بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

گوشی پزشکی یا استتوسکوپ

گوشی پزشکی یا استتوسکوپ (stethoscope) در انواع مدل ها و در رنگ بندی ها متنوع با قابلیت های مختلف در بهترین مارک ها از قبیل :لیتمن(littmann)،ام دی اف MDF و... در طرح های دخترانه ،فانتزی،دانشجویی و... با قیمت ارزان و مناسب در تجهیزات پزشکی توانی نو به صورت اینترنتی قابل خریداری است.گوشی پزشکی یکی از مهم‌ترین ابزارهای پزشکی است که به متخصص در گوش‌دادن به صداهای داخل بدن مانند جریانات هوا در ریه‌ها یا نحوه تپش قلب کمک می‌کند. نخستین‌بار نیز دقیقاً به‌همین علت یک پزشک فرانسوی تصمیم گرفت وسیله‌ای را جهت گوش‌کردن به صدای قلب بیمارش اختراع کند.ساختار گوشی پزشکی به‌گونه‌ای است که لوله‌های لاستیک آن به‌راحتی درون گوش قرار می‌گیرند و پزشک در استفاده زیاد از آن‌ها اذیت نمی‌شود. مجموعه لوله‌های پلاستیکی و فلزی، صداهای دریافت‌شده از درون بدن را منتقل می‌کنند و به گوش متخصص می‌رسانند.بسیاری از بیماری‌های قلبی، عروقی و بیماری‌های ریوی به کمک این وسیله تشخیص داده می‌شوند. به همین جهت می‌توان این وسیله پزشکی را ابزاری مهم در تشخیص و پیشگیری از ابتلاء به بسیاری از بیماری‌ها نامید. برخی نمونه‌های گوشی پزشکی به‌اندازه‌ای قدرتمند است که قادر به شنوایی کوچک‌ترین صداهای تولیدشده در قفسه سینه است.

گوشی پزشکی چیست؟

در تعریف گوشی پزشکی می‌توان به ابزاری تشخیصی اشاره کرد که با کارکردی آسان، مشکلات و احتمال بروز بیماری‌های مختلف قلبی و عروقی را مشخص می‌کند. با استفاده از استتوسکوپ، پزشکان به صدای ضربان قلب بیمار گوش داده و وضعیت قلب را بررسی می‌کنند. همان‌طور که اشاره کردیم کاربرد این ابزار پزشکی تنها به شنیدن صدای ضربان قلب منتهی نمی‌شود.
به کمک گوشی پزشکی کوچک‌ترین صدای اضافی درون قلب، ریه، جریان‌های خونی، روده و... به وضوح شنیده می‌شود. با شنیدن این صدا، متخصصان و پزشکان می‌توانند نسبت به‌علت بیماری یا احتمال بروز بیماری‌های قلبی و عروقی مطلع شوند.
شما می‌توانید با شنیدن فرکانس‌های صدا، نکات مهمی در خصوص عارضه‌های مختلف در بدن بیاموزید. به‌عنوان مثال استفاده از استتوسکوپ کمک می‌کند تا پزشکان تشخیص دهند که دریچه قلب به‌طور کامل بسته شده یا نشده است. همچنین تشخیص انسداد روده نیز به این وسیله امکان‌پذیر است.

کاربرد گوشی پزشکی در یک نگاه

رایج‌ترین استفاده از گوشی پزشکی یا استتوسکوپ، شنیدن صداهای موجود در قفسه سینه است. فضای قفسه سینه به‌گونه‌ای است که صدای احشاء درون آن را منعکس می‌کند و از طریق وسایلی مانند استتوسکوپ به‌خوبی شنیده می‌شود. معمولاً سیستم تنفسی، گوارشی و قلب به‌علت قرار گرفتن در قفسه سینه، امکان بررسی و رصد توسط متخصصان و از طریق گوشی پزشکی را دارند.

بنابراین بسیاری از بیماری‌های سیستم‌های نام‌برده تنها از طریق گوش‌دادن به صداهای ایجادشده، تشخیص‌ داده‌می‌شود. به‌عنوان مثال ضربان‌های نامنظم قلب، کاهش یافتن زمان دم و بازدم یا وجود عفونت در ریه‌ها همگی از طریق چنین ابزار کاربردی به‌راحتی توسط متخصص سنجیده می‌شوند.

برخی از افراد تصور می‌کنند گوشی پزشکی یا استتوسکوپ، تنها برای شنیدن صدای ضربان قلب کاربرد دارد. گوشی پزشکی یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات و ابزار در صنعت پزشکی محسوب می‌شود. بسیاری از بیماری‌های قلبی، عروقی و بیماری‌های ریوی به کمک این وسیله تشخیص داده می‌شوند. به همین جهت می‌توان این وسیله پزشکی را ابزاری مهم در تشخیص و پیشگیری از ابتلاء به بسیاری از بیماری‌ها نامید.

گوشی پزشکی:قیمت و خرید بهترین استتوسکوپ وگوشی پزشکی ارزان-01

مطلب مرتبط: مهم ترین نکات خرید گوشی پزشکی یا استتوسکوپ در 2020

گوشی پزشکی چیست؟

در تعریف گوشی پزشکی می‌توان به ابزاری تشخیصی اشاره کرد که با کارکردی آسان، مشکلات و احتمال بروز بیماری‌های مختلف قلبی و عروقی را مشخص می‌کند. با استفاده از استتوسکوپ، پزشکان به صدای ضربان قلب بیمار گوش داده و وضعیت قلب را بررسی می‌کنند. همان‌طور که اشاره کردیم کاربرد این ابزار پزشکی تنها به شنیدن صدای ضربان قلب منتهی نمی‌شود.
به کمک گوشی پزشکی کوچک‌ترین صدای اضافی درون قلب، ریه، جریان‌های خونی، روده و... به وضوح شنیده می‌شود. با شنیدن این صدا، متخصصان و پزشکان می‌توانند نسبت به‌علت بیماری یا احتمال بروز بیماری‌های قلبی و عروقی مطلع شوند.
شما می‌توانید با شنیدن فرکانس‌های صدا، نکات مهمی در خصوص عارضه‌های مختلف در بدن بیاموزید. به‌عنوان مثال استفاده از استتوسکوپ کمک می‌کند تا پزشکان تشخیص دهند که دریچه قلب به‌طور کامل بسته شده یا نشده است. همچنین تشخیص انسداد روده نیز به این وسیله امکان‌پذیر است.

گوشی پزشکی دخترانه و فانتزی

گوشی پزشکی های دخترانه و فانتزی در رنگ بندی های شاد و خاص تولید و به فروش میرسند،به طور معمول گوشی پزشکی های دخترانه در رنگ بندی هایی از قبیل صورتی،رز گل و... هستند.تجهیزات پزشکی توانی نو با فروش اینترنتی انواع گوشی پزشکی دخترانه در رنگ بندی های متنوع با قیمت ارزان ومناسب قابل خریداری است.

گوشی پزشکی مناسب برای دانشجویان

خرید گوشی پزشکی مناسب دانشجویان پزشکی،پرستاری و پیرا پزشکی وباید علاوه بر دقت مناسب و کیفیت مطلوب از قیمت مناسبی هم برخوردار باشد.

بهترین مارک گوشی پزشکی

بهترین مارک های گوشی پزشکی شامل: لیتمن Littmann ،ام دی اف MDF،زنیت مد،رزمکس،امسیگ،بی ول از جمله مارک های با کیفیت گوشی پزشکی هسند .

اجزای تشکیل‌دهنده استتوسکوپ

گوشی پزشکی از دو بخش هِدست و قفسه سینه تشکیل شده است. در بخش هدست دو لوله وجود دارد که بر سر هر کدام از این لوله‌ها یک سری یا گوشی تعبیه شده است. این لوله‌ها فرکانس صدا را از خود عبور داده و به گوش شنونده می‌رسانند. به‌منظور شنیدن امواج صدا با بهترین کیفیت، ضخامت لوله‌ها باید از مقدار استانداردی برخوردار باشند.
در قسمت قفسه سینه نیز ما شاهد یک قطعه دیافراگم فلزی هستیم که به کمک این بخش صدا از قلب و ریه به گوش ما می‌رسد. دیافراگم وظیفه تقویت فرکانس و ارتعاشات بدن را دارد. داخل این قطعه بخش مهم دیگری به نام پرده دیافراگم وجود دارد که بدون این بخش، فرایند تبدیل ارتعاشات به صدا و تقویت آن‌ها وجود ندارد.
همچنین در قسمت پشت دیافراگم یک قطعه‌ای به شکل زنگوله تعبیه شده است. دریافت صداهای بم با فرکانس پایین به قسمت زنگوله یا بِل مربوط است. زنگوله قطعه‌ای مخروطی شکل است که نسبت عمق آن به دریافت صدا با کیفیت بهتر، بستگی دارد.
 

جنس دیافراگم

جنس قسمت فلزی این ابزار پزشکی معمولاً از استیل یا آلومینیوم است. با این حال کارشناسان متریال استیل را گزینه بهتری نسبت به آلومینیوم می‌دانند. به این دلیل که وزن سنگین استیل باعث می‌شود تا قسمت دیافراگم به خوبی بر روی قفسه سینه بیمار قرار بگیرد و صدا با کیفیت بهتری به گوش پزشک برسد. همچنین بهترین نوع متریال برای لوله‌های متصل شده به دو گوشی این ابزار پزشکی، پی وی سی است.

گوشی پزشکی دخترانه و فانتزی با قیمت ارزان و مناسب-04

مطلب مرتبط: از کجا گوشی پزشکی بخریم و ویژگی های مهم آن چیست؟


گوشی پزشکی چگونه کار می‌کند؟

پزشکان با قرار دادن دیافراگم بر روی قلب و قفسه سینه، صدای ضربان قلب و دیگر صداهای احتمالی در ناحیه ریه، جریان خونی و... را گوش می‌دهند. در واقع فعل و انفعالات موجود در بدن به کمک استتوسکوپ به فرایندی صوتی تبدیل شده و به گوش ما می‌رسند.
در گذشته برای شنیدن صدای ضربان قلب، پزشکان گوش خود را به‌صورت مستقیم بر روی قفسه سینه بیماران قرار می‌دادند. با گذشت زمان متخصصین به این نتیجه رسیدند که این روش از نظر مبتلا شدن به بیماری‌های واگیردار چندان معقول به نظر نمی‌رسد. همچنین بررسی وضعیت بانوان بیمار به این روش نیز راهکاری اخلاقی محسوب نمی‌شد.
به این ترتیب در اوایل قرن نوزدهم، پزشکی جوان اهل کشور فرانسه با ساخت یک استوانه از چند لایه کاغذ، ابزاری ابتدایی جهت شنیدن ضربان قلب بیماران ابداع کرد. پس از امتحان کردن این روش، رنه لاینک، پزشک فرانسوی، اولین گوشی پزشکی را اختراع کرد. با گذشت زمان پزشکان طی سال‌های متمادی، این ابزار پزشکی را با تغییراتی اساسی به وسیله‌ای کامل و کاربردی تبدیل کردند.

انواع گوشی پزشکی

گوشی آکوستیک

انواع گوشی پزشکی آکوستیک به دو نوع دو سر و تک سر تقسیم می‌شود. گوشی آکوستیک یکی از کاربردی‌ترین انواع گوشی است که معمولاً نوع دو سر آن بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. شدت و کیفیت صدا در این نوع از گوشی بسیار بالا بوده و از دقت عمل مطلوبی نیز برخوردار است. با استفاده از این گوشی گستره وسیعی از صدا از قسمت‌های مختلف بدن مانند قلب یا ریه به گوش پزشک می‌رسد.
همان‌طور که اشاره کردیم گوشی در قسمت قفسه سینه از دو بخش دیافراگم و زنگوله یا بل تشکیل شده است. قسمت دیافراگم به شکلی طراحی شده است تا صداهایی با فرکانس بالا را به گوش پزشک برساند. در مقابل نیز قسمت زنگوله صداهایی با فرکانس پایین را منتقل می‌کنند.

گوشی الکترونیک

گوشی الکترونیک یکی از مدرن‌ترین انواع گوشی پزشکی است. در این وسیله نوعی سنسور یا حسگر با حساسیت بسیار بالا تعبیه شده تا صداها به بهترین شکل ممکن شنیده شوند. در واقع این سنسورها نیروی تقویتی جهت افزایش کیفیت صدا در گوشی‌های پزشکی دیجیتال هستند.
یکی از مشکلات رایج در استفاده از مدل الکترونیک، ایجاد اختلال در منتقل شدن فرکانس‌های صدا به گوش است. نویزهای ایجاد شده باعث می‌شوند تا صدا به‌صورت دقیق و واضح شنیده نشوند. البته با پیشرفت در تجهیزات مربوط به علم پزشکی، نواقص گوشی‌های دیجیتال برطرف شده است. در حال حاضر این گوشی‌ها با امکانات مختلفی مانند فیلتر صداهای اضافی، ذخیره اطلاعات، تنظیم وضوح صدا و... مورد استفاده قرار می‌گیرند.

گوشی پزشکی نوزاد

این گوشی مخصوص تشخیص صداهای بسیار ضعیف طراحی شده است. این مدل از انواع گوشی نسبت به مدل‌های دیگر کاربرد کمتری دارد. گوشی‌های مخصوص جراحی بینی و گوشی‌های آموزشی نیز از دیگر مدل‌های این ابزار در صنعت پزشکی هستند.

فرکانس‌های صدا چگونه به گوش ما می‌رسند؟

برای شنیدن فرکانس‌های بالا و پایین صدا به‌وسیله استتوسکوپ، دیسک دیافراگم بر روی قفسه سینه یا پشت بیمار در ناحیه کمر قرار می‌گیرد. هم‌زمان با تنفس عمیق بیمار، فرکانس‌های صدا به‌وسیله زنگوله و دیافراگم تقویت می‌شوند. با تقویت صدا، این امواج از مسیر لوله‌ای که دو بخش هدست و قفسه سینه را به یکدیگر متصل کرده است، عبور می‌کنند. به این ترتیب صداهای طبیعی و هر گونه صدای غیرطبیعی به گوش پزشک می‌رسند.
متخصصین در مراکز درمانی به وسیله تجهیزاتی مخصوص مانند مانیتور قلب می‌توانند وضعیت ضربان قلب بیماران را بررسی کنند. با این حال نمی‌توان از اهمیت کاربرد گوشی غافل شد. این ابزار می‌تواند ناهنجاری‌های مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی را که دیگر تجهیزات الکترونیکی قابلیت اندازه‌گیری آن‌ها را ندارند، نمایان کنند.

خرید بهترین مارک گوشی پزشکی ()استتوسکوپ) دانشجویی با قیمت ارزان-01

مطلب مرتبط: مهم ترین کاربرد و نحوه استفاده از گوشی پزشکی

خرید گوشی پزشکی

در حال حاضر منابع و فروشگاه‌های متنوعی در خصوص فروش تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کنند. برای خرید ابزار و محصولات پزشکی اعتماد به فروشنده حرف اول را می‌زند. فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، یکی از بهترین سایت‌های آنلاین در این زمینه است که محصولات موجود در آن از کیفیت و اعتبار لازم برخوردار هستند.
آشنایی با برندهای برتر روز دنیا و اطلاع از قیمت‌ها، از فاکتورهای مهم در اعتماد به وب‌سایت توانی نو است. شما می‌توانید بدون نگرانی بابت کیفیت و اصل بودن کالا به این فروشگاه آنلاین مراجعه کرده و محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنید.
برند گوشی پزشکی
تولیدکنندگان بسیاری در صنعت پزشکی مشغول به فعالیت هستند که در هر زمینه چندین برند از فروش و محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. برای خرید گوشی پزشکی با مراجعه به وب‌سایت توانی نو می‌توانید با برندهای انواع گوشی و قیمت‌های آن‌ها آشنا شوید.
لیتمن LITTMANN، بی ول B.WELL و ریشتر RiESter از برندهای شناخته شده و معتبر در این زمینه هستند. اگر قصد خرید استتوسکوپ از برندهای ذکر شده را دارید، توانی نو به شما در بررسی مدل‌های مختلف گوشی کمک خواهد کرد. از دیگر برندهای موجود در این فروشگاه آنلاین باید به زنیت مد، راپاپورت، رزمکس، یونیسف، امسیگ، دلوکس و... اشاره کرد.

قیمت گوشی پزشکی

قیمت انواع گوشی پزشکی با توجه به نوع برند، ساختار گوشی، کیفیت و عملکرد آن متغیر است. به عنوان مثال ارزان‌ترین گوشی در این فروشگاه از برند بی ول بوده که با هزینه 112، 000 تومان قابلیت خرید دارد. اگر قصد خرید یک استتوسکوپ با کیفیت و کارایی بهتر دارید می‌توانید تا 4 میلیون تومان نیز برای تهیه آن هزینه کنید. به عنوان مثال قیمت گوشی پزشکی لیتمن مدل 5832 حدود 4، 200، 000 تومان است.
تمامی اطلاعات مربوط به انواع گوشی، برندها و قیمت‌ها در قسمت فروشگاه این وب‌سایت در اختیار کاربران قرار داده شده است.

نکات مهم در استفاده از انواع گوشی پزشکی

گوشی‌های پزشکی که کیفیت بالایی دارند، معمولاً فرکانس‌های صدا را با وضوح و دقت بیشتری به گوش شنونده می‌رسانند. همچنین دو سری استتوسکوپ نیز باید به خوبی درون گوش جای بگیرند. بزرگ یا کوچک بودن سری‌ها و عدم سازگاری آن‌ها با گوش افراد در تشخیص دقیق صدا نقش دارد.
بیشتر مدل‌های باکیفیت این ابزار پزشکی به شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند. طراحی مدل‌های متنوع این امکان را فراهم می‌کند تا خریداران مناسب‌ترین محصول را با توجه به نیاز خود تهیه کنند.
یکی از نکات مهم در تهیه استتوسکوپ، خرید گوشی‌های تک لوله‌ای است. این ویژگی باعث می‌شود تا فرکانس‌های صدا با وضوح و دقت بیشتری تشخیص داده شوند. همچنین ضخامت لوله نیز در شنیدن بهتر صدا تأثیرگذار خواهد بود.
هنگام استفاده از این وسیله تمام بخش‌های آن را به‌خوبی بررسی کنید. به عنوان مثال بروز خرابی در قسمت دیافراگم باعث می‌شود تا جزئی از فرکانس‌های صدا یا تمام آن به گوش شما نرسد.
توجه داشته باشید که لوله‌های پلاستیکی استتوسکوپ از مهم‌ترین بخش‌های این وسیله هستند. هر اندازه قطر و ضخامت این لوله‌ها بیشتر باشد، به همان نسبت نیز در شنیدن صدا ارتباط مستقیم دارد. اگر این لوله‌ها از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند، این احتمال وجود دارد که صداهای ریز شنیده نشوند.
 

چگونه یک گوشی پزشکی مناسب انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک گوشی مناسب باید به محل کار خود دقت داشته باشید. با توجه به میزان شلوغی و سر و صدای محیط اطراف، فرکانس‌های صدا نیز تحت تأثیر قرار گرفته و شما به خوبی متوجه این صداها نخواهید شد. به همین جهت اگر در محیطی شلوغ مشغول به کار هستید، باید یک گوشی با دقت و حساسیت بالاتری انتخاب کنید.
یکی‌دیگر از نکات مهم در این زمینه نوع استفاده از گوشی است. به‌عنوان مثال اگر حیطه فعالیت شما به نوزادان و کودکان مربوط می‌شود، می‌توانید از گوشی مخصوص اطفال استفاده کنید. همچنین بسیاری از پزشکان قلب و عروق از گوشی‌هایی استفاده می‌کنند که به‌صورت اختصاصی جهت معاینه بیماران قبلی طراحی و ساخته شده است.
بسیاری از متقاضیان انواع گوشی، دانشجویان پزشکی هستند. این دسته از افراد هنگام خرید باید با متخصصین این امر مشورت کرده و محصولی را انتخاب کنند که در عین قیمت مقرون‌به‌صرفه، از کارایی و کیفیت مطلوبی نیز برخوردار باشد.
انواع گوشی پزشکی نیز مانند دیگر تجهیزات کاربردی نیاز به نگهداری اصولی دارند. برای استفاده طولانی مدت از استتوسکوپ هر چند وقت یک بار این وسیله را با محلول آب و صابون یا الکل تمیز کنید. توجه داشته باشید که برای تمیز کردن این ابزار پزشکی تحت هیچ شرایطی آن را درون آب قرار ندهید. کافی است با یک پارچه نرم و یا اسفنج بخش‌های مختلف گوشی را تمیز کنید.

گوشی پزشکی:قیمت و خرید بهترین استوتسکوپ وگوشی پزشکی ارزان -01

مطلب مرتبط: آشنایی با انواع گوشی پزشکی، کاربردها و روند تکامل آن

 

کاهش هزینه‌های درمان

وجود چنین ابزاری در دست یک متخصص سبب می‌شود که بسیاری از عفونت‌ها و بیماری‌های خطرناک به‌راحتی تشخیص داده شوند. درنتیجه به‌راحتی و با صرف کمترین هزینه‌های درمانی از بروز بیماری‌های خطرناک جلوگیری می‌شود. در حالی‌که تشخیص بسیاری از بیماری‌ها تنها با صرف هزینه‌های گزاف پزشکی، آزمایش‌ها و معاینات فراوان امکان‌پذیر است.

حساسیت فوق‌العاده زیاد به صدا

مهم‌ترین ویژگی در تجهیزاتی مانند گوشی پزشکی، همین حساسیت‌های بالا است. درواقع تجهیزاتی که حساسیت بیشتری نسبت به صدا دارند؛ کارایی بیشتری دارند. معمولاً قدرت دریافت صدا یکی از ویژگی‌های پاویون‌های استتوسکوپ است که امکان معاینات تخصصی‌تر را برای پزشکان فراهم می‌کند.

برخی از گوشی‌های پزشکی دارای دو پاویون هستند که محدوده صوتی متفاوتی را ایجاد می‌کند. در این‌صورت پزشک برای کارایی‌های متفاوت، امکان استفاده از پاویون‌های متفاوتی را در اختیار دارد. پاویون‌ها کاملاً استیل هستند و از نظر رسانایی صدا به‌خوبی عمل می‌کنند. سایر ساختارهای موجود در استتوسکوپ نظیر طراحی خاص شلنگ انتقال صدا نیز در بهبود کیفیت دریافت و انتقال صوت مؤثر هستند.

قدرت تفکیک صداها

از آن جایی که ممکن‌است، محیط معاینه نیز دارای سروصدا باشد؛ گوشی پزشکی باید قابلیتی داشته باشد که میان صداها حائلی را قرار دهد. حائل همان شلنگ‌های قطور و ضخیمی است که از ورود صداهای مزاحم و غیرمفید به لوله انتقال صدا جلوگیری می‌کند. درواقع در طراحی و ساخت شلنگ‌ها از بهترین مواد اولیه استفاده می‌کنند. همین قابلیت‌ها سبب می‌شود که کیفیت صدای دریافتی توسط گوش متخصص بهتر باشد.

گوشی پزشکی:قیمت و خرید بهترین استوتسکوپ وگوشی پزشکی ارزان-02

مقاومت در برابر آب

از دیگر مزایای گوشی‌های پزشکی یا استتوسکوپ، قابلیت مقاومت در برابر رطوبت و آب است. بنابراین به‌راحتی در موقعیت‌های مختلف و اقلیم‌های متفاوت و جهت انجام کارهای اورژانسی کاربردی است. جنس بدنه و ساختار کلی گوش پزشکی درنهایت به‌شکلی طراحی می‌شود که چنین ویژگی را در اختیار مصرف‌کننده که یک پزشک است؛ قرار دهد. ​​​​​​

گوشی پزشکی:قیمت و خرید بهترین استوتسکوپ وگوشی پزشکی ارزان

برای خرید انواع بهترین گوشی های پزشکی و یا استوتسکوپ میتوانید با اطمینان از کیفیت و اصالت کالا همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش آن را از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو با قیمت بسیار مناسب و ارزان خریداری نمایدید.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp