بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

چراغ پزشکی:خرید چراغ پزشکی با بهترین قیمت

خرید انواع چراغ پزشکی شامل چراغ معاینه پزشکی چراغ اتاق عمل ،چراغ زیبایی،چراغ سیالیتیک،چراغ پایه دار با بهترین کیفیت و قیمت همراه با گارانتی در تجهیزات پزشکی توانی نو به صورت اینترنتی و یا تلفنی قابل خریداری است. در فهرست تجهیزات پزشکی مورد نیاز در مطب‌ها، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها، چراغ پزشکی از جمله تجهیزاتی است که در اغلب محیط‌های درمانی دیده می‌شود. در حقیقت چراغ پزشکی برای معاینات بالینی، معاینات تخصصی، جراحی‌های سرپایی و حتی جراحی‌های تخصصی در شکل‌ها و قالب‌های مختلفی دیده می‌شود. برای پزشکانی مانند متخصصان پوست، این وسیله ابزاری ضروری برای معاینه دقیق پوست محسوب می‌شود و استفاده از آن در میان تمامی پزشکان این حوزه الزامی می‌نماید. در این مطلب قصد داریم درباره انواع چراغ پزشکی، کاربرد آن‌ها و همچنین وجوه تمایز این چراغ‌ها با دیگر چراغ‌های معمولی با شما اطلاعاتی را به اشتراک بگذاریم.

 

چراغ پزشکی:خرید چراغ پزشکی با بهترین قیمت-01

 

چراغ پزشکی چیست؟

از ابتدای توسعه صنعت برق و اختراع لامپ‌های روشنایی، استفاده از این ابزارها در علم پزشکی رواج داشته و گویی نیاز به نور در عمل‌های جراحی نیازی به درازای تاریخ بشر بوده که با تبدیل الکتریسیته به نور توسط ادیسون، بلافاصله راه خود را به صنعت پزشکی جهان باز نموده است. با اختراع و توسعه انواع لامپ‌های الکتریکی و الکترونیکی، تمامی آن‌ها به نوبه خود نقشی در علم پزشکی ایفا کردند، تا اینکه چراغ‌های مخصوص معاینه با ویژگی‌هایی خاص به وجود آمدند. چراغ پزشکی به مجموعه‌ای از انواع چراغ‌های خاص گفته می‌شود که به جهت تامین نور در محل معاینه یا درمان بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرند و به جهت نور رسانی همگن و یا متمرکزی که دارند، می‌توانند در تشخیص و یا درمان بیماران نقشی اساسی ایفا کنند.

این چراغ‌ها ممکن است از یک لامپ کوچک، بدنه‌ای آلومینیومی برای بازتاب هدفمند نور، یک عدسی برای متمرکز یا پخش کردن نور و چند بازوی مکانیکی ساده تشکیل شده باشند که در برخی از انواع قابل حمل آنان بازو و اهرمی نیز در کار نیست. این چراغ‌ها به شکل‌های مختلف پایه دار، دیواری، دستی به صورت هدبند طراحی و تولید می‌شوند و از حیث منبع مستقیم برق با باتری نیز ممکن است با هم تفاوت‌هایی داشته باشند.

چراغ پزشکی چگونه کار می‌کند؟

اما ویژگی اصلی این چراغ‌ها که باعث تمایز آن‌ها از دیگر چراغ قوه‌های عادی است، وجود یک عدسی محدب در مرکز شیشه پیش روی لامپ است. اگر به چراغ‌های پزشکی دقت کنید، یک عدسی محدب کوچک را بر روی شیشه آن می‌بینید که درست هم اندازه لامپ داخلی است و در راستای آن نیز قرار گرفته است. این عدسی محدب کوچک (که در ابعاد بزرگ به صورت مات طراحی می‌شود) ، وظیفه پراکنده کردن نور را دارد و باعث می‌شود که نور لامپ به صورت مستقیم به چشم یا پوست بیمار نتابد.

عدم تابش مستقیم نور و پراکنده شدن آن بر روی سطح مورد نظر، باعث ایجاد یک نور همگن و نرم می‌شود که تصویری واضح‌تر را بدون هیچ گونه انعکاس اضافه‌ای ارائه می‌کند. پزشکان (و به ویژه متخصصان پوست) برای آن که بتوانند تشخیص دقیقی از بیماری داشته باشند، باید پوست را در نوری همگن و طبیعی مشاهده کنند و وجود هر گونه سایه روشن بر سطح پوست، ممکن است مانع از تشخیص درست شود. اگر مطب یا فضای کلینیک به نور طبیعی روز دسترسی داشته باشد، ترجیح پزشکان نور سفید (و غیر مستقیم) خورشید است. اما برای استفاده در اتاق‌های فاقد نور طبیعی و استفاده در شب، این چراغ پزشکی است که همان نور را برای پزشک ایجاد می‌کند.

 

چراغ پزشکی:خرید چراغ پزشکی با بهترین قیمت-02

 

انواع چراغ پزشکی و چراغ زیبایی

چراغ پزشکی به یک نوع خاص از چراغ دستی یا پایه دار گفته نمی‌شود و در حقیقت مجموعه گسترده‌ای از انواع چراغ‌هایی است که برای معاینه، درمان و یا حتی در اتاق‌های جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این چراغ‌ها ممکن است فرم‌ها و شکل‌های متنوعی داشته باشند و از تکنولوژی‌های مختلفی نیز استفاده کنند. بنابراین برای معرفی انواع چراغ پزشکی آن‌ها را از سه حیث مختلف دسته بندی کرده‌ایم:

1- بررسی از نظر نوع لامپ مورد استفاده

از نظر نوع لامپ مورد استفاده این چراغ‌ها را می‌توان به چند نوع زیر تقسیم نمود:

 • لامپ‌های LED معمولی:

لامپ‌های ال‌ای‌دی چراغ‌های ریز کم مصرفی هستند که با کمترین میزان مصرف انرژی، بیشترین نور و کمترین حرارت ممکن را ایجاد می‌کنند. این لامپ‌ها به صورت رشته‌ای (SMD) و تکی ممکن است در انواع چراغ‌های معاینه قلمی یا چراغ‌های ایستاده جراحی مورد استفاده قرار بگیرند و به دلیل حرارت کمی که ایجاد می‌کنند، بسیار هم برای این هدف مناسب هستند.

 • لامپ‌های هالوژنی:

استفاده از لامپ‌های هالوژنی در چراغ‌های پزشکی پایه‌دار به‌خصوص در صنعت دندان‌پزشکی، پیش‌تر بسیار محبوب بودند؛ اما به دلیل ایجاد حرارت و مصرف انرژی بالا، امروزه استفاده از آن‌ها در چراغ پزشکی کاهش یافته است.

 • لامپ‌های فایبرو اپتیک:

لامپ‌های فایبرو اپتیک یا همان لامپ‌های منبع نور سرد، لامپ‌هایی هستند که از یک منبع نور و با استفاده از رشته‌های فیبر نوری وظیفه انتقال نور به محل مورد نظر را انجام می‌دهند. از این نوع لامپ‌ها امروزه در جراحی‌های داخلی و اندوسکوپی به صورت گسترده استفاده می‌شود.

 • لامپ‌های وودز:

لامپ‌های وودز نوع خاصی از لامپ‌های تولید کننده نور سیاه یا نور کنتراست هستند که پرتوهایی بر پایه امواج فرابنفش تولید کرده برای بررسی رشد قارچ‌ها و یا آسیب‌های وارده به رنگ‌دانه‌های پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این لامپ‌ها در مراکز تخصصی پوست و مو، کلینیک‌های تخصصی زیبایی، آزمایشگاه‌ها و حتی صنایع غذایی به وفور استفاده می‌شود.

 

چراغ پزشکی:خرید چراغ پزشکی با بهترین قیمت-03

 

2-بررسی از نظر ابعاد و طراحی

فارغ از نوع لامپ استفاده شده، چراغ‌های پزشکی را می‌توان از حیث ابعاد و نوع طراحی و نوع کاربری نیز دسته بندی نمود. در این صورت می‌توان انواع زیر را در نظر داشت:

 • چراغ ایستاده پزشکی:

چراغ پزشکی ایستاده چراغی بزرگ و دارای یک پایه عمودی و دو یا سه بازوی اهرمی است که بر روی زمین قرار می‌گیرد و پزشکان می‌توانند به راحتی آن را در تمامی زوایا جابجا کنند. این چراغ‌ها ممکن است در اتاق‌های جراحی عمومی، دندانپزشکی‌ها، کلینیک‌های تخصصی پوست و مو، کلینیک‌های زیبایی و... مورد استفاده قرار بگیرند. پایه این چراغ‌های معمولاً قابلیت تنظیم ارتفاع را نیز دارند تا در صورت ضرورت طول پایه را کوتاه یا بلند نماییم.

 • چراغ دیواری:

چراغ دیواری نیز همانند چراغ ایستاده دارای دو یا سه بازوی اهرمی است که امکان تغییر زاویه و جابجایی آن را در منطقه مشخصی می‌دهند. اما به‌جای پایه عمودی بر روی زمین، به دیوار متصل می‌شوند و برای زمانی مناسب هستند که محل معاینه ثابت است. در این صورت پزشک یا متخصص زیبایی مربوطه می‌تواند با نصب پایه این چراغ بر روی دیوار، فضای کمتری از اتاق معاینه خود را اشغال کند. از این نوع چراغ‌ها علاوه بر کلینیک‌های پزشکی، در کارگاه‌های جواهرسازی، کارگاه‌های ساعت‌سازی و حتی کارگاه‌های هنری و صنایع دستی نیز استفاده می‌شود.

 • چراغ معاینه پیشانی:

چراغ معاینه پیشانی نوعی از چراغ پزشکی است که به وسیله یک هدبند بر روی سر پزشک بسته می‌شود و چراغ آن درست بر روی پیشانی پزشک قرار خواهد گرفت. به این صورت پزشک می‌تواند محل معاینه خود را به ساده‌ترین روش ممکن روشن کند بدون نیاز به تنظیم محل قرارگیری چراغ به صورت دستی، به هر جا که نگاه کند، آنجا روشن شود. از این نوع چراغ‌ها نیز ممکن است در کارگاه‌های طلا و جواهرسازی و همچنین کارگاه‌های صنایع دستی استفاده شود.

 • چراغ معاینه دستی:

چراغ‌های معاینه دستی تا حدود زیادی شباهت به همان چراغ‌قوه‌های عمومی دارند و تنها تفاوت‌شان در تولید نور سرد و همگن، به‌جای تولید نور گرم و متمرکز است. این چراغ‌ها معمولاً در مطب‌های پزشکان عمومی قرار دارند و پزشکان برای معاینه اولیه بدن، مشاهده حلق بیمار و... از آن استفاده می‌کنند.

 • چراغ معاینه قلمی:

چراغ معاینه قلمی یا چراغ پزشکی مدادی یکی دیگر از انواع چراغ پزشکی است که معمولاً پزشکان بیمارستان‌ها یکی از آن را در جیب بالاپوش خود دارند و در حال سر زدن به بیماران مختلف در بخش‌های مختلف، در صورت ضرورت از آن استفاده می‌کنند. از این نوع چراغ‌های کوچک جیبی برای دیدن قرنیه چشم بیماران، میزان حساسیت آن‌ها به دریافت نور و همینطور دیدن حلق آن‌ها ممکن است استفاده شود.

 

چراغ پزشکی:خرید چراغ پزشکی با بهترین قیمت-04

 

3-بررسی از نظر  نوع تامین انرژی

از نظر چگونگی تامین انرژی نیز می‌توان چراغ‌های پزشکی را به سه دسته زیر تقسیم نمود:

 • استفاده از برق مستقیم شهری:

چراغ‌های ایستاده و دیواری معمولاً به وسیله یک آداپتور و با اتصال به برق مستقیم شهری انرژی خود را تامین می‌کنند. مزیت این نوع تامین انرژی، در دسترس بودن دائمی آن است.

 • استفاده از باتری یکبار مصرف:

چراغ‌های پزشکی دستی و چراغ‌های قلمی از انواع باتری‌های قلمی یا باتری‌های لیتیوم پلیمری (مانند باتری‌های ساعت) استفاده می‌کنند. در چنین چراغ‌هایی پزشکان باید دقت داشته باشند و در صورت کاهش نور چراغ، به سرعت نسبت به تعویض باتری اقدام نمایند.

 • استفاده از باتری شارژی:

برخی از چراغ‌های پزشکی جدیدتر، دارای یک باتری لیتیومی داخلی هستند که به آن‌ها قابلیت شارژ مجدد را می‌دهد و به کمک یک کابل Type A شارژ می‌شوند. مزیت استفاده از این نوع چراغ‌ها این است که تنها با 20 دقیقه شارژ می‌توانند برای ساعت‌های بسیار طولانی روشن بمانند.

 

چراغ پزشکی:خرید چراغ پزشکی با بهترین قیمت-05

 

قیمت و خرید خرید اینترنتی چراغ زیبایی و پزشکی

خرید اینترنتی چراغ زیبایی و پزشکی آن هم با قیمت مناسب ضمن دارا بودن گارانتی اصالت و کیفیت از مزیت هایی است که در توانی نو میتوانید از آن ها بهره مند شوید.چراغ هلای پزشکی وسیله‌ای برای تامین نور معاینه یا درمان بیماران است که علاوه بر مطب‌های پزشکی و بیمارستان‌ها، در کلینیک‌های زیبایی، آرایشگاه‌ها، کلینیک‌های پوست و مو، کارگاه‌های ساعت سازی، کارگاه‌های ساخت طلا و جواهر، کارگاه‌های صنایع دستی و... نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این چراغ‌ها که نقش مهمی در صنایع نامبرده ایفا می‌کنند، به شکل‌های گوناگون و در ابعاد مختلف در بخش فروشگاه سایت قرار گرفته‌اند و ما در مجموعه توانی نو آمادگی پذیرش سفارشات کلی و جزئی شما را از سرتاسر ایران داریم و با ارسالی سریع در کوتاه ترین زمان نیاز شما عزیزان را مرتفع میسازیم.علاوه بر چراغ های پزشکی اقلامی از قبیل : ست معاینه،اتوسکوپ،افتالموسکوپ،تخت زیبایی،ترالی اورژانس و زیبایی و انواع صندلی پزشکی را نیز میتوانید ازما تهیه نمایید.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp