بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

تب سنج دیجیتالی:خرید بهترین تب سنج دیجیتالی دقیق با قیمت ارزان

خرید تب سنج دقیق در انواع تب سنج دیجتالی تفنگی لیزری برای پیشانی و گوش، تب سنج دیجیتالی زیر زبانی ساده برای نوزادان(کودکان-اطفال) و بزرگسالان در بهترین برنین برند های دقیق با قیمت مناسب و ارزان به صورت اینترنتی از تجهیزات پزشکی توانی نو قابل خریداری است.

خرید دقیق ترین تب سنج های دیجیتالی مناسب کودکان-نوزادان و بزرگسالان نیاز به آشنایی و یا مشائره قب از خرید دارد. برخی از بهترین برندهای معتبر از قبیل : ژاپنی (امرن omron)، کره ای (هابدیک)، سوئیسی زنیت مد ، بی ول، جامپر و انواعی از نمونه های چینی در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو به صورت اینترنتی با ارسال سریع به فروش میرسد.

قیمت تب سنج لیزری یا همان تب سنح مادون قرمز دیجتالی تفنگی با تب سنج های زیر زبانی و یا مقعدی بسیار متفاوت است. تب سنج های زیر زبانی نسبت به تب سنج های دیجتالی تفنتگی بسیار ارزان تر هستند. در توانی نو، انواع برند ها ضمن دارا بودن دقت و کیفیت همراه با گارانتی به فروش می-رسند. شما میتوانید برای خرید تب سنج دیجیتالی با کیفیت و دقیق مناسب برای خانه، اداره یا شرکت و کلینیک و بیمارستان ها از محصولات موجود انتخاب نموده و به صورت اینترنتی یا از طریق واتساپ و یا تلفنی ثبت سفارش نمایید.

تب سنج دیجیتال، دماسنج یا ترمومتر

تب سنج(دماسنج) وسیله‌ای برای اندازه‌گیری تب یا همان دمای غیرعادی بدن است. تب به خودی خود یک بیماری محسوب نمی‌شود، اما می‌تواند نشانگر انواع بیماری­های عفونی یا غیرعفونی در بدن باشد. به همین دلیل سنجش میزان تب یکی از مهم­ترین کارها برای تشخیص انواع بیماری است و این باعث شده تب سنج یک وسیله پرکاربرد پزشکی باشد.خرید تب سنج دیجیتال یا ترموتر برای منزل بسیار مفید می باشد،امروزه با توجه به اپیدمی بیماری کرونا استفاده از تب سنج به جز مراکز درمانی در مکان های عمومی و منازل بسیار افزایش یافته است.استفاده از تب سنج مادون قرمز که به صورت غیر تماسی سنجش دمای بدن را انجام میده بسیار کارامد بوده و امکان انتقال ویروس را به کم ترین میزان می رساند.اما به طور کلی  امروزه مانند سابق، دماسنج‌های جیوه‌ای مورد استفاده قرار نمیگیرد و از دما سنج های دیجیتال بهره میبرند، این دماسنج‌ها برای ثبت دمای بدن از سنسورهای حرارتی الکترونیکی و یا مادون قرمز استفاده می‌کنند. آنها را می‌توان در مقعد (مقعدی)، دهان (دهانی) یا زیربغل (زیربغلی) استفاده کرد.

برای آشنایی بیشتر با ترمومتر های دیجیتال  تا انتهای مقاله همراه ما باشید:

انواع تب سنج

همانطور که از نام آن هم پیداست، تب سنج وسیله‌ای است که دمای بدن را اندازه‌گیری می­کند. بسته به نوع تب سنج، این وسیله می­تواند در قسمت­های مختلف بدن یا بدون تماس با سطح بدن، میزان تب را اندازه بگیرد. تب معمولا زمانی در بدن بالا می­رود که گلبول­های سفید خون مورد حمله قرار می­گیرند و باعث آزاد شدن مواد دفاعی می­شوند. وقتی این مواد به مغز می­رسد به هیپوتالاموس که مسئول تنظیم دمای بدن است، دستور داده می­شود تا دمای بدن را بالا ببرد. اندازه­گیری این دما اهمیت ویژه­ای در پزشکی دارد.

تب سنج دیجتالی نوزادان، کودکان بزرگسالان در انواع ساده زیر زبانی و زیر بغلی و تفنگی لیزری

تب سنج انواع مختلف دارد که عبارتند از:

1. تب سنج جیوه ای

این نوع تب سنج از یک ستون مدرج شیشه‌ای ساخته شده است. در داخل این ستون، فلز جیوه قرار دارد. این فلز بسته به دمای محیط تغییر حجم می‌دهد و به این وسیله میزان دمای بدن مشخص می‌شود. 

برای استفاده از این تب سنج باید آن را ضدعفونی کنید و رو به پایین قرار دهید. تب سنج جیوه‌ای باید در زیر بغل یا زیر زبان بیمار قرار داده شود. مدت قرار گرفتن آن در این قسمت‌ها سه دقیقه است. پس از آن تب سنج را بیرون می آورید و عدد روی آن را می خوانید. این نوع از قدیمی‌ترین نوع تب سنج‌ها است و جزء نوع آنالوگ محسوب می­شود.

2.تب سنج نواری

تب سنج یا نواری پیشانی (یا پلاستیکی) نیاز به باتری ندارد. با قرار دادن این تب سنج روی پیشانی تنها در عرض 60 ثانیه دمای بدن را به شما نشان می­دهد. تغییر خطوط و رنگ این تب سنج­ها بیانگر درجه حرارت بدن است. توجه داشته باشید که گرچه تب سنج نواری کاربرد بسیار آسانی دارد، دقت آن نمی‌تواند به اندازه سایر تب سنج­ها باشد.

از دماسنج­های نواری معمولا برای اندازه‌گیری تب بدن کودکان استفاده می­شود.   

3. تب سنج غیرلمسی

 این نوع تب سنج به صورت غیرتماسی با بدن کار می­کند و این یکی از دلایل محبوبیت آن است. تب سنج­ های غیرلمسی برای تمامی سنین قابل استفاده هستند و برای سنجش تب در مکان‌های پررفت و آمد بسیار مناسب می‌باشند‌.

این تب سنج‌ها از طریق لیزر کار می­کنند؛ به این صورت که آن را با فاصله از سطح پیشانی در دست خود نگه می­دارید و در عرض یک تا چند ثانیه درجه حرارت بدن را به شما نشان می­دهد. برای تشخیص بیماری کرونا یا کووید 19 هم از این نوع تب سنج­ استفاده می­شود.

4. تب سنج دیجیتال

تب سنج‌های دیجیتال، دقیق‌ترین نوع تب سنج­ها هستند. این تب سنج­ها برای ثبت دمای بدن از سنسورهای حرارتی الکترونیکی استفاده می‌کنند. تب سنج­های دیجیتال را می‌توان در قسمت‌های مختلف بدن از جمله زیر زبان یا زیربغل قرار داد و برای کودکی که در سال اول تولد خود قرار دارد، جزء بهترین نوع تب سنج­ها هستند، چرا که به راحتی قابل استفاده بوده و میزان دقت بالایی دارند. خواندن اعداد روی آن‌ها هم ساده است و معمولا 58 ثانیه الی 2 دقیقه طول می کشد تا آن را نشان دهند.

برخی پزشکان توصیه می­کنند که برای اندازه‌گیری دمای بدن نوزاد با تب سنج­های دیجیتال، آن را در قسمت زیربغل قرار دهید. اندازه‌گیری حرارت بدن کودک از این قسمت بسیار آسان، راحت و ایمن است.

 برای استفاده از تب سنج در زیربغل باید لباس‌های کودک را در بیاورید و اطمینان حاصل کنید که زیربغل خشک است. سپس لامپ تب سنج را در قسمتی که گودترین بخش زیر بغل است قرار دهید. لامپ باید با کل پوست کودک تماس داشته باشد. پس بهتر است بازوی کودک را محکم در امتداد بدن او قرار دهید یا آن را خم کنید تا روی سینه قرار بگیرد.  

5. تب سنج گوشی

تب سنج درون گوشی، دمای پرده صماخ را اندازه‌گیری می‌کند. این تب سنج تیمپانیک هم نامیده می‌شود و از اشعه مادون قرمز برای اندازه‌گیری تب بدن استفاده می­کند. دقت آن مانند دماسنج­های مقعدی است. این دماسنج‌ها در کمتر از 2 دقیقه حرارت بدن را اندازه‌گیری می­کنند و در پایان بوق می‌زنند. می‌توان آن را برای کودکان بالای سه ماه مورد استفاده قرار داد.

برای استفاده از آن‌ها، کودک باید آرام و ساکت در یک جا بماند. این تب سنج­ها سریع، ایمن و بدون ایجاد هرگونه ناراحتی عمل می‌کنند و تنها مشکل این است که نسبت به تب سنج‌های دیجیتالی، نیاز به دقت بیشتری دارد و اگر در جای درست خود قرار داده نشود، سنجش آن دشوار خواهد بود. همچنین داخل‌ گوش نباید بیش از حد چرب باشد، چرا که باعث نادرستی نتیجه خواهد شد. چنانچه تب را به طور مداوم اندازه گرفتید و در هر بار عدد نسبتا ثابتی را نشان داد، می­توانید به آن‌ها اعتماد کنید. البته توجه داشته باشید که این تب سنج برای نوزادان کمتر از 6 ماه توصیه نمی­شود، زیرا احتمال دارد که شما نتوانید آن را به صورت صحیح در گوش قرار دهید، چرا که کانال‌های گوش هنوز خیلی باریک است و پیچ و خم زیادی دارد.

 

خرید تب سنج دیجتالی لیزری گوش و پیشانی کودکان و بزرگسالان

6. تب سنج پستانکی

تب سنج پستانکی همانطور که از نام آن هم پیدا است، برای سنجش تب در نوزادان یا کودکان به کار می‌رود. توجه داشته باشید که برای استفاده از این تب سنج به همکاری خود کودک نیاز دارید و اگر کودک از عفونت گوش رنج می­برد، نمی‌تواند پستانک را به دهان بگیرد، زیرا مکیدن پستانک باعث خواهد شد درد‌ گوش بیشتر شود.

 این تب سنج­ها هم مانند سایر دماسنج­های دیجیتال با باتری کار می­کنند و درجه بدن را با یک حسگر الکترونیک اندازه می‌گیرند. درجه حرارت روی صفحه نشان داده می‌شود. برای اندازه‌گیری تب با تب سنج پستانکی باید آن را بدون حرکت و به مدت 3 دقیقه در داخل دهان کودک قرار دهید. از این تب سنج­ها نمی‌توان برای نوزادان کوچک‌تر از 3 ماه استفاده کرد، چرا که آن‌ها نمی‌توانند پستانک را به مدت 3 دقیقه و بدون حرکت در دهان خود نگه دارند.

7. دوربین تصویربرداری دمایی

شاید نتوان گفت که این دوربین­ها به طور قطع جزء تب سنج­ها به شمار می­روند، ولی یکی از کاربردهای آن‌ها اندازه­گیری دما است. این دوربین­ها تابش فروسرخ الکترومغناطیسی را دریافت می­کنند و از آن‌ها دمانگاشت تهیه می­کنند. دوربین­های دمانگاری انرژی حرارتی منتشر شده از اجسام را جمع می­کنند و آن را تبدیل به یک عکس رنگی می­کنند. البته این عکس در اصل خاکستری است که به کمک کامپیوتر رنگی می­شود. از این دوربین­ها بیشتر در تصویربرداری فروسرخ در پزشکی و نیز در تاسیسات ساختمانی و باستان شناسی استفاده می­شود.

ویژگی‌هایی که باید در هنگام خرید تب سنج بررسی کنید

 

 1. زمان پاسخ بسته به نوع مدل تب سنج نمایشگر دیجیتال ممکن است بین 10 ثانیه 280 ثانیه طول بکشد تا میزان تب را نشان دهد. خواندن ترمومتر مادون قرمز تنها یک تا سه ثانیه طول می¬کشد، اما نمی‌تواند به اندازه یک تب سنج دیجیتال دقیق باشد. 
 2. صفحه نمایشگر ال سی دی، اعداد را بزرگ نشان می¬دهد و این باعث می شود که هم برای استفاده در شب و هم برای استفاده در روز مناسب باشد.
 3. بعضی از مدل¬های تب سنج دارای جنس و پوشش¬های محافظتی هستند و مانع ایجاد آلرژی در کودکان می شوند.
 4. برخی از مدل¬های تب سنج¬ها یک آلارم یا همان صدای بوق دارند که چنانچه دمای بدن بیش از 99 باشد، به صدا درمی آیند. مدل های دیگری هم وجود دارند که برای نشان دادن مقدار دما از نمودار های رنگی استفاده می‌کنند.
 5. برخی از مدل‌های تب سنج دارای حافظه داخلی هستند. شما می توانید از طریق این حافظه مقدار دما را در طی زمان های مشخص ذخیره کنید و در صورت لزوم آن را بررسی کنید. 
 6. همچنین برخی موارد از تب سنج ها دارای خاموشی خودکار هستند که در زمان عدم استفاده به صورت خودکار دستگاه شما خاموش می شود.
 7. دستورالعمل های علومی استفاده از تب سنج 

نکات مهم استفاده از تب سنج:

اگر شما از دستگاه تب سنج استفاده می کنید و می خواهید دمای بدن شما یا بیماری شما به درستی نشان داده شود، حتما این موارد را به خاطر بسپارید: 

 1. بیمار نباید در کنار یا مقابل منابع گرمایش یا سرمایشی باشد.
 2. بیمار باید لباس مناسب پوشیده باشد.
 3. دمای اتاق باید در حد متعادل باشد.
 4. بیمار نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب باشد.
 5. تب سنج را باید به صورت مناسب و صحیح استفاده کنید.
 6. دست های خود را قبل از استفاده از تب سنج با صابون و آب گرم بشویید.
 7. برای استفاده از تب سنج بیمار شما نباید به مدت 5 دقیقه قبل از آن چیزی بخورد یا بیاشامد.
 8. حتما از یک تب سنج تمیز استفاده کنید. منظور از تب سنج تمیز، تب سنجی است که در آب سرد شسته شده یا برای حذف میکروب¬های آن از الکل استفاده شده است. 
 9. تب سنج ها معمولا مقدار دمای نهایی را با یک علامت بوق نشان می¬دهند، در این صورت اگر همچنان تب سنج را در جای خود نگه دارید، دما ثابت خواهد بود.
 10. خواندن دما را تا نکته ماکزیمم ادامه دهید.
 11. پس از مصرف تب سنج، آن را در آب سرد بشویید و با الکل تمیز آبکشی کنید.

قیمت و خرید بهترین تب سنج دیجتالی تفنگی دقیق برای نوزادان، کودکان و بزرگسان با قیمت ارزان

 

 برای کودکان و بزرگسالان از کدام تب سنج ها استفاده کنیم؟

 برای استفاده از تب سنج دستورالعمل¬های سنی خاصی وجود دارد و انتخاب نوع تب سنج در برخی موارد به سن بیمار شما بستگی خواهد داشت. به عنوان مثال اگر تب سنج را برای نوزاد چند روزه تا 3 ماهه استفاده می¬کنید و می¬خواهید دمای مقعد را اندازه بگیرید، از دماسنج دیجیتال معمولی استفاده بکنید. 
چنانچه نوزاد شما بین 3 تا 4 ماهگی قرار دارد، برای سنجش دمای مقعدی یا زیر بغلی از دماسنج دیجیتال استفاده کنید. همچنین دماسنج شریان گیجگاهی هم در این سنین قابل استفاده است.
اگر کودک بیشتر از شش ماهه است می توانید از دماسنج دیجیتال گوش استفاده کنید و چنانچه برای سنجش دمای بدن کودک خود از دماسنج دیگری استفاده می کنید و به نتایج آن شک دارید می توانید دمای مقعدی را اندازه بگیرید.
 کودکان 4 سال به بالا قبول می‌کنند تا دماسنج دیجیتال را برای خوانش دمای دهانی زیر زبان خود قرار دارند و شما می توانید از تب سنج¬های دیجیتال برای سنجش دمای زیربغل نیز استفاده کنید.

مقالات مرتبط:

 1. درمان و کنترل سریع تب و لرز کودکان و نوزادان 1401
 2. چه تجهیزات پزشکی را باید در خانه داشته باشیم؟
 3. چه تب سنج دیجیتالی بخریم و از کجا بخریم؟
 4. دقیق ترین تب سنج های دیجیتالی 1401+معرفی برترین برند همراه تخفیف!
مشاهده بیشتر
تب سنج زیر زبانی زنیت مد ZTH-509 شگفت انگیز

تب سنج زیر زبانی زنیت مد ZTH-509

% 28
 • 160,000 تومان
 • 115,000 تومان
مشاهده و خرید محصول

تب سنج KMT

% 15
 • 1,150,000 تومان
 • 980,000 تومان
مشاهده و خرید محصول

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp