بنر هدر دسکتاپ

پانسمان و مراقبت از زخم

مرتب سازی :

پانسمان و مراقبت از زخم:خرید وسایل پانسمان با بهترین قیمت

خرید انواع پانسمان و وسایل پانسمان با بهترین کیفیت و قیمت ارزان در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو به صورت اینترنتی قابل خریداری میباشد.لوازم پانسمان زخم، از جمله وسایل پرکاربرد صنعت درمان و سلامتی هستند که همه روزه در همه جای جهان به وفور استفاده می‌شوند. وسایل پانسمان امروزی که به صورت یکبار مصرف و استریل درآمده، رشد و توسعه خود را تا حدودی مدیون جنگ جهانی دوم است. یعنی زمانی که ارتش‌ها برای نجات و درمان سربازان خود نیاز فراوانی به لوازم پانسمان استریل داشتند و امکان استریل کردن پارچه‌ها و مصرف دوباره آن‌ها در جهبه‌های جنگ وجود نداشت. بدین سبب بود که انواع گاز استریل، باندها و چسب‌های ضد حساسیت توسعه یافتند و به شکل امروزی خود در آمدند. در این مطلب قصد داریم درباره انواع وسایل پانسمان موجود در فروشگاه اینترنتی توانی نو با شما صحبت نماییم.

 

پانسمان و مراقبت از زخم:خرید وسایل پانسمان با بهترین قیمت-01

 

انواع وسایل پانسمان

امروزه وسایل پانسمان به صورت تخصصی در آمده‌اند و هر یک نقش خاص خود را در صنعت پزشکی ایفا می‌کنند. پانسمان زخم‌ها به کمک وسایل مناسب، به انعطاف و راحتی بیشتر بیمار، محافظت بهتر از زخم و جلوگیری بهتر از عفونت آن منجر می‌گردد. برخی از انواع لوازم پانسمان زخم عبارتند از:

باند سوختگی

باندهای سوختگی باندهایی از جنس پنبه‌ای خالص هستند که بافتی مشبک با روزنه‌های ریز بسیار دارند. این باندها مخصوص زخم‌هایی با ترشح زیاد مانند زخم حاصل از سوختگی طراحی شده‌اند و توانایی جذب ترشحات در آن‌ها، بسیار بالاست. رنگ باندهای سوختگی معمولاً به رنگ قهوه‌ای تیره است و دلیل این امر آن است که هنگام عوض کردن پانسمان، ترشحات حاصل از سوختگی بر روی باند دیده نشود.

باند کشی

باندهای کشی که هم در پزشکی و هم در بین ورزشکاران بسیار پرکاربرد است، جهت درمان و پیشگیری از اختلالات وریدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این باند قابلیت کشسانی فراوانی دارد و به صورت کشیده شده بر روی ماهیچه یا بافت آسیب دیده بسته می‌شود و با ایجاد فشار بر روی محل، باعث بازگشت خون به سیاهرگ‌ها و در نتیجه التیام زخم یا فروکش کردن ورم می‌شود. از این باندها برای نگهداشتن منیسک و کشکک زانو هنگام انجام حرکات ورزشی سنگین نیز استفاده می‌شود.

باند زیر گچ ویبریل

ویبریل یا همان باند زیر گچ، نوعی باند پارچه‌ای از جنس پنبه خالص است که پیش از عمل گچ گرفتن بر روی عضو بدن قرار می‌گیرد و باعث می‌شود که هیچ گونه حساسیت، زخم و آسیبی از سوی گچ گرفتگی به پوست وارد نشود. وظیفه باند زیر گچ علاوه بر محافظت از پوست، ایجاد فضایی است که گچ بتواند بر روی آن قرار بگیرد. به همین جهت این باند به نوعی مانند رابیست برای سقف داخلی خانه‌ها نیز عمل می‌کند.

باند گچی ارتوپدی

باند گچی ارتوپدی نوعی باند دارای بافت مشبک اما آغشته به گچ است که با پیچیدن دور عضو شکسته شده، عضو را به صورت ثابت نگهداشته و تا زمان جوش خوردن کامل عضو، از آن محافظت می‌کند. در واقع این باندهای گچی مدت‌هاست که جایگزین قالب‌گیری و گچ گیری سنتی شده است و پس از باز شدن بسته و خروج آن از وکیوم، با فشاری ثابت دور عضو شکسته پیچیده می‌شود و گچ و دیگر مواد که باند به آن‌ها آغشته هستند، پس از قرار گیری در معرض هوا خشک می‌شوند و از عضو شکسته محافظت می‌نمایند.

 

پانسمان و مراقبت از زخم:خرید وسایل پانسمان با بهترین قیمت-02

 

پد چشمی

یکی دیگر از وسایل پانسمان، پد چشمی است. پد چشمی وسیله‌ای برای بستن و پانسمان کردن چشم آسیب دیده است که به صورت استریل شده با گاز اتیلن اکساید در بسته بندی مخصوص قرار دارد و به کمک چسبی که در پیرامونش قرار داده شده، می‌تواند بر روی چشم بسته شود و از آن محافظت نماید.

پد پانسمان آماده

پد پانسمان آماده به نوعی شبیه به یک چسب زخم در ابعاد بزرگ‌تر است که برای پانسمان قسمت‌های صاف بدن بسیار پر کاربرد است. این پد آماده از یک گاز طبی استریل شده در مرکز و یک لایه چسب بزرگ‌تر از آن در پیرامون تشکیل می‌شود و به سادگی می‌تواند بر روی زخم قرار بگیرد. پد آماده پانسمان خود انواع و ابعاد مختلفی دارد که بسته به نوع و مکان زخم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

گاز طبی

گازهای طبی یا همان گازهای استریل، پارچه‌هایی از جنس پنبه خالص هستند که عاری از هر گونه پرز بوده و برای جذب خون هنگام جراحی، شستشو دادن، ضد عفونی کردن و همچنین پانسمان جراحت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گازهای طبی عاری از هر گونه میکروب هستند و مانع از عفونت زخم می‌شوند؛ از همین رو به آن‌ها گاز استریل نیز گفته می‌شود.

باند کنار بافته

باندهای کنار بافته از جمله مشهورترین لوازم پانسمان رخم هستند که به وفور در پانسمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این باندها عموماً به صورت مستقیم با جراحت در تماس نیستند و بر روی گاز استریل قرار گرفته و دور عضو دارای زخم پیچیده می‌شوند. این باندها از جنس پنبه با قابلیت کشسانی بالا ساخته می‌شوند تا بهترین عملکرد را برای نگهداشتن پانسمان بر روی زخم بیمار داشته باشند.

فروش انواع وسایل پانسمان

انواع پانسمان ها شامل گاز و پد ها،پانسمان های نوین و شفاف که دارای کیفیت و تاثیر گذاری بالایی در بهبود هرچه سریع تر زخم ها دارند را با اطمینان از اصالت و تضمین قیمت از تجهیزات پزشکی توانی نو خریداری نمایید.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

از تا
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp