بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

دستگاه فشارسنج دیجیتال بازویی: خرید انواع فشار سنج دیجیتال بازویی با قیمت ارزان

بیماری فشارخون یکی از بیماری‌هایی است که این روزها در کنار افزایش وزن و مشکلات قلبی، سلامت افراد جامعه را به خطر می‌اندازد. افرادی که به این بیماری مبتلا می‌شوند باید روزانه فشارخون خود را کنترل کنند. یکی از روش‌هایی که برای کنترل و تشخیص فشارخون بالا مورداستفاده قرار می‌گیرد، خرید دستگاه فشارخون بازویی دیجیتال است. این دستگاه‌ها با تکنولوژی‌های خاصی تولید می‌شوند، به همین دلیل قیمت مدل‌های مختلف این دستگاه‌ها در نمایندگی‌های فروش، با یکدیگر متفاوت است. در ادامه با توانی نو همراه باشید تا با فشارسنج بازویی دیجیتالی بیشتر آشنا شوید.

خرید دستگاه فشارخون بازویی دیجیتال به شما برای سنجش دقیق فشارخون کمک می‌کند

دستگاه فشار خون بازویی

در گذشته شاید اسم بیماری فشارخون کمتر به گوش می‌رسید. پدران و پدربزرگ‌های ما سبک زندگی سالمی داشتند و شغل روزمره آن‌ها به صورتی بود که با فعالیت‌های سخت بدنی همراه باشد؛ به همین دلیل ابتلا به بیماری فشارخون در گذشته کمتر اتفاق می‌افتاد. متأسفانه این روزها بیماری فشارخون یکی از بیماری‌های رایج افراد در سنین میان‌سالی به‌حساب می‌آید. به همین دلیل کنترل و تشخیص به‌موقع بالا رفتن فشار در طول روز به فرد کمک می‌کند تا از خطرات احتمالی ناشی از آن جلوگیری کند. دستگاه فشارخون بازویی دیجیتال با سنجش فشارخون بر دیواره شریان‌های بازو، سنجش قابل قبولی از سلامت و غلظت خون را به پزشک و بیمار نشان می‌دهد.

سنجش فشارخون تنها توسط پزشک صورت نمی‌گیرد. اغلب افرادی که به این بیماری مزمن مبتلا می‌شوند باید به‌صورت روزانه یا هرچند روز یک‌بار فشارخون خود را اندازه‌گیری کنند. دستگاه‌های مختلفی برای اندازه‌گیری فشارخون تولید شده است که یکی از بهترین مدل‌های آن برای سنجش سلامتی، فشارسنج بازویی دیجیتالی است. به دلایل مختلفی این دستگاه به‌عنوان بهترین و کارآمدترین نوع این دستگاه‌ها معرفی شده است که مهم‌ترین آن، استفاده و کارایی آسان برای تمامی سنین با هر سطحی از توانایی است.

شاید شما هم بر این عقیده باشید که فشارسنج‌های دستی، نتایج دقیق‌تری را به شما نشان می‌دهد. این موضوع تا حدی می‌تواند صحیح باشد به شرطی که شخص در زمان استفاده از فشارسنج دستی توانایی لازم برای خواندن صحیح عدد فشار، شنیدن به‌موقع صدای نبض و مواردی از این قبیل را داشته باشد. علاوه بر آن استفاده از فشارسنج‌های دستی برای افرادی که می‌خواهند فشار خود را بسنجند، کار سختی است.

 

فشارسنج دیجیتال چگونه عمل می‌کند؟

در دستگاه فشارخون بازویی دیجیتال به‌جای شنیدن صدای نبض، از حسگرها و دیجیتال مترهای نوسان سنج استفاده می‌شود. در این دستگاه‌ها اغلب کاف دور بازو به‌صورت خودکار باد می‌شود و نیازی به استفاده از توپک لامپی پلاستیکی نیست. به همین دلیل استفاده از آن بسیار راحتت خواهد بود.

این دستگاه‌ها درنتیجه فشارهای بالا و پایین (فشار سیستولیک و دیاستولیک) با اعدادی مشخص نشان می‌دهد. اعداد نشان داده‌شده روی دستگاه با استفاده از کالیبراسیون‌های دقیق برای آن تعریف شده است. در برخی از این دستگاه‌ها در کنار نمایش فشارخون، تعداد ضربان‌های قلب در دقیقه نیز به فرد نشان داده می‌شود.

استفاده از دستگاه فشارخون بازویی دیجیتال از دستگاه‌های قدیمی به همراه گوشی پزشکی آسان‌تر است.

 

انواع فشارسنج دیجیتالی

همان‌طور که می‌دانید وظیفه اصلی فشارسنج‌های دیجیتال، نشان دادن فشارخون در افراد است. بااین‌حال با توجه به نیاز مصرف‌کنندگان ممکن است قابلیت‌های مختلفی در دستگاه‌ها قرار داده شود که روند استفاده از دستگاه را آسان‌تر کند. این قابلیت‌ها دلیل اصلی تولید دستگاه‌های فشارسنج متنوع خواهد شد. در ادامه برخی از مهم‌ترین قابلیت‌های فشارسنج بازویی دیجیتالی را با شما به اشتراک می‌گذاریم؛ این قابلیت‌ها به شرح زیر است:

 • داشتن حافظه برای ذخیره‌سازی فشارخون‌های قبلی و گزارش به پزشک
 • داشتن بخش هشدار برای فشارخون‌های بسیار بالا و پایین
 • اعلام آریتمی ضربان قلب
 • امکان ارتباط دستگاه فشارسنج و دستگاه تلفن همراه
 • امکان استفاده هم‌زمان برای دو نفر
 • عملکرد تمام‌اتوماتیک یا استفاده از دکمه‌ای خاص برای شروع فشارسنجی
 • نمایشگرهای صوتی و تصویری برای افرادی که امکان خواندن فشار را ندارند
 • خاموش شدن به‌صورت خودکار
 • اعلام زمان تعویض باطری
 • اعلام خطا در انجام محاسبات فشارسنجی
 • تولید دستگاه در سایزهای مختلف کاف با مواد اولیه متفاوت
 • و...

دستگاه فشارخون بازویی دیجیتال برای استفاده در منزل و هر محیط دیگری که نیاز باشد

برندهای معتبر دستگاه فشار خون دیجیتالی

 ازآنجایی‌که دستگاه‌های حوزه پزشکی بر عملکرد افراد در زمان بروز خطر برای سلامتی تأثیر مستقیم دارد، بهتر است دستگاهی خریداری شود که تأییدیه‌های مربوط را دریافت کرده باشد. خرید دستگاه‌هایی با برندهای نامعتبر و متفرقه ممکن است نتایجی را به شما اعلام کند که واقعی نیست و سلامت شما را به خطر اندازد. مثلاً تصور کنید فشارسنج بازویی دیجیتالی را خریداری کرده‌اید که در حالت نرمال فشار شما را به‌اشتباه بالا نشان می‌دهد؛ این شرایط باعث می‌شود شما به خوردن مواد غذایی که فشار را پایین می‌آورد، روی‌آورید و سلامت خود را به خطر اندازید. در ادامه به شما برندهای معتبر تولیدکننده دستگاه فشارخون بازویی دیجیتال را معرفی می‌کنیم؛ این برندها به شرح زیر است:

 

روش استفاده از دستگاه فشار خون دیجیتال بازویی

حال که با دستگاه فشارخون بازویی دیجیتال آشنا شدید، زمان آن فرارسیده که با روش کار با این دستگاه نیز آشنا شوید. برای استفاده از این دستگاه مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. ابتدا سیستم برق دستگاه را متصل کنید. (اگر نیاز به باطری دارد آن‌ها را وارد کنید و اگر برای کار کردن به برق شهری نیاز دارد، دوشاخه را به پریز متصل کنید.)
 2. اگر دستگاه شما از باتری برای فشار سنجی استفاده می‌کند، اطمینان حاصل کنید که باتری‌ها سالم هستند و هنوز ظرفیت ولتاژ دارند.
 3. لوله‌های متصل به کاف را وارد جم هوا در بخش بدنه دستگاه فشارسنج کنید.
 4. بازوی خود را در سطحی بالاتر از قلب نگه‌داشته و کاف را به بازو ببندید. به خاطر داشته باشید که میزان تنگ کردن کاف باید به صورتی باشد که یک انگشت میان کاف و بازو فاصله داشته باشد؛ البته به‌اندازه‌ای هم شل نباشد که کاف از بازو رها شود.
 5. درصورتی‌که دستگاه فشارسنج شما تمام‌اتوماتیک باشد، با فشار دادن دکمه‌ای مخصوص شروع به باد کردن کاف می‌کند؛ در غیر این صورت باید با استفاده از لامپ پلاستیکی را فشار دهید که کاف از هوا پر شود.
 6. پس‌ازاین مرحله دستگاه به‌آرامی شروع به تخلیه هوای کاف می‌کند. در این مرحله آرامش خود را حفظ کنید و از تکان دادن دست بپرهیزید.
 7. پس از خالی شدن هوای کاف، دستگاه دو عدد را به‌عنوان فشار بالا و پایین (سیستولیک و دیاستولیک) شما نشان می‌دهد. بهتر است که این اعداد را برای اعلام به پزشک معالج، یادداشت کنید.
 8. اگر احساس می‌کنید که در زمان انجام فشارسنجی اشتباهی رخ‌داده است و قصد دارید مجدداً این کار را تکرار کنید، بهتر است 2 الی 3 دقیقه صبر کنید.

با استفاده از دستگاه فشارخون بازویی دیجیتال به‌راحتی فشار سیستولیک و دیاستولیک را اندازه‌گیری کنید.

اخلال در کار دستگاه فشارخون بازویی دیجیتال

ممکن است شما هم در زمان استفاده از فشارسنج بازویی دیجیتالی با نماد E یا Error مواجه شوید. این نماد بدان معنا است که فرایند فشارسنجی با خطا مواجه شده است. در برخی موارد دستگاه این قابلیت را ندارد که به کاربر پیغام خطا بدهد، اما اعدادی ورای واقعیت به کاربر نشان می‌دهد. در تمامی این موارد عاملی باعث اخلال در فرایند فشارسنجی شده است. در ادامه با مهم‌ترین عواملی که این اخلال را به وجود می‌آورند آشنا می‌شوید:

 • نباید بازو بیش‌ازاندازه حرکت کند، اگر این حرکات بیش‌ازاندازه باشد، دریافت‌کننده‌های سیگنال با اشکال مواجه می‌شوند.
 • کاف به‌درستی روی بازو قرار نگرفته است. مکان صحیح قرارگیری کاف دقیقاً بالای آرنج و در ارتفاعی هم‌سطح قلب است.
 •  کابل کاف به‌درستی به دستگاه متصل نشده است.
 • لباس فرد به حدی تنگ است که جریان خون را محدود می‌کند یا مانع از عبور خون در رگ‌ها می‌شود.
 • کاف دستگاه در زمان استفاده قبلی، به‌درستی تخلیه نشده است. اگر این مشکل تکرار شده، ممکن است نیاز باشد کاف یا کابل اتصال آن به دستگاه تعویض شود.
 • زمانی که فشار فرد بالا باشد، کاف به‌اندازه کافی باد نشده است و فشار را به‌صورت صحیح نمایش نمی‌دهد.

 

مزایای استفاده از فشارسنج دیجیتال بازویی

شاید شما نیز بر این باور باشید که دستگاه‌های فشارسنج دستی، نتایج را به‌صورت دقیق‌تری اعلام می‌کند. این موضوع تقریباً صحت دارد، اما درصورتی‌که فرد بتواند از آن به‌تنهایی استفاده کند. در شرایط حاد، فرد حتی توان بستن کاف به‌تنهایی را نیز ندارد، چه برسد به اینکه صدای ضربان قلب را نیز به‌صورت دقیق و در زمان خود بشنود! به همین دلیل، دستگاه‌های امروزی تولید و راهی بازار مصرف شده‌اند. علاوه بر موارد گفته‌شده استفاده از این دستگاه مزیت‌های دیگری نیز دارد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

 • استفاده آسان
 • قابلیت حمل دستگاه فشارخون بازویی دیجیتال
 • امکان استفاده تنها با فشار دادن یک دکمه
 • قابلیت استفاده بدون داشتن دانش تخصصی قبلی
 • امکان استفاده در محیط‌های شلوغ
 • قابلیت استفاده برای افراد ناشنوا یا کم‌شنوا
 • نمایش اعداد فشار بالا و پایین و کاهش میزان اشتباه
 • و...

جمع بندی و نتیجه گیری

بیماری فشارخون، عامل ابتلا یا تشدید اغلب بیماری‌ها مخصوصاً بیماری‌های قلبی و عروقی، معرفی شده است. این روزها به دلیل کاهش تحرک روزانه افراد، مصرف مواد غذایی ناسالم و افزایش استرس، ریسک ابتلا به این بیماری بالا رفته است. زمانی که فرد به این بیماری مزمن مبتلا می‌شود باید روزانه فشارخون خود را بسنجد. در این مقاله با توانی نو همراه بودید و اطلاعات مهمی را در مورد دستگاه فشارخون بازویی دیجیتال به دست آوردید. درصورتی‌که قصد خرید دستگاه فشارخون بازویی دیجیتال را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم سری به فروشگاه آنلاین توانی نو بزنید.

مشاهده بیشتر
فشارسنج بازویی دیجیتال امرن M1 شگفت انگیز

فشارسنج بازویی دیجیتال امرن M1

% 24
 • 1,677,000 تومان
 • 1,280,000 تومان
مشاهده و خرید محصول

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp