این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

فروش ویژه دستگاه اکسیژن ساز 5 لیتری زنیت مد (مدل KSOC-5) به تعداد محدود کلیک کنید

مرتب سازی :

سی پپ CPAP

دستگاه سی پپ و اتو سی پپ با قیمت ارزان و مناسب در مارک های برتر دنیادر تجهیزات پزشکی و تنفسی توانی نوموجود و قابل خریداری است،این دستگاه کمک تنفسی  که دستگاه سی پپ نامیده می شود وسیله ای حیاتی برای بیماران ریوی است .سی پپ معمولی و اتو سی پپ یا سی پپ اتوماتیک موجود هستند.قیمت سی پپ اتوماتیک از سی پپ معمولی به علت هوشمندی بیشتر و تطبیق سریع با الگوهای تنفسی بیمار کمی بیشتر است، تا کاربر دچار زجر تنفسی و تحمل سختی نشود.بهترین دستگاهای سی پپ که مورد تایید پزشکان برجسته ریه می باشند همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی در توان نو موجود است .پ

سی پپ دستگاهی است که مشکلات تنفسی مانند آپنه خواب و خروپف مزمن را درمان می‌کند، به افراد خواب سالم‌تری می‌بخشد و به آن‌ها کمک می‌کند تا از هوشیاری بهتر در روز لذت ببرند. همچنین از دستگاه سی پپ برای درمان بیماری‌های ریوی و کمک به درمان کسانی که دچار مشکلاتی در نفس کشیدن هستند نیز استفاده می‌شود و این دستگاه وسیله‌ای حیاتی برای بیماران ریوی به شمار می‌رود. نام سی پپ برگرفته از عبارت Continuous Positive Airway Pressure (به اختصار CPAP) و به مفهوم فشار جریان هوای مثبت مداوم است. دستگاه سی پپ فشار هوای ملایمی را به مجاری تنفسی فوقانی فرد وارد می‌کند تا راه هوایی او باز بماند و فرد بتواند در هنگام خواب، تنفس طبیعی و راحتی داشته باشد.

 

دستگاه سی پپ cpap:قیمت و خرید بهترین دستگاه سی پپ cpap -01

کار دستگاه CPAP سی پپ

دستگاهCPAP فشار هوای مثبت ایجاد می کند که دارای خلوص اکسیژن 21 درصد یعنی دقیقاً میزان اکسیژن محیط را داراست و اگر بیمار نیاز به خلوص اکسیژن بیشتر از 21% دارد باید از دستگاه اکسیژن ساز استفاده استفاده کند.پس دستگاه سی پپ یک دستگاه اکسیژن ساز نمی باشد و صرفا جهت رفع وقفه های تنفسی یا آپنه کارایی دارد موتور دستگاه سی پپ هوا را از محیط گرفته و با فشاری که ما آن را تنظیم می‌کنیم در اختیار بیمار قرار می دهد. دستگاه سی پپ یک دستگاه ابتدایی با فشار مثبت برای رفع اختلالات تنفسی و اصلاح الگوی خواب در بیماران می باشد. در نتیجه دستگاه سی پپ و بر خلاف دستگاه بای پپ که دارای دو فشار مثبت و قابل تنظیم است فقط یک فشار در اختیار بیمار قرار می دهد.در واقع دستگاه سی پپ یک حالت یا مد تنفسی برای درمان بیماران است که در دستگاههای دیگر مانند ونتیلاتور و بای پپ نیز موجود می باشد و به علت عدم نیاز به هزینه اضافه برای خرید بای پپ  bipap و ونتیلاتور  بهترین گزینه خرید cpap است.

دستگاه سی پپ cpap:قیمت و خرید بهترین دستگاه سی پپ cpap-02

تفاوت دستگاه CPAP سی پپ معمولی با اتو سی پپ یا سی پپ اتوماتیک

دستگاه CPAP سی پپ معمولی و اتو سی پپ اهردو قابل تنظیم میزان فشار هوای خروجی متناسب با تجویز پزشک معالج ریه میباشند و تفاوت دستگاه سی پپ با دستگاه اتو سی پپ یا اتوماتیکدر این است که دستگاه سی پپ اتوماتیک یا اتو سی پپ دارای قابلیت تنظیم فشار هوای خودکار متناسب با نیاز کاربر در لحظه میباشند اما دستگاه سوپاپ معمولی صرفاً مطابق با تنظیمات داده شده عمل می کند دستگاه اتو سی پپ و سی پپ اردو دارای سنسور هایی میباشند که در هنگام دم و بازدم فشار را مطابق با نیاز بیمار هماهنگ می کنند.نکات خرید دستگاه CPAP سی پپ

دستگاه CPAP سی پپ در برندهای مختلفی در بازار ارائه می شود که عملکرد آنها تقریباً به یک گونه است. و نکات قابل توجه برای خرید شامل:

1-میزان کیفیت ساخت :بررسی کشور سازنده

2-حساسیت سنسور ها برای تشخیص الگوی تنفسی

3-داشتن کارت حافظه برایر گرفتن دوره ای الگوی خواب برای پزشک ریه 

4- داشتن مرطوب کننده یا همودیفایر 

5-داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش 

توجه :تجهیزات پزشکی توان نو بزرگ ترین و معتبر ترین فروشگاه آنلاین با گارانتی و خدمات پس از فروش است و با کارشناسانی مجرب 24 ساعتهبه صورت حضوری،ویدئو و تلفنی آموزش و نصب محصولات را انجام می دهد.

دستگاه سی پپ CPAP لوون اشتاین

دستگاههای CPAP سی پپ لوون اشتاین یا واینمن در دو مدلSOMNO و Prisma  میباشند. دستگاههای سی پپ لوون اشتاین در هر دو مدل(Prisma -SOMNO ) دارای سی پپ و اتو سی پپ هستند. از مزیت های دستگاه سی پپ لوون اشتاین میتوان به کیفیت ساخت بسیار مطلوب حساسیت سنسور های بالا داشتن مرطوب کننده جهت بهبود وضعیت تنفسی ونیز داشتن کارت حافظه برای ثبت الگوهای خواب اشاره کرد. لازم به ذکر است که دستگاه سی پپ لوون اشتاین ساخت آلمان می باشد.فروش دستگاه های سی پپ لوون اشتاین در فروشگاه تجهیزات پزشکی توان نو با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش می باشد.

دستگاه سی پپ CPAP رسمد

دستگاه CPAP سی پپ رسمد، از برندهای شناخته شده و پرفروش در بازار ایران می باشد. دستگاه های سی پپ و اتو سی پپ رسمد از کارایی مطلوب و سنسور های قدرتمندی برای تنظیم فشار متناسب با نیاز بیمار برخوردار است همچنین دستگاه های سی پپ رسمد دارای کارت حافظه و برخی دارای مرطوب کننده میباشند. کشور مبدا دستگاه سی پپ رسمد استرالیا است.انواع دستگاه های سی پپ رسمد با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش شرکتی در فروشگاه تجهیزات پزشکی توان نو موجود است.

دستگاه سی پپ cpap:قیمت و خرید بهترین دستگاه سی پپ cpap-03

دستگاه سی پپ cpap:قیمت و خرید بهترین دستگاه سی پپ cpap

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت دیگر کمتر افرادی هستند که از خرید اینترنتی استفاده نکنند.خرید انواع دستگاه سی پپ CPAP در فروشگاه تجهیزات پزشکی توان نو  با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش ،ارائه آموزش دستگاه به افراد در تمامی نقاط ایران نگرانی عدم دسترسی مردم به دستگاه های مرغوب تنفسی سی پپ را برطرف کرده است. شما میتوانید برای خرید دستگاه سی پپ با اطمینان  از محصولات زیر سفارش دهید و خریداری کنید.

موارد استفاده از دستگاه سی پپ

از نظر متخصصان بیماری‌های تنفسی، مزایای استفاده از دستگاه سی پپ کاملاً مورد تایید است. این دستگاه هنگام خواب به صورت مداوم اکسیژن را به بدن می‌رسانند و با این کار از وقفه‌های کوتاه تنفسی -که بر اثر آپنه خواب به وجود می‌آید- جلوگیری می‌کند. آپنه خواب یا وقفه تنفسی در خواب یک اختلال خواب است که باعث توقف یا کاهش تنفس برای مدتی کوتاه (اما با تعداد دفعات زیاد) در طول خواب می‌شود.

دستگاه سی پپ یکی از بهترین روش‌های غیر تهاجمی ‌برای مهار و کمک به بیماری‌های تنفسی و مقابله با بیماری‌های ریوی است. پزشکان بر این باورند که استفاده طولانی مدت از دستگاه سی پپ سبب افزایش بهره مندی از منافع این دستگاه می‌شود. بهترین دستگاه‌های سی پپ که مورد تایید پزشکان برجسته ریه هستند همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو موجود است.

دستگاه سی پپ چگونه کار می‌کند؟

دستگاه سی پپ از پمپ هوا و ماسک برای رساندن فشار هوای ملایم به مجاری هوایی فوقانی فرد هنگام خواب استفاده می‌کند. فشار هوا بسته به نوع دستگاه می‌تواند ثابت یا متغیر باشد. در دستگاه‌های با فشار ثابت، فشار هوای ثابت هنگام خوابیدن فرد به مجاری تنفسی او داده می‌شود. دستگاه‌های با فشار هوای متغیر دارای الگوریتمی داخلی هستند که فشار هوای متغیری را متناسب با نیاز فرد ارائه می‌دهند.

دستگاه سی پپ از دو قسمت اصلی پمپ و ماسک تشکیل شده است. پمپ سی پپ هوای اتاق را می‌گیرد، آن را تحت فشار قرار می‌دهد و سپس هوای تحت فشار را از طریق لوله و ماسک منتقل کرده و از طریق بینی (یا دهان) فرد به راه هوایی فوقانی (یا گلو) منتقل می‌کند. هوای تحت فشار از کلاپس ریوی افراد جلوگیری می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد هنگام خواب، تنفس طبیعی‌تری داشته باشند.

فشار هوایی که دستگاه سی پپ ایجاد می‌کند دارای خلوص اکسیژن برابر با اکسیژن موجود در محیط (معمولا 21 درصد) است. باید توجه داشت که دستگاه سی پپ، اکسیژن بیشتری تولید نمی‌کند و در صورتی که به درصد بیشتری از اکسیژن نیاز باشد، باید از دستگاه‌های اکسیژن ساز کمک گرفت.

ماسک‌های سی پپ در شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی به مشتریان ارائه می‌شوند. به عنوان مثال در استفاده از سی پپ برای درمان آپنه خواب، چهار نوع ماسک وجود دارد: ماسک بالش بینی، ماسک بینی، ماسک دهانی و ماسک صورت کامل. هر ماسک تفاوت‌هایی با دیگری دارد که بسته به تشخیص پزشک معالج باید از آن استفاده شود. یافتن ماسکی که در هنگام خواب برای فرد مناسب باشد برای موفقیت در درمان با دستگاه سی پپ بسیار ضروری است بنابراین افراد باید با مشورت با پزشک خود ماسکی را انتخاب کنند که راحت‌ترین حالت برای تنفس در خواب را داشته باشند.

همانطور که اشاره شد، دو نوع پمپ سی پپ وجود دارد: فشار ثابت و فشار خودکار. پمپ‌های فشار ثابت، فشار مداومی را که از قبل تنظیم شده است متناسب با نیازهای خاص فرد اعمال می‌کنند.

پمپ فشار اتوماتیک، جریان هوا را کنترل نموده و فشار هوا را بر اساس نیازهای متغیر فرد در طول شب تنظیم می‌کند. این نوع پمپ‌ها بیشتر برای افرادی مفید هستند که فشار هوای مورد نیاز آن‌ها در هنگام خواب متفاوت است. دستگاه سی پپ اتوماتیک از هوشمندی بیشتر و تطبیق سریع با الگوهای تنفسی بیمار برخوردار است و همین موضوع باعث شده است تا کاربر دچار زجر تنفسی و تحمل سختی نشود. به همین دلیل سی پپ اتوماتیک قیمت بیشتری نسبت به نوع معمولی آن دارد.

شما به راحتی می‌توانید بهترین دستگاه‌های سی پپ از معتبر‌ترین برند‌های دنیا در هر دو نوع معمولی و اتوماتیک را از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو خریداری نمایید.

کاربرد‌های دستگاه سی پپ

آپنه انسدادی خواب

می‌توان گفت شایع‌ترین مورد استفاده از سی پپ برای درمان آپنه خواب است. این اختلال ممکن است با خروپف نیز همراه باشد. این دستگاه با رساندن اکسیژن کافی به مجاری تنفسی فرد، از انسداد راه‌های فوقانی تنفسی جلوگیری کرده و به بیمار اجازه می‌دهد تا به آسانی در خواب نفس بکشد.

بیماری‌های که ناشی از نارسایی قلبی هستند (مانند ادم ریوی)

ادم ریوی یک بیماری ناشی از آب آوردن ریه است. در این بیماری، آب درون کیسه‌های هوایی کوچک ریه جمع می‌شود و به این ترتیب نفس کشیدن را برای فرد مشکل می‌سازد. در بیشتر موارد، مشکلات قلبی باعث ادم ریوی می‌شود. در این دسته از بیماران استفاده از دستگاه سی پپ سبب راندن مایعات از داخل کیسه هوا و بهبود اکسیژناسیون و اصلاح تبادلات گاز شده که در نهایت کمک بسیار بالایی به درمان فرد بیمار می‌شود.

نارسایی تنفسی هیپوکسیک

نارسایی تنفسی هیپوکسیک معمولاً نتیجه کاهش توانایی ریه در دریافت اکسیژن به داخل خون است و ممکن است در اثر عدم تطابق تهویه با خونرسانی، پایین بودن فشار اکسیژن دمی، پایین بودن اکسیژناسیون مخلوط وریدی، کاهش تهویه، وجود شانت یا اختلال در انتشار به وجود آید. در برخی موارد از نارسایی هیپوکسیک با دستور پزشک معالج استفاده از دستگاه سی پپ تجویز می‌شود و سی پپ می‌تواند حمایت تنفسی لازم را برای این بیماران ایجاد کند.

 

مزایای استفاده از دستگاه سی پپ

به طور کلی می‌توان گفت استفاده از دستگاه سی پپ مزایایی دارد که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

  1. توانایی شما را برای خوابیدن بدون بیدار شدن در حین خواب بهبود می‌بخشد.
  2. خطر ابتلا به حمله قلبی، سکته مغزی یا سایر حوادث قلبی عروقی را کاهش می‌دهد.
  3. به کاهش فشار خون کمک می‌کند.
  4. خواب آلودگی در روز را کاهش می‌دهد.
  5. استفاده از دستگاه سی پپ می‌تواند به کاهش سطح گلوکز و کلسترول خون کمک کند.

 

آیا استفاده از دستگاه سی پپ عوارضی هم به همراه دارد؟

با توجه به ماهیت غیر تهاجمی دستگاه سی پپ، استفاده از این دستگاه یک روش ایمن برای مشکلات تنفسی به شمار می‌آید. ممکن است به نظر برسد که با استفاده از سی پپ در ابتدا مشکلات کوچکی نظیر خشک شدن بینی و گلو، آبریزش بینی، گرفتگی بینی یا عطسه ایجاد شود، اما شرکت‌های سازنده توانسته‌اند با اضافه کردن دستگاه‌های رطوبت ساز، این موارد را تا حد زیادی کاهش داده و از بین ببرند.

چه مدت طول می‌کشد تا استفاده از دستگاه سی پپ اثر بخش باشد؟

گرچه تجربه همه افراد با دستگاه سی پپ متفاوت است اما طبق مشاهدات انجام شده،  در اکثر موارد اگر فرد استفاده کننده فشار صحیحی را برای حفظ راه هوایی فوقانی خود دریافت کند، باید بلافاصله آپنه انسدادی خواب و خروپف او بهبود یابد. مدت زمانی که طول می‌کشد تا مزایای مثبت سی پپ در طول روز احساس شود ممکن است متفاوت باشد. برخی از کاربران نتایج مثبت را پس از یک شب درمان گزارش می‌دهند. در برخی از کاربران نیز ممکن است سازگاری با روش درمانی جدید، کمی زمان‌بر باشد.

نکات لازم برای خرید دستگاه سی پپ

لازم است در هنگام خرید دستگاه سی پپ نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

  1. بررسی شرکت و کشور سازنده و میزان کیفیت دستگاه
  2. اطلاع از حساسیت سنسور‌ها برای تشخیص الگوی تنفسی
  3. داشتن مرطوب کننده یا همودیفایر 
  4. داشتن کارت حافظه جهت به‌دست آوردن الگوی خواب دوره‌ای مناسب برای ارائه به پزشک مربوطه
  5. داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش

توجه داشته باشید که هرگز دستگاه سی پپ را از فروشگاه‌ها و افراد غیر مجاز و غیر متخصص خریداری نکنید. فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو بزرگ‌ترین و معتبر‌ترین فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی کشور با داشتن کارشناسان مجرب، به صورت بیست و چهار ساعته و از طریق‌های حضوری، ویدئویی و تلفنی خدمات آموزش و نصب محصولات را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

چه برند‌هایی توسط فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو به فروش می‌رسند؟

همانطور که گفته شد انتخاب دستگاه‌های سی پپ از برند‌های معتبر و باکیفیت، اهمیت بسیار بالایی دارد. به همین دلیل تنها برند‌های معتبر و مورد تایید متخصصان ریه توسط فروشگاه آنلاین تجهیرات پزشکی توانی نو به فروش می‌رسند. برند‌های موجود عبارتند از:

لوون اشتاین، رسمد، سفام، هاف ریشتر و اپکس،بی ام سی

دستگاه‌های سی پپ با برند‌های فوق همگی به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش و با قیمت مناسب به مشتریان عزیز «توانی نو» عرضه می‌گردند.

مشاهده بیشتر