بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

 بالش طبی

بالش طبی نوعی بالش درمانی است که برای بهبود کیفیت خواب و محافظت از سر و گردن طراحی و ساخته شده است.خرید انواع بالش طبی با قیمت های ارزان در برند های متنوع با بهترین کیفیت در تجهیزات پزشکی توانی نو موجود است. این نوع بالش‌ها از فومی تشکیل شده‌اند که بر اساس مزیت حافظه‌دار بودن از سر و گردن هنگام خواب محافظت می‌کند. بالش‌های طبی می‌توانند در درمان بسیاری از دردهای جسمی مانند آرتروز و جلوگیری از خروپف مفید واقع شوند.

برخی از افراد تا یک سوم از زندگی خود را در خواب می‌گذرانند و به همین جهت کیفیت خواب برای آن‌ها اهمیت بسیاری دارد. یکی از بزرگ‌ترین چیزهایی که می‌تواند در خواب راحت تأثیرگذار باشد، بالشی است که سر خود را برای خواب بر روی آن می‌گذارید. بالش طبی می‌تواند جایگزین مناسبی برای بالش‌های معمولی باشد. در این مطلب به بررسی مزایا و کاربرد این نوع بالش، نقش آن در کیفیت خواب و حمایت از سلامت جسم می‌پردازیم.

بالش طبی: قیمت و خرید انواع بالش طبی ساده،بالش گردنی،بالش مموری فوم

خرید بالش طبی ساده،گردنی و مسافرتی با قیمت های ارزان و مناسب در طرح های متنوعی تولید میشوند که در تجهیزات پزشکی توانی نو با تنوع بالایی به فروش میرسند.خرید اینترنتی بالش طبی در هر کجای ایران که باشید با اطمینان از کیفیت و اصالت کالا از طریق سایت کالا پزشکی توانی نو امکان پذیر بوه که در سریع ترین زمان ممکن ارسال میگردد.مواد اصلی تشکیل‌دهنده این بالش‌ها از پلیمری با نام پلی اورتان است که معمولا برای ساخت مبلمان، تشک، صندلی‌های ماشین و... از آن استفاده می‌شود. بالش مموری فوم نوعی کف پلی اورتان است که با ترکیب مواد شیمیایی الاستیک شده است. این بدان معناست که با هر فشار بالش تغییر شکل داده و با وضعیت سر و گردن شما هماهنگ می‌شود.

 


به بالش مموری فوم، ویسکو الاستیک نیز گفته می‌شود. ویسکو به این معنا که شما توسط سر نیرویی به بالش وارد کرده و باعث تغییر شکل آن می‌شوید. حالت الاستیک نیز زمانی رخ می‌دهد که ماده به شکل طبیعی و اولیه خود برمی‌گردد.
این نوع بالش‌ها مطابق با سر و گردن طراحی شده‌اند. طبق تحقیقات صورت گرفته و مشاهده نتایج، بالش‌های طبی نقش مؤثری در کاهش درد و بهبود کیفیت خواب دارند. تا به حال هیچ شواهدی مبنی بر مضر بودن ساختار و مواد تشکیل‌دهنده این نوع بالش وجود نداشته و به اثبات نرسیده است. اگر شما هم با اختلال در خواب مواجه هستید و از دردهای جسمی در ناحیه سر، گردن یا کمر رنج می‌برید، می‌توانید برای خرید بالش طبی با قیمتی مناسب به فروشگاه اینترنتی توانی نو مراجعه کنید.

بالش طبی : قیمت و خرید انواع بالش طبی ساده، بالش گردنی و مسافرتی-01

مزایای استفاده از بالش‌های طبی

یکی از مهمترین مزایای استفاده از بالش طبی، کمک به قرار گرفتن صحیح شانه‌ها، گردن و ستون فقرات هنگام خواب است. این بالش به سالم ماندن بخش‌های مختلف بدن کمک می‌کند. همچنین بعضی از قسمت‌های بدن مانند زانوها، کمر، گردن و... که تحت فشار و استرس هستند نیز با استفاده از این بالش بهبود پیدا می‌کنند.

کاهش دردهای جسمانی

بالش طبی عوارض مربوط به ریفلاکس معده را کاهش می‌دهد. برای پیشگیری از عوارض و تسکین درد در بعضی از بیماری‌ها مانند آرتروز، سردرد، فیبرومیالژیا و... نیز متخصصان این نوع بالش را پیشنهاد می‌دهند. اگر هنگام خواب خروپف می‌کنید، می‌توانید یکی از این بالش‌ها را امتحان کنید، برخی از افراد برای جلوگیری از خروپف از این محصولات استفاده می‌کنند.


مناسب برای پوست

بالش‌های معمولی در طولانی مدت باعث ایجاد چین و چروک بر روی پوست صورت می‌شوند. بالش‌های طبی با توجه به بافت نرمی که دارند در کاهش چین و چروک بسیار تأثیرگذار هستند. همچنین هنگام استفاده از این بالش‌ها حساسیت پوستی برای شخص ایجاد نمی‌شود.
همچنین این بالش‌ها از ایجاد پف چشم نیز جلوگیری می‌کنند. هنگام خواب مایعات اطراف چشم تجمع کرده و باعث پف کردن چشم می‌شوند. برای پیشگیری شما باید سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید که استفاده از بالش طبی در این زمینه به شما کمک می‌کند.

کاهش خروپف

اگر خروپف کردن شما هنگام خواب ناشی از قرار گرفتن سر و گردن به شکل نادرست بر روی بالش باشد، می‌توانید با استفاده از بالش‌های طبی در کاهش خروپف نقش داشته باشید.

محافظت از ستون فقرات

هنگام خواب ستون فقرات، سر و گردن باید در راستای یکدیگر قرار بگیرند تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود. بالش‌های طبی با توجه به انعطاف‌پذیری و ابعاد استانداردی که دارند در هماهنگی ستون فقرات با سر و گردن مفید واقع می‌شوند.

کاهش تعریق شبانه

نوعی ژل خنک‌کننده درون بالش فوم حافظه‌دار یا مموری فوم وجود دارد که بالش را خنک نگه می‌دارد. به همین جهت بالش‌های طبی در جلوگیری از تعریق زیاد مؤثر واقع می‌شوند.
 

بهبود گردش خون

انعطاف‌پذیری بالش طبی هماهنگ با اندام‌های بدن در سرعت و بهبود گردش جریان خون نقش دارد. بهبود گردش خون هنگام خواب باعث کاهش دردهای کمر و گردن می‌شود.


کنترل فشار

با پخش فشار به صورت مساوی در ناحیه سر و صورت از انقباض عضلات جلوگیری می‌شود. با توجه به این مزیت افرادی که مستعد درد در ناحیه فک بوده یا هنگام خواب دندان‌قروچه می‌کنند، با استفاده از بالش‌های طبی شاهد کاهش درد و عوارض خواهند بود.

کاربرد انواع بالش‌های طبی

برخی از افراد هنگام خواب به حال جنین می‌خوابند، این شکل از خوابیدن باعث می‌شود تا سر کمی جلوتر از بدن قرار بگیرد و باعث درد در ناحیه گردن و سر می‌شود. بالش طبی کمک می‌کند تا چانه و سر در حالتی صحیح قرار بگیرد.

نوعی از بالش‌های طبی که شبیه به نعل اسب طراحی شده‌اند، مخصوص محافظت از گردن هستند. معمولا افرادی که ساعت‌های زیادی پشت فرمان اتومبیل رانندگی می‌کنند یا افرادی که در هواپیما برای ساعات طولانی می‌خوابند، از این نوع بالش‌ها استفاده می‌کنند. این بالش از گردن شما محافظت می‌کند و از متمایل شدن سر و گردن به سمت پایین جلوگیری می‌کند.

بالش طبی گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که معمولا به پشت و بر روی کمر می‌خوابند. هنگامی که شما به روی کمر می‌خوابید، نیروی جاذبه بدن شما را روی ستون فقرات متمرکز نگه می‌دارد. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به گردن و ستون فقرات در این وضعیت شما می‌توانید از بالش‌های طبی استفاده کنید.
اگر بر روی پهلوی خود می‌خوابید باید بالش قسمت زیر گردن شما را به خوبی پر کرده و بالاتر از سر قرار بگیرد. همچنین در این حالت چانه باید به صورت مستقیم قرار گرفته و رو به پایین خم نشود. برای محافظت از گردن و سر در پوزیشن خوابیدن به پهلو نیز می‌توانید از بالش‌های طبی استفاده کنید.

بالش طبی : قیمت و خرید انواع بالش طبی ساده، بالش گردنی و مسافرتی-02

انواع بالش‌های طبی

بالش شیاردار

این نوع بالش بیشتر برای محافظت از وضعیت قرارگرفتن سر و بدن هنگام خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد هنگام خواب تعریق زیادی دارند، طراحی این بالش به شکلی است که در کاهش تعریق تأثیر مثبتی دارد.

بالش گردنی

هنگام نشستن بر روی صندلی یا کار کردن پشت میز کار، سر و گردن باید در وضعیت مناسبی قرار بگیرند. بالش گردنی از خم شدن گردن و متمایل شدن به جلو جلوگیری می‌کند. توجه داشته باشید استفاده از این بالش برای طولانی مدت پیشنهاد نمی‌شود. این محصول انقباض‌های عضلات گردن را نیز بهبود می‌بخشد.

بالش آرتروز

افرادی که به آرتروز گردن مبتلا هستند معمولا با دردهای زیادی در ناحیه گردن و سر روبرو می‌شوند. برای کاهش دردهای آرتروز، استفاده از این نوع بالش طبی گزینه مناسبی است. این بالش به شکلی طراحی شده که شما به سه روش می‌توانید هنگام خواب از آن استفاده کرده و از گردن خود محافظت کنید. همچنین این بالش در طولانی مدت منجر به گوش‌درد نمی‌شود.
ناحیه گردن هنگام خواب همواره باید در وضعیت صحیحی قرار بگیرد. در صورت عدم توجه به این موضوع همیشه با دردهایی در ناحیه گردن، سر، کمر و شانه‌ها روبرو می‌شویم.

بالش مخصوص تنگی نفس

بیمارانی که مجبور به استفاده از لوله‌های دستگاه‌های کمک تنفسی هستند، می‌توانند برای تنفس بهتر و کاهش درد کمر از این بالش طبی استفاده کنند.

بالش زانو

نوع دیگری از بالش‌های طبی مخصوص افرادی طراحی شده که از درد زانو هنگام خواب رنج می‌برند.

بالش مخصوص نشیمنگاه

این نوع بالش به افرادی توصیه می‌شود که مجبور به نشستن برای ساعات طولانی هستند. این بالش به شکل قابل توجهی در کاهش درد کمر، گردن و ایجاد بی‌حسی در ناحیه باسن جلوگیری می‌کند.

ایرینگ یا بالش زیر نشیمنی سوراخ دار

ایرینگ با بالش زیر نشیمنی سوراخدار برای بیمارانی که از درد در ناحیه مقعد و یا دمبالیچه رنج میبرند بسیار کاربردی و مفید است. ایرینگ ها در نمونه های مموری فوم ،ایرینگ پلی اورتان قابل خریداری هستند.

بالش مخصوص مادران شیرده

این نوع از بالش طبی جهت سهولت در شیر دادن مادر به نوزاد طراحی شده است. با استفاده از این بالش درد و فشار ایجاد شده در ناحیه گردن، کتف و بازوی مادر کاهش پیدا می‌کند.

بالش طبی: قیمت و خرید انواع بالش طبی با قیمت ارزان و با کیفیت-01

مطلب مرتبط: انواع بالش طبی و ویژگی های بالش طبی 99

بالش دوران بارداری

معمولا از این بالش در چند ماه آخر بارداری استفاده می‌شود. در ماه‌های آخر با توجه به سنگین شدن شکم مادر در خوابیدن با مشکل مواجه می‌شود. بالش طبی بارداری به شکلی طراحی شده که با قرار گرفتن زیر شکم مادر خوابی آرام و راحت را تجربه می‌کند. همچنین این نوع بالش در کاهش دردهای کمر و پا نیز مؤثر واقع می‌شود.

بالش پشتی صندلی

اگر مجبور به نشستن بر روی صندلی پشت میز کار برای ساعات طولانی هستید، توصیه می‌شود بالش پشتی صندلی را امتحان کنید. این نوع بالش انعطاف‌پذیری بالایی داشته و از افزایش رطوبت نیز جلوگیری می‌کند. بالش پشتی صندلی دارای یک روکش است که قابلیت جداسازی و شستشو دارد.

 

ویژگی‌های بالش طبی

انواع بالش‌های طبی به دلیل وجود فوم حافظه‌دار از ویژگی‌های متعددی برخوردار هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • قرار گرفتن سر و گردن بر روی بالش به شکل صحیح
 • ضد باکتری و میکروب
 • قابلیت سازگاری با شکل و ساختار بدن افراد مختلف
 • کاهش تعریق هنگام خواب.
 • کمک به گردش جریان هوای خنک
 • کاهش درد در ناحیه سر، گردن و ستون فقرات
 • جلوگیری از جذب گرد و غبار و آلودگی
 • کاهش خستگی و احساس کوفتگی بعد از بیدار شدن
 • کیفیت در ساخت و طول عمر بالا

 

برندهای معتبر بالش طبی

ما در «توانی نو»، محصولات مختلف در زمینه تجهیزات پزشکی را با قیمتی مناسب و بهترین کیفیت از برندهای معتبر، گرد هم آورده‌ایم. برند زیکلاس مد، یکی از بهترین برندهای بالش طبی است که شما می‌توانید محصولات این برند را در «فروشگاه آنلاین توانی نو» مشاهده و خریداری کنید. امسیگ و منورا نیز از دیگر برندهای معتبر در زمینه طراحی و تولید بالش‌های طبی هستند.

 

هنگام خرید بالش‌های طبی به چه نکاتی توجه کنیم؟

 • برای اطمینان از مواد تشکیل‌دهنده بالش‌های طبی، مشخصات کامل محصول را چک کنید.
 • انواع بالش‌های طبی در اندازه، شکل و حجم متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند. بر اساس نیاز بالش مناسبی انتخاب کنید. به عنوان مثال افرادی که انتظار بیشتری از این نوع بالش دارند معمولا بالش‌هایی با حجم بیشتر را انتخاب می‌کنند. همچنین افرادی که در ناحیه گردن احساس درد دارند بهتر است از بالش‌های طبی سفت استفاده کنند.
 • اگر قابلیت شستشوی محصول برای شما اهمیت دارد، قبل از خرید به این نکته توجه داشته باشید.
 • بسیاری از افراد ممکن است با بالش‌های طبی احساس راحتی نداشته باشند، به همین جهت می‌توانید برای خرید با محصولاتی که قیمت ارزان‌تری دارند شروع کنید.
 • هنگام خرید به میزان راحتی هنگام خواب با استفاده از بالش‌های طبی توجه داشته باشید.

فواید استفاده از بالش طبی

جمع بندی

مزیت بالش طبی تنها به بهبود کیفیت خواب منتهی نمی‌شود. همه قسمت‌های بدن هنگام خواب بر روی یکدیگر تأثیر می‌گذارند. به عنوان مثال اگر هنگام خواب گردن شما تحت فشار باشد این فشار و استرس به ستون فقرات نیز منتقل خواهد شد. عدم آسایش و راحتی هنگام خواب می‌تواند به شکل آزاردهنده‌ای غیرقابل‌تحمل بوده و کیفیت زندگی شما را نیز کاهش تحت تأثیر قرار دهد.

همچنین بعضی از شیوه‌های خوابیدن نیز می‌توانند آسیبی جدی به جسم ما وارد کنند. طبق تحقیقات پزشکی، خوابیدن بر روی شکم، ستون فقرات را در وضعیت غیرطبیعی قرار می‌دهد. در این حالت وزن شما در وسط بدن بوده و فشار مضاعفی به کمر و گردن وارد می‌شود. این امر باعث می‌شود تا ستون فقرات نتواند منحنی طبیعی خود را در بهترین حالت حفظ کند. بالش‌های طبی از آسیب دیدن اندام‌های حساس بدن مانند ستون فقرات جلوگیری کرده و بدن را در وضعیتی مناسب قرار می‌دهند

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp