بنر هدر دسکتاپ

منظور از صندلی ماساژ 2 بعدی، 3 بعدی و 4 بعدی چیست؟

منظور از صندلی ماساژ 2 بعدی، 3 بعدی و 4 بعدی چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/03/22 0 نظر

صندلی های ماساژ قابلیت های متفاوتی دارند که میتوان آن ها را بر اساس وضعیت هایی که برای کاربران فراهم می آورد دسته بندی کرد که در ادامه با انواع آن آشنا خواهید شد...

ماساژ به یک سری حرکات بر روی بدن گفته می‌شود که سبب رفع خستگی، ایجاد آرامش و درمان بسیاری از بیماری‌ها می‌شود. در گذشته ماساژ دادن فقط توسط ماساژورها انجام می‌شد اما با پیشرفت تکنولوژی و اهمیت ماساژ، روش‌های نوینی جهت انجام این حرکت خلق شدند. یکی از تجهیزات کاربردی جهت انجام ماساژ، صندلی ماساژ یا مبل ماساژور است. صندلی­ های ماساژ برقی بوده و با استفاده از کیسه‌های هوا و غلتک‌ها، عملیات ماساژ را انجام می‌دهند. صندلی ماساژ با انجام حرکات و اعمال فشار بر قسمت‌های مختلف بدن مانند گردن، شانه، کمر، دست‌ها و پاها، خستگی را از این نواحی دور کرده و استرس و دردهای مزمن را از شما دور می‌کند. این صندلی در انواع مختلفی ساخته می‌شود که در ادامه بیش‌تر به آن می‌‌پردازیم.

 

منظور از صندلی ماساژ 2 بعدی، 3 بعدی و 4 بعدی چیست

محصولات مرتبط

بیشتربدانید: ماساژور پا بخریم یا صندلی ماساژور؟

 

صندلی ماساژ چیست؟

تاریخ ساخت اولین صندلی ماساژ، به کشور ژاپن قبل از جنگ جهانی دوم برمی‌گردد‌. بعد از آن، با پیشرفت تکنولوژی این صندلی دستخوش تغییراتی شده است. صندلی‌های ماساژ با حرکات ویبره‌ای بر قسمت‌های مختلف بدن، سبب کاهش استرس، افزایش گردش خون، افزایش انعطاف پذیری بدن، تسکین انواع درد، بهبود بیماری‌های روحی و روانی، بهبود خلق و خو و... می‌شود. این صندلی به صورت 2 بعدی، 3 بعدی و 4 بعدی وجود دارد که از لحاظ ظاهری و فنی تفاوت‌هایی با هم دارند.

 

صندلی ماساژ 2 بعدی چیست؟

منظور از بعد، چگونگی و نحوه حرکت غلتک‌هایی است که در پشت صندلی قرار دارند. صندلی‌های ماساژ، حرکات و فشارهای وارده بر قسمت‌های مختلف بدن را با استفاده از غلتک‌ها انجام می‌دهند. صندلی‌های بعدی از ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین صندلی‌های ماساژ هستند. غلتک صندلی ماساژ 2 بعدی در چهار جهت بالا، پایین، چپ و راست، حرکت کرده و عمل ماساژ را انجام می‌دهد. این صندلی حرکات خود را از قسمت گردن شروع کرده و به کمر و پهلوها می‌رسد. صندلی 2 بعدی با ماساژ دادن قسمت‌های مهم و حساس بدن، سبب بهبود کمردرد، کاهش درد عضلات، کاهش استرس و سلامت بدن می‌شود.

 

صندلی ماساژ 2 بعدی

 

بیشتربدانید: در زمان استفاده از دستگاه ماساژور به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 

صندلی ماساژ 3 بعدی چیست؟

این صندلی از نوع 2 بعدی پیشرفته‌تر است‌. در صندلی‌های 2 بعدی، فقط بعد طول و عرض وجود داشته و غلتک قادر به انجام حرکت و ماساژ در چهار جهت اصلی است. در صندلی‌های 3 بعدی علاوه بر بعد طول و عرض، بعد عمق نیز افزوده شده است. ماساژورها در ماساژ سنتی به منظور اثربخشی ماساژ بر نواحی مختلف بدن، گاهی فشار عمودی وارده را بیش‌تر می‌کنند. تکنولوژی به کار رفته در صندلی‌های ماساژ 3 بعدی نیز همین گونه است. غلتک‌ها در این نوع صندلی، علاوه بر حرکت به چهار جهت، به عقب و جلو نیز حرکت کرده و ماساژ را به حالت سنتی خود نزدیک‌تر کرده‌اند.

 

صندلی ماساژ 3 بعدی

 

بیشتربدانید: انواع ماساژ و مزیت‌های آن‌ها چیست؟

 

صندلی ماساژ 4 بعدی چیست؟

پیشرفته‌ترین صندلی‌های ماساژ موجود در بازار، صندلی 4 بعدی است. این صندلی‌ها تمام ویژگی‌ها و امکانات صندلی‌های 3 بعدی را دارند. در صندلی‌های 4 بعدی، امکان تنظیم سرعت ماساژ وجود دارد. به این منظور که شما می‌توانید سرعت ماساژ را در قسمت‌های مختلف بدن خود کنترل کرده و به دلخواه خود تنظیم کنید.

 

صندلی ماساژ 4 بعدی

 

بیشتربدانید: 10 مورد از فواید و مضرات ماساژ چیست که باید حتما بدانیم؟

 

تفاوت صندلی ماساژ 2 بعدی، 3 بعدی و 4 بعدی

همان گونه که از تعاریف بالا دریافتید، تفاوت این صندلی‌های ماساژ در غلتک و عملکرد آن‌هاست‌ غلتک وسیله‌ای کاربردی در صندلی‌های ماساژ است که در پشت صندلی‌ تعبیه شده است‌‌. تفاوت صندلی‌های ماساژ، در حرکت غلتک آن‌ها و نحوه ماساژ دادن است. به گونه ای که صندلی ماساژ 2 بعدی از دیگر دو مدل ساده تر و صندلی 4 بعدی، بهترین و کامل‌ترین نوع صندلی ماساژ است. صندلی‌های ماساژ 2 و 4 بعدی با توجه به بعد ماساژ زیاد و امکانات و قابلیت‌ها، از صندلی‌های 2 بعدی قیمت بالاتری دارند.

 

فواید صندلی ماساژ چیست؟

علاوه بر بعد حرکت غلتک، صندلی‌های ماساژ با توجه به نحوه عملکرد و روش ماساژ به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  1. صندلی‌هایی که با استفاده از ویبره، قسمت‌های مختلف بدن را ماساژ می‌دهند.
  2. صندلی‌هایی که عملیات ماساژ را با استفاده از رول مکانیکی انجام می‌دهند.
  3. صندلی‌هایی که برای ماساژ دادن علاوه بر روش ویبره و رول مکانیکی، از کیسه هوا نیز استفاده می‌کنند.

تاثیر و فواید ماساژ بر سلامت بدن بر هیچ کس پوشیده نیست. از جمله فواید و مزایای صندلی ماساژ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

فواید صندلی ماساژ

 

بیشتربدانید: نحوه صحیح استفاده از صندلی ماساژور+تخفیف99

 

کم کردن استرس

یکی از فواید و مزایای صندلی‌های ماساژ، دور کردن استرس و انرژی‌های منفی از افراد است. حرکات ماساژ بر قسمت‌های مختلف بدن، سبب ترشح اندورفین در بدن شده و استرس را از فرد دور می‌کند. همچنین صندلی‌های ماساژ تاثیر مستقیمی در بهبود خلق و خوی فرد و القای آرامش دارد. از این رو برخی از صاحبان شرکت به منظور کاهش استرس و تنش و هم‌چنین ایجاد حس آرامش، صندلی‌های ماساژ را در اتاق کارکنان خود قرار می‌دهند.

 

بهبود گردش خون

ماساژ دادن بدن سبب تحریک جریان خون و مایع لنفاوی و بهبود گردش خون می‌شود. در خون مواد مغذی و اکسیژن زیادی وجود دارد، بنابراین بهبود گردش خون، سبب تغذیه و بهبود عملکرد مغز خواهد شد.

 

انعطاف پذیری بدن

عضلات و ماهیچه‌های بدن با ماساژ دادن شل شده و انعطاف پذیری آن‌ها افزایش می‌یابد‌. تاثیر افزایش انعطاف پذیری بدن از طریق ماساژ دادن، اثبات شده است. به طوری که ورزشکاران هنگامی که از صندلی‌ ماساژ استفاده می‌کنند، راحت‌تر و بهتر می‌توانند عضلات بدن خود را حرکت دهند. استفاده از صندلی­های ماساژ قبل از انجام ورزش­های سنگین، عضلات بدن را گرم و آماده می­کند.

 

تقویت سیست ایمنی

در بدن سلول‌های کشنده زیادی وجود دارد که در صورت عدم وجود گلبول‌های سفید و ضعیف بدن سیستم ایمنی، به بدن آسیب می‌رسانند. ماساژ دادن قسمت‌های مختلف بدن با تحریک و تولید گلبول‌های سفید، به افزایش ایمنی بدن کمک می‌کند. وظیفه گلبول‌های سفید، مبارزه با انواع عفونت در بدن است، بنابراین با استفاده از صندلی‌ ماساژ می‌توانید از هر گونه آسیب و بیماری‌های عفونی دور بمانید.

 

کاهش درد

یکی از مزیت‌ها و فواید استفاده از صندلی‌های ماساژ، کاهش درد است. به گونه ای که برخی پزشکان برای التیام درد بیماران خود، انجام ماساژ را تجویز می‌کنند. ماساژ دادن می‌تواند سبب بهبود دردهای مزمن روزانه مانند فیبرومیالژیا و آرتریت شود. ماساژ دادن می‌تواند سبب بهبود دردهایی ناشی از رگ به رگ شدن عضلات، درد زانو، درد کمر، درد دست و پا و... شود. از دیگر دردهایی که با ماساژ دادن بهبود می­یابد، دردهای ناشی از ستون فقرات، دیسک کمر، روماتیسم و... است.

 

افزایش تمرکز

تاثیر ماساژ دادن بر نواحی مختلف بدن مانند ورزش یوگاست. بنابراین صندلی‌های ماساژ می‌توانند تا حدود زیادی سبب افزایش تمرکز شما در حین انجام امورات روزمره شوند. اگر قصد انجام کاری را دارید که نیاز به تمرکز بالایی دارد، قبل از اقدام به انجام کار، از صندلی‌های ماساژ استفاده کنید تا تاثیر آن را در نتیجه کار خود مشاهده کنید.

 

خلق و خوی بهتر

عوامل مختلفی مانند استرس، اضطراب و ناراحتی، می‌توانند خلق و خوی فرد را تحت تاثیر قرار دهند. ماساژ دادن قسمت‌های مختلف بدن سبب ترشح هورمون‌هایی از قبیل سروتین، دوپانین و اکسی توسین می‌شوند. این هورمون‌ها استرس و سایر عوامل تنش زا را از فرد دور کرده و با ایجاد حس آرامش، سبب بهبود خلق و خو می‌شود. اگر در طول روز دچار استرس و تنش زیادی شده اید، استفاده از صندلی‌ ماساژ را قبل از خواب فراموش نکنید.

 

خواب عمیق

عواملی مانند استرس، اضطراب، تنش و ناراحتی می‌تواند از به خواب رفتن شما جلوگیری کرده و یا کیفیت خواب را کاهش دهد. صندلی‌های ماساژ با دور کردن استرس و سایر انرژی‌های منفی خوابی راحت و عمیق را به شما هدیه می‌دهد. بنابراین اگر برای خوابیدن مشکل دارید، استفاده از صندلی ماساژ قبل از خواب، می‌تواند مشکل شما را حل کند و خوابی راحت و با کیفیت را به شما هدیه دهد.

 

بهبود بیماری‌های مزمن

انجام حرکات ماساژ می‌تواند از علائم بیماری‌های مزمن مانند دیابت و فشار خون بکاهد. اگر چه صندلی‌های ماساژ نمی‌توانند جای دارو را پر کنند، اما می‌توانند در کاهش علائم مربوط به بیماری موثر باشند. همان‌ گونه که می‌دانید استرس و شرایط عصبی می‌تواند سبب افزایش فشار خون شود که ماساژ دادن با کاهش استرس، از نوسانات فشار خون جلوگیری می‌کند.

 

فواید صندلی ماساژ چیست

 

بیشتربدانید: 4 تا از بهترین ماساژورها و مارک آنها در سال 2020!

 

نتیجه گیری و جمع بندی

تاثیر ماساژ دادن بر سلامت جسم و روح و بدن بر کسی پوشیده نیست. همه افراد دوست دارند بعد از گذراندن یک روز کاری سخت و یا بعد از گذراندن روز، خستگی خود را از تن بیرون کنند. تاثیر ماساژ سنتی و صندلی ماساژ به یک اندازه است اما به شرطی که ماساژور، فردی حرفه‌ای باشد. یکی از مزیت‌های صندلی‌های ماساژ نسبت به ماساژورها، در دسترس بودن همیشگی آن است. با خرید صندلی ماساژ، می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز، قسمت‌های مختلف بدن خود را به تنهایی ماساژ دهید.

مجموعه ما همیشه در تلاش است تا بهترین محصولات خود را با مناسب‌ترین قیمت و حداقل سود در اختیار کاربران خود قرار دهد‌. فروشگاه ما به دلیل عرضه مستقیم و بدون واسطه، کالاهای خود را با قیمتی نازل‌تر از همه جا به فروش می‌رساند. جهت سفارش و خرید انواع صندلی‌های ماساژ 2 بعدی، 3 بعدی و 4 بعدی، می‌توانید از طریق فروشگاه آنلاین تواتی‌نو اقدام کنید. برای آشنایی با محصولات، استعلام قیمت و جزئیات محصول، می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در وب‌سایت، با مجموعه ما در تماس باشید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

محصولات مرتبط

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp