این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

دستگاه فشارسنج یا فشار خون

دستگاه فشار خون یا فشارسنج مانند :فشارسنج دیجیتالی بازویی،فشارسنج دیجیتالی مچی، فشارسنج عقربه ای وفشارسنج جیوه ای با قیمت ارزان و مناسب در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو قابل خریداری است. قدیمی ترین نوع فشارسنج نوع جیوه ای آن است که بر همین اساس میزان فشار خون بر حسب میلیمتر جیوه می باشد. دستگاه فشار خون یا فشار سنج های جدید در نوع های دیجیتالی و عقربه ای نسبت به دستگاه فشار خون جیوه ای از مخاطبان بیشتری برخوردار است. استقبال بیشتر از دستگاه های فشارسنج دیجیتالی میتواند به علت کارایی آسان برای کاربران در تمام اقشار و گروه های سنی و نیز برخی امکانات کاربردی و مناسب از جمله داشتن حافظه داخلی جهت نمایش سنجش های قبلی و...باشد که در روند درمان کمک کننده هستند.دستگاه های فشارسنج دیجیتالی در مدل های بازویی و مچی عرضه می شوند.

 فشارسنج های  عقربه ای به علت داشتن نیاز به آموزش،توصیه می شود توسط افرادی استفاده شود که از عملکرد این نوع دستگاه فشارخون آگاهی داشته باشند.

دستگاه فشارخون،فشارسنج خون:قیمت وخرید بهترین دستگاه فشارخون-01

دستگاه فشارخون،فشارسنج خون:قیمت وخرید بهترین دستگاه فشارخون

دستگاه فشارسنج خون یا دستگاه فشارخون دیجیتالی،عقربه ای و جیوه ای با قیمت ارزان با گارانتی، در برندهای معتبری همچون بیورر،امسیگ،زنیت مد ،زیکلاس مد و امرن در طیف وسیعی از مدلها در فروشگاه تجهیزات پزشکی و ویلچر توانی نو موجود و قابل خریداری است. خرید اینترنتی دستگاه فشار سنج و فشار خون راهی آسان برای کنترل دقیق در سلامتی است.

فشارسنج از جمله ابزارهایی است که در کنترل بیماری‌های خطرناک بسیار مؤثر بوده‌است. امروزه افرادی که دارای بیماری‌هایی نظیر فشار خون بالا یا افت فشارهای شدید هستند؛ به‌راحتی و بدون‌نیاز به مراجعه به مراکز پزشکی، می‌توانند وضعیت خود را بسنجند.

فشارسنج که به آن اسپیگمومنومتر نیز گفته‌می‌شود؛ دارای انواع مختلفی است. تمامی انواع دستگاه از مکانیزم خاصی پیروی می‌کنند و با‌استفاده از ابزارهای مکانیکی یا دیجیتالی، فشار خون هنگام خروج از قلب را اندازه‌گیری می‌کنند.

با انواع فشارسنج آشنا شوید!

فشارسنج‌ها بر‌اساس معیارهای مختلفی در طبقه‌بندی‌های خاصی قرار می‌گیرند. قیمت فشارسنج براساس کارایی‌های آن مشخص می‌شود. به‌عنوان مثال برخی انواع فشارسنج عبارت است از:

 • عقربه‌ای
 • دیجیتال
 • جیوه‌ای
 • بازویی
 • مچی

هر یک از انواع تجهیزات جهت کاربری‌های خاصی طراحی، تولید و روانه بازار شده‌اند. به‌عنوان مثال نمونه‌های مچی، بازویی و دیجیتال جهت مصارف خانگی ساخته‌شده‌اند. بر این اساس افراد دارای فشار خون بالا، قادر به کنترل همیشگی بیماری خود هستند. چنین دستگاه‌هایی دارای ویژگی‌های زیادی هستند. برخی از ویژگی‌ها عبارت است از:

 • کوچک و به‌راحتی قابل جابه‌جایی هستند.
 • کار با آن‌ها بسیار آسان است و نیاز به دانش و مهارت خاصی ندارد.
 • امکان فشار‌سنجی در هر ساعت از شبانه‌روز را مهیا ساخته‌اند.

 

دستگاه فشارخون،فشارسنج خون:قیمت وخرید بهترین دستگاه فشارخون-02

تفاوت فشارسنج حرفه‌ای و نمونه‌های خانگی

برخی مدل‌های فشارسنج مانند عقربه‌ای پایه‌دار بسیار حرفه‌ای هستند و از آن‌ها در کلینیک‌ها و مراکز درمانی استفاده می‌شود. این نمونه‌ها در مقایسه با مدل‌های خانگی بسیار دقیق و حرفه‌ای هستند. همواره در فشارسنج‌های خانگی درصدی را برای خطای دستگاه در‌نظر می‌گیرند؛ این در حالی است که چنین مسئله‌ای در نمونه‌های حرفه‌ای رخ نمی‌دهد.

چرا سالمندان به فشارسنج خانگی نیاز دارند؟

با افزایش سن، بیشتر قسمت‌های بدن با اختلالاتی مواجه می‌شوند. امکان اینکه شما در سنین بالا با مشکلاتی نظیر فشار خون بالا مواجه‌شوید؛ کم نخواهد بود. بنابراین افراد مسن بهتر است که به‌صورت روزانه فشار خود را بسنجند و از بروز خطرات جدی جلوگیری کنند.

از طرفی بررسی‌های روزانه فشار خون مزایای زیادی از جمله موارد زیر دارد:

 • میزان مراجعات به پزشک و مراکز درمانی کاهش می‌یابد.
 • سبک زندگی سالم را برای چنین افرادی مهیا می‌کند.
 • در صورت مشاهده کوچک‌ترین تغییرات نامناسب در میزان فشارخون، تنها با مصرف قرص‌های کاهنده فشار خون قادر به کنترل و جلوگیری از خطرات احتمالی خواهند‌بود.
 • بررسی‌های دوره‌ای فشار خون سبب می‌شود که پزشک معالج، روش‌های درمانی مناسب‌تری را جهت بهبود افراد تجویز کند. درواقع چنین آمار منظمی یک ابزار کمکی را در‌اختیار پزشک قرار می‌دهد.

 

نکات مورد‌توجه هنگام خرید فشارسنج دیجیتال

پیش از خرید فشارسنج دیجیتالی بهتر است به نکاتی مانند اصالت و گارانتی کالا،میزان دقت دستگاه فشارخون،دور بازو جهت انتخاب کاف بازویی مناسب خود و قابلبت هایی که از دستگاه فشارنج دیجیتال خود می خواهید دقت کنید.به عنوان مثال تعداد افراد یا کاربرانی که قرار است از این دستگاه فشارسنج خون  استفاده کنند و یا قابلیت هایی مانند بلوتوث و...

خوشبختانه فروشگاه کالا پزشکی توانی نو با داشتن کادری مجرب در زمینه درمانی و پرستاری سعی داشته تا بهترین و دقیق ترین دستگاه های فشارسنج که مورد تایید از لحاظ بالینی می باشند را در اختیار کاربران قرار دهد.

دستگاه فشارخون،فشارسنج خون:قیمت وخرید بهترین دستگاه فشارخون-03

همچنین به این مسئله توجه کنید که کار با کدام یک از انواع فشارسنج برای شما آسان‌تر است. برای افرادی که در خواندن دقیق عقربه‌ها و کار با فشارسنج عقربه‌ای مشکل دارند؛ خرید فشارسنج دیجیتال مناسب‌تر است.

مشاهده بیشتر