این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

بنر هدر دسکتاپ
بنر هدر موبایل
مرتب سازی :

 اتوسکوپ Otoscope

امروزه با پیشرفت علم پزشکی، تجهیزات زیادی برای تسهیل در تشخیص و درمان بیماری‌ها تولید می‌شوند. هر کدام از این تجهیزات، اهمیت و کارایی مخصوص خود را دارد. همان طور که می‌دانید، دستگاه‌های پزشکی دسترسی به نقاط کور و غیرقابل دسترس در بدن انسان را ممکن ساخته اند. یکی از این وسیله‌های پرکاربرد، اتوسکوپ یا گوش‌بین است.

اتوسکوپ:خرید انواع بهترین اتوسکوپ قیمت مناسب

اتوسکوپ (Otoscope) یا اوریسکوپ (Auriscope)،  با قیمت مناسب در بهترین مارک ها در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی همراه با گارانتی معتبر به فروش می رستد.اتوسکوپ نام وسیله‌ای است که برای مشاهده داخل گوش از آن استفاده می‌شود. از آنجایی که دسترسی به گوش میانی یا داخلی ممکن نیست، این دستگاه امکان معاینه گوش میانی و داخلی را فراهم می‌کند و به پزشکان در تشخیص ناراحتی‌ها و بیماری‌های گوش کمک می‌کند.

ساختمان اتوسکوپ

اتوسکوپ‌ها در حالت کلی، از یک لامپ و یک ذره‌بین برای بزرگنمایی داخل گوش، تشکیل شده‌اند و یک سر قابل تعویض به نام اسپکلوم، دارند که به منظور رعایت بهداشت در هنگام معاینه وعدم انتقال بیماری به افراد دیگر، به صورت یکبار مصرف در نظر گرفته شده است.

انواع اتوسکوپ

دو نوع اتوسکوپ داریم: ثابت و متحرک. مدل متحرک با باتری قابل شارژ کار می‌کند. در حالی که نوع ثابت، با اتصال به منبع الکتریکی کار می‌کند. نوع ثابت آن متداول‌تر است اما در برخی شرایط، نوع متحرک انتخاب مناسبی است. کارایی این دو اتوسکوپ، کاملا شبیه هم بوده و تفاوت آن‌ها فقط در منبع دریافت انرژی می‌باشد.

کاربرد اتوسکوپ

به طور کلی، اتوسکوپ برای معاینه، تخلیه محتویات گوش و پاکسازی آن، بررسی پرده تمپان گوش و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دریچه عدسی، به صورت متحرک و قابل جداسازی است که به وسیله آن می‌توان برخی از ابزارهای معاینه را با هدایت اتوسکوپ به مجرای گوش وارد کرد. به عنوان مثال، از این خاصیت، در خارج کردن ترشحات گوش استفاده می‌شود.

برخی دیگر از این مدل‌ها، دارای محلی به منظور وارد کردن هوا از طریق اسپکولوم به داخل مجرا می‌باشد. این کار برای ارزیابی میزان تحرک پرده تمپان می‌باشد.

اتوسکوپ:خرید انواع بهترین اتوسکوپ قیمت مناسب-01

 

اگر بیماری از درد گوش شکایت کرد، در ابتدا باید علت آن مشخص شود. برای این که پزشک تشخیص دهد علت درد عفونت است یا به اعضای مجاور گوش ربط دارد می‌باید گوش را معاینه کند. به وسیله اتوسکوپ گوش میانی معاینه می‌شود. همچنین ظاهر و عملکرد پرده صماخ نیز با این کار، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

احتیاط

•    اتوسکوپی ممکن است عوارضی کوچک و گذرا نظیر خارش یا سرفه را در پی داشته باشد که نگران کننده نیست و در کوتاه مدت از بین خواهد رفت.

•    اتوسکوپ، یک وسیله کاملا طبی است و باید حتما توسط پزشک یا فرد متبحر استفاده شود. استفاده خودسرانه آن می‌تواند عوارض جبران ناپذیر برای گوش داشته باشد.

چنانچه پزشک هستید و نیاز به استفاده از اتوسکوپ در مطب خود می‌باشید یا برای استفاده در بیمارستان نیاز به اتوسکوپ دارید، ما در توانی نو، آماده ارائه مشاوره در خصوص انواع اتوسکوپ‌ها هستیم. فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، دارای مدل‌های زیادی از اتوسکوپ می‌باشد که هر کدام قیمت و کارایی مخصوصی دارد. شما می‌توانید با توجه به نوع استفاده خود، اتوسکوپ متناسب خود را انتخاب و خریداری کنید.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp