این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا در انواع مختلف و قیمت های ارزان و مناسب در تجهیزات پزشکی توانی نو موجود است. خرید دستگاه تصفیه هوا برای خانه ،شرکت و محیط های پر رفت و آمد بسیار کاربردی است.فروش انواع دستگاه تصفیه هوا با فیلتر های اصل در این روز ها که آلودگی هوا و بیماری های آلرژیک و نیز کرونا زیاد شده است بسیار پر مخاطب گردیده است.بهره‌مندی از یک هوای پاک و تمیز تأثیر بسیار زیادی در سلامتی افراد دارد. همان اندازه که هوای پاک در عملکرد مناسب بدن نقش دارد؛ هوای ناپاک و پر از آلاینده نیز سیستم‌های مختلف را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند. بنابراین افراد بسیاری مخصوصاً بیماران تنفسی و افراد تحت‌تأثیر آلرژی‌های مختلف ترجیح می‌دهند که از دستگاه تصفیه هوا استفاده کنند.

ساختار دستگاه به‌گونه‌ای است که از سیستم‌های قدرتمند اکسیژن‌ساز استفاده می‌کند و همواره قادر است که هوای پاک و عاری از میکروب را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد. از طرفی دستگاه باید دارای ظاهری مناسب باشد؛ زیرا دائماً در معرض‌دید قرار دارد. امروزه شرکت‌های بسیاری در حال فعالیت هستند و انواع متنوعی از تصفیه‌کننده‌ها را ارائه می‌دهند.

دستگاه تصفیه هوا:خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا خانگی با قیمت ارزان-01

مجهز به فیلترهای تصفیه‌کننده

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک دستگاه تصفیه هوا را متمایز می‌کند؛ فیلترهای قدرتمند است. فیلترها برای چندین منظور در دستگاه تعبیه می‌شوند. کارایی‌های فیلتر عبارتند از:

  • جذب گردوغبار از هوای محیط
  • دفع ذرات آلاینده
  • جذب و دفع ذرات معلق و حساسیت‌زا
  • دفع انواع میکروب‌ها از باکتری‌ها و قارچ‌های بیماری‌زا

فیلترها با برخورداری از چنین قابلیت‌هایی قادر هستند که هوای محیط را در سالم‌ترین حالت ممکن قرار دهند. بنابراین هوایی که مصرف‌کنندگان فیلترهای هوا تنفس می‌کنند؛ کیفیت مطلوبی دارد و از نظر معیارهای سلامتی و حساسیت‌زا مناسب است.

متناسب با کارایی‌های مختلف

تصفیه‌کننده‌ها تقریباً در همه مدل‌ها، ابعاد و اندازه‌ها تولید و روانه بازار می‌شوند. علت چنین اقدامی، کاربری‌های متنوع تصفیه هوا است. گاهی اوقات نیاز است که دستگاه در محیط روی میز قرار بگیرد؛ درنتیجه نمونه‌های رومیزی جهت خرید از توان نو مناسب هستند. از طرفی متراژ محیط نیز در اندازه تصفیه‌کننده‌ای که استفاده می‌کنید، اهمیت دارد. اندازه دستگاه تصفیه هوا اگر بیشتر یا کمتر از نیاز محیط باشد؛ کارایی مناسبی ندارد.

اگرچه تصفیه‌کننده‌های بزرگ‌تر قدرت‌های بیشتری دارند، اما این مسئله به معنای ضعیف‌بودن تصفیه‌کننده‌های رومیزی و کوچک‌تر نیست! دلیل ایجاد تنوع در ابعاد و اندازه‌های دستگاه به‌علت نیازهای مختلف کاربران و کاملاً قابل‌توجیه است.

دستگاه تصفیه هوا:خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا خانگی با قیمت ارزان-02

قابلیت خودکار سیستم تصفیه

دستگاه تصفیه‌هوا اگر از نمونه‌های هوشمند باشد؛ دارای سیستمی است که میزان آلاینده‌ها و ذرات حساسیت‌زای محیط را شناسایی می‌کند. بنابراین اگر میزان ذرات و آلاینده‌ها بیش‌از حدمجاز شود؛ به‌صورت خودکار فعالیت خود را آغاز می‌کند. اگر دستگاه در حال فعالیت باشد؛ در این وضعیت با مشاهده آلاینده‌های بیشتر اقدام به تغییر سرعت کار و حتی استفاده از حالت توربو می‌کند.

انواع دستگاه تصفیه هوا بدون صدا و لرزش

به‌طور کلی لرزش و صدا در دستگاه‌ها و تجهیزاتی که از موتورهای قدرتمندی استفاده می‌کنند؛ معیار مناسبی جهت سنجش کیفیت وسیله به‌حساب می‌آید. عمده تجهیزاتی که در توان نو به‌فروش می‌رسند به‌اندازه‌ای باکیفیت هستند که در کمترین حالت صدا و لرزش قرار دارند. درنتیجه از نظر کاربران رتبه‌های بالاتری کسب می‌کنند. هرچقدر صدا و لرزش کمتر باشد؛ آرامش و آسایش کاربر حین کار دستگاه تصفیه هوا بیشتر است.

گردش هوای محیط

از دیگر قابلیت‌های دستگاه تصفیه هوای مدرن، وجود فن‌هایی است که با قدرت و سرعت قابل‌تنظیمی، هوای محیط را به گردش درمی‌آورند. بنابراین به‌صورت فن‌ها و کولرهایی عمل می‌کنند که علاوه بر چرخش هوا در محیط، انواع بوهای نامطبوع و سموم موجود را خارج می‌کند.

 

دستگاه تصفیه هوا:خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا خانگی با قیمت ارزان

خرید دستگاه تصفیه هوا با وجود توضیحات داده شده برای اغلب خانه ها وسیله ای بسیار مناسب جهت افزایش و ارتقا سلامتی است.برای خرید دستگاه تصفیه هوا خانگی با ارزانترین قیمت که از گارانتی معتبر برخوردار هستند میتوانید از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو اقدام کنید.

تنفس هوای سالم حق همه ما انسان‌هاست. امروزه با توجه به افزایش میزان آلاینده‌ها از عوامل مختلفی برای ایجاد هوای پاک و سالم استفاده می‌شود. یکی از این روش‌ها، استفاده از دستگاه تصفیه هوا در محیط‌های سربسته است. آلودگی هوا تنها به محیط خارج از خانه یا محل کار مربوط نمی‌شود. دستگاه‌های تصفیه هوا این توانایی را دارند تا آلاینده‌های موجود در فضای بسته را حذف کرده و هوا را به شکل قابل توجهی تصفیه کنند.

چرا باید از دستگاه تصفیه استفاده کنیم؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند آلودگی و ذرات معلق تنها در فضای خارج از خانه برای سلامتی بدن انسان مضر هستند. مکان‌های سربسته مانند خانه‌های مسکونی و محیط کار نیز می‌توانند شرایط مناسب برای حضور آلاینده‌های زیان‌آور را فراهم کنند.

ذرات گرد و غبار، الیاف فرش و پرده، حیوانات خانگی، پر پرندگان خانگی، بو و دود سیگار، بوی غذا، ذرات چربی و... همگی در گروه آلاینده‌های محیط‌های بسته قرار دارند.

این آلاینده‌ها در طولانی مدت مشکلات تنفسی و حساسیت‌های مختلفی را به وجود می‌آورند. به همین جهت استفاده از دستگاه تصفیه هوا به پاک و سالم ماندن هوای محیط کمک بزرگی خواهد کرد.

مزایایی استفاده از دستگاه تصفیه

اگر با مشکلاتی مانند بیماری آسم یا حساسیت‌های فصلی مواجه هستید، بهترین گزینه برای بهبود شرایط شما، دستگاه تصفیه هوا است. این دستگاه ذرات گرد و غبار موجود در هوا را جذب کرده و آلاینده‌های مضر را نیز از بین می‌برد.

با استفاده از این دستگاه کودکان و سالمندان که سیستم ایمنی آسیب‌پذیرتری دارند، شرایط مطلوبی برای تنفس خواهند داشت. دستگاه تصفیه هوا توانایی مطلوبی در از بین بردن باکتری، ویروس و قارچ‌های موجود در هوا دارد.

دستگاه‌های تصفیه هوا به واسطه فیلترهایی که در طراحی آن‌ها به کار رفته، ذرات معلق موجود در هوا را به خود جذب می‌کنند. از آنجا که این دستگاه در کاهش عوامل آلرژی‌زا نقش دارد، به همان نسبت مشکلات تنفسی نیز بهبود پیدا می‌کنند. جریان هوای سالم در محیط‌های بسته مانند خانه در بهبود کیفیت خواب نیز نقش مؤثری دارد.

دستگاه تصفیه هوای خانگی با قیمت مناسب و ارزان -01

بیشتر بدانید : نحوه عملکرد دستگاه تصفیه هوا چگونه است؟

سیستم تصفیه هوا

به طور کلی انواع دستگاه تصفیه به دو شکل عمل کرده و در دو گروه اصلی قرار می‌گیرند.

  • تصفیه هوای فعال
  • تصفیه هوای غیرفعال

دستگاه‌های تصفیه هوای فعال با ایجاد تغییر بر روی شکل اصلی ذرات آلاینده‌های محیطی، هوای موجود را تصفیه می‌کنند. این نوع از دستگاه‌های تصفیه هوا توسط فیلترهای مخصوص کاتالیستی و اشعه UV به تصفیه هوا می‌پردازند.

یکی از مهمترین معایب فرایند فیلتر فعال، تولید گازهایی مانند اُزن است. در صورتی که گاز اُزن به غلظت بالایی در محیط برسد، ممکن است شما با عوارضی مانند سرفه یا گلودرد مواجه شوید.

در ساختار دستگاه تصفیه غیرفعال فیلترهایی وجود دارند که در واقع عمل تصفیه توسط آن‌ها انجام می‌شود. این فیلترها تمام ذرات معلق موجود در هوا را به خود جذب کرده و از ورود ماده اضافی و مضر به محیط جلوگیری می‌کنند.

انواع دستگاه تصفیه

مدل‌های مختلف دستگاه‌های تصفیه با توجه به نوع برند و عملکرد، ارزش‌گذاری می‌شوند. قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا ما باید نسبت به نیاز خود آگاه بوده و دستگاهی متناسب با انتظار خود خریداری کنیم. در ادامه به بررسی شیوه عملکرد دستگاه‌های مختلف تصفیه هوا می‌پردازیم.

دستگاه تصفیه با لامپ UV

در این نوع دستگاه تصفیه یک لامپ UV وجود دارد که این لامپ با منتشر کردن امواج کوتاه نور فرابنفش، ذرات آلاینده را از بین می‌برد. در واقع مولکول‌های آلاینده با وارد شدن به دستگاه در تماس با لامپ UV واکنش نشان داده و به ذراتی بی‌خطر تبدیل می‌شوند.

دستگاه تصفیه هوایی که توسط لامپ UV کار می‌کند، توانایی جذب ذرات معلق با وزن سنگین را ندارد. همچنین بسیاری از باکتری‌های موجود در محیط برای بدن ضروری بوده و در تقویت سیستم ایمنی نقش دارند. امواج نور فرابنفش بسیاری از این باکتری‌های مفید را از بین می‌برد.

البته نمی‌توان از نقش لامپ UV در حذف میکروارگانیسم‌ها غافل شد. این نقطه مثبت در دستگاه تصفیه هوا با امواج نور فرابنفش، از بروز بیماری‌های مختلفی جلوگیری می‌کند. تا زمانی که لامپ UV نسوزد شما می‌توانید از دستگاه تصفیه استفاده کنید.

دستگاه تصفیه هوا یون‌ساز

بیشتر بدانید: بهترین راه رفع اثر آلودگی هوا بر سلامتی چیست؟

دستگاه تصفیه یون‌ساز

یکی دیگر از انواع دستگاه تصفیه هوا، مدل‌هایی هستند که به کمک یون سازی، هوای موجود در محیط را تصفیه می‌کنند. عملکرد دستگاه تصفیه یون‌ساز با جذب یون مثبت و تولید یون منفی همراه است.

به این معنی که این دستگاه ذرات معلق در هوا که دارای بار مثبت و مضر هستند را به خود جذب کرده و در مقابل ذرات با بار منفی مفید تولید می‌کند.

همان‌طور که ذکر کردیم این دستگاه در گروه سیستم فیلتراسیون فعال قرار دارد. به همین جهت هنگام استفاده ممکن است درصدی از اکسیژن به گازی مانند اُزن تبدیل شود. افزایش غلظت اُزن در محیط‌های کوچک و بسته باعث بروز مشکلات تنفسی و ریوی می‌شود.

همچنین این امکان وجود دارد ذرات با بارهای مختلف به یکدیگر بچسبند، در این صورت آلودگی با وارد شدن به بدن و ماندن بر روی سطوح، مشکلات جدی‌تری ایجاد می‌کند.

دستگاه تصفیه با فیلتر

بهترین دستگاه تصفیه هوا، دستگاهی است که به فیلتر مجهز شده است. طی فرایند تصفیه ذرات معلق با ورود به دستگاه در فیلتر محبوس شده و هیچ ذره یا ماده مضری از این فیلتر به سمت محیط منتقل نخواهد شد.

هر چه کیفیت و جنس فیلتر به کار رفته در دستگاه تصفیه هوا بهتر باشد، به همان نسبت نیز قدرت دستگاه در تصفیه هوا بیشتر است. منافذ فیلتر نقش مؤثری در حذف آلاینده‌های مضر دارند. بیشترین فیلترهایی که در دستگاه‌های تصفیه هوای خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند، فیلترهای هِپا و کربن اکتیو هستند.

در ادامه به معرفی این دو فیلتر و فیلترهای دیگری که هر کدام عملکردی مخصوص به خود دارند، می‌پردازیم.

انواع فیلتر تصفیه هوا -01

بیشتر بدانید: دستگاه تصفیه هوا چه کاربردی دارد؟

انواع فیلتر تصفیه هوا

پیش فیلتر یا فیلتر اولیه و ثانویه

فیلتر اولیه نقش مهمی در کارایی و افزایش طول عمر مفید فیلترهای هپا و کربن اکتیو را دارد. ذرات معلق سنگین و بزرگ توسط این فیلتر به خوبی جذب می‌شوند. همچنین این فیلتر قابلیت شستشو نیز دارد. فیلتر ثانویه نیز عملکردی مشابه فیلتر اولیه دارد. تنها وجه تمایز آن توانایی بیشتر آن در جذب ذرات معلق و گرد و غبار است.

دو فیلتر اولیه و ثانویه، از توری فلزی تشکیل شده‌اند که در ساختار آن‌ها از آلومینیوم گالوانیزه استفاده شده است. فیلتر ثانویه نیز مانند فیلتر اولیه قابلیت شستشو دارد.

فیلتر کربن اکتیو

یکی از قدرتمندترین فیلترهای موجود برای دستگاه تصفیه هوا، فیلتر کربن اکتیو است. این فیلتر قدرت جذب بسیار بالایی داشته و بیش از دو هزار نوع آلاینده گازی را از بین می‌برد. همچنین این فیلتر از ورود ذرات معلق مضر از دستگاه به محیط جلوگیری می‌کند.

فیلتر کربن اکتیو نقش مهمی در حذف آلاینده‌های مضر دارد. با این حال این فیلتر ممکن است در جذب ذرات گرد و غبار با مشکلاتی مواجه شود. البته این نقطه ضعف با فیلترهای دیگر مانند فیلتر هِپا برطرف خواهد شد.

سایت تجهیزات پزشکی توانی نو یکی از مراجع خرید اینترنتی در خصوص انواع دستگاه تصفیه هوا است. اگر قصد خرید دستگاه تصفیه معتبر مجهز به فیلتر کربن و فیلتر هپا را دارید، حتماً به فروشگاه آنلاین توانی نو سر بزنید.

فیلترهای کربن اکتیو معمولاً از چوب، ذغال و پوست میوه‌هایی مانند گردو ساخته می‌شوند. طول عمر مفید این فیلتر یک سال است و بعد از این مدت نیاز به تعویض دارد.

فیلتر هِپا HEPA

مهمترین واصلی‌ترین مرحله در فرایند فیلتر در دستگاه تصفیه هوا، فیلتر هپا است. کارایی و قدرت جذب این فیلتر بسیار بالا بوده و از مواد گیاهی ساخته شده است. فیلتر هپا در حذف ذرات معلق، آلاینده‌های مضر مانند باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها با دقت قابل توجهی عمل می‌کند. دقت فیلتر هپا تا 0.1 میکرون است که این مقدار عملکرد بهینه و مؤثر این فیلتر را نشان می‌دهد.

فیلتر هِپا HEPA

بیشتر بدانید: تفاوت دستگاه تصفیه هوا و دستگاه اکسیژن ساز در چیست؟

ذرات معلق با ورود به فیلتر هپا درون آن محبوس شده و توانایی خروج از دستگاه را پیدا نمی‌کنند. به همین جهت هوای سالم به دور از هر نوع آلودگی در محیط اطراف ما شکل می‌گیرد. مدل‌های مختلف فیلتر هپا بر اساس قطر فایبر که از اجزای تشکیل‌دهنده آن بوده و ضخامت فیلتر دسته‌بندی می‌شوند.

فیلتر هپا به بهبود حمله‌های تنفسی و بیماری آسم کمک بسیاری می‌کند. همچنین افرادی که به حساسیت‌های فصلی دچار می‌شوند نیز با کمک فیلتر هپا از شرایط مطلوبی برخوردار می‌شوند.

فیلتر کربن اکتیو در جذب بو مانند بو و دود سیگار نقش مهمی دارد. در مقابل فیلتر هپا توانایی از بین بردن بوی نامطبوع در محیط را ندارد.

فیلتر هپا نسبت به فیلتر کربن، طول عمر بیشتری دارد. معمولاً فیلترهای هپا بعد از سه سال نیاز به تعویض پیدا می‌کنند.

فیلتر نانو

وجود فیلتر نانو در دستگاه تصفیه هوا، قیمت آن را تا حدودی افزایش می‌دهد. فیلتر نانو از مولکول‌های آب تشکیل شده که در از بین بردن بوی نامطبوع و حذف آلودگی‌ها مؤثر عمل می‌کند.

فیلتر هگا

عملکرد فیلتر هگا نسبت به فیلتر کربن اکتیو بیشتر بوده و از پوشش کربن ساخته شده است. مولکول‌های گازهای مختلف در محیط توسط فیلتر هگا به خوبی جذب شده و حذف می‌شوند.

فیلتر یون منفی

همان‌طور که می‌دانیم ذرات معلق موجود در هوا دارای بار مثبت و منفی هستند. ذرات با یون مثبت از ذرات و آلاینده‌های مضر هستند که توسط دستگاه تصفیه یون‌ساز حذف می‌شوند. فیلتر یون منفی با تولید این یون نقش مهمی در تصفیه هوا به شکلی مؤثر را دارد.

فیلتر یون منفی ذرات آلاینده را تا درصد زیادی از بین برده و هوای محیط را ضدعفونی می‌کند. همچنین به سبب پاکسازی هوا نقش مهمی در سالم و جوان ماندن سلول‌های بدن انسان دارد. به طور کلی دستگاه تصفیه هوا با فیلترهای مختلف در بهبود خلق و خو و رفع خستگی و کسالت مؤثر است.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه

بیشتر بدانید: تاثیرات مازوت و کرونا بر سلامتی چگونه است؟

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه

مدل‌های مختلف دستگاه تصفیه هوا که به فیلتر مجهز شده‌اند، بعد از گذشت مدت زمانی مشخص، نیاز به تعویض فیلتر دارند. همچنین بعضی از فیلترها نیز قابلیت شستشو داشته و شما می‌توانید با شستشوی فیلتر به حفظ طول عمر دستگاه تصفیه کمک کنید.

دستگاه تصفیه‌ای که قابلیت تعویض فیلتر دارد، معمولاً بعد از گذشت یک سال نیاز به تعویض پیدا می‌کند. همچنین بعضی از مدل‌های موجود در بازار نیز به نشانگری جهت مطلع کردن شما از وضعیت فیلتر مجهز شده‌اند.

در فروشگاه آنلاین توانی نو دستگاه‌های تصفیه هوا با نشانگر تعویض فیلتر برای فروش موجود است. به عنوان مثال دستگاه تصفیه هوا مدل آلما پرایم Ap421 یکی از مدل‌های باکیفیت در این فروشگاه است. این دستگاه دارای فیلتر نانو نقره بوده و به نشانگر تعویض فیلتر مجهز شده است.

بهترین برندهای دستگاه تصفیه

تولیدکنندگان مختلفی در بازار به فعالیت مشغول هستند که مدل‌های متنوعی از دستگاه تصفیه را تولید می‌کنند. در این میان بعضی از برندها کیفیت و فروش قابل توجهی داشته‌اند.

بیورر، آلما پرایم، مکسی و نئوتک از بهترین برندهای موجود در بازار هستند. سایت توانی نو نیز در فروشگاه اینترنتی خود دستگاه تصفیه هوا از برندهای معتبر ذکر شده را برای فروش در اختیار مشتریان قرار داده است.

دستگاه تصفیه آلما پرایم مدل AP421، دستگاه تصفیه مکسی KQJ، دستگاه تصفیه بیورر LR330، دستگاه تصفیه نئوتک KJ-902 و... از بهترین محصولات موجود در فروشگاه آنلاین توانی نو هستند.

گروه توانی نو، مجموعه‌ای بزرگ از تجهیزات پزشکی است که تلاش می‌کند محصولات کاربردی معتبری را در زمینه سلامتی و پزشکی برای کاربران فراهم کند. برای تهیه دستگاه تصفیه هوا به فروشگاه این مجموعه مراجعه کرده و نسبت به مشخصات محصول و قیمت‌ها اطلاعات لازم را کسب کنید.

مشاهده بیشتر
% حراج 9 دستگاه تصفیه هوای مکسی KQJ

دستگاه تصفیه هوای مکسی KQJ

  • 4,500,000تومان
  • 4,100,000 تومان
% حراج 14 تصفیه کننده و مرطوب کننده هوای بیورر مدل LR330

تصفیه کننده و مرطوب کننده هوای بیورر مدل LR330

  • 11,760,000تومان
  • 10,080,000 تومان