این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

نکاتی که باید پیش از خرید دستگاه سی پپ CPAP دانست !

نکاتی که باید پیش از خرید دستگاه سی پپ CPAP دانست !
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/23 0 نظر

دستگاه سی پپ از مهمترین دستگاه های کمک تنفسی برای برطرف کردن اختلالات خواب است. مشکلاتی که استفاده از این دستگاه دارد و باید پیش از خرید دستگاه سی پپ به آن توجه داشت را در این جا به شما شرح می دهیم. همچنین خواهشمندیم نظرات خود را در این باره با ما در میان بگذارید. (همچنین دستگاه اکسیژن ساز را میتوانید از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو خریداری کنید)

 نکاتی مهم در استفاده و خرید سی پپ CPAP

سی پپ درمانی موثر برای آپنه انسدادی در حین خواب است. اما این روش درمانی نیز بدون مشکلات خاص خود نیست که در اینجا به راه حل هایی در خصوص مشکلات درمانی سیپر می‌پردازیم. برای درمان با فشار هوای مثبت یا سی پپ، دستگاه از طریق شلنگ و ماسک به فرد متصل می شود. از مشکلات شایع در سی پپ درمانی میتوان به نشتی ماسک ، مشکل به خواب رفتن به علت وجود ماسک و شرایط جدیدو خشکی دهان و بینی اشاره کرد.

در اینجا 8 راه حل برای مشکلات سی پپ درمانی را به شما معرفی می کنیم،ودرصورت تمایل بخ خرید این دستگاه می توانید با ما در ارتباط باشید با ما همراه باشید:

 

1- سایز اشتباه ماسک

برای تهیه ماسک حتما با پزشک خود مشورت کنید و در هنگام تهیه آن مطمئن شوید که ماسکی که متناسب با صورتتان می باشد را کارشناسان تنفسی به شما ارائه دهند.

خوشبختانه طیف وسیعی از ماسکهای CPAP موجود و در دسترس می باشد. به عنوان مثال برخی از ماسک های کامل صورت بینی و دهان را پوشش می‌دهد و با بندهایی که از پشت سر بسته می شود، جابجایی در حین خواب را بدون دردسر و مشکل می‌کند. ماسک های کامل معمولاً برای افرادی که از طریق دهان تنفس می کنند و در خواب ترک زیادی دارند موثر تر میباشد. وجود بالشتک هایی که بر بالای ماسک در قسمت پیشانی وجود دارد ، سبب می شود که از فشار بر ناحیه پیشانی جلوگیری شود. برای راحتی بیشتر میتوان از انبه یا ویبریل نیز استفاده کرد. در هنگام بستن ماسک به روی صورت از سفت کردن بیش از حد آن حتماً جلوگیری شود، چرا که سفت بستن ماسک سبب بروز زخم و مشکلاتی از این قبیل می‌شود.

توصیه می شود که از تغییر مداوم اندازه و سایز ماسک جلوگیری شود، زیرا سبب ایجاد سختی و ناراحتی مجدد برای مصرف کننده دستگاه را به همراه دارد.

نکات مهم خرید دستگاه سی پپ 03

بیشتر بدانید :تفاوت بای پپ و سی پپ ،بهترین دستگاه های سی پپ درسال98!

2- عادت کردن به دستگاه سی پپ

 

برای اینکه سریعتر به دستگاه سی پپ و ماسک آن عادت کنید می توانید در حالی که به تلویزیون تماشا می کنید برای مدت زمان کوتاهی فقط ماسک را بپوشید. و همچنین گاها ماسک و دستگاه روشن شده را برای مدتی کوتاه استفاده کنید. به طور معمول تا ده روز عادت کردن به دستگاه به طول می انجامد، اما پس از گذراندن این دوره از مزیت‌های بسیاری که دستگاه برای کیفیت زندگی شما به وجود می آورد احساس آرامش و راحتی بیشتر می کنید.

برخی عادت های خوب مانند ورزش کردن و عدم استفاده از کافئین و قهوه در ساعات نزدیک به رفتن به رختخواب کمک می کند تا فرد سریعتر به خواب برود و احساس سختی در ابتدای خواب نکند.

 

3- سختی در تحمل فشار هوای دستگاه سی پپ

 

ویژگی یا حالت RAMP دستگاه سی پپ به شما این امکان را می دهد که فشار هوا به آرامی و به تدریج افزایش یابد. به بیان دیگر ،یعنی زمانی که فرد به خواب رفت دستگاه به آرامی فشار خود را افزایش می دهد و به حد تنظیمی ما می رساند این سبب می‌شود تا سختی تحمل فشار هوای دستگاه تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد.در صورتی که این حالت  یا ویژگی دستگاه سی پپ به شما کمکی نکرد ،حتماً با پزشک خود در مورد آن مشورت کنید.

 

4- خشک شدگی دهان و بینی

 

دستگاه سوپاپ مناسب دارای یک مرد و کننده میباشد که که به دستگاه متصل می شود و به شما این امکان را می دهد تا سطح رطوبت را تنظیم نمایید. این قابلیت دستگاه تا حد زیادی خشکی دهان و بینی را برطرف میکند. استفاده از اسپری مرطوب کننده، قبل و بعد از خواب نیز در جلوگیری از خشک شدن ناحیه دهان و بینی موثر است.

 

نکات پیش از خرید دستگاه سی پپ CPAP 04

بیشتر بدانید:دستگاه اکسیژن‌ ساز چیست؟ قیمت انواع آن + تخفیف 98

5- اضطراب در هنگام استفاده از سی پپ

 

برای کاهش اضطراب و استرس در هنگام استفاده از دستگاه  بهتتر است که به صورت تدریجی در زمان‌های مختلف ابتدا ماسک بر روی صورت قرار گیرد و بعد از مدتی ماست به همراه خرطومی دستگاه بر روی صورت قرار گیرد و برای مدت کوتاهی خرطومی به دستگاه متصل شود و با فشار هوای کم کار کند. انجام متناوب و تدریجی این کار باعث می شود تا اضطراب ناشی از استفاده دستگاه سی پپ به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

اگر مجدد دچار اضطراب و استرس استفاده از سیب اپ شدید می توانید با پزشک و کارشناسانه تنفسی صحبت کنید تا در صورت نیاز به تغییراتی در تنظیمات دستگاه ایجاد کنند.

 

6- تحریک پوست و یا زخم فشاری ماسک

 

علت نشتی و لیک هوا از کناره های ماسک سبب می شود که شما میزان فشار هوای مورد نیاز خود را دریافت نکنید و این نشتی هوا باعث تحریک پوست شما شود و یا حتی انتشار هوا به سمت چشم شما سبب خشکی آن ناحیه شود.

برای برطرف کردن این مشکل سعی کنید تسمه‌های ماسک را تا حالتی که نشتی هوا به حداقل میزان خود میرسد سفت کنید. اطمینان حاصل کنید که قسمت فوقانی ماسک بر روی پل بینی شما قرار نگیرد و هوا را به سمت چشم شما هدایت نکند. بهتر است برای قسمت فوقانی ماسک که در نزدیکی بینی می باشد از بالشتک های نر و یا پنبه بخصوص ویبریل استفاده کنید. در صورت بروز زخم فشاری حتماً با پزشک خود این مسئله را در میان بگذارید.

 

7- برداشتن ناخواسته ماسک دستگاه در حین خواب

 

ممکن است در طول شب و در حین خواب بر اثر جابجایی و یا به صورت ناخواسته ماسک از روی صورت برداشته شود و یا کنار برود. برای حل این مشکل می توانید هشدارهای دستگاه را به گونه‌ای تنظیم کنیم که در صورت جابجایی ماسک ایجاد صدایی ما را از برداشته شدن ماسک از روی صورت مطلع کند.

نکات  پیش از خرید دستگاه سی پپ CPAP 01

بیشتر بدانید : آپنه یا وقفه تنفسی چیست؟ همه آنچه درباره بیماری آپنه تنفسی لازم است بدانید!

8- صداهای دستگاه سی پپ


اکثر مدل های جدید دستگاه های CPAP تقریبا بی صدا هستند. اما اگر متوجه شدید سر و صدای دستگاه مزاحم ت ایجاد میکند، ابتدا بررسی کنید که فیلتر هوا دستگاه تمیز و بدون گرفتگی باشد.همچنین ممکن است چیزی در راه خرطومی وجود داشته باشد که صدا را بیشتر کند. در صورت وجود صداهای ناهنجار و غیر طبیعی حتماً با شرکت تماس بگیرید و اطلاع دهید. همچنین در سایت healthgrades اطلاعات مفیدی است . 

 

نتیجه گیری:

استفاده از دستگاه سی پپ در ابتدا می‌تواند ناراحت کننده باشد اما با صبر و بردباری و انجام تمرینات مستمر تنها پس از چند روز این ناراحتی ها را برطرف می کند و از بسیاری مشکلات خواب و همچنین مشکلات قلبی و خواب آلودگی بیش از حد در طی روز را برطرف می کند.

دقت داشته باشید برای تهیه و خرید دستگاه سی پپ CPAP ، ازداشتن گارانتی وخدمات پس از فروش دستگاه سی پپ اطمینان حاصل فرمایید.همچنین می توانید برخی از بهترین دستگاه های سی پپ را در اینجا مشاهده و خریداری نمایید.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین محصولات