بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

دستگاه نوار قلب (ECG ,EKG)

دستگاه نوار قلب یا دستگاه ECG و EKG در انواع مدل های تک کاناله، دو کاناله، سه کاناله، شش کاناله و دستگاه نوار قلب 12 کاناله قابل در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو خریداری هستند.

این دستگاه در برندهای زونکر، فوکودا، نیهون کدن، کرول، ولش آلن، فیلیپس، مورتارا و... در مجموعه تجهیزات پزشکی توانی نو به صورت اینترنتی و یا تلفنی با قیمت ارزان  و مناسب قابل خریداری هستند. دستگاه نوار قلب (ECG) سیگنال های الکتریکی قلب شما را ثبت می کند. گرفتن نوار قلب در کلینیک ها، درمانگاه ها و به طور کلی در مراکز درمانی کاری رایج و بدون درد است که برای تشخیص سریع مشکلات قلبی و نظارت بر سلامت قلب شما انجام می شود.

دستگاه نوار قلب چیست؟

دستگاه الکتروکاردیوگرام - که ECG یا EKG نیز نامیده می شود، ضربان و ریتم قلب شما را اندازه گیری و ثبت می کند و این اطلاعات را به  شکل موج مانند نمایش می دهد. این کار اغلب در مطب پزشک، کلینیک یا اتاق بیمارستان انجام می شود. دستگاه نوار قلب از تجهیزات استاندارد در اتاق های عمل و آمبولانس ها هستند. برخی از دستگاه ‌های شخصی، مانند ساعت‌ های هوشمند هم امکان مانیتورینگ نوار قلب را ارائه می‌ دهند.

خرید دستگاه نوار قلب با قیمت ارزان

انواع دستگاه نوار قلب یا ECG  با قیمت مناسب و ارزان در انواع بهترین و دقیق ترین برند ها به صورت اینترنتی از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو قابل خریداری است. توانی نو با ارائه انواع کالاهای درمانی همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش امکان خریدی آسوده را برای شما عزیزان فراهم کده است.

خرید دستگاه نوار قلب با قیمت ارزان

دستگاه نوار قلب که از آن با عناوین اختصاری مانند ECG و EKG نیز یاد می ‌شود، یکی از مهم‌ ترین ابزارهای پزشکی برای معاینه وضعیت و عملکرد یکی از مهم ‌ترین اعضای بدن یعنی قلب است. به کمک این دستگاه می ‌توان نحوه عملکرد قلب، واکنش قلب به داروها و تغییر عملکرد قلب را مورد بررسی قرار داد. از انواع دستگاه نوار قلب در کلینیک ‌ها، مطب ‌های تخصصی، اورژانس، بیمارستان ‌ها و مراکز آموزشی پزشکی به وفور استفاده می ‌شود. به همین خاطر ما در مجموعه توانی نو انواع دستگاه نوار قلب را برای شما گردآوری کرده ایم.

شیوه کار دستگاه نوار قلب ECG و EKG

دستگاه نوار قلب در شمایل امروزی خود معمولاً از تعداد مشخصی کابل متصل به یک دستگاه واحد تشکیل می ‌شوند. این کابل ‌ها توسط لیدها یا سنسورهایی به بدن بیمار متصل می‌ گردند و می‌ توانند پالس‌ های الکتریکی قلب را از کانال ‌های مختلف جمع آوری کرده و به صورت یک گزارش جامع بر روی صفحه نمایشگر (یا به صورت مکتوب بر روی کاغذهای مخصوص) ارائه کند. در واقع دستگاه نوار قلب می ‌تواند به صورت مستمر، سیکل ‌های کامل هر ضربان قلب را به همراه قدرت پمپاژ دریابد و هر گونه اختلال، ناهجناری و بی‌ نظمی در تپش قلب را به پزشک گزارش دهد.

تاریخچه دستگاه ECG

اختراع دستگاه نوار قلب که در جهان به دستگاه الکتروکاردیوگرام معروف است، به حد فاصل بین سال ‌های 1887 تا 1902 میلادی برمی‌گردد. یعنی از زمانی که یک فیزیولوژیست بریتانیایی معروف به نام آگوستوس دزیره توانست پالس‌ های قلب را به صورت دو منحنی نامفهوم و غیر قابل استناد ثبت کند و سپس ویلم اینتهوون پزشک معروف اندونزیایی (که او نیز اصالتی بریتانیایی داشت)، توانست با ایجاد تغییرات اساسی در آن دستگاه،  در سال 1902 نخستین دستگاه نوار قلب جهان را اختراع کند. او تا سال 1924 به طور پیوسته برای ارتقای دستگاه و بهبود عملکرد آن کوشید تا اینکه در این سال توانست برای اختراع ارزشمند خود موفق به دریافت جایزه نوبل پزشکی شود.

انواع دستگاه نوار قلب ECG و EKG

امروزه استفاده از انواع دستگاه نوار قلب در سراسر جهان بسیار متداول شده و حتی برخی ساعت ‌های هوشمند موجود در بازار نیز می ‌توانند اطلاعات اولیه ‌ای از سرعت و شدت ضربان قلب ارائه دهند. اما دستگاه‌ های پزشکی این حوزه در انواع مختلف یک کاناله، دو کاناله، سه کاناله، شش کاناله و دستگاه نوار قلب 12 کاناله در بازار موجود هستند و هر یک بسته به نوع عملکرد، به میزان معینی دقت و جامعیت دارند.

دستگاه نوار قلب 12 کاناله

دستگاه نوار قلب 12 کاناله

دستگاه کامل یا دستگاه دوازده کاناله، همان دستگاهی است که در بیمارستان ‌ها و کلینیک‌ های تخصصی قلب و عروق مورد استفاده قرار می ‌گیرد. این دستگاه به کمک 6 لید متصل بر بدن، 4 لید متصل به دست ‌ها و پاها و 2 کانال انتقال دهنده اطلاعات به دستگاه، می‌ تواند جامع ‌ترین و دقیق ‌ترین گزارش را درباره عملکرد قلب ارائه کند. این دستگاه‌ ها در انواع مختلفی وجود دارند و ممکن است برای معاینه اولیه، مانیتورینگ مرتب قلب بیمار در حین بستری، تست ورزش و استرس و... مورد استفاده قرار بگیرند.

دستگاه نوار قلب 6 کاناله

دستگاه‌ های شش کاناله و کم تر نیز عملکردی مشابه همان دستگاه کامل نوار قلب دارند؛ با این تفاوت که تعداد لیدهای کم تر، باعث می ‌شود محل قرارگیری آن‌ ها بر روی بدن بیمار متفاوت باشد. تفاوت اصلی که تعداد کانال‌ های یک دستگاه نوار قلب ایجاد می ‌کند، در این است که ثبت چند لید در طی یک ضربان و مقایسه آن با ضربان ‌های دیگر باعث سهولت در تفسیر شکل پالس‌ ها و افزایش دقت دستگاه در تشخیص خواهد بود.
دستگاه نوار قلب خانگی

دستگاه نوار قلب خانگی یک وسیله کوچک و قابل حمل است که به افراد کمک می ‌کند نوار قلب خودشان را در منزل ثبت کنند. این دستگاه به صورت غیرتهاجمی عمل می ‌کند و با استفاده از الکترودها با قلب ارتباط برقرار کرده و سیگنال ‌های الکتریکی قلب را ثبت می ‌کند. اطلاعات ثبت شده بر روی دستگاه معمولا به صورت بی ‌سیم به یک دستگاه مانیتورینگ یا تلفن همراه منتقل می‌ شود تا بتواند توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

دستگاه نوار قلب بیمارستانی

دستگاه نوار قلب بیمارستانی یک ابزار پزشکی پیشرفته است که برای ثبت فعالیت الکتریکی قلب بیماران در محیط بیمارستان استفاده می ‌شود. این دستگاه را پزشکان و تکنسین ‌های پزشکی مورد استفاده قرار می‌ دهند تا بتوانند الکتروکاردیوگرام (ECG) بیماران را ضبط کنند. اطلاعات ثبت شده در دستگاه نوار قلب بیمارستانی توسط پزشک بررسی و تحلیل شده و در تشخیص بیماری‌ های قلبی و پیروی از درمان مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

دستگاه نوار قلب جنین

دستگاه نوار قلب جنین

دستگاه نوار قلب جنین نیز به عنوان نوار قلب جنین شناخته می ‌شود. این دستگاه برای ثبت و بررسی فعالیت قلبی جنین در دوران بارداری استفاده می‌ شود. از الکترودها و سنسورهای خاصی برای ضبط سیگنال ‌های الکتریکی قلب جنین استفاده می‌ شود. اطلاعات نوار قلب جنین به صورت غیرتهاجمی و غیرخطرساز به وسیله این دشسگاه جمع ‌آوری شده و برای بررسی سلامت جنین و تشخیص مشکلات قلبی در دوران بارداری بکار می‌ رود.

تجهیزات جانبی دستگاه نوار قلب

در کنار دستگاه الکتروکاردیوگرام تجهیزاتی نیز وجود دارند که نقش کاربردی در سنجش عملکرد قلب ایفا می ‌کنند. این تجهیزات به نوعی مکمل دستگاه نوار قلب به شمار می ‌روند و وجود آن‌ ها نیز بعضاً در مراکز درمانی الزامی خواهد بود. مفتخریم که در مجموعه توانی نو، این تجهیزات را نیز برای شما گرد هم آورده‌ ایم تا خرید از ما یک تجربه کامل و با کیفیت باشد.

تجهیزاتی که درباره آن ‌ها صحبت می ‌کنیم، کالاهایی مانند مانیتور دیجیتال دستگاه نوار قلب، مانیتور پرتابل (قابل حمل) ، انواع لیدهای اتصال، کابل‌ های مخصوص و حتی کاغذ مخصوص دستگاه نوار قلب است. این تجهیزات، ابزارهای جانبی دستگاه نوار قلب به شمار می ‌آیند و در مجموع کار سنجش عملکرد قلب را انجام می‌ دهند.

بهترین برند دستگاه نوار قلب

در این بخش به بهترین نمونه های دستگاه نوار قلب با توجه به ویژگی های ارائه شده و بازخورد مصرف کنندگان اشاره می کنیم.

برند مورتارا

دستگاه ECG MORTARA دوازده کاناله ELI 230 فعالیت الکتریکی بدن را ضبط می‌ کند و با استفاده از امواج الکتریکی قلب، به وضعیت فیزیکی و بیماری‌ های احتمالی قلبی در فرد پی می‌ برد. این دستگاه طلاعات ارزشمندی درباره قلب افراد را به پزشک ارائه می ‌دهد. با استفاده از یک سیستم الکتریکی، انقباض و انبساط عضلات قلب که فشار خون مناسب جهت به حرکت درآوردن خون در بدن را تامین می ‌کنند، ضبط می ‌شود. دستگاه ECG Mortara دوازده کاناله ELI 230 قابلیت نمایش همزمان 12 کانال و چاپ 3، 6 و 12 کانال را داراست. همچنین دارای پرینتر حرارتی با عرض کاغذ 21 سانتیمتر، حالت ‌های automat و manual، سیستم وایرلس و قابلیت کنترل از راه دور توسط ریموت است.

برند ولش آلن

برند ولش آلن

دستگاه نوار قلب ECG سه کاناله ولش آلن با ویژگی ‌های منحصر به فرد خود یک دستگاه پیشرفته برای ثبت و تحلیل سیگنال ‌های الکتروکاردیوگرافی (ECG) است. این دستگاه دارای یک صفحه نمایش لمسی و رنگی می باشد که امکان کنترل دستگاه را از طریق آن فراهم می کند. ابعاد صفحه نمایش 4.5 اینچ است و رزولوشن آن 272*480 می‌ باشد. این دستگاه شامل یک پرینتر حرارتی و محفظه کاغذ است که از کاغذ رول 114 میلیمتری استفاده می‌ کند.

قابلیت برنامه ‌ریزی و نصب سیستم و نرم ‌افزار آنالیز و تحلیل نیز در این دستگاه وجود دارد. همچنین، دستگاه ECG سه کاناله ولش آلن دارای فضای حافظه است که امکان ثبت و بازخوانی نتایج را فراهم می ‌کند. این دستگاه با باتری قابل استفاده همراه است و دارای وزنی حدود 2 کیلوگرم و ابعاد 32.5 سانتیمتر در طول، 8 سانتیمتر در ارتفاع و 19 سانتیمتر در عرض است. این دستگاه نوار قلب با کیفیتی بالا و ساخت کشور آمریکا عرضه می ‌شود و همچنین دارای یک سال گارانتی است.

برند فوکودا

دستگاه نوار قلب دوازده کاناله فوکودا، یک دستگاه پزشکی است که برای اندازه‌ گیری و ضبط فعالیت الکتریکی قلب استفاده می ‌شود. این دستگاه دارای صفحه نمایش لمسی و رنگی با اندازه 6.5 اینچ است که اطلاعات را با رزولوشن 640 در 480 پیکسل به نمایش می ‌گذارد.

علاوه بر این، دستگاه قابلیت ذخیره‌ سازی تا 500 نتیجه را داراست و می‌ توان از طریق پورت USB یا کارت حافظه SD به آن متصل شد. طراحی این دستگاه جمع و جور است و وزن تقریبی آن 3 کیلوگرم می ‌باشد. همچنین، جای کاغذ رول با ظرفیت 145 میلی‌ لیتر نیز در کنار دستگاه وجود دارد. دستگاه ECG دوازده کاناله فوکودا قابلیت اتصال به شبکه از طریق LAN یا بی‌ سیم را نیز داراست و ابعاد آن برابر با 307 میلیمتر عرض، 22 میلیمتر طول و 65 میلیمتر ارتفاع است. این دستگاه نوار قلب در ژاپن ساخته شده است و دارای گارانتی دو ساله است.

برند بیورر

برند بیورر

مانیتور ECG بیورر ME80 یک دستگاه پرتابل کوچک، سبک و همراه است که می ‌تواند علائم حیاتی بیمار مانند ضربان قلب و همچنین نتایج ECG را تشخیص و نمایش دهد. این دستگاه دارای 99 حافظه برای ذخیره ‌سازی نتایج و سوابق قبلی است و همچنین قادر است 30 ثانیه از عملکرد قلب را ثبت کند. کار با آن بسیار ساده و تک ‌دکمه‌ای است. باتری این دستگاه نوار قلب، قابلیت شارژ با USB را دارد. این دستگاه مناسب برای استفاده حرفه ‌ای و خودآزمایشی است و دارای خروجی USB، کابل USB و نرم‌ افزار همراه است. دستگاه نوار قلب بیورر ساخته شده در آلمان و دارای گارانتی یک ساله می ‌باشد.

قیمت دستگاه نوار قلب

قیمت دستگاه نوار قلب را می توانید به صورت به روز رسانی شده در همین صفحه از وبسایت فرشوگاه آنلاین تجهیزات پزشکی نوای نو بررسی و مشاهده کنید. به این ترتیب با مقایسه ویژگی های مورد نیاز و بودجه در نظر گرفته شده برای تهیه این تجهیزات، می توانید به سادگی دستگاه نوار قلب مناسب را انتخاب و خریداری کرده و در لوکیشن مدنظرتان تحویل بگیرید.

خرید اینترنتی دیستگاه نوار قلب از توانی نو

دستگاه نوار قلب ECG و EKG یا در اصطلاحی دیگر دستگاه الکتروکاردیوگرام ابزاری مهم و کاربردی برای نحوه عملکرد قلب است. این دستگاه می ‌تواند با کمک پالس ‌های الکتریکی قلب و از طریق لیدهای متصل به بدن بیماران، وضعیت سلامت قلب را از روی نحوه تپش آن مورد سنجش قرار داده و آن را به صورت گزارشی مکتوب بر روی کاغذی مخصوص به پزشکان ارائه دهد. پزشکان نیز با مقایسه آهنگ تپش قلب بیمار و خواندن نوار قلب وی، می‌ توانند وضعیت سلامتی یا اختلال احتمالی قلب را تشخیص داده و در صورت ضرورت، بیمار را تحت مداوای فوری قرار دهد.

خرید دیستگاه نوار قلب از توانی نو

دستگاه نوار قلب در تمامی اورژانس ‌ها، مراکز درمانی تخصصی، بیمارستان‌ ها و مراکز آموزش پزشکی مورد استفاده دارد. به همین منظور ما در مجموعه توانی نو انواع دستگاه نوار قلب را با بهترین کیفیت از معتبرترین برندهای دنیا برای شما گرد هم آورده‌ ایم و با قیمتی مناسب در اختیار همگان قرار داده ‌ایم. می‌ توانید با سفارش آنلاین این دستگاه از سراسر کشور، به ساده ‌ترین و مطمئن ‌ترین روش ممکن این تجهیزات را برای مرکز خودتان خریداری نمایید.

 

 

 

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp