بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

نارسایی تنفسی در هنگام خواب، یکی از معضلات بیمارانی است که از انسداد مسیر تنفسی در خواب شبانه رنج می‌برند و این امر زمینه بی خوابی و مشکلاتی را فراهم نموده است که بدون استفاده از روش‌های مداخله درمانی، برطرف نمی‌گردد. در مواردی که پزشکان معالج تشخیص می‌دهند میزان نارسایی و شدت اختلال تنفسی بدون روش‌های جراحی و توسط دستگاه‌های کمک تنفسی قابل درمان است، بیماران می‌توانند با خرید دستگاه خانگی کمک تنفسی به خواب ناآرام خود پایان دهند. در این مقاله به معرفی محصولات برند معتبر لوون اشتاین که تولیدکننده این نوع تجهیزات پزشکی است، پرداخته می‌شود.

لوون اشتاین lowenstein: نمایندگی فروش دستگاه کمک تنفسی لوون اشتاین lowenstein اصل-01

شرکت لوون اشتاین

شرکت لوون اشتاین شناخته شده با نام Lowenstein Medical Technology GmbH یکی از شرکت‌های معتبر و نامدار در حوزه تولید و عرضه تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی بیمارستانی و خانگی است که با استفاده از تخصص و علم مهندسان آلمانی، جزء برترین ارائه دهندگان تجهیزات خاص پزشکی معرفی می‌شود. شرکت لوون اشتاین آلمان، دارای شعبات تامین کننده در کشورهای دیگری همچون آمریکا، انگلیس، چین، فرانسه، دانمارک، سوئیس، اتریش و هلند بوده و همچنین نمایندگان فروش محصولات این شرکت در بیش از 40 کشور دیگر، از جمله ایران فعال هستند.

از مهمترین و کاربردی‌ترین محصولات تولید شده توسط شرکت لوون اشتاین می‌توان به انواع دستگاه کمک تنفسی همانند سی پپ (CPAP) و بای پپ (BIPAP) اشاره کرد که در مراکز درمانی، بیمارستان و همچنین به عنوان دستگاه کمک تنفسی خانگی قابل استفاده هستند. کیفیت بالای ساخت دستگاه‌ها، آلودگی صوتی بسیار کم و دقت بسیار بالا، سبک بودن و سهولت حمل دستگاه‌ها، سادگی اپراتور دستگاه با استفاده از صفحه نمایش لمسی، عملکرد کاملا اتوماتیک، گارانتی 2 ساله و ارائه خدمات پس از فروش 10 ساله مهمترین ویژگی‌های دستگاه‌‌های لوون اشتاین آلمان است.

دستگاه کمک تنفسی

اختلال خواب ارتباط مستقیمی با اختلال عملکرد طبیعی بدن در هنگام بیداری دارد. اختلال تنفس در هنگام خواب از جمله موضوعات رایج در میان افراد است که منجر به بی قراری در حین خواب و خر و پف یا آپنه انسدادی خواب می‌گردد. علت اصلی این اختلال، شل شدن عضلات تنفسی به هنگام خوابیدن است که مسیر تنفسی را مسدود کرده و در موارد حاد می‌تواند تهدیدی جدی برای سلامتی و حیات شخص در هنگام خواب باشد. خوشبختانه متخصصین می‌توانند با تشخیص این نوع اختلالات تنفسی و تجویز دستگاه کمک تنفسی برای بیماران، اثرات منفی آن را در زندگی افراد کاهش دهند.
دستگاه‌های کمک تنفسی یکی از دستگاه‌های ضروری در لیست تجهیزات پزشکی است که به منظور کمک به بیماران تنفسی و ایجاد سهولت در عمل دم و بازدم، توسط پزشک متخصص تجویز می‌گردد. اغلب افرادی که به بیماری‌های ریوی مبتلا هستند و یا به دلیل نقص سیستم تنفسی مانند عضلات ضعیف تنفسی یا آپنه در حین خواب، دچار اختلال در روند طبیعی تنفس در هنگام خواب یا بیداری هستند، قادر خواهند بود با استفاده از یک دستگاه کمک تنفسی همانند سایر افراد به امور زندگی خود بپردازند. 
در دستگاه‌های کمک تنفسی، فشارهای تنظیم شده‌ای تولید می‌شود و چرخه نامنظم دم و بازدم در فرد بیمار به یک روند نرمال تنفس تبدیل می‌گردد. در حقیقت دستگاه‌‌های کمک تنفسی با هدف از بین بردن وقفه‌های تنفسی بیماران در هر حالتی که نیاز به مداخله مثبت درمانی داشته باشند، تولید می‌شوند.

انواع دستگاه کمک تنفسی لوون اشتاین آلمان

شرکت آلمانی لوون اشتاین با سابقه‌ای بالغ بر 100 سال در تولید دستگاه‌های کمک پزشکی خانگی و بیمارستانی، از تکنولوژی روز دنیا و استانداردهای پزشکی در ساخت محصولات خود بهره مند است و به عنوان یکی از برترین‌های این حوزه، به فعالیت خود ادامه می‌دهد. برخی از دستگاه‌های کمک تنفسی تولید شده توسط متخصصین این شرکت، شامل دستگاه سی پپ و دستگاه بای پپ لوون اشتاین است که هر یک در چند مدل مجزا و با ویژگی‌های مشترک به فروش می‌رسد. 

دستگاه سی پپ (CPAP) لوون اشتاین آلمان

یکی از دستگاه‌های کمک تنفسی بسیار پر کاربرد که به عنوان گزینه درمانی برای رفع اختلالات تنفسی در هنگام خواب شناخته شده، دستگاه سی پپ است. این دستگاه به عنوان یک روش غیر تهاجمی با وارد کردن فشار مثبت به راه هوایی بیمار، موجب می‌شود که از انسداد مسیر تنفسی در حین خواب جلوگیری شود. این عملکرد توسط یک ماسک دهان و بینی متصل به دستگاه سی پپ صورت می‌گیرد. این دستگاه با مکیدن هوای محیط، آن را فشرده کرده و به شکل یک هوای تحت فشار به راه هوایی بالایی (هوای دمی) استفاده کننده منتقل می‌کند و تنفس طبیعی را برای بیمار تسهیل می‌نماید.
دستگاه کمک تنفسی سی پپ لوون اشتاین در دو نوع Prisma soft و Prisma smart تولید می‌شود. نوع اول (soft) با فشار ثابت به دم و بازدم طبیعی در زمان خواب و از طریق ماسک کمک می‌کند. نوع دوم دستگاه سی پپ (smart) بر اساس فشار وارد شده به ریه‌ها در هنگام خواب و به صورت اتوماتیک، فشار هوای دستگاه را تنظیم می‌نماید. دستگاه سی پپ اتوماتیک با تشخیص الگوی تنفسی بر اساس موقعیت بدن بیمار در زمان خواب و همچنین میزان انسداد مسیر تنفسی، به صورت تمام اتوماتیک فشار وارد شده به سیستم تنفسی بیمار را تغییر می‌دهد. 
دستگاه سی پپ لوون اشتاین دارای یک صفحه نمایش لمسی بزرگ بوده و کاربری بسیار ساده این دستگاه موجب می‌شود که استفاده کنندگان فارغ از هر سن و شرایطی، بتوانند تنظیمات دستگاه را فرا بگیرند. 

لوون اشتاین lowenstein: نمایندگی فروش دستگاه کمک تنفسی لوون اشتاین lowenstein اصل-02

دستگاه بای پپ (BIPAP) لوون اشتاین آلمان

هنگامی که چرخه خواب با دم و بازدم صحیح و بدون انسداد همراه شود، بسیاری از مشکلات خواب مانند خر و پف، خرناس، آپنه یا انسداد مسیر تنفسی، شب بیداری ناشی از تنفس نامنظم و سرفه‌های ناشی از قطع تنفس طبیعی برطرف می‌گردد. در بسیاری از بیماری‌های مرتبط با نارسایی‌های سیستم تنفسی، پزشکان معالج با تجویز دستگاه بای پپ که نوعی دستگاه کمک تنفسی محسوب می‌شود، به حفظ چرخه طبیعی خواب بیمار و رفع موانع تنفسی کمک می‌کنند. دستگاه بای پپ به شکل پیوسته و بدون وقفه به تولید جریان هوا با یک فشار ثابت پرداخته و فشار هوای ورودی به ریه بیمار را در دو طیف متفاوت و بر طبق فشار هوای دمی و فشار هوای بازدمی، تنظیم می‌نماید.
هنگامی که بیمار به آپنه تنفسی شدیدتری مبتلا باشد، توصیه می‌گردد که به جای دستگاه سی پپ، از دستگاه بای پپ استفاده کند. چرا که بای پپ قادر به تشخیص کوچک‌ترین اختلالات تنفسی بوده و به صورت اتوماتیک فشار هوای لازم برای دم و بازدم بیمار را فراهم می‌نماید. 
دستگاه کمک تنفسی بای پپ لوون اشتاین آلمان در چند مدل Prisma 25S، Prisma 25ST و Prisma 30ST تولید شده است که از لحاظ ظاهری شباهت بسیاری با یکدیگر دارند و کارکرد اصلی آن‌ها یکسان است. اما مدهای تنفسی و همچنین قدرت فشار iPap یا فشار هوای دمی، در مدل‌های مختلف، با هم متفاوت است. از ویژگی‌های برجسته دستگاه بای پپ لوون اشتاین آلمان می‌توان به نویز بسیار کم حتی در فشارهای بالا، وزن کم و حمل آسان، تنظیمات ساده و سهولت در کاربری دستگاه، ایجاد رطوبت در هوای تنفسی از دستگاه، تطبیق پذیری دستگاه با شرایط سیستم تنفسی بیمار و... اشاره نمود. 


لوون اشتاین lowenstein: نمایندگی فروش دستگاه کمک تنفسی لوون اشتاین lowenstein اصل-03

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه کمک تنفسی

اطمینان حاصل کنید که دستگاه مورد نظر با نیازها و اختلالات تنفسی که بیمار با آن مواجه است، مطابقت دارد. از آنجا که دستگاه‌های بای پپ و سی پپ عموما در هنگام خواب استفاده می‌شوند، کم صدا بودن دستگاه یکی از موضوعات مهمی است که قبل از خرید باید به آن توجه نمود. دارا بودن سیستم رطوبت ساز و قابلیت تنظیم میزان فشار و رطوبت دستگاه، از دیگر امکانات مهم یک دستگاه کمک تنفسی به حساب می‌آید.
انواع دستگاه کمک تنفسی لوون اشتاین آلمان کلیه قابلیت‌های مورد نظر برای درمان اختلالات تنفسی را دارا هستند. با این وجود بهتر است که این دستگاه را از نمایندگان رسمی این برند تهیه کنید. چرا که در این صورت می‌توانید از پشتیبانی فروش دستگاه بهره مند شوید و اطلاعات جامعی را در مورد امکانات و نحوه عملکرد دستگاه، از نماینده برند دریافت نمایید.
از سویی دیگر، ما در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو این شرایط را برای بیماران تنفسی مهیا نموده‌ایم تا پیش از خرید دستگاه کمک تنفسی، امکان انجام تست خواب را داشته باشند و سپس بر اساس میزان و نوع انسداد در سیستم تنفسی، نسبت به خرید محصول مورد نیاز اقدام نمایند. در برخی موارد بیماران تنفسی پس از تست خواب متوجه می‌شوند که نیازی به روش‌های درمانی ندارند و از صرف هزینه‌های اضافه برای خرید دستگاه‌های کمک تنفسی جلوگیری می‌شود.

لوون اشتاین lowenstein: نمایندگی فروش دستگاه کمک تنفسی لوون اشتاین lowenstein اصل-04

جمع بندی و نتیجه گیری

از آنجا که دستگاه کمک تنفسی، ارتباط مستقیم با سیستم تنفسی و حیات انسان دارد، یکی از دقیق‌ترین و حساس‌ترین تجهیزات پزشکی به شمار می‌رود. به همین دلیل به عنوان یکی از تجهیزات پر هزینه و گران قیمت شناخته شده اند و توجه به کیفیت و جزئیات دستگاه، از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین انتخاب دستگاه مورد نیاز از بین انواع و اقسام دستگاه‌های کمک تنفسی در بازار که قابلیت‌های کافی برای رفع بیماری تنفسی را دارا باشد، نیاز به دریافت اطلاعات جامع از نمایندگی‌های معتبر این تجهیزات خواهد داشت.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
ویلچر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp