این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

تشک مواج

تشک مواج یا تشک زخم بستر وسیله ای کاربردی و مفید برای درمان و پیشگیری زخم بستر است،و در نوع های تشک مواج تخم مرغی و تشک مواج سلولی می باشد.زخم بستر (Bed sore) یا زخم فشاری (Pressure sore)، ضایعه‌ای است که در ناحیه پوست و بافت‌های زیر آن به وجود می‌آید و علت آن، فشار پی‌در‌پی و طولانی مدت بر پوست است. معمولا افرادی به این بیماری دچار می‌شوند که ناچار هستند به مدت طولانی در یک وضعیت ثابت بخوابند و توانایی حرکت و تغییر وضعیت ندارند. متاسفانه، این بیماری به سرعت به وجود می‌آید و درمان آن نیز مشکل است.زخم بستر در نقاطی ایجاد می‌شود که زیر پوست، یک برجستگی استخوانی قرار دارد و در این میان عضله‌ای وجود ندارد.بهترین را پیشگیری و درمان زخم بستر استفاده از تشک مواج می باشد.

انواع تشک مواج زخم بستر

تشک های مواج یا تشک زخم بستر در دو نوع کلی شامل :

1- تشک مواج تخم مرغی :

این نوع از تشک مواج، برای استفاده کوتاه مدت افراد که دچار نقص در تحرک و جابجایی شده‌اند و مدت کوتاهی را در بستر می گذرانند مناسب و کاربردی است. مانند افرادی که عمل های دیسک کمر انجام داده‌اند یا بی حسی اندام تحتانی دارند و یا به علت ضعف و بی حالی یا سالمندی ،توانایی تحرک را ندارند.

2- تشک مواج سلولی :

این نوع از تشک های مواج همان گونه که از نام آن پیداست، از سلول هایی تشکیل شده است که به صورت افقی در کنار هم قرار گرفته و توسط اتصال هایی به هم مرتبط می باشند و به صورت ترتیبی و با پمپاژ هوا ، خالی و پر می شوند. قیمت تشک های مواج سلولی به نسبت از تشک های مواج تخم مرغی بیشتر است. و برای بیماران و مددجویانی استفاده می شود که ضعف بدنی و حرکتی شدید تری دارند و نیز مستعد زخم بستر می باشند. همچنین توصیه می شود برای افرادی که از پوست حساس تری برخوردار هستند ، مانند سالمندان و... که میزان تورگور پوست کمتری دارند و پوست آن ها شکننده است، از این نوع تشک های مواج استفاده شود.

تشک مواج زخم بستر:خرید بهترین تشک مواج با قیمت ارزان-01

3- تشک مواج سنسوری

این مدل از تشک مواج کاملا از نظر ظاهری مشابه تشک مواج های سلولی است ولی هیچ محدودیت وزنی ندارد و از پمپ قدرتمند تری در این مدل استفاده شده است.تشک مواج های سلولی سنسوری بیشتر برای بیمارانی که در بیمارستان و در بخش های ویژه مانند ICU که دارای بیمارانی می باشند که کاملا وابسته به تخت بوده و به ضعف بدنی شدیدی دچار هستند مورد استفاده قرار میگیرد.تشک مواج های سلولی سنسور از لحاظ قیمتی نسبت به مدل های دیگر گران تر بوده و برای بیماران سنگین وزن و مزمن از قبیل فلج های اندامی و سکته های وسیع مغزی که نیاز به مراقبت در منزل و به مدت طولانی دارند هم جهت خرید و استفاده توصیه میگردد.

تشک مواج زخم بستر:خرید بهترین تشک مواج با قیمت ارزان

برای خرید تشک مواج یا زخم بستر حتماً به وزن بیمار، سن، وضعیت پوست، نوع بیماری یا ضعف و مدت قرار گرفتن بیمار بر روی بستر توجه شود. برای خرید تشک مواج یا زخم بستر می‌توانید با اطمینان از کیفیت و اصالت کالا همراه با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش، از طریق فروشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی توان نو اقدام کنید.

خرید اینترنتی تشک مواج یا زخم بستر

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و همچنین افزایش دغدغه های روزمره و مشکلات رفت و آمد، اغلب افراد وسایل مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی خریداری می‌کنند. فروشگاه تجهیزات پزشکی توان نو ، به عنوان مرجعی تخصصی در ارائه انواع تجهیزات پزشکی به صورت اینترنتی ،مانند عرضه بهترین و با کیفیت ترین مدل های تشک مواج در برندهای معتبر،همراه با گارانتی و قیمتی ارزان می باشد تا به راحتی بتوانید تشک مواج مورد نیاز خود را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر