بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

خرید اتوسکوپب(Otoscope) با بهترین قیمت ارزان

خرید اتوسکوپ (Otoscope) یا اوریسکوپ (Auriscope)، با بهترین کفیت و قیمت ارزان به صورت اینترنتی در برند هاب ریشتر، زنیتمد، ولش آلن و... با قیمت ارزان و مناسب از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی همراه با گارانتی معتبر به ارائه می-گرددد. اتوسکوپ نام وسیله‌ای است که برای مشاهده داخل گوش از آن استفاده می‌شود. از آنجایی که دسترسی به گوش میانی یا داخلی ممکن نیست، این دستگاه امکان معاینه گوش میانی و داخلی را فراهم می‌کند و به پزشکان در تشخیص ناراحتی‌ها و بیماری‌های گوش کمک می‌کند.

 اتوسکوپ Otoscope

یکی از ابزارهای کاربردی پزشکان عمومی و داخلی و همچنین متخصصان شنوایی سنجی برای معاینه گوش، دستگاهی به نام اتوسکوپ یا اوریسکوپ است که البته نام اول آن رایج‌تر بوده و در فارسی نیز به آن گوش‌بین گفته می‌شود. به کمک این وسیله ساده و در عین حال کاربردی، پزشکان می‌توانند به لایه‌های میانی و درونی گوش بیمار دسترسی داشته و التهابات و اختلالات احتمالی را مورد بررسی قرار دهند. در ادامه این مطلب، درباره کاربرد این وسیله ارزشمند و انواع آن صحبت خواهیم کرد.

 

قیمت و خرید اتوسکوپ باکیفیت

 

امروزه با پیشرفت علم پزشکی، تجهیزات زیادی برای تسهیل در تشخیص و درمان بیماری‌ها تولید می‌شوند. هر کدام از این تجهیزات، اهمیت و کارایی مخصوص خود را دارد. همان طور که می‌دانید، دستگاه‌های پزشکی دسترسی به نقاط کور و غیرقابل دسترس در بدن انسان را ممکن ساخته اند. یکی از این وسیله‌های پرکاربرد، اتوسکوپ یا گوش‌بین است.

 

ساختمان اتوسکوپ

اتوسکوپ‌ها در حالت کلی، از یک لامپ و یک ذره‌بین برای بزرگنمایی داخل گوش، تشکیل شده‌اند و یک سر قابل تعویض به نام اسپکلوم، دارند که به منظور رعایت بهداشت در هنگام معاینه وعدم انتقال بیماری به افراد دیگر، به صورت یکبار مصرف در نظر گرفته شده است.

انواع اتوسکوپ

دو نوع اتوسکوپ داریم: ثابت و متحرک. مدل متحرک با باتری قابل شارژ کار می‌کند. در حالی که نوع ثابت، با اتصال به منبع الکتریکی کار می‌کند. نوع ثابت آن متداول‌تر است اما در برخی شرایط، نوع متحرک انتخاب مناسبی است. کارایی این دو اتوسکوپ، کاملا شبیه هم بوده و تفاوت آن‌ها فقط در منبع دریافت انرژی می‌باشد.

کاربرد اتوسکوپ

به طور کلی، اتوسکوپ برای معاینه، تخلیه محتویات گوش و پاکسازی آن، بررسی پرده تمپان گوش و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دریچه عدسی، به صورت متحرک و قابل جداسازی است که به وسیله آن می‌توان برخی از ابزارهای معاینه را با هدایت اتوسکوپ به مجرای گوش وارد کرد. به عنوان مثال، از این خاصیت، در خارج کردن ترشحات گوش استفاده می‌شود.

برخی دیگر از این مدل‌ها، دارای محلی به منظور وارد کردن هوا از طریق اسپکولوم به داخل مجرا می‌باشد. این کار برای ارزیابی میزان تحرک پرده تمپان می‌باشد.

 

اتوسکوپ:خرید انواع بهترین اتوسکوپ قیمت مناسب از توانی نو

 

 

اگر بیماری از درد گوش شکایت کرد، در ابتدا باید علت آن مشخص شود. برای این که پزشک تشخیص دهد علت درد عفونت است یا به اعضای مجاور گوش ربط دارد می‌باید گوش را معاینه کند. به وسیله اتوسکوپ گوش میانی معاینه می‌شود. همچنین ظاهر و عملکرد پرده صماخ نیز با این کار، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

احتیاط

•    اتوسکوپی ممکن است عوارضی کوچک و گذرا نظیر خارش یا سرفه را در پی داشته باشد که نگران کننده نیست و در کوتاه مدت از بین خواهد رفت.

•    اتوسکوپ، یک وسیله کاملا طبی است و باید حتما توسط پزشک یا فرد متبحر استفاده شود. استفاده خودسرانه آن می‌تواند عوارض جبران ناپذیر برای گوش داشته باشد.

چنانچه پزشک هستید و نیاز به استفاده از اتوسکوپ در مطب خود می‌باشید یا برای استفاده در بیمارستان نیاز به اتوسکوپ دارید، ما در توانی نو، آماده ارائه مشاوره در خصوص انواع اتوسکوپ‌ها هستیم. فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، دارای مدل‌های زیادی از اتوسکوپ می‌باشد که هر کدام قیمت و کارایی مخصوصی دارد. شما می‌توانید با توجه به نوع استفاده خود، اتوسکوپ متناسب خود را انتخاب و خریداری کنید.

اتوسکوپ چیست و چگونه به معاینه گوش کمک می‌کند؟

اتوسکوپ (Otoscope) یا اوریسکوپ (Auriscope) وسیله‌ای جدانشدنی و کاربردی برای پزشکان است که به کمک آن می‌توانند به معاینه قسمت‌های داخلی گوش بپردازند. این وسیله برای متخصصان گوش، حلق و بینی، متخصصان داخلی، متخصصان شنوایی سنجی و پزشکان عمومی کاربرد دارد و در اغلب مطب‌های پزشکی می‌توان نمونه‌هایی از آن را یافت. همچنین دانشجویان رشته پزشکی نیز هر یک به اقتضای واحدهای خود نیازمند یک دستگاه اتوسکوپ شخصی هستند که با راهنمایی استاد خود باید آن را خریداری کنند. به جهت اهمیت موضوع، انواع دستگاه اتوسکوپ در قسمت فروشگاه اینترنتی مجموعه توانی نو از بهترین برندها و با بالاترین کیفیت، در دسترس عزیزان قرار گرفته است.

اتوسکوپ برای نخستین بار در قرن نوزدهم و در فرانسه اختراع شد. این دستگاه در حالت کلی، از یک منبع نور کوچک مانند لامپ LED یا لامپ هالوژن خلاء و یک عدسی برای بزرگنمایی داخل گوش، تشکیل می‌شود و یک سر قابل تعویض به نام اسپکلوم دارد که به منظور رعایت بهداشت و عدم انتقال بیماری به افراد دیگر در هنگام معاینه، به صورت یک‌بار مصرف و قابل تعویض در نظر گرفته می‌شود. البته برخی از اتوسکوپ‌ها نیز دارای اسپکلوم دائمی هستند که پس از هر بار استفاده باید توسط پزشک ضد عفونی و استریل شود. اسپکلوم‌ها نیز خود دارای سایزهای مختلفی هستند که متناسب با حفره گوش بیمار می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

 

انواع اتوسکوپ

اتوسکوپ‌ها را می‌توان بر اساس عملکرد، کارایی، میزان بزرگ‌نمایی و حتی برند و کیفیت دسته بندی کرد. اما از آنجایی که این دستگاه ساختاری نسبتاً ساده دارد، بهترین و کلی‌ترین دسته بندی انواع اتوسکوپ، تقسیم آن به دو نوع ثابت و قابل حمل است. اتوسکوپ ثابت معمولاً از منبع برق شهری استفاده می‌کند، شدت نور آن قابل تنظیم است و قابلیت بزرگ‌نمایی بیشتری به پزشک می‌دهد. اما نوع قابل حمل یا جیبی آن که استفاده از آن رایج‌تر هم هست، انرژی منبع نور خود را از باتری‌های قلمی معمولی یا باتری‌های کتابی دریافت می‌کند و مزیت آن نسبت به اتوسکوپ‌های ثابت، آن است که پزشک می‌تواند آن را در جیب خود حمل کرده و در هر جایی کار معاینه بیمار خود را انجام دهد.

 

کاربرد اتوسکوپ

در رایج‌ترین حالت موجود، از اتوسکوپ برای معاینه، پاکسازی و تخلیه محتویات گوش، بررسی پرده تمپان گوش، ظاهر و عملکرد پرده صماخ و... استفاده می‌شود. عدسی‌های موجود در اتوسکوپ و آینه انعکاس دهنده نور، معمولاً سبب ایجاد تصویری در حدود سه الی پنج برابر حد واقعی خواهند شد که این مقدار از بزرگنمایی برای تشخیص مشکلات گوش میانی و پرده تمپان کافی است.

دریچه عدسی اتوسکوپ‌ها معمولاً به صورت متحرک و قابل جداسازی ساخته می‌شوند تا به وسیله آن برخی از ابزارهای معاینه با هدایت اتوسکوپ به مجرای گوش وارد شود. به خاطر همین ویژگی است که به عنوان مثال می‌توان از اتوسکوپ در خارج کردن ترشحات اضافی موجود در گوش استفاده کرد. در برخی از مدل‌ها، اتوسکوپ ممکن است دارای محلی به منظور وارد کردن هوا از طریق اسپکولوم به داخل مجرا باشد که این کار به منظور ارزیابی میزان تحرک پرده تمپان انجام می‌گیرد.

 

خرید بهترین اتوسکوپ با قیمت ارزان و مناسب

 

 

نکات مهم هنگام استفاده از اتوسکوپ

گاهی ممکن است افراد عادی نیز بخواهند از این وسیله استفاده کنند و بدون تخصص کافی به بررسی وضعیت گوش نزدیکان خود بپردازند. برای این افراد لازم است که نکات مهمی را ذکر کنیم. اتوسکوپ، یک وسیله کاملاً طبی است و باید حتما توسط پزشک یا فرد متبحر استفاده شود. استفاده خودسرانه آن می‌تواند عوارض جبران ناپذیر برای گوش داشته باشد. با توجه به حساسیت موضوع، بهتر است دست از کنجکاوی برداشته و معاینه گوش را به پزشکان بسپارید. همچنین اگر به تازگی مورد معاینه قرار گرفته‌اید به خاطر داشته باشید که استفاده از اتوسکوپ ممکن است عوارضی کوچک و گذرا مانند خارش یا سرفه را در پی داشته باشد که نگران کننده نیست و در کوتاه مدت از بین خواهد رفت.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

اتوسکوپ، وسیله‌ای کاربردی برای معاینه گوش است که در مطب‌ها، مراکز درمانی، مراکز غربالگری، بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در مجموعه توانی نو انواع مختلف این دستگاه را از بهترین برندها و با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت، برای شما گرد هم آورده‌ایم و آماده پذیرش سفارش در سطح کلی نیز هستیم.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp