بنر هدر دسکتاپ

اجاره تخت بیمارستانی و ویژگی های تخت بیمارستانی مناسب

اجاره تخت بیمارستانی و ویژگی های تخت بیمارستانی مناسب
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/04/14 0 نظر

یکی از امکانات مهمی که برای نگهداری بیمار در منزل همچنین راحتی بیشتر بیمار را تامین می کند تخت بیمارستانی می باشد. ممکن است برخی از افراد توان خرید تخت بیمارستانی را نداشته باشند، به همین دلیل اجاره تخت بیمارستانی یکی از راهکارهای ایده آل به شمار می آید که در این مطلب ویژگی های تخت بیمارستانی و مزایای اجاره آن را باهم بررسی خواهیم کرد...

نگهداری از بیماران در منزل کاری نه چندان آسان است که مستلزم فراهم بودن امکانات کافی است. یکی از مهم‌ترین امکاناتی که برای نگهداری بیمار در منزل ضروری به نظر می‌آید، تخت بیمارستانی است. تخت‌های بیمارستانی امکانات متعددی برای راحتی بیمار دارند و ویژگی‌های ساختاری آنان کار را از جهاتی برای پرستاری از بیمار آسان خواهد کرد؛ اما مسئله اینجاست که خرید تخت بیمارستانی برای یک بازه زمانی موقت چندان مقرون‌به‌صرفه نیست و پس از پایان دوران نقاهت بیمار، فروش آن نیز آسان نخواهد بود. به همین خاطر است که اجاره تخت بیمارستانی راهکاری ایده‌آل برای دوران پرستاری از بیمار در منزل به شمار می‌آید. در این مطلب، ویژگی‌های تخت بیمارستانی و مزایای اجاره آن را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

ساعات کاری پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 الی 18

روزهای پنج شنبه 09:00 الی 15:00، جمعه ها و ایام تعطیل پشتیبانی از طریق واتساپ

 تلفن:

02191307151

02155435728

02133761528

 شماره واتساپ: 

09202705200

 

 

 

 

بیشتربدانید: درمان زخم بستر و وسایل مورد نیاز آن!

محصولات مرتبط

تفاوت تخت بیمارستانی و تخت‌های معمولی

گاهی دوره نقاهت یک بیماری یا انجام یک عمل جراحی ایجاب می‌کند که فرد برای مدتی نیاز به استراحت مطلق بر روی تخت داشته باشد. در چنین شرایطی استراحت بر روی تخت‌های معمولی خانگی بسیار دشوار خواهد بود؛ چرا که تخت‌های خانگی از بسیاری جهات با تخت‌های بیمارستانی تفاوت دارند. به همین دلیل طی کردن دوران نقاهت یا پرستاری از بیمار بر روی تخت‌های بیمارستانی بسیار آسان‌تر از طی کردن این دوران بر روی تخت‌های خانگی خواهد بود. دلایل این مسئله را در اینجا برای شما بازگو خواهیم کرد:

 

کف تخت بیمارستانی:

کف تخت‌‌های خانگی معمولاً از جنس فلز، فنر یا چوب است. این کفی‌ها توانایی جذب ضربه را ندارند و نیروی وارده را به‌طور مستقیم به بدن برمی‌گردانند. کف تخت‌های بیمارستانی از جنس فیبروکربن، پلاستیک فشرده یا مواد پلیمری abs ساخته می‌شوند که توانایی جذب فشار و ضربه را داشته و نیروی وارده به سبب تکان خوردن بیمار را به بدن وی منتقل نمی‌کنند. یکی از دلایل راحتی بر روی تخت‌های بیمارستانی همین است.

 

تشک تخت بیمارستانی:

تشک‌های موجود در تخت‌های بیمارستانی نیز متفاوت از تشک‌های خانگی است. این تشک‌ها از جنس فوم‌هایی خاص و طبی ساخته می‌شوند که ضخامتی کم و در این حال توانایی بالایی در جذب نیرو و فشار دارند. این تشک‌ها معمولاً یک روکش چرمی ضدحساسیت نیز دارند و فاقد هر گونه فنر در داخل هستند.

 

امکانات تخت بیمارستانی:

تخت‌های بیمارستانی بسته به نوع خود امکانات جانبی برای استقرار دارو، سرم، وسایل بیمار و... دارند که باعث می‌شود امور مربوط به پرستاری از بیمار بهتر انجام گیرد.

 

تخت‌های شکن‌دار:

یکی از وجوه تمایز ویژه تخت‌های بیمارستانی نسبت به تخت‌های خانگی، وجود شکن‌هایی در قسمت زیرین تخت است که باعث می‌شود بر اساس نیاز بیمار بتوان وضعیت قرارگیری وی بر روی تخت را از حالت درازکش به نشسته درآورد. همچنین تخت‌هایی با دو، سه و حتی چهار شکن نیز وجود دارند که می‌توانند تخت را کاملاً تبدیل به یک صندلی راحتی نمایند.

 

ریل‌های جانبی تخت:

تخت‌های بیمارستانی همچنین دارای دو ریل در دو سوی تخت هستند که بر حسب نیاز به سادگی به بغل تخت منتقل می‌شوند و در طول شب نیز از افتادن بیمار از تخت کمک می‌کنند. همچنین این ریل‌ها هنگام برخاستن بیمار به‌عنوان یک دستاویز بسیار پرکاربرد خواهند بود.

 

قابلیت انتقال آسان:

اغلب تخت‌های بیمارستانی بر خلاف تخت‌های خانگی دارای چرخ‌هایی در زیر پایه‌های خود هستند که این چرخ‌ها ترمز نیز دارند و بنابراین، انتقال بیمار از جایی به جای دیگر با استفاده از همین چرخ‌ها به آسانی میسر خواهد بود. گاهی برای تغییر محل نگهداری یک بیمار در منزل ممکن است مشکلات عدیده‌ای ایجاد شود و حتی گاهی ممکن است این مشکلات عامل آسیب‌های مضاعف باشد. در چنین شرایطی است که ارزش جابجایی آسان به کمک تخت بیمارستانی درک خواهد شد.

 

بیشتربدانید: راهنمای خرید تخت و صندلی زیبایی و هر آنچه نیاز است بدانید(1401)

 

انواع تخت بیمارستانی

تخت‌های بیمارستانی را می‌توان بر اساس الگوهای مختلفی دسته‌بندی کرد؛ اما رایج‌ترین دسته‌بندی برای معرفی آن‌ها، این دست که تمامی تخت‌ها را به دو دسته مکانیکی و برقی تقسیم کنیم. چرا که احتمالاً نخستین مسئله در تصمیم برای اجاره تخت بیمارستانی، انتخاب مکانیکی یا برقی بودن آن است. در اینجا درباره انواع تخت‌های مکانیکی و برقی صحبت خواهیم نمود:

تخت‌های مکانیکی:

تمامی تخت‌هایی که برای تغییر وضعیت در شکن‌ها و یا ارتفاع خود از انواع جک، اهرم یا هندل‌ها استفاده می‌کنند، تخت‌های مکانیکی گفته می‌شود. این تخت‌ها از نظر اقتصادی تخت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ی بازار هستند و در بسیاری از بیمارستان‌های دولتی نیز از آن‌ها استفاده می‌شود. نکته اصلی درباره این تخت‌ها آن است که برای تغییر وضعیت سر و بدن بیمار، الزاماً نیاز به کمک یک نفر پرستار یا یک فرد دیگر خواهد بود و خود بیمار از روی تخت کنترلی بر وضعیت خود نخواهد داشت.

تخت‌های برقی:

تخت‌های برقی تخت‌هایی هستند که تغییر وضعیت آن‌ها به‌صورت هیدرولیک انجام گرفته و توسط یک ریموت در کنار تخت کنترل می‌شود. این تخت‌ها نیز در برخی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و مزیت ویژه‌ای که دارند، آن است که بیمار می‌تواند با استفاده از ریموت تخت، خودش وضعیت بدنش را بر روی تخت تغییر دهد و الزاماً نیاز به کمک کسی نخواهد داشت.

 

 

بیشتربدانید: چرا باید برای بستری بیمار در منزل تخت بیمارستانی بخریم؟

 

مزایای اجاره تخت بیمارستانی

 

گاهی افراد در شرایطی قرار می‌گیرند که باید برای مدتی از چند روز تا چند ماه، در حال استراحت باشند. این شرایط معمولاً برای شرایط نقاهت بیماری‌های خاص، عمل‌های جراحی و یا طول درمان طولانی برخی بیماری‌هاست. در چنین شرایطی زیستن بر روی تخت خانه ممکن است پس از چند روز تبدیل به یک کابوس شود و مشکلات عدیده‌ای برای فرد و حتی پرستاران خانگی فرد ایجاد کند. خرید تخت بیمارستانی نیز برای این دسته از افراد چندان عاقلانه به نظر نمی‌رسد؛ چرا که مشکل پس از مدتی حل خواهد شد و سپس فروش تخت کار آسانی نخواهد بود. در چنین شرایطی است که طرح اجاره تخت بیمارستانی از مجموعه توانی نو می‌تواند بهترین راهکار ممکن باشد.

توانی نو با بهترین و متنوع‌ترین محصولات هتلینگ بیمارستانی و انواع تخت‌های بیمارستانی مکانیکی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک را برای شما گرد هم آورده‌ایم تا هم امکان سفارش و خرید آن برای مراکز درمانی فراهم باشد و هم در صورت نیاز، بتوانید از طرح اجاره تخت بیمارستانی استفاده کرده و این امکانات را به صورت امانی در اختیار بگیرید. شما می‌توانید با اجاره تخت بجای خرید آن، مزایای متعددی کسب کنید. برخی از این مزایا عبارتند از:

 

  • آسایش بیشتر برای بیمار
  • پرستاری آسان‌تر افراد خانواده
  • جابجایی ساده‌تر در خانه
  • کاهش هزینه‌ها در مقایسه با خرید تخت بیمارستانی
  • امکانات جانبی برای پرستاری بهتر
  • کاهش خطر عوارض جانبی مانند زخم بستر، درد کمر و...

در کنار تمامی این موارد، باید به خاطر داشته باشید که دوران مشقت و بیماری گذرا هستند و تنها باید در فکر این باشید که کار را برای گذشتن این دوران آسان کنید. طرح اجاره تخت بیمارستانی در تهران که توسط ما در مجموعه توانی نو آغاز شده، می‌تواند گره‌گشای بسیاری از افراد، برای گذر آسان‌تر از دوران موقت بیماری باشد.

 

 

بیشتربدانید: ویژگی های مهم تجهیزات هتلینگ و تخت کیلینک زیبایی

 

جمع بندی

تخت‌های بیمارستانی از بسیاری جهات با تخت‌های خانگی متفاوت هستند. این تخت‌ها به سبب ساختار و متریال مورد استفاده در آن‌ها، اسباب راحتی بیمار را برای دراز کشیدن بلند مدت فراهم می‌کنند و از ابتلا به مشکلاتی مانند کمر درد، زخم بستر، عرق سوز و... تا حد زیادی جلوگیری می‌کنند. همچنین امکاناتی مانند تا شدن تخت از قسمت‌های شکن‌دار، مزیتی است که به بیمار کمک می‌کند بدون فشار و اذیت به پا خاسته، غذا یا داروی خود را بخورد، به‌صورت نشسته استراحت کند و... از آنجایی که خرید یک تخت برای دورانی موقت مقرون‌به‌صرفه نیست، ما در مجموعه توانی نو طرح اجاره تخت بیمارستانی در تهران را راه‌اندازی کرده‌ایم و انواع تخت‌های مکانیکی و برقی را در کنار سایر امکانات هتلینگ بیمارستانی برای اجاره در اختیار پایتخت‌نشینان قرار خواهیم داد.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

محصولات مرتبط

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp