بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

یکی از معضلاتی که افراد معمولا در حین رابطه جنسی تجربه‌ می‌کنند، خشکی واژن و ایجاد اصطکاک در زمان برقراری ارتباط جنسی است. این مسئله در برخی مواقع موجب ایجاد درد یا ناراحتی در حین رابطه می‌شود. خوشبختانه محصولات مفیدی وجود دارند که در این مواقع می‌توان از آن‌‌ها استفاده کرد. ژل لوبریکانت یا روان کننده یکی از این محصولات است؛ این محصول در واقع مایع یا ژلی است که برای کاهش اصطکاک و ایجاد تحریک در حین فعالیت جنسی استفاده می‌‌شود. با وجود این که بدن به طور طبیعی در حین رابطه جنسی مایع روان کنند‌‌ه­ای تولید‌ می‌کند، اما همیشه مقدار آن کافی نیست. ژل لوبریکانت در این مواقع می‌تواند بسیار موثر باشد. در این مقاله بیشتر در مورد این ژل و مزایای آن صحبت می‌کنیم.

 

 

ژل لوبریکانت چیست؟

زمانی که یک زن در شرایط رابطه جنسی قرار‌ می‌گیرد، واژن به طور طبیعی مایعی تولید‌ می‌کند که منجر به روان شدن واژن در حین رابطه جنسی‌ می‌شود. این مسئله‌ می‌تواند رابطه جنسی راحت‌تری را به همراه داشته باشد. مقاربت بدون وجود این مایع‌ می‌تواند آسیب زا باشد و د‌‌هانه واژن را دچار مشکل کند. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث‌ می‌شود واژن نتواند به اندازه کافی مایع تولید کند. به عنوان مثال افزایش سن، مصرف برخی دارو‌‌ها، یائسگی، تغییر در هورمون‌‌ها و همچنین شرایط جسمانی خاص باعث‌ می‌شود که واژن دچار خشکی شود.

در این شرایط‌ می‌توان از یک روان کننده مصنوعی یا ژل لوبریکانت استفاده کرد. ژل لوبریکانت‌‌ می‌‌تواند به تقویت برانگیختگی، افزایش لذت جنسی، نرم و روان نگه داشتن پوست واژن و به طور کلی کاهش اصطکاک در حین دخول کمک کند. این محصولات به صورت گسترده در داروخانه‌‌ها و فروشگاه‌‌های تجهیزات پزشکی با قیمت مناسب به فروش‌ می‌رسند. ما در مجموعه توانی نو انواع مختلفی از این محصولات را به شما ارائه‌ می‌کنیم.

 

 

انواع ژل لوبریکانت

روان کننده‌‌های مصنوعی واژن در انواع مختلفی تولید‌ می‌شوند که افراد بسته به نیاز یا علاقمندی‌ می‌توانند از آن‌‌ها استفاده کنند. انواع این محصولات را‌ می‌توان در سه دسته کلی قرار داد.

 1. ژل لوبریکانت محلول در آب: از این نوع‌ می‌توان در هنگام مقاربت با کاندوم نیز استفاده کرد. این نوع به راحتی تمیز و شسته‌ می‌شود، کاملا سبک است اما از نظر دوام ممکن است نسبت به انواع دیگر ضعیف‌تر عمل کند.
 2. روان کننده بر پایه سیلیکون: این نمونه نیز برای استفاده با کاندوم ایمن است. چسبندگی کمتری دارد اما ماندگاری بیشتری نسبت به روان کننده‌‌‌‌های بر پایه آب دارد.
 3.  روان کننده روغنی: از آنجایی که روغن‌ می‌تواند منجر به تجزیه لاتکس شود، این نمونه برای استفاده با کاندوم ایمن نیست. این روغن‌‌ها‌ می‌توانند اعم از نمونه‌‌های طبیعی مثل روغن نارگیل یا زیتون یا بر پایه ترکیبات نفتی باشند.

 

 

مزایای استفاده از ژل لوبریکانت

مزیت‌‌های مختلفی برای این ژل و استفاده از آن ذکر شده است. افراد دلایل مختلفی برای استفاده از این محصولات دارند که مهمترین آن‌‌ها افزایش لذت در طول رابطه جنسی است. اما مزیت‌‌های دیگری نیز افزون بر این وجود دارد که افراد را برای استفاده از این محصول ترغیب‌ می‌کند.

 • ژل لوبریکانت‌ می‌تواند در همه افراد و برای هر نوع رابطه جنسی مورد استفاده قرار گیرد. همه افراد بدون توجه به جنسیت، سن و...‌‌ می‌‌توانند از آن استفاده کنند. این محصولات به راحتی قابل استفاده هستند.
 • می تواند لذت جنسی را افزایش دهد. لازم نیست این ژل، آخرین راه حل برای خشکی واژن باشد. شما‌‌ می‌‌توانید آن را هر زمانی در طول رابطه جنسی استفاده کنید. این محصولات همچنین در طعم‌‌‌‌های مختلف وجود دارد و‌‌ می‌‌تواند احساسات مختلفی مانند اثر گرما یا خنک کنندگی را در هر کجا که باشد ایجاد کند.
 • به رفع خشکی حین مقاربت کمک‌ می‌کند. خشکی واژن در حین رابطه جنسی شایع است و‌‌ می‌‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد، از جمله سطح هورمون، محل چرخه قاعدگی،‌ میزان استرس و دارو‌‌هایی که مصرف‌‌ می‌‌کنید. سطح روان‌کاری طبیعی آلت تناسلی نیز‌ می‌‌تواند متفاوت باشد و خشکی در هر کسی مطلقاً جای خجالت ندارد. در این شرایط استفاده از ژل لوبریکانت‌ می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.
 •  برای سکس مقعدی ایده آل است. بر خلاف واژن یا آلت تناسلی، مقعد اغلب روان‌کاری طبیعی کافی در طول رابطه جنسی ارائه نمی‌کند و استفاده از این محصول‌ می‌تواند رابطه راحت‌تری را فراهم کند.
 • ‌‌ می‌‌تواند رابطه جنسی را ایمن‌تر کند. ژل لوبریکانت اصطکاک را کاهش‌‌ می‌‌دهد، بنابراین خطر آسیب در حین رابطه جنسی را کاهش‌‌ می‌‌دهد. همچنین اگر از کاندوم استفاده‌‌ می‌‌کنید، روان کننده احتمال پاره شدن یا افتادن آن را کاهش‌‌ می‌‌دهد، بنابراین محافظت شما را در برابر بیماری‌‌‌‌های مقاربتی از جمله HIV افزایش‌‌ می‌‌دهد. البته باید توجه کنید که لوب یک روش جلوگیری از بارداری نیست و باید نکات لازم در این خصوص را رعایت کنید.

 

 

چه زمانی باید از ژل لوبریکانت استفاده کرد؟

اگرچه افراد در حالت نرمال نیز ممکن است از این ژل برای روان شدن بیشتر استفاده کنند، اما معمولا تحت شرایط زیر‌ می‌توان از این محصولات استفاده کرد:

 • در افرادی که به دلیل مصرف دارو دچار خشکی واژن‌‌ می‌‌شوند.
 • تغییرات در سطح هورمون در دوران بارداری یا بعد از زایمان باعث خشکی موقت واژن‌‌ می‌‌شود.
 • یائسگی باعث خشکی واژن‌‌ می‌‌شود.
 • واژن روان کننده کافی تولید نمی‌کند.
 • آن‌‌ها درد یا خارش را در واژن خود تجربه‌‌ می‌‌کنند که‌‌ می‌‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که بافت حساس واژن بسیار خشک است.

عوارض استفاده از ژل لوبریکانت

به طور کلی، استفاده از ژل لوبریکانت یک روش کم خطر در نظر گرفته‌‌ می‌‌شود. با این حال، تحقیقاتی وجود دارد که نشان‌‌ می‌‌دهد روان کننده با غلظت بالا ممکن است به لایه بالایی بافت‌‌‌‌های واژن و مقعد آسیب برساند و در نهایت منجر به عفونت مقاربتی شود. در عین حال، روان کننده‌‌ می‌‌تواند با کاهش اصطکاک و مالش به جلوگیری از پارگی پوست کمک کند. در برخی افراد ممکن است علائم آلرژی مثل کهیر یا خارش بروز پیدا کند. اگر بعد از استفاده از یکی از این محصولات واژن احساس خارش یا درد کرد، این‌‌ می‌‌تواند نشان دهنده آلرژی یا حساسیت به یک ماده روان کننده باشد. برای اکثر افراد، مزایای استفاده از روان‌کننده بیشتر از هر خطر احتمالی است و به عنوان یک روش مناسب برای کاهش درد شناخته‌ می‌شود.

 

 

نحوه استفاده از ژل لوبریکانت

هنگام استفاده از ژل‌‌های بدون نسخه، افراد باید همیشه دستورالعمل‌‌‌‌های روی جعبه را رعایت کنند. به طور کلی استفاده از این ژل‌‌ها قانون خاصی ندارد اما با رعایت چند نکته‌ می‌توانید استفاده بهتری از آن‌‌ها داشته باشید.

 • برای جلوگیری از لک شدن، یک ملافه را در زیر پهن کنید.
 • قبل از استفاده از محصول، روان کننده را با دستان خود گرم کنید.
 • ژل لوبریکانت را به عنوان ابزاری برای تقویت برانگیختگی بگنجانید.
 • روان کننده را درست قبل از رابطه مصرف کنید.
 • هنگام استفاده آزادانه عمل کنید تا واژن به اندازه کافی مرطوب باشد.
 • در حین حرکت‌ میزان روان کننده را مجدداً ارزیابی کنید و در صورت نیاز مجدداً استفاده کنید.

نحوه انتخاب ژل لوبریکانت

با توجه به این که انواع مختلفی از این محصولات در بازار موجود هستند، انتخاب از بین آن‌‌ها ممکن است کمی دشوار به نظر برسد. یک فرد ممکن است آزمایش با چندین روان کننده مختلف را مفید بداند و به نحوه واکنش بدنش به هر یک از آن‌‌ها توجه کند. در این راستا‌ می‌توانید با رعایت نکات زیر بهترین نمونه را متناسب با نیاز خود تهیه کنید.

 • به نیاز خود توجه کنید. در ابتدا باید در نظر بگیرید که ژل را به منظور چه نوع از رابطه جنسی تهیه‌ می‌کنید؟ رابطه شما با کاندوم است یا بدون کاندوم؟‌ می‌زان خشکی واژن چقدر است؟ و....
 • نیاز‌‌های پوست خود را در نظر بگیرید. اگر پوست حساسی دارید، روان کننده‌‌‌‌های مبتنی بر آب معمولا گزینه خوبی هستند و‌‌ می‌‌توانند برای اکثر انواع رابطه جنسی استفاده شوند. اگر آلرژی دارید، حتما برچسب روی یک محصول روان کننده را به دقت بررسی کنید.
 • سایر ویژگی‌‌ها. علاوه بر قابلیت روانکاری، ویژگی‌‌‌های مختلفی مانند طعم، عطر و ایجاد حس (مانند سوزن سوزن شدن) را نیز خواهید یافت که‌ می‌توانید بسته به نیاز خود از آن‌‌ها استفاده کنید.

 

 

 

خرید انواع ژل لوبریکانت

مانند اکثر محصولات مراقبت شخصی، روان کننده‌‌‌‌ها دارای محدوده قیمتی گسترده ای هستند. برخی از محبوب‌ترین روان‌کننده‌‌‌ها توسط برند‌‌هایی ساخته‌ می‌‌شوند که سایر محصولات سلامت جنسی مانند کاندوم را نیز تولید‌ می‌‌کنند، اما اگر گزینه مقرون به صرف‌‌های که خواسته‌‌‌ها و نیاز‌‌های شما را برآورده‌ می‌‌کند، لزوماً نیازی به خرید یک محصول گران‌تر و با نام تجاری ندارید. برند‌‌های ایرانی مشهوری نیز اقدام به تولید این محصولات کرد‌‌هاند که علاوه بر قیمت مناسب، کیفیت بالایی نیز ارائه‌ می‌دهند. ژل لوبریکانت ایموشن در نمونه‌‌های مختلف، ژل سالم و ژل تولید برند رازک برخی از این محصولات هستند که‌ می‌توانند به خوبی پاسخگوی نیاز شما باشند.

 

روان کننده‌‌های واژینال‌ می‌توانند گزینه‌‌های بسیار خوبی برای افزایش لذت جنسی و همچنین کاهش درد در حین رابطه باشند. رطوبت اضافه شده‌‌ می‌‌تواند هرگونه اصطکاک یا ناراحتی را کاهش دهد و به افزایش برانگیختگی کمک کند. هنگام خرید ژل‌ لوبریکانت، راحتی و ایمنی خود را در نظر داشته باشید. هدف ما در مجموعه توانی نو به عنوان یک فروشگاه معتبر تجهیزات پزشکی، معرفی و ارائه بهترین محصولات حال حاضر در بازار به شماست.

مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp