداری کنید. وی همچنین می‌تواند در مورد نحوه و زمان تمیز کردن ماسک‌ها، لوله‌ها و سایر قسمت‌های دستگاه رهنمودها و دستورالعمل‌هایی کاربردی را ارائه دهد. می‌توانید چندین نوع ماسک را قبل از خرید امتحان کنید و ماسکی که متناسب با صورت شما است و با آن احساس راحتی می‌کنید، خریداری نمایید. قبل از استفاده از دستگاه، ممکن است لازم باشد دستگاه شما کالیبره شود. شخصی از تیم پزشکی تنظیمات لازم را بر روی دستگاه انجام می‌دهند. تنظیمات باید درست باشد تا درمان مناسب را دریافت کنید. با خرید از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، اطلاعات بیشتری در مورد این دستگاه دریافت خواهید کرد.

قیمت دستگاه بای پپ

هزینه یک دستگاه بای پپ با توجه به مدل و ویژگی‌های جانبی آن، ممکن است متفاوت باشد. می‌توانید این دستگاه را با قیمت‌های مختلفی تهیه کنید. با استعلام از سایت‌های مختلف تا حدودی از قیمت این دستگاه مطلع خواهید شد. فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، دستگاه بای پپ را در مدل‌ها و قیمت‌های مختلف به فروش می‌رساند. با مراجعه به سایت این فروشگاه و استعلام قیمت، خرید خود را انجام و از پشتیبانی 24 ساعته آن بهره‌مند شوید. البته می‌توانید این دستگاه را نیز از برخی مراکز برای مدت‌زمان محدود اجاره کنید.

خرید اینترنتی دستگاه بای پپ

استفاده از دستگاه بای پپ یک روش درمانی غیرتهاجمی است که در بیمارستان‌ها یا در منزل برای مدیریت شرایط تنفسی بیمار استفاده می‌شود. این دستگاه می‌تواند به شما در شب به خواب بهتر کمک کند و همچنین می‌تواند از وخیم شدن بیماری ریوی شما جلوگیری نماید. این دستگاه می‌تواند امید به زندگی را برگرداند و تفاوت مثبتی را در شما ایجاد کند. مشخص شده است که این دستگاه خطر مرگ ناشی از برخی شرایط و بیماری‌های ریوی را به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. با خرید این محصول از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، خوابی سراسر از آرامش را تجربه کنید.

بیشتر بخوانید : دستگاه بای پپ چیست؟نکات مهم خرید دستگاه بای پپbipap 

قیمت دستگاه NIV بای پپ چقدر است؟

دستگاه NIV همان دستگاه کمک تنفسی بای پپ و یا دستگاه سی پپ است.منظور از NIV که مخفف Non-invasive ventilation است. منظور روش کمک تنفسی غیر تهاجمی می باشد. قیمت دستگاه NIV  یا همان بای پپ و سی پپ در توانی نو مرتبا به روز رسانی میگردد.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp