بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

امروزه، افراد زیادی دویدن و پیاده روی را به عنوان بهترین گزینه برای دستیابی به اندام مناسب و سلامت خود می‌دانند. به همین دلیل، خرید تردمیل به عنوان یک وسیله ورزشی هوازی، طرفداران زیادی پیدا کرده است. اگر قصد خرید تردمیل دارید، باید بدانید که این دستگاه باید با توجه به نیاز شما و محل استفاده آن تهیه شود. تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی دو نوع کلی از انواع تردمیل هستند که در بازار وجود دارند. تردمیل‌های خانگی تفاوت‌هایی از نظر ابعاد، قدرت موتور و استحکام با تردمیل باشگاهی دارند که باعث می‌شود قیمت آن‌ها نیز یکسان نباشد. از این رو، در ادامه قصد داریم به بررسی تفاوت تردمیل خانگی و باشگاهی بپردازیم و نکات مهم برای خرید تردمیل بررسی کنیم.

 

 

تفاوت تردمیل باشگاهی با تردمیل خانگی در چیست؟

تردمیل‌ها بر اساس نوع کاربرد به دو دسته خانگی و باشگاهی تقسیم می‌شوند. این دو دسته دارای تفاوت‌هایی هستند که در فهرست زیر به تفاوت‌های متداول آن‌ها اشاره شده است.

 • تردمیل خانگی از نظر اندازه نسبت به تردمیل باشگاهی کوچک تر و جمع و جورتر ساخته می‌شود، به این دلیل که فضای کمتری در خانه اشغال کند.
 • بیشینه سرعت دویدن بر روی تردمیل خانگی، معمولا از بیشینه سرعت دویدن بر روی تردمیل باشگاهی کمتر است.
 • تردمیل‌های خانگی دارای برنامه‌های تمرینی کمتری نسبت به تردمیل‌های باشگاهی هستند.
 • تردمیل‌های خانگی مخصوص ورزش‌های سبک طراحی شده اند که در محیط خانه و توسط افراد کم و محدودی انجام می‌شود. اما تردمیل‌های باشگاهی به گونه ای ساخته شده اند که برای ورزش‌های حرفه ای و استفاده طولانی مدت مناسب بوده و همچنین افراد زیادی با وزن‌های مختلف بتوانند از آن استفاده کنند.
 • تردمیل‌های خانگی معمولا امکانات کمتری نسبت به تردمیل‌های باشگاهی دارند و به همین دلیل، قیمت پایین‌تری دارند.

 

 

تفاوت موتور تردمیل‌های خانگی و باشگاهی

موتور تردمیل، انرژی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل کرده و در نتیجه حرکت تسمه نقاله را ممکن می‌سازد. یکی از دلایل تفاوت قیمت تردمیل‌های خانگی و باشگاهی، تفاوت نوع موتور آن‌ها است. قدرت موتور نصب شده در تردمیل‌های باشگاهی، به مراتب بیشتر از تردمیل‌های خانگی است و به همین دلیل، قیمت بالاتری هم دارند.

در تردمیل‌ها از دو نوع موتور AC و DC استفاده می‌شود. موتور‌های DC از جریان مستقیم الکتریسیته (Direct current) استفاده کرده و بیشتر در تردمیل‌های خانگی کاربرد دارند. موتور‌های AC از جریان برق متناوب (Alternating current) استفاده می‌کنند که همان جریان برق شهری است. از آنجا که تردمیل‌های باشگاهی به موتور قوی‌تری نیاز دارند، معمولا روی آن‌ها موتور AC تعبیه می‌شود.

موتور‌های AC با اینکه قدرت بیشتری دارند اما نسبت به موتور‌های DC، سر و صدای بیشتری داشته و می‌توانند مدت زمان بیشتری به طور پیوسته کار کنند. اما موتور‌های DC به دلیل قدرت پایین‌تر، زودتر داغ شده و توصیه می‌شود به صورت طولانی مدت استفاده نشده و پس از هر یک تا دو ساعت استفاده، حدود یک ساعت خاموش شود.

 

 

مزایای استفاده از تردمیل

برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از تردمیل به شرح زیر است.

 • پیاده روی بر روی سطوح سخت مانند آسفالت خیابان می‌تواند به کمر و ستون فقرات آسیب وارد کند و بیشتر از اینکه برای شما سودمند باشد، شما را دچار مشکل خواهد کرد. معمولا تردمیل‌ها دارای ضربه گیر هستند که یک سطح نرم و هموار برای دویدن و پیاده روی ایجاد می‌کند.
 • برخی از تردمیل‌ها به ضربه گیر پزشکی مجهز شده و برای افراد مبتلا به کمر درد و زانو درد، بسیار مناسب هستند.
 • یکی دیگر از مزایای وجود ضربه گیر در تردمیل، ایجاد سر و صدای کمتر در هنگام ورزش است. ضربه گیر با گرفتن ضربه پا از ایجاد صدا جلوگیری کرده و برای افرادی که در آپارتمان زندگی می‌کنند، مناسب است.
 • به کمک تردمیل می‌توانید جتبه‌های مختلف ورزش شامل سرعت شروع حرکت، تغییر سرعت در حین حرکت، زاویه شیب حرکت، زمان گرم و سردن کردن بدن و دیگر موارد را تنظیم نمایید.
 • بیشتر تردمیل‌ها دارای صفحه نمایشگری هستند که اطلاعاتی دربار وضعیت جسمانی کاربر مانند ضربان قلب، میزان کالری مصرف شده و دیگر موارد را به نمایش می‌گذارند که کیفیت تمرین را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.
 • به‌ کمک این دستگاه، در مدت زمان نسبتا کوتاهی می‌توانید کالری بیشتری نسبت ‌به ورزش‌های دیگر بسوزانید.
 • تردمیل روشی راحت برای ورزش کردن در منزل و باشگاه به شمار می‌رود و همه افراد با هر سن و وضعیت جسمانی می‌توانند به آسانی از این دستگاه برای ورزش کردن و حفظ سلامتی خود استفاده کنند.

 

 

نکات مهم خرید تردمیل برای خانه و باشگاه

در هنگام خرید تردمیل برای خانه یا باشگاه به موارد زیر توجه داشته باشید.

خرید تردمیل برقی یا دستی

تردمیل‌های دستی بسیار ساده هستند، موتور ندارند و با نیروی برق کار نمی‌کنند. برای به ‌حرکت در آوردن آن‌ها باید از نیروی پا‌های خود استفاده کنید. در این صورت، سرعت حرکت تردمیل وابسته به سرعت شما خواهد بود و هر چقدر سریع‌ تر راه بروید، سطح زیر پای‌ تان هم سریع ‌تر حرکت می‌کند. این نوع از تردمیل‌ها بیشتر مناسب راه رفتن هستند و برای دویدن چندان مناسب نیستند.

اما تردمیل‌های برقی دارای موتور بوده و شما می‌‌توانید میزان سرعت آن را به ‌میل خودتان تنظیم کنید. همچنین، زاویه صفحه ایستادن روی تردمیل نیز قابل تغییر است. این نوع دستگاه‌‌ها امکانات زیادی دارند و برای ورزش کردن از مبتدی تا حرفه ای مفید هستند.

قیمت تردمیل

قیمت تردمیل به برند، جنس، ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن بستگی دارد. هر چقدر امکانات این محصول بیشتر شود، قیمت آن هم بالا تر می‌‌رود. اما، یادتان باشد که در هنگام خرید تردمیل به ‌دنبال رفع نیاز‌های شخصی خود باشید و نیز فضایی که می‌‌توانید در آن تردمیل را نگهداری کنید، از همه ‌چیز مهم‌‌تر است. همچنین، باید توجه داشته باشید که تفاوت قیمت تردمیل باشگاهی و خانگی کم نیست. بنابراین اگر بودجه شما محدود است، بهتر است یک تردمیل خانگی تهیه کنید.

قابلیت جمع‌ و تا شدن

قابلیت جمع و تا شدن تردمیل یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌هایی است که باید در خرید تردمیل به آن توجه داشته باشید، به خصوص اگر فضای کمی‌ برای استقرار آن در اختیار دارید، حتما باید دستگاهی خریداری نمایید که به آسانی جمع شده و پس از استفاده فضای زیادی اشغال نکند. البته، بیان این نکته هم لازم است که تردمیل‌‌هایی تا شونده معمولا کوچک بوده و فضای کمتری برای دویدن دارند که ممکن است کارایی آن‌ها را کاهش دهد. پس، اگر فضای کافی دارید، به ‌بهای رسیدن به فضای بیشتر، کیفیت ورزش خود را پایین نیاورید.

تحمل حداکثر وزن

هر تردمیل می‌تواند حداکثر وزن مشخصی را تحمل کند. پس باید پیش از خرید تردمیل برآورد کنید که سنگین‌‌ترین وزنی که قرار است تحمل کند، چقدر است. به عنوان مثال، اگر قرار است چند نفر در خانه شما از تردمیل استفاده کنند، باید مدلی را انتخاب کنید که بتواند وزن سنگین ‌ترین فرد خانه شما را تحمل کند. تردمیل‌ها معمولا توانایی تحمل وزن تا 180 کیلوگرم را دارند.

اندازه تردمیل و میزان فضای مورد نیاز

پیش از خرید تردمیل باید مشخص کنید که قرار است آن را کجا قرار دهید. اگر فضای اختصاصی برای تجهیزات ورزشی در نظر گرفته اید، احتمالا مشکلی برای فضا نخواهید داشت. اما در صورتی که فضای محدودی مانند اتاق خواب در اختیار دارید، تردمیل‌های تاشو که قابلیت قرار گرفتن در یک گوشه را دارند، انتخاب بهتری برای شما می‌باشند، اما این محصولات هم فضای قابل توجهی اشغال می‌‌کنند. از این رو، بهتر است پیش از خرید، فضای در دسترس خود را اندازه گیری کنید.

اندازه تردمیل به ابعاد تسمه آن گفته می‌شود. تردمیل‌ها معمولا عرضی بین 38 تا 50 سانتی متر و طولی بین 120 تا 150 سانتی متر دارند. افرادی که بیش از 180 سانتی متر قد دارند، بهتر است تردمیلی تهیه نمایند که حداقل 140 سانتی متر طول داشته باشد.

استحکام تردمیل

بدنه بسیاری از تردمیل‌ها از فولاد ساخته شده اما محصولاتی هم در بازار وجود دارد که از جنس آلومینیوم مقاوم هستند. میزان استحکام بدنه تردمیل ارتباط مستقیمی با تحمل وزن این دستگاه دارد. در باشگاه‌ها به دلیل استفاده افراد با وزن‌های مختلف، بهتر است از تردمیل‌هایی مستحکم با قدرت موتور بالا استفاده شود. برای مصارف خانگی هم منطقی است، تردمیل‌هایی متناسب با وزن کاربر انتخاب شود. همچنین، تردمیل‌هایی که دارای قاب و صفحه‌ای قوی هستند، برای افرادی که ساعت‌های زیادی را به ورزش اختصاص می‌دهند، مناسب‌تر خواهند بود.

امکانات اضافی تردمیل

بسیاری از تردمیل‌ها دارای سیستم الکتروکاردیوگرام برای کنترل و نمایش وضعیت قلب شما هستند. دویدن در یک مکان، آن هم برای مدت زمان طولانی، شاید خسته‌ کننده به نظر برسد. به همین دلیل، این محصولات امکاناتی نظیر نمایشگر‌، پورت مخصوص کابل AUX و بلندگو دارند تا تمرین خود را به همراه موسیقی تجربه کنید. تردمیل‌ها معمولا دارای برنامه‌های مخصوص دویدن یا پیاده‌ روی هستند و برخی قابلیت اتصال به اینترنت هم دارند. محل مخصوص قرار دادن نوشیدنی و تلفن ‌همراه از دیگر امکانات تردمیل‌ها است.

 

خرید تردمیل از فروشگاه آنلاین توانی نو

ما در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، برترین انواع تردمیل از بهترین برند‌های جهان را با مناسب‌ترین قیمت، گارانتی و خدمات پس از فروش، عرضه کرده‌ ایم. شما با مراجعه به فروشگاه آنلاین توانی نو، می‌توانید محصول مورد نظر خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp