بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

بانداژ و پانسمان می‌تواند به دلیل حرکت جا به جا گردد یا جدا شود. برای نگه داشتن پانسمان در مکان آسیب دیده از چسب‌‌‌هایی مخصوص استفاده‌‌ می‌نمایند. به کار چسب‌های غیر استاندارد در محل زخم باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی می‌گردد. با شکل گیری حساسیت، بهبود زخم به تاخیر خواهد افتاد. برای جلوگیری از چنین مسائلی، چسب حصیری به کار گرفته می‌شود؛ به این ترتیب هم زخم از حساسیت به دور‌‌ می‌ماند و هم پانسمان در جای خود به خوبی محکم و ایمن خواهد شد.

 

 

چسب حصیری چیست؟

چسب حصیری از دو بخش تشکیل می‌شود. یک بخش پارچه‌ای غیر بافته است که منافذ قابل توجه‌ای دارد و بخش دیگر چسب اکلریلیک ضد حساسیت است. حالت ارتجاعی آن کمک می‌کند تا آسیب و زخم در بخش مفاصل به خوبی پوشیده شود. اشاره کردیم که پارچه از منافذ خوبی برخوردار است و به این ترتیب پوست قابلیت تنفس داشته و رطوبت در زیر پانسمان شکل نخواهد گرفت. همان طور که‌‌ می‌دانید، رطوبت باعث می‌شود تا بهبود زخم کند شده و فضایی آلوده در اطراف زخم ایجاد گردد.

این نوع چسب با انواع پوست سازگار است، با این وجود اگر در خصوص مواد اکریلیک اطمینان ندارید، می‌توانید با پزشک مشورت کرده و تحت نظر ایشان چسب را به کار گیرید. نوع حصیری به راحتی از بدن جدا می‌شود و باقیمانده‌ای به جای نخواهد گذاشت. مواد سازنده آن اشعه‌های عکس برداری را به خوبی عبور می‌دهند و نیازی به برداشتن آن در طی رادیولوژی نخواهد بود.

 

انواع چسب حصیری

چسب‌های حصیری مناسب برای پانسمان و مفاصل در ابعاد و برند‌های مختلفی تولید می‌شود. با این وجود همه آن‌ها از یک ساختار تشکیل شده اند. این محصولات شامل دو بخش پارچه‌ای و چسبی هستند و در عرض‌های 5 الی 20 سانتی متری توسط شرکت‌های خارجی تولید می‌گردند. کشور‌های چین و اسپانیا از تولید کنندگان مطرح چنین چسب‌های طبی شناخته‌‌ می‌شوند. یکی از شرکت‌های شناخته شده تولید کننده انواع چسب‌های حصیری و پانسمان تی جی مد (TGMED) است. این شرکت هلدینگ بین المللی در چین همواره سعی داشته تا بهترین و بالاترین کیفیت اقلام بهداشتی را در اختیار بیماران قرار دهد.

چسب‌های TGMED در عرض‌های مختلف تولید‌‌ می‌شوند. رنگ آن‌ها می‌تواند سفید یا به رنگ پوست باشد. همان طور که گفتیم یک سمت چسب با مواد ضد حساسیت پوشانده شده است منتها، استریل نشده اند و نباید برای زخم‌های به طور مستقیم استفاده گردند. کیفیت چسب و ثابت نگهداشتن پانسمان به مدت طولانی، این محصول را برای استفاده پس از انجام عمل جراحی نیز کاربردی ساخته است.

چسب‌های سامکس نیز در بخش انجام پانسمان شناخته شده هستند. رول آن‌ها طول بسیار داشته و در عرض‌های 5، 10، 15 و 20 سانتی متری تولید‌‌ می‌شوند. از دو بخش پلی اورتان و اکریلیک ساخته و به راحتی بر محل آسیب دیده قرار‌‌ می‌گیرند. برای مشاهده انواع چسب‌های حصیری به بخش فروشگاه آنلاین توانی نو سر بزنید؛ در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

 

 

ویژگی‌های چسب‌های حصیری

با معرفی چسب حصیری اغلب ویژگی‌های آن را برشمردیم. در این بخش به طور خلاصه و لیست وار به ویژگی‌های اصلی و مهم این نوع چسب در راستای پانسمان و بانداژ اشاره خواهیم نمود.

 • مناسب برای انواع پوست
 • مانع از ایجاد خارش یا جای چسب بر روی پوست
 • دارای منافذ بالا برای دفع رطوبت و تسریع در بهبود زخم
 • قابل استفاده برای زخم‌های بستر و زخم‌های دیابتی و عروقی
 • چسبندگی بالا برای نگهداری لوله‌های پزشکی و پانسمان
 • جایگزین چسب‌های زینک اکساید
 • کاربردی در بخش‌های ناهموار بدن و اندام‌های حرکتی و مفاصل
 • قابل استفاده در طولانی مدت
 • مناسب برای بیمارانی با پوست حساس
 • پایداری، استحکام و چسبندگی بالا
 • برش آسان
 • مقاوم در دمای بالا
 • انعطاف پذیری مناسب و حالت کشسانی کم
 • عدم ایجاد مشکل در همگام عکس برداری و رادیولوژی
 • کاربردی در خانه و محیط کلینیک و بیمارستان
 • قیمت مناسب نسبت به دیگر چسب‌های موجود در بازار

 

 

کاربرد چسب حصیری

رول‌های چسب حصیری با آنکه در عرض‌های مختلف تولید‌‌ می‌شوند، طول یکسانی دارند. اکثر آن‌ها طول 10 متری دارند و به آسانی می‌توان بخش‌های مختلف آن را جدا نمود. این آسانی در برش باعث شده تا بیماران و کاربران حتی در خانه نیز بتوانند به راحتی از آن استفاده نمایند. پارچه به کار رفته در آن پرز یا الیافی ندارد و به صورت نابافته تهیه شده است. بر روی رول می‌توان خطوط جداسازی را به راحتی مشاهده نمود که با قیچی ابعاد مناسب را جدا کرد و در محل‌های مورد نیاز قابل استفاده خواهد بود.

در بخش‌‌‌هایی مانند مچ پا، مچ دست، مفاصلی حرکتی و محل‌‌‌هایی مانند کتف یا انگشتان که استخوان‌ها به طور مشخص پوست را ناهموار کرده اند، چسب حصیری به کار می‌رود. با آنکه بر روی زخم باز قابل استفاده نیست امّا پس از استریل محیط زخمی شده و قرار دادن پانسمان، برای ثبیت آن در محل، از چسب حصیری استفاده می‌شود.

استحکام و چسبندگی آن باعث شده در طول و پس از عمل جراحی مورد استفاده قرار گیرد. در طول جراحی برای ثابت نگه داشتن لوله‌های بهداشتی و ساکشن توسط پزشکان کاربردی خواهد بود. پس از عمل، پزشک و پرستار برای پانسمان زخم‌های عمل، زخم بستر و زخم‌های دیابتی از این محصول استفاده می‌شود.

قیمت چسب حصیری به نسبت دیگر محصولات کمتر بوده و خرید آن برای استفاده در منازل و کلینیک به صرفه خواهد بود. می‌توان با قرار دادن آن در جعبه کمک‌های اولیه در زمان وقوع آسیب، برای محکم نگه داشتن پانسمان در محل از آن استفاده نمود. با این وجود میزان فشار و بستن زخم در محل‌‌‌هایی مانند مچ دست یا پا را با دقت انجام دهید. فشار بیش از حد یا سفت بستن چسب و پانسمان، مانع از رسیدن خون به محل و آسیب به اندام‌های دیگر خواهد شد.

 

 

نحوه استفاده و کاربری چسب و بانداژ حصیری

رول‌های چسب حصیری در عرض 2 الی 10 سانتی متر و طول 10 متر تولید می‌شوند. بر روی رول آن خطوط آبی رنگ یا خطوطی نقطه چین دیده می‌شود. این خطوط بر روی بخش کاغذی چسب، کمک می‌کند تا برش با دقت بیشتر انجام شود. برش را می‌توان با دست یا قیچی انجام داد؛ امّا پیش از استفاده نمودن از رول، محل زخم را آماده نمایید.

ابتدا محل زخم و آسیب را از مواد آلوده پاک نماکنیدیید. استریل نمودن محل ضروری خواهد بود. سپس، پانسمان مد نظر را با فشار مناسب در محل قرار دهید. چسب حصیری را به اندازه مد نظر برش دهید. بخشی از رویه کاغذی چسب را برداشته و در محل مورد نظر قرار دهید. سپس، با یک فشار ثابت و نه شدید، ادامه کاغذ را جدا کرده و چسب را در محل محکم نمایید.

برای انجام فیزیوتراپی و کاربرد در محل مفاصلی که زخمی وجود ندارد، می‌توان رول را در ابعاد دلخواه برش داده و در محیط قرار داد. با این وجود حتی در صورت عدم وجود زخم باز، توصیه می‌شود محل قرارگیری زخم تمیز گردد. هر نوع لوسیون و مواد آرایشی پاک شود تا چسبندگی به حداکثر خود برسد و از شکل گیری هر گونه آلودگی جلوگیری گردد.

برای استریل کردن محیط زخم در خانه می‌توان از محلول نمکی استفاده نمود. محل آسیب دیده را با محلول پاک کرده، سپس خشک نمایید. پانسمان را روی محل زخم قرار داده و چسب حصیری را برای محکم نمودن آن قرار دهید.

بهتر است محل قرار دادن چسب دارای مو نباشد تا هنگام برداشتن، مشکلی به وجود نیاید. چسب پس از جدا شدن علائمی از خود به جای نمی‌گذارد. محل پانسمان را می‌توان روزانه تعویض نمود و چسب تازه‌ای به کار برد. از آنجا که چسب حصیری در رول‌های ده متری ارائه می‌شود، تا مدت‌ها برای تعویض پانسمان کارآمد خواهد بود.

دلایل انتخاب چسب حصیری

قیمت پایین از ویژگی‌های مهم چسب حصیری است که آن را برای مصارف خانگی نیز به صرفه‌‌ می‌سازد. از نظر استحکام و انعطاف می‌تواند بهتر از دیگر چسب‌های بهداشتی عمل نماید. به دلیل عدم وجود مواد حساسیت زا، برای تمامی پوست‌ها مناسب خواهد بود.

پارچه به کار رفته دارای منافذ است و پرزی ندارد و افرادی که به مواد پرز دار حساسیت تنفسی دارند نیز از این بابت نگران نخواهند بود. همچنین، پرز ممکن است وارد زخم شده و مشکلات اساسی ایجاد نماید. عدم وجود آن در این محصول باعث شده تا یک انتخاب مناسب برای پانسمان زخم باشد.

رنگ آن سفید بوده و در صورت خون ریزی یا ایجاد ترشح در محل زخم، به وضوح مشخص خواهد شد. در صورت مشاهده می‌توان به سرعت پانسمان را برداشته و محل زخم را تمیز نمود و دوباره پانسمانی نو همراه با چسب حصیری به کار برد. در صورتی که در زمینه خرید چسب حصیری با سوالی مواجه شدید می‌توانید سوالات خود را با ما در میان بگذارید یا به صورت مستقیم با مشاوران توانی نو در تماس باشید.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

از تا
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp