این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

تشک مواج

تشک مواج یا تشک زخم بستر وسیله ای کاربردی و مفید برای درمان و پیشگیری زخم بستر است،و در نوع های تشک مواج تخم مرغی و تشک مواج سلولی می باشد.زخم بستر (Bed sore) یا زخم فشاری (Pressure sore)، ضایعه‌ای است که در ناحیه پوست و بافت‌های زیر آن به وجود می‌آید و علت آن، فشار پی‌در‌پی و طولانی مدت بر پوست است. معمولا افرادی به این بیماری دچار می‌شوند که ناچار هستند به مدت طولانی در یک وضعیت ثابت بخوابند و توانایی حرکت و تغییر وضعیت ندارند. متاسفانه، این بیماری به سرعت به وجود می‌آید و درمان آن نیز مشکل است.زخم بستر در نقاطی ایجاد می‌شود که زیر پوست، یک برجستگی استخوانی قرار دارد و در این میان عضله‌ای وجود ندارد.بهترین را پیشگیری و درمان زخم بستر استفاده از تشک مواج می باشد.

انواع تشک مواج یا تشک زخم بستر

تشک های مواج یا تشک زخم بستر در دو نوع کلی شامل :

1- تشک مواج تخم مرغی :

این نوع از تشک مواج، برای استفاده کوتاه مدت افراد که دچار نقص در تحرک و جابجایی شده‌اند و مدت کوتاهی را در بستر می گذرانند مناسب و کاربردی است. مانند افرادی که عمل های دیسک کمر انجام داده‌اند یا بی حسی اندام تحتانی دارند و یا به علت ضعف و بی حالی یا سالمندی ،توانایی تحرک را ندارند.

2- تشک مواج سلولی :

این نوع از تشک های مواج همان گونه که از نام آن پیداست، از سلول هایی تشکیل شده است که به صورت افقی در کنار هم قرار گرفته و توسط اتصال هایی به هم مرتبط می باشند و به صورت ترتیبی و با پمپاژ هوا ، خالی و پر می شوند. قیمت تشک های مواج سلولی به نسبت از تشک های مواج تخم مرغی بیشتر است. و برای بیماران و مددجویانی استفاده می شود که ضعف بدنی و حرکتی شدید تری دارند و نیز مستعد زخم بستر می باشند. همچنین توصیه می شود برای افرادی که از پوست حساس تری برخوردار هستند ، مانند سالمندان و... که میزان تورگور پوست کمتری دارند و پوست آن ها شکننده است، از این نوع تشک های مواج استفاده شود.

خرید تشک مواج یا زخم بستر

برای خرید تشک مواج یا زخم بستر حتماً به وزن بیمار، سن، وضعیت پوست، نوع بیماری یا ضعف و مدت قرار گرفتن بیمار بر روی بستر توجه شود. برای خرید تشک مواج یا زخم بستر می‌توانید با اطمینان از کیفیت و اصالت کالا همراه با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش، از طریق فروشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی توان نو اقدام کنید.

خرید اینترنتی تشک مواج یا زخم بستر

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و همچنین افزایش دغدغه های روزمره و مشکلات رفت و آمد، اغلب افراد وسایل مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی خریداری می‌کنند. فروشگاه تجهیزات پزشکی توان نو ، به عنوان مرجعی تخصصی در ارائه انواع تجهیزات پزشکی به صورت اینترنتی ،مانند عرضه بهترین و با کیفیت ترین مدل های تشک مواج در برندهای معتبر،همراه با گارانتی و قیمتی ارزان می باشد تا به راحتی بتوانید تشک مواج مورد نیاز خود را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر