این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

ویژگی های مهم تجهیزات هتلینگ و تخت کیلینک زیبایی

ویژگی های مهم تجهیزات هتلینگ و تخت کیلینک زیبایی
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/04/18 0 نظر

برای تجهیز یک کیلینک زیبایی با بهترین امکانات و بخصوص تخت باید به نکاتی مهم توجه نمود که در ادامه به آنها می پردازیم...

یکی از گرایش‌های مهم بازار امروز خدمات زیبایی است که هم در مردان و هم در زنان بیش از هر زمانی مورد توجه قرار گرفته است. به همین دلیل هم کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی زیبایی سراسر کشور در حال افزایش هستند و تهیه تجهیزات و ابزارهای این مراکز نیز خود مسئله‌ای دیگر است. در هر کلینیک زیبایی فراخور خدماتی که ارائه می‌شود، تجهیزات مختلفی وجود دارد که متناسب با نیازهای کلینیک تهیه می‌شود؛ اما در تمام کلینیک‌های زیبایی می‌توان برخی ابزارها و تجهیزات را به صورت مشترک دید. تجهیزات کلینیک زیبایی کدامند و آن‌ها را با بهترین کیفیت و قیمت از کجا می ‌توان تهیه کرد؟

در این مقاله از سلسله مقالات توانی ‌نو، قصد داریم درباره برخی از پرکاربردترین تجهیزات یک کلینیک زیبایی و به طور مخصوص درباره تخت کلینیک زیبایی که یکی از مهم‌ترین تجهیزات در تمام مراکز زیبایی به شمار می‌رود صحبت کنیم. در این مقاله در مورد ویژگی‌های یک تخت زیبایی خوب و چگونگی انتخاب مناسب آن صحبت خواهیم کرد.

ویزگی تخت معاینه-01

بیشتر بدانید: آشنایی با انواع تخت یمارستانی و نحوه استفاده آن ها!

تجهیزات مشترک در تمام مراکز زیبایی

در ابتدا قصد داریم درباره چند ابزار پرکاربرد مشترک در تمام کلینیک‌های پزشکی و زیبایی صحبت کنیم که نمی‌توان یک مطب زیبایی را بدون آن‌ها تصور کرد. پس از آن به تشریح انواع تخت متناسب با نیاز هر کلینیک خواهیم پرداخت. اما تجهیزاتی که بدون آن‌ها نمی‌توان یک مرکز زیبایی را تجسم کرد کدامند؟

1.ترالی

ترالی‌ها میزهای متحرکی هستند که از چند طبقه و کمد ریلی تشکیل می‌شوند و به منظور حمل تجهیزات ریز و درشت کلینیک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویزگی ترالی-02

بیشتر بدانید: راهنمای کامل خرید تخت بیمارستانی و بررسی دقیق آن!

2. تابوره

تابوره یا صندلی چرخ دار مخصوص پزشک متخصص یک صندلی گرد بدون دسته با پشتی کوتاه است که چهره آن برای همگی ما آشنا است و در تمام مراکز زیبایی، دندان پزشکی و دیگر مراکز درمانی آن را به وفور دیده‌ایم. این صندلی‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که از نظر راحتی و ارگونومی متناسب با نیاز پزشکان باشند و هم‌زمان، کمترین محدودیت را برای آنان ایجاد نمایند.

ویزگی تابوره-03

بیشتر بدانید: چه تخت خوابی برای نگهداری بیمار در منزل مناسب است؟

3.چراغ معاینه

چراغ‌های معاینه LED یا چراغ کارهای مراکز زیبایی پوست در شکل‌ها، فرم‌ها و کاربردهای مختلفی وجود دارند که از انواع رینگ لایت، سافت باکس، چراغ جراحی و دندانپزشکی تشکیل می‌شوند. هر چه که هست و هر چه باشد، یک کلینیک زیبایی بدون این چراغ‌های پایه بلند را نمی‌توان متصور شد!

ویژگی چراغ معاینه-04

بیشتر بدانید: 7 نکته‌ای که باید قبل از خرید تخت بیمارستانی مناسب برای منزل دانست

4. تخت کلینیک زیبایی

و اما اصلی‌ترین ابزار مشترک در تمامی مراکز درمانی و زیبایی، تخت کلینیک زیبایی است که یکی از مهم‌ترین تجهیزات هر مرکز زیبایی به شمار می‌رود. منظور از این تخت، تختی است که بیمار بر روی آن می‌خوابد و اقدامات زیبایی بر روی آن انجام می‌شود. این صندلی‌ها انواع مختلفی دارند و بسته به نیاز هر کلینیک می‌توانند متفاوت باشند. در ادامه این مقاله قصد داریم درباره انواع صندلی زیبایی، تفاوت‌های آن‌ها و البته نکات مهم هنگام خرید آن صحبت کنیم.

ویژگی تخت کلینیک زیبایی-05

بیشتر بدانید: برای بیماری زخم بستر باید از چه تخت و تشکی استفاده کرد؟

انواع تخت کلینیک زیبایی

صندلی زیبایی یا تخت کلینیک زیبایی، یک نوع صندلی تخت شو موتور دار است که قابلیت تنظیم در جهات مختلف را داشته و طراحی ارگونومی آن باعث راحتی بیمار و آزادی عمل پزشک متخصص خواهد شد. کاربری ساده، ظاهر زیبا، قابلیت کنترل با استفاده از کلیدهای تاچ و مواردی نظیر این، از جمله ویژگی‌های تمام تخت‌های مخصوص کلینیک است. اما آنچه این تخت‌ها را از یکدیگر جدا می‌سازد، نوع طراحی، شیوه حرکتی، جنس روکش، ابعاد و مواردی از این دست است که در ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نخستین پارامتری که این تخت‌ها را از یکدیگر جدا می‌سازد، تعداد موتور آن‌ها است که حرکت در جهات مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد. از این نظر تخت‌های کلینیک زیبایی را می‌توان به دسته‌های زیر تقسیم نمود:

  • تخت‌های یک موتوره : در تخت‌های تک موتوره تنها یکی از قابلیت‌های تنظیم ارتفاع یا تنظیم زاویه قرار گیری تکیه‌ گاه وجود دارد.
  • تخت‌های دو موتوره : تخت‌های دو موتوره اصولاً هر دو قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه قرارگیری تکیه گاه را دارند و از این رو کاربردی‌تر از تک موتوره‌ها محسوب می‌شوند.
  • تخت‌های سه موتوره : در تخت‌های سه موتوره، امکان کنترل و تنظیم صندلی در سه جهت ارتفاع، تکیه گاه و قسمت پا وجود خواهد داشت و این نوع صندلی‌ها به مراتب کاربردی‌تر و بهتر از دو مورد قبل محسوب می‌شوند.
  • تخت‌های چهار موتوره : این تخت‌ها کامل‌ترین نوع تخت زیبایی هستند که می‌توان در یک کلینیک زیبایی یافت. در تخت‌های چهار موتوره هر یک از قسمت‌های سر، پا، ارتفاع و شیب صندلی به صورت مجزا قابلیت تنظیم و کنترل دارند و بیشترین آزادی عمل و تسلط را به متخصص مربوطه و بیشترین راحتی را به بیمار خواهند داد.

نکات مهم هنگام خرید تخت کلینیک زیبایی

از آنجایی که تخت کلینیک زیبایی یکی از مهم‌ترین تجهیزات هر کلینیک و مرکز زیبایی است، بنابراین خرید آن نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. انتخاب تخت مناسب با توجه به کاربری شما و عوامل مختلف دیگری که در ادامه درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد، شما را از هزینه‌های مازاد و دردسرهای بعدی مربوط به آن راحت می‌کند. تنها کافی است هنگام خرید این تخت موارد زیر را در نظر داشته باشید:

1. قدرت موتور 

قدرت موتورهای هر تخت، نشان دهنده کشش بالای آن برای تنظیم ارتفاع و جهت قرارگیری مراجعه کننده آن هم در تعداد زیاد خواهد بود. همچنین قدرت موتور قادر است میزان تحمل صندلی در برابر وزن‌های سنگین را نشان دهد که در طولانی مدت از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود

2. کاربری تخت

سعی کنید نوع، شکل و ابعاد تخت مورد نظر خود را بر اساس کاربری و نوع استفاده خود تعیین کنید. به عنوان مثال تخت‌های کاشت مو، کمی پهن‌تر از دیگر تخت‌ها هستند و تخت‌های مراقبت پوست بر اساس تعادل پزشک، کمی ظریف‌تر طراحی می‌شوند؛ بنابراین تخت بوتاکس برای کاشت مو مناسب نیست و بالعکس.

3. قابلیت های حرکتی تخت

با توجه به نیاز خود تعداد موتورهای تخت و قابلیت حرکتی آن را انتخاب کنید. اگر بر روی زیبایی پا کار نیز کار می‌کنید تختی را انتخاب نمایید که قابلیت تنظیم ارتفاع پا را داشته باشد و اگر کار تزریق صورت و... انجام می‌دهید، بهتر است که صندلی شما قابلیت تغییر وضعیت گردن را نیز داشته باشد.

4. کیفیت فوم و روکش رویه تخت

یکی از مسائلی که باعث افزایش طول عمر و کارایی یک تخت کلینیک زیبایی می‌شود، جنس فوم و روکش رویه تخت است. کیفیت این دو عامل تاثیر چشمگیری بر روی راحتی مراجعه کننده نیز خواهد داشت. بنابراین برای اینکه تختی با طول عمر بالا و راحت خریداری کنید، به جنس فوم و روکش آن دقت داشته باشید. بهترین جنس رویه، فوم سرد فشرده و بهترین جنس روکش، چرم طبیعی است.

5. گارانتی و طول عمر مناسب

نکته دیگری که هنگام خرید تمام تجهیزات کلینیک زیبایی و به‌خصوص تخت اهمیت دارد، موضوع گارانتی، خدمات پس از فروش و دوام کالا است. باید سعی کنید پیش از خرید از اصالت کالا و ضمانتنامه آن مطمئن باشید. خرید کالای معتبر و برند معروف از فروشگاه‌های معتبر شما را از خرید دوباره و هزینه مازاد در امان خواهد داشت.

کیفیت فوم و روکش رویه تخت کیلینک-06

بیشتر بدانید: ویژگی‌هایی مهم از یک ویلچر برقی استاندارد که باید بدانید!

جمع‌ بندی و نتیجه گیری

«فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو» به عنوان یکی از معتبرترین، بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین فروشگاه‌های آنلاین فروشنده انواع تجهیزات پزشکی، کمک درمانی، کمک حرکتی، بهداشتی و تمام تجهیزات مربوط به کلینیک زیبایی اعم از مصرفی و غیر مصرفی است. شما می‌توانید بهترین و با کیفیت‌ترین انواع تخت کلینیک زیبایی را با تضمین اصالت کالا و گارانتی معتبر از سایت ما خریداری کنید و از خریدی مطمئن با قیمت مناسب برخوردار شوید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین محصولات