لیتمن LITTMANN

مرتب سازی :

لیتمن littmann

خرید گوشی پزشکی لیتمن که از باکیفیت ترین گوشی پزشکی های جهان است در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو با قیمت های مناسب وارزان قابل خریداری است.قیمت انواع گوشی پزشکی مارک لیتمن که در انواع مدل ها وکلاس ها تولید میگردند در تجهیزات پزشکی توانی نو قابل مشاهده و خریداری میباشد.

انواع گوشی پزشکی لیتمن، یکی از ابزارهای مهم پزشکی که برای تشخیص صداهای تولید شده در بدن به وسیله لوله‌های پلاستیکی متصل به قطعه‌ای که در ناحیه قفسه سینه قرار می‌گیرد، آشنا خواهیم شد.

آشنایی با گوشی پزشکی و برند لیتمن

استفاده از انواع گوشی‌های پزشکی قدمتی بیش از صد سال دارد و از ابزارهای تشخیصی روزمره برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی نظیر پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان است که در محیط‌های گوناگونی مانند بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان و مراکز مراقبتی جهت انجام اقدامات پزشکی عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد این وسیله تنها به انجام مراقبت‌های پزشکی در انسان‌ها خلاصه نمی‌شود بلکه دامپزشکان نیز به منظورهای مشابه برای درمان حیوانات از آن بهره می‌برند. یکی از برندهای برجسته در دنیای طبابت در زمینه تولید گوشی‌های پزشکی، لیتمن است. بسیاری از پزشکان، این برند را یکی از بهترین تولیدکنندگان با کیفیت فوق العاده و آکوستیک عالی محصولات در نظر می‌گیرند.

لیتمن:خرید انواع گوشی پزشکی لیتمن با قیمت ارزان

 
حقایقی در مورد گوشی پزشکی مارک لیتمن

اگر مایل هستید از گوشی پزشکی لیتمن جهت انجام مراقبت‌های پزشکی برای خود و یا دوستانتان استفاده نمایید، آشنایی با این حقایق مهم می‌تواند فواید بسیاری برای شما به همراه داشته باشد.
•    اولین نمونه از گوشی‌های پزشکی لیتمن در سال 1816 توسط پزشکی فرانسوی به نام René Laënnec اختراع شد. این گوشی از یک لوله چوبی بهره می‌برد که کرنای گوش افراد کم شنوا را تداعی می‌نمود. اولین مدل از گوشی پزشکی لیتمن، یک دستگاه تک گوشی بوده است.
•    لازم به یادآوری است که پیش از اختراع این وسیله، پزشکان مستقیماً گوش خود را به سینه بیمار نزدیک می‌نمودند.
•    در اواسط دهه 1850 شکل سنتی این گوشی‌ها تکامل یافته و به شکل امروزی گوشی پزشکی لیتمن با دو دستگاه گوشی مجزا، به‌روزرسانی شد.
•    متخصص قلب و پروفسور دانشکده پزشکی هاروارد، «دکتر دیوید لیتمن»، با توسعه این گوشی در اواسط دهه 60 میلادی، عملکردهای آن را بهبود بخشید.
•    هدست، لوله و قسمت پشتی این دستگاه به عنوان اجزای اساسی آن شناخته می‌شوند.
•    در برخی انواع گوشی‌های طبی از شانه مخصوص سر استفاده می‌شود که دیافراگم و زنگ را در یک قسمت قرار داده است؛ به این گوشی‌ها عنوان چندفرکانسی اطلاق می‌گردد.
•    از قسمت دیافراگم برای شنیدن صداهای بلند و زنگ مانند استفاده می‌شود.
•    قسمت دیافراگم یک گوشی پزشکی نظیر لاله گوش انسان عمل می‌کند و ارتعاش دارد. این ارتعاشات می‌تواند هوا را در لوله گوشی پزشکی حرکت دهد تا به وسیله پرده گوش انسان تشخیص داده شود و مغز آن را به عنوان صدا تفسیر نماید.
•    از گوشی پزشکی لیتمن می‌توان برای گوش دادن به انواع صداها جهت ارزیابی و تشخیص بیماری استفاده نمود. این صداها مربوط به ریه، قلب و روده است. این وسیله هم چنین همراه با فشارسنج برای سنجش فشار خون به کمک گوش دادن به صدای جریان خون نیز کاربرد دارد.
•    در حین استفاده از گوشی پزشکی باید نوک گوشی در سمت جلوی گوش فرد قرار گیرد تا مسیر طبیعی مجرای گوش را پوشش دهد؛ این امر به آکوستیک بهتر کمک می‌کند. بهترین روش استفاده از آن در سطح پوست بیمار است و پس از استفاده باید به سرعت تمیز و ضدعفونی گردد. این امر مانع انتقال عفونت می‌شود.
با مراجعه به فروشگاه آنلاین توانی نو، می‌توانید با انواع پرکاربرد گوشی پزشکی لیتمن آشنایی شوید.

انواع گوشی پزشکی لیتمن-02

 انواع گوشی پزشکی لیتمن

برند لیتمن به دلیل دقت بالا در تولید و دوام محصول، در سراسر جهان شناخته می‌شود. جهت انجام مراقبت‌های دقیق پزشکی بسته به گروه سنی، ماهیت بیماری و اندام درگیر، تولید و به بازار عرضه می‌گردد. در ادامه به معرفی برخی از پرکاربردترین انواع این گوشی‌های پزشکی پرداخته می‌شود:

گوشی پزشکی لیتمن سبک:

این نمونه سبک وزن بوده و برای اندازه گیری فشار خون و نیز ارزیابی محدود بیمار کاربرد دارد؛ ویژگی‌های ابتدایی نظیر دیافراگم‌های قابل تنظیم را ارائه می‌دهد. این نمونه بیشتر در زمینه آموزش و یادگیری کاربرد دارد. ماندگاری آن به نسبت گزینه‌های دیگر کمتر برآورد می‌شود.

گوشی پزشکی مدل کلاسیک 3 لیتمن:

گوش دادن به صداهای S3، S4 و سایر صداها به کمک این نمونه امکان پذیر است. به لطف پیشرفت‌های بسیار در تکنولوژی ساخت گوش‌های پزشکی لیتمن در دهه‌های اخیر، این گزینه از آکوستیک بسیار خوبی برخوردار است.گرچه برای تشخیص صداهای بسیار جزئی و تفاوت‌های ریز، قابلیت کمتری دارد.


 گوشی پزشکی لیتمن مدل اطفال کلاسیک 1:

با سر گوشی کوچک‌تر نسبت به سایر انواع آن، برای قرارگیری روی قفسه سینه اطفال تناسب دارد. این مدل با ابعاد کوچک‌تر برای کودکان زیر 12 سال طراحی شده است.

گوشی کاردیولوژی لیتمن 4:

به عنوان پیشرفته‌ترین و کامل‌ترین نسخه در گوشی‌های پزشکی کلاسیک جهان شناخته می‌شود. این گوشی‌ها با یک سر دو طرفه برای استفاده کودکان و بزرگسالان طراحی شده است. آکوستیک در آن بهبود یافته و اجازه شنیدن صداهای با فرکانس بالا را امکان پذیر کرده است. هر دو قسمت دیافراگم قابل تنظیم است و لوله‌ها در آن به گونه‌ای طراحی شده که صدای محیط و اصطکاک را کاهش می‌دهد.

گوشی پزشکی قلب و عروق لیتمن:

این گوشی دارای فراکانس دیافراگم دوگانه و دو مجرای صوتی موازی جهت کاهش نویز و اصطکاک محیط است. این مدل ترکیبی از تجهیزات کاربردی و مورد نیاز پزشکان بوده و تقریباً از انواع منحصر به فرد این مدل گوشی‌ها به شمار می‌رود. گوشیCardiology Master به عنوان یکی از بهترین نمونه‌های این برند شناخته می‌شود. عملکرد آکوستیک بی نظیر آن،  دلیل استقبال بسیاری از پزشکان از این نمونه است.

گوشی پزشکی لیتمن مدل 3100:

عملکرد صوتی آن مشابه مدل‌های پرمخاطب 3200، با بزرگنمایی 24 برابر و کاهش 85 درصدی نویز است. این نمونه قابلیت ضبط صدا و یا اتصال بی سیم را ندارد گرچه قابلیت‌های صوتی آن بسیار بالا ارزیابی شده است.
ما در سایت توانی نو با ارائه محصولات گوناگون براساس نیازهای تخصصی، امکان خرید مجموعه‌ای از گوشی‌های پزشکی برتر این برند را برای علاقمندان فراهم نموده ایم.

 مقایسه دو مدل گوشی پزشکی لیتمن-03


مقایسه دو مدل گوشی پزشکی برند لیتمن

امکانات گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک 3 بنفش مدل 5832 با کبود مدل 5627 به صورت اختصاری در ادامه بررسی می‌گردد:
مدل 5832 برای مشاغل کلینیکی و پزشکی با حساسیت و دقت بالا طراحی شده است. تکنولوژی دیافراگم گوشی قابل تنظیم، می‌تواند معاینه صداهای با فرکانس پایین به همراه فشار اندک و حرکت راحت بر روی بدن را فراهم نماید. این گوشی مجهز به ویژگی عدم انتقال سرما به بدن (non-chill) است. فشار هدست می‌تواند با اندازه سر فرد تنظیم گردد و نویز را به حداقل می‌رساند. به کمک قابلیت انعطاف پذیری بالا، به محض خروج گوشی از جیب، شکل اولیه خود را باز می‌یابد. طول عمر گوشی نیز در مقابل تماس مستقیم با الکل و چربی پوست افزایش یافته است.
مدل 5627 گوشی پزشکی لیتمن با ابعاد 69 سانتی متر به روش آنالوگ طراحی شده است. این گوشی به لاستیک یدکی نیز مجهز است. این نمونه نیز دارای دیافراگم و Open Bell قابل تنظیم بوده و کیفیت تیوب در آن ارتقا یافته است. وزن آن 150 گرم و جنس آن ترکیبی از فایبرگلاس و اپوکسی است. این گوشی در برابر آب مقاوم خواهد بود.


اجزا و کارکرد گوشی پزشکی لیتمن-04

اجزا و کارکرد گوشی پزشکی

هر گوشی پزشکی از بخش‌هایی هم چون گوشی، بل و لوله تشکیل شده است. نحوه کار آن به گونه‌ای است که صوت دریافت شده از قسمت دیافراگم یا همان بل، از درون لوله‌های پلاستیکی مخصوصی که به منظور انتقال صوت با کمترین اتلاف انرژی است، عبور داده می‌شود. لازم به توضیح است که این لوله‌ها نباید خیلی نازک و ظریف باشند؛ چرا که ممکن است باعث از دست رفتن اصوات با فرکانس پایین شود. کیفیت محصولات و دقت طراحی گوشی پزشکی لیتمن، از جمله عوامل برتری این برند نسبت به سایر رقبای خود هستند.

چرا گوشی‌های پزشکی لیتمن بخریم؟

انتخاب گوشی پزشکی از میان برندهای گوناگون می‌تواند زحمت فراوانی داشته باشد. از این رو دقت به نکات زیر در این زمینه بسیار راهگشا خواهد بود.
شنیدن، دیدن و لمس تفاوت‌ها از بهترین گزینه‌ها عنوان می‌شود. توصیه می‌شود پیش از خرید، گوشی‌های پزشکی همکاران خود را امتحان کنید. به قابلیت تنظیم راحت هدست دقت نمایید. ویژگی تنظیم دیافراگم را بررسی کنید. با شنیدن صدای ضربان قلب خود آن را تست نموده و به بلندی صدا دقت نمایید. آیا صدا بیش از 4 برابر بلندتر شده است؟ این میزان افزایش شدت صدا در گوشی پزشکی لیتمن تضمین می‌گردد. 
با شدت افزایش صدا می‌توان صداهای نامعمول را به سادگی تشخیص داد. استفاده از تجربیات خرید سایر متخصصان در زمینه کاری مشابه نیز می‌تواند بسیار سودمند واقع شود. با نگه داشتن هدست گوشی و دقت به پیچ و خم‌های آن میزان سختی گوشی را ارزیابی نمایید. این امر به معاینه راحت‌تر بیمار منجر می‌شود. به کیفیت ساخت حلقه‌های حلزونی گوشی توجه نمایید. هدست باید به راحتی با ابعاد سر فرد تنظیم گردد. به محکم شدن لبه‌های آن بر روی گوش برای کاهش نویز نیز دقت کنید. به یاد داشته باشید که این گوشی‌ها را به مدت زیادی باید به همراه داشته باشید، پس نسبت به وزن آن به دور گردن یا در جیب و راحتی استفاده توجه داشته باشید.

لیتمن littmann:خرید انواع گوشی پزشکی لیتمن با قیمت ارزان

انواع گوشی پزشکی لیتمن در مدل های مختلف با قیمت های بسیار مناسب و ارزان در فروشگاه اینترنتی توانی نو قابل خریداری است.استتوسکوپ های مارک لیتمن از جمله با کیفیت ترین و بهترین گوشی پزشکی ها می باشد.امروزه به لطف ارائه اینترنتی محصولات، امکان آشنایی و مقایسه با گستره وسیعی از برندها و ابزارهای پزشکی نیز فراهم شده است. گوشی پزشکی لیتمن littmann نیز از این قاعده مستثنی نبوده و انتخاب مقایسه عملکرد انواع این گوشی‌های محبوب و پرمخاطب برای استفاده تخصصی نیز فراهم آمده است.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
ویلچر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp