این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

تاثیر رژیم غذایی بر قلب و عروق و دیابت چگونه است؟

تاثیر رژیم غذایی بر قلب و عروق و دیابت چگونه است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/10/23 0 نظر

رژیم غذایی تاثیر بسزایی در کنترل سلامتی ما دارد.در این مقاله به بررسی دقیق رژیم غذایی بر میزان فشار خون و قلب و عروق و نیز دیابت پرداخته ایم . با ما همراه باشید

داشتن وسایل و تجهیزات پزشکی می‌تواند در کنترل بیماری‌های مختلف موثر باشد. بیماری‌های قلب و عروق و دیابت مکمل یکدیگر هستند و بعضاً امکان دارد که با داشتن یکی از آن‌ها، دیگر بیماری نیز در بدن بروز کند. البته در کنار تهیه تجهیزات پزشکی، داشتن رژیم غذایی مناسب نیز می‌تواند در کنترل بیماری موثر باشد. می‌خواهیم شما را با میزان تاثیر رژیم غذایی ناسالم و سالم در بروز بیماری‌های قلب و عروق و دیابت آشنا کنیم. با توانی نو، فروشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی همراه باشید.

 

رژیم غذایی چیست؟

رژیم غذایی، نوع و سبک غذاهایی است که شما در طول روز مصرف می‌کنید. رژیم غذایی می‌تواند اضافه کننده وزن، کاهنده آن یا ثابت نگه دارنده باشد. از طرفی رژیم‌های غذایی مختلفی از سوی متخصصان معرفی شده است. رژیم غذایی بر پایه چربی، بر پایه کربوهیدرات، بر پایه پروتئین، بر پایه ویتامین و رژیم گیاهی از این دست برنامه‌ها هستند. در مورد مفید بودن و یا ناسالم بودن هر کدام از این رژیم‌ها می‌توان در بحث جداگانه‌ای صحبت کرد اما چیزی که برای ما مهم است، تاثیر رژیم غذایی ناسالم بر بروز بیماری‌ها به خصوص دیابت و قلب و عروق است.

تاثیر رژیم غذایی سالم بر جلوگیری از بیماری‌ها -02

بیشتر بدانید: هر آنچه که باید قبل از خرید در مورد مزایا و معایب دستگاه فشارسنج دیجیتالی و عقربه ای بدانید!2021

تاثیر رژیم غذایی بر قلب و عروق

رژیم غذایی سالم و ناسالم از دو سبک زندگی سالم و ناسالم نشأت می گیرد. نمی‌توان سبک زندگی سالمی را با داشتن رژیم غذایی ناسالم پایه ریزی کرد. بنابراین وجود رژیم غذایی سالم را می‌توان تنها در افراد با سبک زندگی سالم مشاهده کرد. رژیم غذایی سالم، رژیمی سرشار از میوه‌ها و سبزی‌های تازه، غلات، ویتامین فراوان، پروتئین متناسب، مصرف گوشت قرمز پایین و خوردن چربی‌های کم است. با داشتن چنین رژیم غذایی شما می‌توانید از سلامت بدن خود مطمئن باشید.

در مقابل این رژیم غذایی، برنامه غذایی ناسالم وجود دارد. رژیم غذایی مبتنی بر تنها یکی از گروه‌های ذکر شده بالا، می‌تواند ناسالم‌ترین برنامه برای دریافت مواد خوراکی روزانه باشد. در صورتی که شما در طول روز مقدار زیادی چربی یا کربوهیدرات یا پروتئین را دریافت کنید، از خوردن دیگر گروه‌های غذایی غافل باشید، باز هم رژیم غذایی ناسالم خواهید داشت. حتی در برنامه‌های غذایی فقط گیاهی، در صورتی که پروتئین و ویتامین مورد نیاز بدن در طول روز تامین نشود، نمی‌توان به آن یک رژیم سالم گفت. همچنین خوردن غذاهای فست فودی زیاد یا چرب، اصلی‌ترین دلیل برای بروز انواع بیماری هاست. خوردن چربی فراوان می‌تواند باعث چرب شدن خون و افزایش سطح کلسترول بد در خون شود. با بالا رفتن کلسترول خون، مقدار زیاد چربی در رگ‌ها و شریان‌های عروقی رسوب کرده و به مرور آن‌ها را دچار گرفتگی می‌کند. به همین دلیل است که میزان بیماری‌های قلب و عروق و به طور خاص سکته قلبی، در افراد چاق یا با اضافه وزن بالا، بیشتر است.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات