دستگاه تصفیه هوا:خرید دستگاه تصفیه هوا خانگی با بهترین قیمت ارزان

مرتب سازی :

خرید دستگاه تصفیه هوا:بررسی قیمت و مزایای استفاده از تصفیه هوا

خرید دستگاه تصفیه هوا خانگی با بهترین قیمت و کیفیت مناسب و ارزان برای متراژهای (40m، 60m، 100m، 150m،180m) با ارسال سریع و بدون واسطه از مرکز فروش دستگاهخ تصفیه هوا توانی نو، عملکرد دستگاه تصفیه هوا به شکلی است که هوای داخل محیط‌ های سربسته را پاکسازی می ‌کند. این دستگاه برای کاهش آلودگی، بهبود کیفیت هوا و تصفیه آن مورد استفاده قرار می ‌گیرد. هدف اصلی دستگاه تصفیه، از بین بردن آلاینده ‌ها و مواد سمی، محدود کردن میزان مواد آلرژی ‌زا و جلوگیری از بیماری‌ های تنفسی و ریوی مانند آسم موجود در هوا به خصوص برای افرادی است که از تجهیزاتی مانند ماسک کمک تنفسی استفاده می کنند. دستگاه ‌های تصفیه هوا بهترین گزینه برای بهبود کیفیت زندگی کودکان، افراد سالخورده، افرادی با آلرژی و حساسیت ‌های مختلف و... هستند.

 

ویدئو معرفی دستگاه تصفیه هوا

 

با توجه به آلودگی و افزایش ریز گرد هایی که بتازگی شاهد آن هستیم،خرید دستگاه تصفیه کننده هوا برای خانه ،محل کار و نیز برای ماشین را برای اغلب افراد ضروری کرده است.تنگی نفس،سوزش گلو و راه های هوایی و... از مشکلاتی است که همه ما با آلودگی های موجود آن را حس کرده ایم.این مسائل برای افرادی که دچار بیماری های تنفسی هستند بسیار دشوار تر می باشد.استفاده از دستگاه تصفیه هوا موجب میشود تا مشکلاتی از این قبیل از بین برود.توانی نو انواع بهترین دستگاه تصفیه کننده هوا را به صورت اینترنتی با قیمت ارزان با ارسال سریع به دست شما مشتریان عزیز میرساند.

دستگاه‌ های تصفیه هوا چگونه کار می ‌کنند؟

این دستگاه، هوای محیط را فیلتر کرده و با حذف منابع مختلف آلودگی، هوا را تصفیه می‌ کند. در ساختار دستگاه چندین مرحله تصفیه وجود دارد که در ادامه به آن ‌ها اشاره می ‌کنیم. ابتدا هوای محیط وارد دستگاه تصفیه شده و ذرات معلق در فضا، جذب دستگاه می‌ شوند. هوای وارد شده به دستگاه از فیلتر عبور کرده و توسط فیلترها تصفیه می‌ شود. این دستگاه امکان حذف انواع مختلف آلاینده ‌های موجود در هوا را دارد.

با توجه به عملکرد دستگاه تصفیه، این دستگاه توانایی تصفیه هوای محیط در حجم ‌های مختلف را دارد. هر نوع دستگاه از ظرفیت مشخصی برای تصفیه برخوردار است. در واقع بر اساس ظرفیت دستگاه، مقدار هوای مشخصی از فیلترها عبور کرده، تصفیه شده و مجددا به محیط باز می‌ گردد. به همین جهت هنگام خرید بر اساس فضای مورد نظر خودتان باید به ظرفیت خروجی هوای تصفیه شده بر اساس متر مربع که در مشخصات دستگاه تصفیه هوا درج شده توجه کنید

نقش فیلترهای دستگاه تصفیه هوا

از مهم‌ ترین ویژگی ‌هایی که یک دستگاه تصفیه هوا را متمایز می ‌کند، فیلترهای قدرتمند است. فیلترها برای چندین منظور در دستگاه تعبیه می ‌شوند. کارایی‌ های این فیلترها عبارتند از:

  • جذب گرد و غبار از هوای محیط
  • دفع ذرات آلاینده
  • جذب و دفع ذرات معلق و حساسیت ‌زا
  • دفع انواع میکروب ‌ها، باکتری ‌ها و قارچ‌ های بیماری ‌زا

فیلترها با برخورداری از چنین قابلیت‌هایی قادر هستند که هوای محیط را در سالم‌ ترین حالت ممکن قرار دهند. بنابراین هوایی که مصرف ‌کنندگان فیلترهای هوا تنفس می‌ کنند، کیفیت مطلوبی دارد و از نظر معیارهای سلامتی و حساسیت‌ زا مناسب است.

انواع سیستم های تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا:خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا خانگی با قیمت ارزان-01

به طور کلی انواع دستگاه تصفیه به دو شکل عمل کرده و در دو گروه اصلی قرار می ‌گیرند.

  • تصفیه هوای فعال
  • تصفیه هوای غیرفعال

دستگاه‌ های تصفیه هوای فعال

دستگاه‌ های تصفیه هوای فعال با ایجاد تغییر بر روی شکل اصلی ذرات آلاینده‌ های محیطی، هوای موجود را تصفیه می‌ کنند. این نوع از دستگاه‌ های تصفیه هوا توسط فیلترهای مخصوص کاتالیستی و اشعه UV به تصفیه هوا می ‌پردازند.

یکی از مهم ترین معایب فرایند فیلترینگ فعال، تولید گازهایی مانند اُزن است. در صورتی که گاز اُزن به غلظت بالایی در محیط برسد، ممکن است شما با عوارضی مانند سرفه یا گلودرد مواجه شوید.

در واقع در فیلتراسیون اکتیو (Active) با یونیزاسیون هوا عمل پاکسازی هوا انجام می گردد. در این مدل از دستگاه ها نیاز به تعویض فیلتر نیست. همانطور که اشاره شد، مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه نمود این است که در این نمونه از دستگاه ها با استفاده در محیط های بسته، میزان گار ازن افزایش پیدا می کند و این افزایش غلظت گاز ازن باعث عوارضی از قبیل درد قفسه سینه، گلو درد و یا سرفه می گردد.

دستگاه های تصفیه غیرفعال

در ساختار دستگاه تصفیه غیرفعال فیلترهایی وجود دارد که در واقع عمل تصفیه توسط آن ‌ها انجام می ‌شود. این فیلترها تمام ذرات معلق موجود در هوا را به خود جذب کرده و از ورود ماده اضافی و مضر به محیط جلوگیری می ‌کنند.

در واقع در روش فیلتراسیون غیر فعال یا passive، جذب و مکش هوا توسط موتورهای تعبیه شده و عبور دادن هوا از انواع فیلترهایی که در دستگاه وجود دارد،  باعث می گردد تا 99% پاکسازی انجام گردد. در این نوع از فیلتراسیون هوا از یک سمت وارد شده و از سمت دیگر دستگاه تصفیه کننده هوا خارج می گردد.

ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا:خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا خانگی با قیمت ارزان-02

شهر های بزرگ جهان که از نظر آلودگی هوا در وضعیت نامناسبی قرار دارند از جمله شهر های بزرگ ایران مانند: تهران، اصفهان، اهواز و... افزایش استفاده از سوخت های فسیلی و به تازگی بروز پدیده ریزگردها موجب شدت بخشیدن به میزان آلودگی هوای اغلب شهرهای ایران گردیده است. این معضلات بیمارهای تنفسی و ریوی را افزایش داده اند. به همین علت راه حل های از بین بردن خطرات ناشی از  آلودگی هوا برای حفظ سلامتی مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه تصفیه هوا به گونه ای ساخته شده است که با استفاده از چندین فیلتر با کارایی متفاوت، انواع آلاینده های موجود در هوا شامل گاز co2 (دی اکسید کربن)، بوهای نامطبوع، ذرات معلق در هوا تا اندازه 2.5 میکرون،انواع ویروس ها، باکتری ها و غیره را حذف و یا جذب فیلتر ها کرده و در نهایت هوایی سالم و فاقد هرگونه آلودگی را به ارمغان می آورد.

پاکسازی هوای داخل خانه و ساختمان

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی به طور سالیانه میلیون ها نفر در جهان بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند. طی تحقیقات منتشر شده در مجله( The Lancet Science Magazine)   شش میلیون نفر در شهر های بزرگ که دارای آلودگی هستن در سال 2015 میلادی جان خود را از دست داده اند. استنشاق ذرات آلرژن، دی اکسید کربن CO2، ازت و سایر ریز گردها و گاز های سمی در کلان شهرهای پرجمعیت و صنعتی باعث افزایش بیماری هایی از قبیل برونشیت، آسم، آپنه و تنگی نفس، فشار خون، سکته قلبی و مغزی و تپش قلب گردیده است.

واقعیت این است که پاکسازی هوای داخل خانه و ساختمان با استفاده از دستگاه تصفیه هوا بسیار سریع تر انجام می گردد تا پاکسازی هوای شهرها که وابسته به تعداد بسیار زیادی از عوامل می باشد. افزایش سلامت هوای محیط زندگی نه تنها برای افراد دارای بیماری تنفسی و آسم مناسب است، بلکه باعث افزایش قدرت سیستم بدنی افراد شده و از ابتلا به بسیاری از بیماری ها نیز پیشگیری می کند. پس از چند ماه استفاده از دستگاه تصفیه هوا با بررسی فیلترهای آن می توانید به چشم میزان آلودگی هوا را مشاهده نمایید.

ضمنا برای خرید ماسک کمک تنفسی نیز می توانید از فروشگاه توانی نو اقدام نمایید.

چرا باید از دستگاه تصفیه هوا در منزل هم استفاده کنیم؟

بسیاری از افراد تصور می‌ کنند آلودگی و ذرات معلق تنها در فضای خارج از خانه برای سلامتی بدن انسان مضر هستند. این در حالی است که مکان‌ های سربسته مانند خانه‌ های مسکونی و محیط کار نیز می‌ توانند شرایط مناسب برای حضور آلاینده ‌های زیان ‌آور را فراهم کنند. ذرات گرد و غبار، الیاف فرش و پرده، حیوانات خانگی، پر پرندگان خانگی، بو و دود سیگار، بوی غذا، ذرات چربی و... همگی در گروه آلاینده ‌های محیط‌ های بسته قرار دارند. این آلاینده ‌ها در طولانی مدت مشکلات تنفسی و حساسیت ‌های مختلفی را به وجود می ‌آورند. به همین جهت استفاده از دستگاه تصفیه هوای خانگی به پاک و سالم ماندن هوای محیط کمک بزرگی خواهد کرد.

میزان آلودگی در شهرهای بزرگ به مراتب بیشتر از شهرهای کوچک است. همان ‌طور که هوای محیط بیرون نیاز به پاکسازی دارد، هوای داخل خانه نیز باید برای تنفس بهتر و پیشگیری از بیماری‌ های مختلف تصفیه شود. در ادامه به مواردی اشاره می ‌کنیم که اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه هوا در منزل و محیط های سربسته را برای ما بیشتر روشن می ‌کنند.

آلرژی

وضعیت سلامتی افرادی که آلرژی دارند، با کوچک ‌ترین ذره گرد و غبار یا وجود ماده‌ ای حساسیت ‌زا در محیط به سرعت تحت تأثیر قرار می‌ گیرد. وجود یک دستگاه تصفیه در خانه این مکان را به پناهگاهی امن تبدیل می ‌کند که شخص را در برابر مواد آلرژی ‌زا محافظت خواهد کرد.

نگهداری از حیوانات خانگی

وجود حیوانات خانگی در محیط زندگی ممکن است باعث بروز آلرژی و حساسیت شود. ذرات آلرژی ‌زای موجود در هوا ناشی از نگهداری حیوانات خانگی می ‌تواند به تدریج وارد ریه‌ های فرد شده و باعث ایجاد مشکلات متعددی گردد. با استفاده از دستگاه تصفیه هوا می ‌توانید ذرات معلق در هوا را حذف کرده و شرایطی مناسب برای سلامتی اعضای خانواده ‌تان فراهم کنید.

گرد و غبار ناشی از ساختمان‌ سازی

عملیات ساخت و ساز معمولا با مقدار زیادی خاک و گرد و غبار همراه است. اگر در نزدیکی محل سکونت شما ساختمان ‌سازی انجام می‌ شود و هر روز با انبوهی از ذرات گرد و غبار و خاک روبرو هستید، ما استفاده از دستگاه تصفیه هوا را به شما پیشنهاد می ‌دهیم. ذرات شن و ماسه می‌ توانند سلامت ریه ‌ها و غشاهای مخاطی سیستم تنفسی را تحت تأثیر قرار داده و به آن‌ ها آسیب وارد کنند. با وجود دستگاه تصفیه در خانه و نگهداری و تعویض مرتب فیلتر آن می ‌توانید برای همیشه از شر ذرات معلق موجود در هوا خلاص شوید.

تشدید عوارض بیماری ‌های تنفسی

عوارض بیماری ‌های تنفسی مانند آسم، توسط میکروب‌ ها و ذرات موجود در هوا تشدید می ‌شوندو این امر باعث افزایش مشکلات بسیاری برای سلامتی این دسته از افراد می ‌گردد. به همین جهت استفاده از دستگاه تصفیه هوا برای حفظ سلامتی بیماران تنفسی امری ضروری محسوب می ‌شود. با وجود دستگاه تصفیه، افرادی که آسم دارند یا از دیگر بیماری ‌های ریوی رنج می ‌برند، می‌توانند شرایط محیط را به نفع خود مدیریت کنند.

بهترین دستگاه تصفیه هوا برای منزل

دستگاه تصفیه هوا در انواع مختلف و قیمت های ارزان و مناسب در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو موجود است. خرید دستگاه تصفیه هوا برای خانه، شرکت و محیط های پر رفت و آمد همانند دستگاه بخور بسیار کاربردی است. فروش انواع دستگاه تصفیه هوا با فیلترهای اصل در این روزها که آلودگی هوا و بیماری های آلرژیک و نیز کرونا زیاد شده است، بسیار پر مخاطب گردیده است. بهره ‌مندی از یک هوای پاک و تمیز تأثیر بسیار زیادی در سلامتی افراد دارد. به همان اندازه که هوای پاک در عملکرد مناسب بدن نقش دارد، هوای ناپاک و پر از آلاینده نیز سیستم ‌های مختلف را با مشکلات زیادی مواجه می‌ کند. بنابراین افراد بسیاری مخصوصاً بیماران تنفسی و افراد تحت ‌تأثیر آلرژی ‌های مختلف ترجیح می‌ دهند که از دستگاه تصفیه هوا استفاده کنند.

ساختار بهترین دستگاه های تصفیه هوا به ‌گونه‌ ای است که از سیستم‌ های قدرتمند تهویه هوا استفاده می ‌کنند و همواره قادرند که هوای پاک و عاری از میکروب را در اختیار مصرف ‌کنندگان قرار دهند. از طرفی دستگاه باید دارای ظاهری مناسب باشد. زیرا دائماً در معرض ‌دید قرار دارد. امروزه شرکت ‌های بسیاری در حال فعالیت هستند و انواع متنوعی از تصفیه‌ کننده ‌ها را ارائه می ‌دهند.

انواع دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا خانگی-قیمت و خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا خانگی واداری

مدل ‌های مختلف دستگاه ‌های تصفیه با توجه به نوع برند و عملکرد، ارزش ‌گذاری و تقسیم بندی می ‌شوند. قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا لازم است نسبت به نیازهای خودتان آگاه بوده و دستگاهی متناسب با انتظارات خودتان را خریداری کنید. در ادامه به بررسی شیوه عملکرد دستگاه‌ های مختلف تصفیه هوا می ‌پردازیم.

دستگاه تصفیه با لامپ UV

در این نوع دستگاه تصفیه، یک لامپ UV وجود دارد که این لامپ با منتشر کردن امواج کوتاه نور فرابنفش، ذرات آلاینده را از بین می‌ برد. در واقع مولکول ‌های آلاینده با وارد شدن به دستگاه در تماس با لامپ UV واکنش نشان داده و به ذراتی بی‌ خطر تبدیل می‌ شوند.

دستگاه تصفیه هوایی که توسط لامپ UV کار می‌ کند، توانایی جذب ذرات معلق با وزن سنگین را ندارد. همچنین بسیاری از باکتری ‌های موجود در محیط برای بدن ضروری بوده و در تقویت سیستم ایمنی نقش دارند. امواج نور فرابنفش بسیاری از این باکتری ‌های مفید را هم از بین می‌ برد.

البته نمی‌ توان از نقش لامپ UV در حذف میکروارگانیسم‌ ها غافل شد. این نقطه مثبت در دستگاه تصفیه هوا با امواج نور فرابنفش، از بروز بیماری‌ های مختلفی جلوگیری می ‌کند. تا زمانی که لامپ UV نسوزد، شما می‌ توانید از دستگاه تصفیه استفاده کنید.

ذرات معلق و آلاینده ‌های موجود در هوا توسط امواج نور فرابنفش از بین می ‌روند. البته همانطور که اشاره شده در برخی موارد، استفاده از این دستگاه به سبب از بین رفتن باکتری ‌های مفید چندان توصیه نمی ‌شود.

دستگاه تصفیه هوای یون ‌ساز

یکی دیگر از انواع دستگاه تصفیه هوا، مدل ‌هایی هستند که به کمک یون سازی، هوای موجود در محیط را تصفیه می‌ کنند. عملکرد دستگاه تصفیه یون ‌ساز با جذب یون مثبت و تولید یون منفی همراه است. همان‌ طور که اشاره کردیم فیلترهای یون منفی با حذف ذرات با بار مثبت به پاکسازی هوا کمک می ‌کنند. این دستگاه نیز به سبب افزایش غلظت اُزن در محیط‌های بسته، کم تر مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

به این معنی که این دستگاه ذرات معلق در هوا که دارای بار مثبت و مضر هستند را به خود جذب کرده و در مقابل ذرات با بار منفی مفید تولید می‌ کند. همان‌ طور که ذکر کردیم این دستگاه در گروه سیستم فیلتراسیون فعال قرار دارد. به همین جهت هنگام استفاده ممکن است درصدی از اکسیژن به گازی مانند اُزن تبدیل شود. افزایش غلظت اُزن در محیط‌های کوچک و بسته باعث بروز مشکلات تنفسی و ریوی می ‌شود.

همچنین این امکان وجود دارد که ذرات با بارهای مختلف به یکدیگر بچسبند. در این صورت آلودگی با وارد شدن به بدن و ماندن بر روی سطوح، مشکلات جدی‌ تری را ایجاد می ‌کند.

دستگاه تصفیه با فیلتر

بهترین دستگاه تصفیه هوا، دستگاهی است که به فیلتر مجهز شده است. طی فرایند تصفیه، ذرات معلق با ورود به دستگاه در فیلتر محبوس شده و هیچ ذره یا ماده مضری از این فیلتر به سمت محیط منتقل نخواهد شد.

هر چه کیفیت و جنس فیلتر به کار رفته در دستگاه تصفیه هوا بهتر باشد، به همان نسبت نیز قدرت دستگاه در تصفیه هوا بیشتر خواهد بود. منافذ فیلتر نقش مؤثری در حذف آلاینده ‌های مضر دارند. بیشترین فیلترهایی که در دستگاه‌ های تصفیه هوای خانگی مورد استفاده قرار می‌ گیرند، فیلترهای هِپا و کربن اکتیو هستند. در ادامه به معرفی این دو فیلتر و فیلترهای دیگری که هر کدام عملکردی مخصوص به خود را دارند، می‌ پردازیم.

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا

اهمیت خرید دستگاه تصفیه هوا خانگی

اگر با مشکلاتی مانند بیماری آسم یا حساسیت‌ های فصلی مواجه هستید، بهترین گزینه برای بهبود شرایط شما، استفاده از دستگاه تصفیه هوا است. این دستگاه ذرات گرد و غبار موجود در هوا را جذب کرده و آلاینده ‌های مضر را نیز از بین می ‌برد. عواملی مانند دود سیگار، آلودگی هوا، ترافیک، تأسیسات صنعتی و... توانایی ایجاد بیماری ‌های مختلفی از برونشیت گرفته تا تومورهای سرطانی را دارند. دستگاه تصفیه هوا عوارض ناشی از این عوامل را به شکل قابل توجهی کاهش می‌ دهد. دستگاه تصفیه، اثر مطلوبی در از بین رفتن گازهای سمی موجود در هوا مانند CO، CO2، O3، SO2، NO2 و... دارد. دستگاه ‌های تصفیه هوا یکی از ضروری ‌ترین وسایل در شهرهای بزرگ و صنعتی جهت حذف آلودگی و افزایش کیفیت هوایی هستند که ما تنفس می ‌کنیم.

کمک به گروه های سنی آسیب پذیر

با استفاده از این دستگاه کودکان و سالمندان که سیستم ایمنی آسیب ‌پذیرتری دارند، شرایط مطلوبی را برای تنفس خواهند داشت. دستگاه تصفیه هوا توانایی مطلوبی در از بین بردن باکتری، ویروس و قارچ ‌های موجود در هوا دارد.

دستگاه‌ های تصفیه هوا به واسطه فیلترهایی که در طراحی آن ‌ها به کار رفته است، ذرات معلق موجود در هوا را به خود جذب می‌ کنند. از آنجا که این دستگاه در کاهش عوامل آلرژی ‌زا نقش دارد، به همان نسبت مشکلات تنفسی نیز بهبود پیدا می‌ کنند. جریان هوای سالم در محیط‌ های بسته مانند خانه، در بهبود کیفیت خواب نیز نقش مؤثری دارد.

سلامت کودکان

کودکان به دلیل سیستم ایمنی ضعیف بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قرار دارند. با وجود دستگاه تصفیه هوا در خانه، می‌توان اطمینان پیدا کرد که کودکان در برابر میکروب‌ها، ذرات ریز موجود در هوا و بیماری‌ های تنفسی محافظت می ‌شوند.

رفع مشکل حساسیت به بو

بسیاری از افراد به بوهای مختلف مانند مواد شوینده، عطر و اودکلن، مواد شیمیایی، رنگ و... حساسیت دارند. این دسته از افراد با وجود حساسیتی که دارند به شدت در معرض تحریک ریه و ابتلا به بیماری ‌های تنفسی قرار دارند. دستگاه تصفیه هوا در محیط بسته می ‌تواند کیفیت هوای محیط را بهبود بخشیده و در کاهش بوی ناشی از مواد مختلف نقش داشته باشد.

مقابله با زیر آلاینده ها

به عنوان مثال، بیشتر افراد متوجه گرد و غبار تولید شده از فن خنک‌ کننده دستگاه کامپیوتر و لپ ‌تاپ خود نیستند. اگر در خانه مشغول به کار هستید، وجود یک دستگاه تصفیه، از شما در برابر ناخالصی‌ های موجود در هوا محافظت می‌ کند.

قابلیت های انواع دستگاه تصفیه هوای مدرن

قیمت و خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا خانگی و اداری

دستگاه‌ های تصفیه هوا به عنوان یک تکنولوژی مدرن و پرکاربرد در بهبود کیفیت هوای داخلی استفاده می ‌شوند. این دستگاه‌ ها با استفاده از فیلترهای پیشرفته و فناوری ‌های نوین، قابلیت‌ های متنوعی را برای تصفیه هوا به ارمغان می‌ آورند. برخی از قابلیت ‌های این دستگاه ‌ها شامل تصفیه ذرات معلق در هوا، از بین بردن آلاینده‌ های شیمیایی، کاهش بوی نامطبوع و آلودگی ‌های میکروبی و ویروسی، کنترل رطوبت هوا و حذف آلرژن ‌ها می‌ باشد.

همچنین، برخی از دستگاه‌ های تصفیه هوا دارای قابلیت مانیتورینگ کیفیت هوا هستند و قادر به اندازه‌ گیری سطح آلودگی هوا و ارائه اطلاعات جامع درباره کیفیت هوا در فضای داخلی می ‌باشند. این قابلیت ‌ها باعث شده است که دستگاه ‌های تصفیه هوا در کنار خرید دستگاه اکسیژن ساز، به عنوان یک راهکار موثر و کارآمد در بهبود کیفیت هوای داخلی منازل، محل کار و فضاهای عمومی شناخته شوند.

تصفیه هوا متناسب با کارایی‌ خانگی، اداری و صنعتی

تصفیه‌ کننده‌ هوا تقریباً در همه مدل‌ ها، ابعاد و اندازه ‌ها تولید و روانه بازار می ‌شود. علت چنین اقدامی، کاربری ‌های متنوع تصفیه هوا است. گاهی اوقات نیاز است که دستگاه در محیط روی میز قرار بگیرد. درنتیجه نمونه‌ های رومیزی جهت خرید از توان نو مناسب هستند. از طرفی متراژ محیط نیز در اندازه تصفیه ‌کننده ‌ای که استفاده می ‌کنید، اهمیت دارد. اندازه دستگاه تصفیه هوا اگر بیشتر یا کم تر از نیاز محیط باشد، کارایی مناسبی را نخواهد داشت

اگرچه تصفیه ‌کننده ‌های بزرگ ‌تر قدرت‌ بیشتری دارند، اما این مسئله به معنای ضعیف‌ بودن تصفیه ‌کننده‌ های رومیزی و کوچک ‌تر نیست! دلیل ایجاد تنوع در ابعاد و اندازه‌ های دستگاه به‌علت نیازهای مختلف کاربران بوده و کاملاً قابل‌توجیه است.

دستگاه با قابلیت خودکار سیستم تصفیه هوا

دستگاه تصفیه‌ هوا اگر از نمونه ‌های هوشمند باشد، دارای سیستمی است که میزان آلاینده‌ ها و ذرات حساسیت ‌زای محیط را شناسایی می ‌کند. بنابراین اگر میزان ذرات و آلاینده‌ ها بیش ‌از حد مجاز شود، به‌صورت خودکار فعالیت خود را آغاز می ‌کند. اگر دستگاه در حال فعالیت باشد، در این وضعیت با مشاهده آلاینده‌ های بیشتر اقدام به تغییر سرعت کار و حتی استفاده از حالت توربو می‌ کند.

دستگاه تصفیه هوا بدون صدا و لرزش

به‌طور کلی لرزش و صدا در دستگاه‌ ها و تجهیزاتی که از موتورهای قدرت مندی استفاده می‌ کنند، معیار مناسبی جهت سنجش کیفیت وسیله به‌ حساب می‌ آید. عمده تجهیزاتی که در توانی نو به ‌فروش می ‌رسند به‌ اندازه ‌ای باکیفیت هستند که در کم ترین حالت صدا و لرزش قرار دارند. درنتیجه از نظر کاربران رتبه‌ های بالاتری را کسب می ‌کنند. هرچقدر صدا و لرزش کم تر باشد، آرامش و آسایش کاربر حین کار با دستگاه تصفیه هوا و یا ونتیلاتور بیشتر خواهد بود.

گردش هوای محیط

از دیگر قابلیت ‌های دستگاه تصفیه هوای مدرن، وجود فن ‌هایی است که با قدرت و سرعت قابل ‌تنظیمی، هوای محیط را به گردش در می ‌آورند. بنابراین به‌ صورت فن ‌ها و کولرهایی عمل م ی‌کنند که علاوه بر چرخش هوا در محیط، انواع بوهای نامطبوع و سموم موجود را نیز از فضا خارج می ‌کند.

تصفیه هوای ویروس کش

با توجه به وجود بیماری کرونا و افزایش نگرانی های افراد در جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری و سایر مشکلات تنفسی، بسیاری افراد در ابتدا گمان می کردند که با خرید دستگاه اکسیژن ساز برای منزل می توانند از این بیماری جلوگیری کنند. در صورتی که دستگاه مناسب برای این کار در واقع دستگاه تصفیه کننده هوا می باشد. اغلب دستگاه های تصفیه کننده هوا با استفاده از فیلترهای داخلی و یا قابلیت یونیسازیون، ویروس های پراکنده در هوا را جذب کرده و از بین می برند. همچنین وجود لامپ uv در این دستگاه ها کمک شایانی به حذف ویروس و باکتری ها می نماید.

انواع فیلتر تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوای خانگی با قیمت مناسب و ارزان -01

دستگاه تصفیه هوا دارای فیلترهای مختلفی است که هر کدام عملکرد مشخصی داشته و در بهبود کیفیت هوا نقش دارند. برای آشنایی بیشتر با انواع فیلتر دستگاه تصفیه با ما همراه باشید.

پیش فیلتر یا فیلتر اولیه و ثانویه

فیلتر اولیه نقش مهمی در کارایی و افزایش طول عمر مفید فیلترهای هپا و کربن اکتیو را دارد. ذرات معلق سنگین و بزرگ توسط این فیلتر به خوبی جذب می ‌شوند. به محض ورود هوای محیط به دستگاه، سیستم تصفیه اولیه شروع به کار می ‌کند، این فیلتر معمولا با قابلیت شستشو طراحی می ‌شود. پیش فیلتر از دو فیلتر اولیه و ثانویه تشکیل می ‌شود. این فیلترها با حذف کردن ذرات ماکرو، گرد و غبار و... طول عمر سایر فیلترها را نیز افزایش می‌ دهند. به این ترتیب نمی‌ توان از نقش مهم پیش فیلتر در حفظ کیفیت دستگاه غافل شد. همچنین این فیلتر قابلیت شستشو نیز دارد. فیلتر ثانویه نیز عملکردی مشابه فیلتر اولیه را دارد. تنها وجه تمایز آن توانایی بیشتر آن در جذب ذرات معلق و گرد و غبار است.

دو فیلتر اولیه و ثانویه، از توری فلزی تشکیل شده‌ اند که در ساختار آن ‌ها از آلومینیوم گالوانیزه استفاده شده است. فیلتر ثانویه نیز مانند فیلتر اولیه قابلیت شستشو دارد.

فیلتر کربن اکتیو

یکی از قدرتمندترین فیلترهای موجود برای دستگاه تصفیه هوا، فیلتر کربن اکتیو است. این فیلتر قدرت جذب بسیار بالایی داشته و بیش از دو هزار نوع آلاینده گازی را از بین می‌ برد. همچنین این فیلتر از ورود ذرات معلق مضر از دستگاه به محیط جلوگیری می ‌کند.

فیلتر کربن اکتیو نقش مهمی در حذف آلاینده ‌های مضر دارد. با این حال این فیلتر ممکن است در جذب ذرات گرد و غبار با مشکلاتی مواجه شود. البته این نقطه ضعف با فیلترهای دیگر مانند فیلتر هِپا برطرف خواهد شد.

سایت تجهیزات پزشکی توانی نو یکی از مراجع خرید اینترنتی در خصوص انواع دستگاه تصفیه هوا است. اگر قصد خرید دستگاه تصفیه معتبر مجهز به فیلتر کربن و فیلتر هپا را دارید، حتماً به فروشگاه آنلاین توانی نو سر بزنید.

فیلترهای کربن اکتیو معمولاً از چوب، ذغال و پوست میوه‌ هایی مانند گردو ساخته می ‌شوند. طول عمر مفید این فیلتر یک سال است و بعد از این مدت نیاز به تعویض دارد.

فیلتر هِپا HEPA

مهم ترین و اصلی ‌ترین مرحله در فرایند فیلترینگ در دستگاه تصفیه هوا، فیلتر هپا است. کارایی و قدرت جذب این فیلتر بسیار بالا بوده و از مواد گیاهی ساخته شده است. فیلتر هپا در حذف ذرات معلق، آلاینده‌ های مضر مانند باکتری‌ ها، قارچ ‌ها و ویروس ‌ها با دقت قابل توجهی عمل می ‌کند. دقت فیلتر هپا تا 0.1 میکرون است که این مقدار عملکرد بهینه و مؤثر این فیلتر را نشان می‌ دهد.این فیلتر دارای یک لایه ظریف و در عین حال محکم از الیاف است که به لطف بافت محکم آن، ذرات گرد و غبار، باکتری، ویروس ‌ها، قارچ، کپک و...  از بین می‌ روند. فیلتر هپا در رفع بوی نامطبوع محیط نقشی نداشته اما در مقابل به کاهش عوارض ناشی از حمله ‌های تنفسی و بیماری ‌هایی مانند آسم کمک می‌ کند. طول عمر فیلتر هپا بالا بوده و معمولا بعد از سه سال نیاز به تعویض پیدا می ‌کند.

ذرات معلق با ورود به فیلتر هپا درون آن محبوس شده و توانایی خروج از دستگاه را پیدا نمی ‌کنند. به همین جهت هوای سالم به دور از هر نوع آلودگی در محیط اطراف ما شکل می ‌گیرد. مدل ‌های مختلف فیلتر هپا بر اساس قطر فیبر که از اجزای تشکیل‌د هنده آن بوده و ضخامت فیلتر دسته ‌بندی می‌ شوند.

فیلتر هپا به بهبود حمله‌ های تنفسی و بیماری آسم کمک بسیاری می‌ کند. همچنین افرادی که به حساسیت ‌های فصلی دچار می ‌شوند نیز با کمک فیلتر هپا از شرایط مطلوبی برخوردار می ‌شوند.

مقایسه فیلتر کربن اکتیو و هپا

فیلتر کربن اکتیو یا فعال معمولا برای از بین بردن بوی نامطبوع در محیط به کار می ‌رود. این فیلتر از دانه‌ های کربن فعال تشکیل شده که می ‌تواند گازهای سمی مانند بنزن، بخار آمونیاک، سولفید هیدروژن و دیگر مواد شیمیایی را از بین ببرد. همچنین این فیلتر به حذف شدن اُزن موجود در هوا نیز کمک می‌ کند. فیلتر کربن اکتیو بعد از یک سال نیاز به تعویض دارد.

فیلتر کربن اکتیو در جذب بوهایی مانند بوی نامطبوع و دود سیگار نقش مهمی دارد. در مقابل فیلتر هپا توانایی از بین بردن بوی نامطبوع در محیط را ندارد. اما فیلتر هپا نسبت به فیلتر کربن، طول عمر بیشتری دارد. معمولاً فیلترهای هپا بعد از سه سال نیاز به تعویض پیدا می‌ کنند.

فیلتر نانو

وجود فیلتر نانو در دستگاه تصفیه هوا، قیمت آن را تا حدودی افزایش می ‌دهد. فیلتر نانو از مولکول ‌های آب تشکیل شده که در از بین بردن بوی نامطبوع و حذف آلودگی ‌ها مؤثر عمل می‌ کند.

فیلتر هگا

عملکرد فیلتر هگا نسبت به فیلتر کربن اکتیو بیشتر بوده و از پوشش کربن ساخته شده است. مولکول‌ های گازهای مختلف در محیط توسط فیلتر هگا به خوبی جذب شده و حذف می ‌شوند.

فیلتر یون منفی

همان‌ طور که می ‌دانیم ذرات معلق موجود در هوا دارای بار مثبت و منفی هستند. ذرات با یون مثبت از ذرات و آلاینده ‌های مضر هستند که توسط دستگاه تصفیه یون‌ ساز حذف می‌ شوند. فیلتر یون منفی با تولید این یون نقش مهمی در تصفیه هوا به شکلی مؤثر را دارد. با استفاده از فیلتر یون منفی در هر ثانیه بیش از هشت میلیون یون منفی در هوا پراکنده می ‌شوند. این فیلتر، ذرات با یون مثبت که شامل آلاینده‌ های مضر هستند را حذف کرده و در مقابل یون منفی تولید می ‌کند. این نوع فیلتر در ضدعفونی کردن محیط و کمک به جوان‌ سای سلول‌ های بدن انسان نقش دارد.

فیلتر یون منفی در دستگاه تصفیه هوا، ذرات آلاینده را تا درصد زیادی از بین برده و هوای محیط را ضدعفونی می ‌کند. همچنین به سبب پاکسازی هوا نقش مهمی در سالم و جوان ماندن سلول ‌های بدن انسان دارد. به طور کلی دستگاه تصفیه هوا با فیلترهای مختلف در بهبود خلق و خو و رفع خستگی و کسالت مؤثر است.

در فروشگاه آنلاین توانی نو دستگاه ‌های تصفیه هوا با نشانگر تعویض فیلتر برای فروش موجود است. به عنوان مثال دستگاه تصفیه هوا مدل آلما پرایم Ap421 یکی از مدل‌ های باکیفیت در این فروشگاه است. این دستگاه دارای فیلتر نانو نقره بوده و به نشانگر تعویض فیلتر مجهز شده است.

انواع فیلتر تصفیه هوا

 

خرید دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا

خرید دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا،پیش فیلتر و در برخی از دستگاه های تصفیه هوا فیلتر کربن فعال نیز تعبیه شده است.همچنین برخی تصفیه کننده های هوا با دارا بودن لامپ UV  باعث میشوند تا میکروب زدایی و ویروس کشی تا حد بسیار بالایی افزایش یابد.خرید اینترنتی تصفیه هوا با فیلتر هپا و سایر فیلتر ها موثر از تجهیزات پزشکی توانی نوکه دارای تضمین کیفیت و گارانتی قیمت است،باعث میشود تا خریدی مطمعن با قیمت ارزان را تجربه نمایند.

جدول انواع فیلتر دستگاه تصفیه هوا با مشخصات و نکات نگهداری

ردیف انوع فیلتر جنس فیلتر ابعاد(سانتی متر) قابلیت ها امکان شستشو طول عمر
1 فیلتر اولیه توری فلزی آلومینیومی 5*30*60 و 5*60*60 حذف ذرات تا قطر 1 الی 2 میلیمتر بله مادام العمر
2 فیلتر ثانویه توری فلزی آلومینیومی 5*30*60  و 60*30*5 پاکسازی ذرات معلق بله مادام العمر
3 فیلتر کربن فعال مواد آلی مانند ذغال و چوب 4.1*26*18 حذف دود و مواد شیمایی هوا خیر 1 ساله
4 فیلتر هپا الیاف کاغذی،پلاستیکی و فلزی در ابعاد مختلف حذف انواع باکتری،ویروس  گرد غبار خیر 3 ساله
5 لامپ UV  شیشه و فلز ندارد حذف ویروس و باکتری خیر تا زمانی سوختگی لامپ
6 فیلتر هگا دی اکسید تیتانیوم - حذف گاز های مضر خیر 3 ساله
7 فیلتر پلاسما رطوبت مایع با تکنولوژی نانو - حذف ذرات آلرژن و بوزدایی خیر 3 تا 5 سال

 

پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا

تولیدکنندگان مختلفی در بازار به فعالیت مشغول هستند که مدل‌ های متنوعی از دستگاه تصفیه هوا را تولید می ‌کنند. در این میان بعضی از برندها کیفیت و فروش قابل توجهی داشته ‌اند. زنیت مد، بیورر، آلما پرایم، مکسی و نئوتک از بهترین برندهای موجود در ایران و همچنین فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو هستند

دستگاه تصفیه آلما پرایم مدل AP421، دستگاه تصفیه مکسی KQJ، دستگاه تصفیه بیورر LR330، دستگاه تصفیه نئوتک KJ-902 و... از بهترین محصولات موجود در فروشگاه آنلاین توانی نو هستند.

گروه توانی نو، مجموعه‌ ای بزرگ از تجهیزات پزشکی است که تلاش می‌ کند محصولات کاربردی معتبری را در زمینه سلامتی و پزشکی برای کاربران فراهم کند. برای تهیه دستگاه تصفیه هوا به فروشگاه این مجموعه مراجعه کرده و نسبت به مشخصات محصول و قیمت ‌ها اطلاعات لازم را کسب کنید.

هر کدام از این دستگاه ‌های تصفیه هوا بر اساس نوع و کاربرد به مدل ‌های مختلفی دسته ‌بندی می ‌شوند:

  • دستگاه تصفیه ایستاده
  • دستگاه تصفیه رومیزی
  • دستگاه تصفیه همراه: این دستگاه به شکلی طراحی شده که قابلیت جابجایی آسان را داشته و شما می ‌توانید در هر مکانی از آن استفاده کنید.
  • دستگاه تصفیه خودرو: برای تصفیه کردن هوای داخل خودرو می‌ توانید از این دستگاه استفاده کنید. این دستگاه به وسیله باتری یا فندک اتومبیل کار می‌ کند.

بهترین دستگاه تصفیه هوا در ایران کدام است؟

توانی نو با توجه به حساسیتی که در انتخاب و فروش  محصولات خود از جمله دستگاه تصفیه کننده هوا دارد، همواره تلاش می کند تا دستگاه هایی را ارائه دهد که دارای تایدیه از مراکز معتبر جهانی بوده و نیز استاندارد های لازم در ایران را داشته باشند. تصفیه کننده های مناسب اقلیم ایران با فیلتر های مدرن که هوا را تا نزدیک به 100 درصد پاکیزه می کنند، برای خرید مناسب بوده و در مجموعه توانی نو موجود می باشند.

بهترین دستگاه تصفیه هوای مناسب شهر تهران

میزان آلودگی شهر تهران به گونه ای افزایش یافته که شعاع دید را به طور قابل توجهی کاهش داده است. بیماران تنفسی و افراد پرخطر در این هوای آلوده بیشترین آسیب ها را تحمل می کنند و نیز استمرار این وضعیت برای سایر افراد عوارضی از قبیل بیماری های  COPDرا به وجود می آورد که گاها جبران ناپذیراند.

تهران هر ساله به خصوص در فصل زمستان، با افزایش چشم گیر آلودگی هوا نسبت به سال های گذشته مواجه شده است. در این هوای بسیار آلوده تهران که گروه های پرخطر بیشتر در معرض آسیب هستند، استفاده و خرید دستگاه تصفیه هوا راه حلی بسیار مناسب و منطقی است. بهترین تصفیه کننده هوا که مناسب با شرایط اقلیمی ایران و بخصوص تهران باشد را می توانید در توانی نو با بهترین قیمت و کیفیت به صورت اینترنتی خریداری کنید.

قیمت دستگاه تصفیه هوا

فیلتر دستگاه تصفیه هوا-قیمت و خرید فیلتر دستگاه تصفیه هوا

قیمت انواع دستگاه تصفیه هوا بر روی سایت توانی نو مرتبا به روز رسانی می شود. لیست قیمت تصفیه هوا در برندهای مختلف ایرانی و خارجی همراه با ذکر مشخصات در در همین صفحه از وبسایت فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو قابل مشاهده می باشد. با بررسی ویژگی های محصولات مختلف و مقایسه قیمت ها، می توانید دستگاهی که با نیازهای شما بیشترین همخوانی را داشته به راحتی پیدا کرده و درب منزل تان تحویل بگیرید.

خرید دستگاه تصفیه هوا خانگی با بهترین قیمت

تنفس هوای سالم حق همه ما انسان ‌هاست. امروزه با توجه به افزایش میزان آلاینده‌ ها از عوامل مختلفی برای ایجاد هوای پاک و سالم استفاده می‌ گردد. یکی از این روش ‌ها، استفاده از دستگاه تصفیه هوا در محیط ‌های سربسته است. آلودگی هوا تنها به محیط خارج از خانه یا محل کار مربوط نیست. دستگاه‌ های تصفیه هوا این توانایی را دارند تا آلاینده‌ های موجود در فضای بسته را حذف کرده و هوا را به شکل قابل توجهی تصفیه کنند.

خرید دستگاه تصفیه هوا در انواع مختلف از جمله دستگاه تصفیه هوا خانگی با قیمت ارزان به صورت اینترنتی از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو امکان پذیر است. خرید اینترنتی دستگاه تصفیه کننده هوا ایرانی و خارجی از توانی نو، امکان دسترسی به لیست قیمت انواع دستگاه تصفیه هوا در برند های زنیت مد، سامسونگ هانیول، آلماپرایم، بلوائیر، ال جی، ایستکول، بیورر، زیکلاس مد و غیره را به صورت به روز رسانی شده برای شما فراهم می نماید. ارسال سریع تصفیه هوا به سراسر ایران و تهران از دیگر مزایای های خرید دستگاه تصفیه هوا از توانی نو است.

همچنین خرید فیلتر تصفیه هوا نیز به صورت جداگانه امکان پذیر است. خریداران محترم می توانند قبل از خرید انواع تصفیه از جمله دستگاه هواساز خانگی هوا از مشاوره کارشناسان توانی نو بهره مند گردند.

مزایای خرید تصفیه کننده هوا از توانی نو

از مزیت هایی که توانی نو برای خریداران تصفیه هوا به ارمغان دارد ارائه پشتیبانی و خدمات پس از فروش است. کاربران علاوه بر اینکه می توانند به صورت مستقیم از شرکت گارانتی پیگیری های لازم را انجام دهند، با اطلاع به مشاوران توانی نو در جهت رفع نیازهای شان سرعت انجام و خدمات را سرعت و بهبود خواهند بخشید.

خرید اینترنتی دستگاه تصفیه هوا

همچنین خرید اینترنتی دستگاه تصفیه هوا برای خانه بهترین راه برای برطرف نمودن این نیاز است. زیرا سبب می شود تا با آرامش خاطر و به دور از عجله یا عدم آگاهی دستگاه تصفیه کننده هوای مورد نیازتان را خریداری نمایید. خرید اینترنتی همچنین دسترسی به انواع تصفیه هوا همراه با مشخصات و نیز قیمت ها را برای شما امکان پذیر می کند.

راحتی و آسانی خرید

یکی از اصلی ‌ترین مزایای خرید اینترنتی، راحتی و آسانی فرآیند خرید است. شما می ‌توانید به راحتی از طریق کامپیوتر، تبلت یا تلفن همراه خودتان دستگاه تصفیه هوا را انتخاب کرده و سفارش دهید. به این ترتیب نیازی به مراجعه به فروشگاه ‌ها و صرف وقت و انرژی برای خرید ندارید.

انتخاب گسترده

فروشگاه اینترنتی توانی نو دستگاه ‌های تصفیه هوا با مدل ‌ها و برندهای مختلف را در اختیار شما قرار می ‌دهد. شما می ‌توانید بین انواع مختلفی از دستگاه ‌های تصفیه هوا با توجه به نیازها و بودجه خودتان انتخاب کنید.

اطلاعات و نظرات مشتریان

یکی دیگر از مزایای خرید اینترنتی، دسترسی به اطلاعات و نظرات دیگران درباره محصولات است. در فروشگاه اینترنتی توانی نو، شما می ‌توانید نظرات مشتریانی که قبلاً دستگاه تصفیه هوا را خریداری کرده ‌اند را مطالعه کنید. این اطلاعات به شما کمک می‌ کند تا تصمیم بهتری بگیرید و دستگاهی را انتخاب کنید که بهترین عملکرد را دارد.

قیمت مناسب

خرید اینترنتی دستگاه تصفیه هوا معمولاً با قیمت مناسب ‌تری همراه است. این به دلیل عدم وجود هزینه ‌های اجاره فروشگاه و کاهش هزینه‌ های انبار داری است. همچنین، فروشگاه اینترنتی توانی تخفیفات و پیشنهادهای ویژه ای را برای خریداران آنلاین ارائه می دهد که باعث صرفه ‌جویی در هزینه خرید شما می ‌شود.

تحویل سریع

فروشگاه اینترنتی توانی نو نسبت به ارسال سریع و تحویل به موقع سفارشات خریداران متعهد است. به این ترتیب شما منتظر مدت زمان کم تری را برای دریافت دستگاه تصفیه هوا پیش رو خواهید داشت.

هنگام خرید دستگاه‌ تصفیه کننده هوا به چه مواردی توجه کنیم؟

فیلتر هِپا HEPA

اگر می ‌خواهید سبک زندگی سالمی داشته باشید، دستگاه ‌های تصفیه هوا توانایی افزایش کیفیت زندگی شما را دارند. با تنفس در هوای تازه و سالم همیشه سلامت خواهید بود. این دستگاه به افراد خاصی تعلق ندارد. در واقع دستگاه تصفیه هوا برای هر کسی که به بهبود کیفیت هوا در خانه یا محل کار خود اهمیت می ‌دهد، کارایی دارد.

هر دستگاه تصفیه هوا عملکرد و مشخصات فنی خاص خودش را دارد. قبل از خرید این دستگاه باید سطح فیلتراسیون دستگاه‌ های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. معیارهای متعددی برای انتخاب دستگاه تصفیه هوا وجود دارد. میزان اثربخشی محصول در برابر آلودگی هوای محیط خانه یا محل کار به نوع دستگاه و نحوه استفاده شما از آن بستگی دارد.

میزان حجم هوای تصفیه شده

دستگاه‌ های تصفیه هوا محدوده مشخصی را تحت کنترل خود دارند. هنگام خرید به فضای مورد نظر و حجم هوای تصفیه شده توسط دستگاه توجه داشته باشید. به عنوان مثال اگر دستگاه تصفیه را داخل اتاق خواب قرار داده ‌اید، این دستگاه تنها هوای اتاق را پاکسازی می‌ کند.

فیلتر تصفیه کننده هوا

دستگاه های تصفیه هوا به سیستم‌ های مختلف فیلتراسیون مجهز هستند. هر کدام از فیلترها عملکرد مشخصی دارند و شما باید بر اساس نیاز و شرایط سلامتی خودتان از دستگاهی با فیلتر مناسب استفاده کنید.

صدای دستگاه

اگر به صدا حساس هستید، هنگام خرید به میزان صدای تولید شده از دستگاه تصفیه هوا توجه کنید. در صورت استفاده مداوم از دستگاه تصفیه، صدای آن نباید باعث آزار و اذیت شما و اعضای خانواده ‌تان باشد.

برندهای معتبر تصفیه هوا

زنیت مد ،بیورر،آلما پرایم، نئوتک و... از برندهای معتبر در زمینه تولید دستگاه تصفیه هوا هستند که برای تهیه آن‌ ها با بهترین قیمت و کیفیت اورجینال می‌ توانید از فروشگاه آنلاین توانی نو استفاده کنید. ما در توانی نو، تمامی این محصولات را با مشخصاتی کامل و قیمتی مناسب به ثبت رسانده و برای فروش در اختیار مشتریان قرار داده ‌ایم.

معیار PM در دستگاه تصفیه هوا

میزان ذرات معلق در هوا با توجه به گوناگونی که دارند در اندازه های متفاوت می باشند. به عنوان مثال زمانی که در مشخصات یک دستگاه تصفیه هوا درج می شود PM2.5 به این منظور است که این دستگاه تصفیه کننده هوا از فیلتر هایی برخوردار می باشد که ذراتی تا اندازه 2.5 میکرون که بسیار ریز می باشند را از هوا جداسازی می کند.

کلام آخر

با توجه به اینکه کنترل کیفیت و آلودگی هوای بیرون از خانه و محل کار یا اداره از عهده ما خارج است، استفاده از تصفیه کننده هوا در این محیط ها راه حلی بسیار سریع و کاربردی برای بهبود کیفیت هوای تنفسی است. ما به طور معمول 80 تا 90 درصد از زمان خود را در محیط هایی بسته مانند خانه و اداره یا حتی ماشین سپری می کنیم که این زمان در طول روز بسیار قابل توجه است. پارامتر های آلودگی هوا در بیرون از منزل یا اداره تفاوت زیادی با داخل ندارد، البته لازم به ذکر است که تا حدودی کم تر می باشد.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه

آلاینده هایی از جمله گازهای شیمیایی منتشر شده از مبلمان، تخت و یا تشک تخت، پوشش های الیافی، دود سیگار و یا ذرات معلق ناشی از پخت و پز و... باعث افزایش آلودگی محیط می گردند.

همچنین افراد بسیار زیادی هستند که به علت استعمال دخانیات و سیگار در خانه باعث نارضایتی اطرافیان می گردند. در چنین شرایطی، استفاده از دستگاه تصفیه هوا با جذب انواع بو و دود توسط انواع فیلترها و  همچنین با قابلیت جذب ذرات بسیار ریز بهترین راه حل برای از بین بردن بوهای نامطبوع و آلاینده های محیط زندگی است.

سوالات متداول درباره دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا چه کاربردی دارد؟

دستگاه تصفیه هوا برای حذف ذرات معلق و آلاینده ‌های هوای داخلی، مانند گرد و غبار، آلرژن ‌ها، بوی نامطبوع و ویروس ‌ها، به کار می ‌رود.

چگونه دستگاه تصفیه هوا کار می ‌کند؟

دستگاه تصفیه هوا با استفاده از فیلترها و تکنولوژی ‌های مختلف، هوا را از آلاینده ‌ها و ذرات معلق پاکسازی می ‌کند. فیلترها می‌ توانند شامل فیلترهای HEPA، کربن فعال و یونیزه‌ کننده ‌ها باشند.

آیا استفاده از دستگاه تصفیه هوا برای سلامتی مفید است؟

بله، دستگاه تصفیه هوا می‌ تواند به بهبود کیفیت هوای داخلی کمک کند و برای افرادی که به آلرژی‌ ها و مشکلات تنفسی دچار هستند، بسیار مفید باشد.

آیا دستگاه تصفیه هوا بوی نامطبوع را نیز حذف می‌کند؟

بله، برخی دستگاه‌ه ای تصفیه هوا دارای فیلترهای کربن فعال هستند که بوهای نامطبوع را جذب و از هوا حذف می ‌کنند.

آیا دستگاه تصفیه هوا برای همه افراد مناسب است؟

بله، استفاده دستگاه تصفیه هوا برای همه افراد می ‌تواند مناسب باشد. اما برای افرادی که به آلرژی‌ ها و مشکلات تنفسی حساسیت دارند، اهمیت بیشتری دارد.

دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا یک وسیله است که طراحی شده است تا هوای محیط را تمیز کند و عوامل آلودگی را از آن حذف کند. این دستگاه‌ ها از فناوری‌ های مختلفی برای تصفیه هوا استفاده می ‌کنند.

دستگاه تصفیه هوا اغلب شامل فیلترهایی است که هوای ورودی را از ذرات معلق، آلرژن‌ ها، میکروب ‌ها، گرد و غبار و آلودگی ‌های شیمیایی مانند بو، دود و گازها تصفیه می ‌کنند. فیلترهای رایج و موثر در تصفیه هوا عبارت ‌اند از:

فیلتر HEPA: این فیلترها از ترکیبی از الیاف خاص ساخته شده ‌اند و ذرات معلق ریز و میکروب ‌ها را به خوبی حبس می‌ کنند.

فیلتر کربن فعال: این فیلترها در دستگاه تصفیه هوا، بو و گازهای شیمیایی را از هوا حذف می ‌کنند. فیلتر کربن تصفیه هوا، جذب کننده ‌های شیمیایی خاصی را در خود دارد که بوها را نابود می ‌کنند.

فیلتر UV: این فیلترها از تابش ماوراء بنفش استفاده می ‌کنند تا میکروب ‌ها و باکتری ‌ها را به طور موثری نابود کنند.

فیلتر الکترواستاتیک: این فیلترها در دستگاه تصفیه هوا از بارهای الکتریکی برای جذب و نگهداری ذرات معلق استفاده می ‌کنند.

دستگاه‌ تصفیه هوا می ‌تواند در منازل، دفاتر کار، بیمارستان ‌ها و سایر مکان‌ های عمومی مورد استفاده قرار بگیرد. تصفیه هوا کیفیت هوای محیط را ارتقا می‌ دهد و می ‌تواند به بهبود سلامتی افراد کمک کنند، به خصوص افرادی که به آلرژی‌ دچار هستند یا در معرض آلودگی هوا قرار دارند.

خرید دستگاه تصفیه هوا

خرید دستگاه تصفیه هوا می تواند بهبود کیفیت هوای داخلی را به ارمغان بیاورد. برای خرید این دستگاه، نکات زیر را در نظر بگیرید:

فیلترها: اطمینان حاصل کنید که دستگاه دارای فیلترهایی است که می توانند ذرات ریز و آلاینده های هوا را حذف کند، از جمله فیلتر HEPA برای کنترل ذرات ریز و فیلترهای فعال جهت حذف آلاینده های شیمیایی.

قدرت تصفیه: هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا، مطمئن شوید که دستگاه توانایی پاکسازی هوا در سطح مورد نیاز شما را دارد. ظرفیت تصفیه هوا بر اساس متراژ فضا و نرخ تصفیه هوا مشخص می شود.

سطح صدا: بررسی کنید که دستگاه در حالت عادی و حالت های مختلف چقدر صدا تولید می کند. برخی از دستگاه ها می توانند صدای قابل توجهی داشته باشند که ممکن است مزاحمت آفرین باشد.

قابلیت هوشمند: هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا بررسی کنید که آیا دستگاه دارای ویژگی های هوشمندی مانند حسگرهای کیفیت هوا، تایمر و کنترل از راه دور هست یا خیر. این ویژگی ها به شما کمک می کنند تا استفاده راحت تری را از دستگاه داشته باشید.

نگهداری و تعویض فیلترها: اطمینان حاصل کنید که فیلترهای دستگاه قابل تعویض هستند و هزینه های نگهداری آن قابل قبول است.

قیمت دستگاه تصفیه هوا

قیمت دستگاه تصفیه هوا

قیمت دستگاه تصفیه هوا، به مجموعه ‌ای از عوامل بستگی دارد. این عوامل شامل برند، اندازه، کارایی، ویژگی ‌های خاص و فناوری‌ های استفاده شده در دستگاه می ‌شوند. در بازار، قیمت تصفیه هوا متنوع است و می‌ تواند در محدوده‌ های مختلفی قرار بگیرد. دستگاه‌ های پیشرفته‌ تر و با کارایی بالاتر، ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند. بنابراین، قیمت دستگاه تصفیه هوا بستگی به مدل و ویژگی ‌های مورد نظر شما متغیر خواهد بود.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp