این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

بنر هدر دسکتاپ

تمام آنچه باید از کمپرس گرم و سرد بدانید!

تمام آنچه باید از کمپرس گرم و سرد بدانید!
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/10/22 0 نظر

کمپرسور سرد و گرم هرکدام کاربرد خود را دارند و اکثر مردم نمیدانند کمپرسور گرم و سرد در چه زمانی مورد استفاده قرار میگیرد؛ ما در این مقاله به کاربردهای کمپرسور گرم و سرد و موارد استفاده از آنها پرداخته ایم با ما همراه باشید...

کمپرس گرم و سرد کاربردهای زیادی دارد. گاهی تنها یک کمپرس سرد منجر می‌شود که در یک آسیب دیدگی شدید، مقدار زیادی از ورم‌ها و دردهای بعد از آن کاسته شود. گاهی هم یک کمپرس آب گرم می‌تواند از خشکی و گرفتگی عضله‌هایی که از‌ آن‌ها استفاده زیادی می‌شود، کم کند. هر کدام از‌ آن‌ها کاربرد خودشان را دارند و در جای مناسب خود باید استفاده شوند. نمی‌توان یکی را به جای دیگری به کار برد و انتظار نتیجه یکسان داشت. می‌توان برای حصول نتیجه بهتر از تجهیزات ساده اما کاربردی که در این زمینه در بازار وجود دارند، استفاده کرد. حتی اگر از دسته کسانی نیستید که همیشه در معرض آسیب باشید و مانند ورزشکاران در حین تمرین‌ها و مسابقه‌ها به عضله‌ها و بافت‌های مختلف بدنتان آسیبی برسد، باز هم وجود کمپرس گرم و سرد در دسترس شما، لازم به نظر می‌رسد.

کاربرد کمپرس گرم-01

بیشتربدانید: بهترین راه برای کنترل درد سیاتیک چیست؟

کاربرد کمپرس گرم

کمپرس گرم و سرد از درمان‌های مکملی هستند که پزشکان زیادی آن را به بیماران خود توصیه می‌کنند. کمپرس گرم به طور معمول در آسیب دیدگی‌های شدید و همراه با تورم، کاربردی ندارد. اما وقتی یک عضله سفت شده است و در آن ناحیه درد احساس می‌شود، وارد کردن گرما می‌تواند نقش شل کننده آن عضله را داشته باشد. در واقع، ناحیه منقبض شده با رسیدن گرما به آن، منبسط شده و به شکل اولیه خود در می‌آید. از این کمپرس می‌توان برای افزایش جریان خود و بالا بردن دمای پوست استفاده کرد، اما استفاده از آن در زمان آسیب‌های حاد، جایز نیست. در صورت وجود هر نوع التهاب، هرگز توصیه نمی‌شود که از گرما استفاده شود. حرارتی که کمی رطوبت نیز به همراه داشته باشد از حرارت خشک کارایی بیشتری دارد.

توجه داشته باشید که نباید این کمپرس را بیشتر از پانزده دقیقه روی پوست نگه داشت. کیسه‌های آب گرم موجود در بازار، ابزارهای بسیار مناسبی برای این کار هستند. برای خرید کمپرس گرم و سرد می‌توانید به فروشگاه آنلاین ما مراجعه نمایید یا با همکاران ما در توانی نو در تماس باشید و بهترین گزینه در اندازه و برند مناسب با کارایی خود را تهیه کنید.

موارد استفاده از کمپرس گرم

کمپرس گرم و سرد برای ورزشکارانی که در معرض آسیب هستند هم تجویز می‌شود. کیسه‌های آب گرم می‌توانند برای کم شدن درد ناشی از عفونت سیستم تنفسی، گرفتگی مفصل‌ها و عضله‌ها، رگ به رگ شدن و درد گوش و عفونت چشم کاربرد داشته باشند. برای درمان درد گل مژه، دندان درد و سردرد هم می‌توان از این کمپرس استفاده کرد. این محصول حتی برای کاهش درد عضله‌های ناشی از قاعدگی هم مؤثر است.

موارد استفاده از کمپرس گرم-02

بیشتربدانید: انواع ماساژ و مزیت‌های آن‌ها چیست؟

کاربرد کمپرس سرد

کمپرس گرم و سرد می‌توانند نقش مهمی در درمان داشته باشند. می‌توان گفت اثرگذارترین درمان فوری در آسیب دیدگی‌های حاد، استفاده از کمپرس سرد است. رساندن سرما در لحظه‌های اولیه، جلوی تورم و درد بعدی را می‌گیرد. سرما، عروق را منقبض می‌کند و مانع از خونریزی داخلی در محل آسیب دیده می‌شود. در این محل می‌توان به مدت 15 تا 20 دقیقه از کمپرس سرد و در بهترین حالت از کیسه‌های مناسب این کار استفاده کرد. برای استفاده دوباره از‌ آن‌ها بهتر است دمای پوست به حالت معمولی خود بازگردد.

گاهی تجویز می‌شود که برای کاهش دردها، روزی چند بار از این کمپرس در محل آسیب دیده استفاده شود. حتی برای کاهش دردهای مزمن مانند درد زانو در ورزشکاران نیز این نوع درمان می‌تواند مؤثر واقع شود. بهترین شیوه، استفاده از کیسه‌های مناسب کمپرس سرد و یخ است. زیرا این کیسه‌ها منعطف هستند و به راحتی خودشان را با عضوی که روی آن قرار می‌گیرند، تطبیق می‌دهند. برای آگاهی از قیمت کمپرس گرم و سرد، می‌توانید به فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو مراجعه بفرمایید؛ همچنین می‌توانید محصولاتی با برندهای برتر را با هزینه مناسب، در سایت ما پیدا کنید.

موارد استفاده از کمپرس سرد

کمپرس گرم و سرد را نباید به جای یکدیگر استفاده کرد. مواردی که استفاده از کیسه‌های سرد و یخ مؤثر واقع می‌شود، شامل زمان ایجاد حساسیت در چشم، تورم و آکنه است. یکی از مهم‌ترین استفاده‌های استفاده از کمپرس سرد،  برای کاهش تب است. برای کاهش خارش پوست و جای نیش حشرات و حمله‌های نقرس نیز می‌توان از این شیوه برای کاهش دردها استفاده کرد.

موارد استفاده از کمپرس سرد-03

بیشتربدانید: 10 مورد از فواید و مضرات ماساژ چیست که باید حتما بدانیم؟

نکاتی درباره استفاده از کمپرس گرم و سرد

کمپرس گرم و سرد نوعی درمان کمکی محسوب می‌شوند که برای کاهش دردها کاربرد دارند و بسیار هم رایج هستند. کمپرس سرد باید سریعا بعد از آسیب مورد استفاده قرار گیرد اما کمپرس گرم، درمانی فوری نیست. هر دو این شیوه‌ها درمانی موقتی هستند و نمی‌توان برای درمان دائمی درد روی آن‌ها حساب کرد.

گاهی ممکن است از هر دو این شیوه‌ها برای یک نفر با تعویض و جا به جا کردن در زمان‌های مختلف، استفاده شود. کاربرد این دو درمان موضعی و ساده موجب می‌شود که افراد، نیاز کمتری به مصرف داروهای مسکن داشته باشند؛ این مسئله درباره افرادی که دچار دردهای مزمن هستند کارآمدتر است. دقت داشته باشید که بر روی زخم‌های باز، نباید از کمپرس‌ها استفاده کرد. یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه شود، این است که فرد نباید در حال استفاده از هر کمپرسی، به خواب برود.

نکاتی درباره استفاده از کمپرس گرم و سرد-04

بیشتربدانید: ترموتراپی یا سرما و گرما درمانی چیست؟

ویژگی‌های کیسه‌های آب گرم و سرد

کمپرس گرم و سرد را می‌توان با ابزارهای مختلفی در خانه ایجاد کرد. بطری‌های شیشه ای، حوله‌های گرم و سرد، دستمال‌های مرطوب با آب گرم یا سرد، پلاستیکی که داخل آن یخ گذاشته شده و جورابی که داخل آن برنج ریخته شده می‌توانند برای کمپرس‌های سرد و گرم استفاده شوند. این موارد در صورتی تجویز می‌شوند که به کیسه‌های پزشکی سرد و گرم، دسترسی نداشته باشید. وجود یک کیسه آب گرم یا سرد در هر خانه‌ای لازم است. این محصولات می‌توانند در زمان بروز آسیب‌های ناگهانی، بسیار کارآمد عمل کنند. از آنجا که داروهای مسکن و مصرف‌ آن‌ها با عوارض فراوانی همراه است، ورزشکاران می‌توانند این درمان را به سادگی جایگزین‌ داروها کنند.

معرفی بهترین برند کمپرس گرم و سرد

برند کمپرس گرم و سرد موجود در توانی نو، از میان تولیدات برتر و شناخته شده، انتخاب شده اند و مصرف کنندگان این کالاها پیش از این رضایت خود را از‌ آن‌ها اعلام کرده اند. در حال حاضر دو مدل کیسه آب گرم برهیل مدل HT401 و کیسه آب گرم برهیل مدل HT407 برای فروش در سایت موجود هستند که گنجایش هر کدام 2500 سی سی بوده، قابل شست و شو هستند و از بهترین مواد تولید شده اند.

تفاوت کیسه‌های آب گرم را می‌توان در گنجایش آن‌ها و موادی که برای تولیدشان به کار رفته است، دانست. برخی از‌ آن‌ها نیز در برابر خروج آب، به شکل اصولی آب بندی شده اند. کیسه‌های آب گرم عروسکی هم ظاهر زیبا و متفاوتی دارند و هم انعطاف پذیری آن‌ها از بقیه مدل‌ها بیشتر است. کیسه‌های یخ اما ظاهری متفاوت دارند و در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف، تولید و عرضه می‌شوند.

برای کمپرس گرم و سرد می‌توان از کیسه‌های ضد درد نیز استفاده کرد که در سه حالت گرم و مرطوب، گرم و خشک و سرد قابل استفاده هستند. حتی می‌توان برای گرم کردن‌، آن‌ها را در مایکروویو هم قرار داد؛ در واقع این کیسه‌ها، دو کاره محسوب می‌شوند.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

whatsapp