این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

چرا باید در هر خانه ای یک ترازوی وزن کشی دقیق باشد؟

چرا باید در هر خانه ای یک ترازوی وزن کشی دقیق باشد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/03/18 0 نظر

چاقی و یا لاغری بیش از حد دغدغه ی بسیاری از افراد است.سنجش دقیق وزن مهم ترین معیاری است که افراد در زمان رسیدن به تناسب اندام به آن اهمیت میدهند.در این مقاله به توضیح این مسعله مهم پرداخته ایم،با ما همراه باشید...

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که ترازوی وزن کشی چه وسیله‌ی با اهمیتی است؟ آیا برای منزل خود این وسیله را تهیه کرده‌اید؟ شاید بتوان گفت اهمیتی که خرید ترازو وزن کشی در منزل دارد، کم‌تر از اهمیت وسایل دیگری هم چون تلویزیون و یخچال نیست. ترازوی وزن کشی، می‌تواند محاسبه کننده سلامتی شما باشد. ممکن است برایتان سؤال پیش بیاید که چگونه؟ لازم به ذکر است بگوییم که خیلی از مسائل مربوط به بدن شما، در وزنتان پدیدار خواهد شد. با افزایش و یا کاهش غیر عادی آن، ممکن است به خیلی از مسائل در مورد بیولوژیک خود پی ببرید. علاوه بر این شاید این موضوع که هر روزه از وزن خود آگاه باشید نیز لطفی داشته باشد تا بتوانید از آن طریق برای افزایش و یا کاهش وزن خود تصمیم‌گیری کنید. آن چه ما در این نوشتار برآنیم، توضیحی در رابطه با اهمیت ترازوهای وزن کشی و انواع و کاربردهای آن‌ها است.قیمت ترازو وزن کشی بر اساس میزان کیفیت و قابلیت هایی که دارد بسیار متفاوت است ،ترازو های مکانیکی یا عقربه ای از قیمت ارزانتری نسبت به ترازو ها دیجیتالی برخوردار است. ما در توانی نو، با انواع ترازو‌ها برای خدمت رسانی به شما آماده‌ایم. پس در ادامه با ما باشید تا اطلاعات بیش‌تری در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

ترازوی وزن کشی چیست؟

بیشتر بدانید: انواع بهترین ترازوی دیجیتال و عقربه‌ای وزن کشی سال 2020 کدام اند؟

ترازوی وزن کشی چیست؟

همانطور که از نام این وسیله پیداست، ابزاری که می‌توان با آن وزن افراد و یا اجسام را اندازه‌گیری کرد، ترازوی وزن کشی نامیده می‌شود. در اصطلاح می‌توان گفت ترازو ابزاری است که جرم اجسام را مشخص می‌کند. یعنی استفاده از واژه جرم صحیح‌تر از کلمه وزن خواهد بود. در زبان فارسی کلمه ترازو به معنای هم سطح بودن است و حال از این کلمه از این رو برای سنجش جرم اجسام استفاده می‌کنیم که در گذشته، جرم اجسام از هم‌سطحی با وزنه‌های دیگر تعیین می شده است. در انگلیسی نیز از معادل‌هایی هم چون کلمه  balance و همچنین scale  استفاده می‌شود. در زمان‌های خیلی دور نیز از ترازو برای اندازه‌گیری زمان و در علم ریاضیات نیز برای محاسبه نسبت مستقیم و معکوس استفاده می‌شده است. در گذشته ترازوهای قپانی و یا عقربه‌ای وجود داشته است که همه‌ی آن‌ها امروزه با مدل‌های دیجیتال جایگزین شده‌اند. می‌توان به جرأت گفت انواع ترازوهای دیجیتال که امروزه در بازار هستند، نسبت به انواع قدیمی با دقت خیلی بالاتری عمل می‌کنند.

نکاتی که در استفاده از ترازوی وزن کشی باید رعایت شود

بیشتر بدانید: هرآنچه که باید از ترازو‌های وزن‌کشی دیجیتال بدانید

نکاتی که در استفاده از ترازوی وزن کشی باید رعایت شود

اگر می‌خواهید استفاده‌ای صحیح و مفید از ترازوی وزن کشی خود داشته باشید، رعایت نکات زیر ضروری است:

1-اولین نکته در استفاده از ترازوی وزن کشی، زمانی است که از آن استفاه می‌کنید، اول صبح و به صورت ناشتا، بهترین زمان ممکن برای تعیین وزن شما است.

2-محلی که ترازو وزن کشی روی آن قرار می‌گیرد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. روی فرش، موکت و یا حتی پارکت، ترازو تراز و مسطح نبوده و بنابراین دقت کافی در اندازه‌گیری وزن شما را نخواهد داشت. برای دستیابی به وزن دقیق‌تر، ترازو را باید بر روی سطح تراز و محکمی مانند سرامیک و یا موزاییک قرار دهید.

3-نکته مهم دیگر در رابطه با کالیبره کردن ترازو است. با جابه‌جایی ترازو وزن کشی، حالت کالیبره آن بهم می‌خورد و ممکن است وزن شما را به درستی نشان ندهد. بنابراین هر وقت جابه‌جایی در آن رخ داد، بعد از گذاشتن آن بر روی یک سطح صاف و تراز، ابتدا با یک پا بر روی ترازو فشار آورید تا عددی روی نمایشگر آن ظاهر شود. بعد پای خود را برداشته و منتظر بمانید تا نمایشگر دستگاه خاموش شود. فرآیند کالیبراسیون به این ترتیب کامل شده است و حال می‌توانید با استفاده از ترازوی وزن کشی، وزن دقیق خود را به دست آورید.

انواع تراوزی وزن کشی

بیشتر بدانید: سریع ترین راه تشخیص علائم ظاهری بیماری قلبی چیست؟2021

 

4-در هنگام استفاده از ترازوی وزن کشی در صاف‌ترین حالت ممکن خود قرار گرفته و سعی کنید متعلقاتی به شما آویزان نباشد. به خصوص چیزهایی که ممکن است وزن آن زیاد باشد. بعد از قرار گرفتن بر روی ترازو ابتدا کمی مکث کنید و بعد عدد ثابت شده را بخوانید که این عدد نشان دهنده وزن شما خواهد بود.

5-برای خانم‌ها چند روز قبل از قاعدگی و البته چند روز بعد از آن، زمان مناسبی برای تعیین وزن نخواهد بود. زیراکه در این مدت مایعات در بدن تجمع پیدا کرده و وزن شما ممکن است کمی بالاتر از حالت طبیعی نشان داده شود.

6-سعی کنید برای تعیین وزن خود همیشه از یک ترازوی وزن کشی استفاه کنید زیرا که دقت ترازوهای مختلف با هم متفاوت بوده و ممکن است عدد آن‌ها نیز تا حدودی با هم متفاوت باشد.

7-عمر بالاتر ترازوی وزن کشی شما به روش نگهداری از آن بستگی خواهد داشت. نگهداری شما به گونه‌ای باشد که از ورود گرد و خاک به داخل آن جلوگیری به عمل آید. همچنین از ورود آب به ترازوی وزن کشی به خصوص نوع دیجیتال آن جلوگیری کنید.

8-از قرار دان هر گونه وسیله خیلی سنگین و بیش از تحمل وزن تراوزی وزن کشی دیجیتال، ممانعت به عمل آورید.

ترازو

بیشتر بدانید: تاثیر رژیم غذایی بر قلب و عروق و دیابت چگونه است؟

 

انواع تراوزی وزن کشی

ترازوهای وزن کشی بسته به کاربردی که دارند دارای انواع مختلفی هستند. شاید بتوان گفت هر کدام از انواع نیز دارای مدل‌های مختلف بوده. پس بنابراین شما برای خرید و تهیه ترازوی وزن کشی  با یک طیف عظیمی از انواع مدل‌ها رو به رو خواهید بود. ما در توانی نو تنوع وسیعی از انواع ترازوی وزن کشی را در اختیار شما قرار داده تا شما بتوانید بسته به کاربردی که از آن انتظار دارید، نمونه مورد نظر خود را تهیه کنید.

  • ترازوی مکانیکی: این نمونه بیش‌تر برای منازل کاربرد خواهد داشت.
  • ترازوی دیجیتال: نمونه‌های تراوزی وزن کشی دیجیتال که به تازگی وارد بازار شده‌اند، نسبت به انواع آنالوگی و یا مکانیکی دقت خیلی بالاتری داشته و سنجش خیلی دقیق‌تری از وزن شما را انجام خواهند داد. طیف وسیعی از انواع دیجیتالی در توانی نو برای شما در دسترس خواهد بود.
  • ترازوی هوشمند: نمونه‌های هوشند همانطور که از اسم آن‌ها پیداست، نه تنها وزن شما بلکه اطلاعات دیگری مانند میزان چربی، میزان تراکم استخوان و عضله، میزان کالری و دیگر اطلاعات مفید از بدنتان را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد. انواع تراوزی هوشمند به تازگی روانه بازار شده است و ما در توانی نو نیز متنوع‌ ترین انواع را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

خرید ترازوی وزن کشی

بیشتر بدانید: چگونه دیابت را کنترل کنیم و چه رژیم غذایی داشته باشیم؟

 

  • ترازوی گرمی: ترازوهای گرمی که ابعاد خیلی کوچک‌تری نسبت به دیگر انواع دارند، برای سنجش دقیق وزن موادی کم حجم مانند، طلا، نقره و یا زعفران استفاده خواهند شد.

خرید ترازوی وزن کشی 

از آن جایی که امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، خریدهای آنلاین در حال جانشینی با خرید‌های حضوری هستند، خرید ترازوی وزن کشی نیز از این حیطه خارج نخواهد بود. شما انواع ترازوهای دیجیتال و مکانیکی را به راحتی می‌توانید از وب‌سایت ما یعنی www.tavanino.com خریداری کنید و نه تنها از ضمانت و گارانتی وسیله خریداری شده اطمینان حاصل کنید که مطمئن باشید تراوزیی اصل و با کیفیت و مرغوبیت بالا به شما تحویل داده خواهد شد.

آن چه در این جا بدان پرداختیم معرفی انواع ترازوی وزن کشی و اهمیتی که وجود آن‌ها در منازل دارد بود. همانطور که در بالا ذکر کردیم، انواع مختلفی از ترازوهای وزن کشی وجود دارند که نمونه‌های هوشمند، جدیدترین آن‌ها هستند. با استفاده از ترازوی وزن کشی درمنزل شما می‌توانید همراه با یک رژیم غذایی مناسب، از وزن خود هر لحظه آگاه بوده و آن را تحت کنترل خود داشته باشید. البته در استفاده از این وزنه‌ها باید نکاتی را رعایت کنید که به آن‌ها نیز در این نوشتار اشاره کردیم. ما در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، در خدمت شما هستیم تا انواع ترازوهای وزن کشی را در اختیار شما قرار دهیم.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین محصولات