بنر هدر دسکتاپ

دقیق ترین دستگاه فشارخون 2022 چیست؟از کجا دستگاه فشار خون بخریم؟

دقیق ترین دستگاه فشارخون 2022 چیست؟از کجا دستگاه فشار خون بخریم؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/07/09 11 نظر

به طور میانگین از هر سه نفر بزرگسال یک نفر دارای فشار خون بالاست. اما به کمک دستگاه فشار خون دقیق و تشخیص سریع آن می‌توانیم به سلامتی خودمان کمک بزرگی کنیم. از سوال برانگیز ترین موارد در هنگام خرید دستگاه فشار خون این است که :دقیق ترین دستگاه های فشار خون چه برندهایی هستند؟ از کجا می توانیم آنها را خریداری کنیم گارانتی اصالت تضمین شده داشته باشد. در ادامه به این سوالات و همچنین نحوه صحیح اندازه گیری فشار خون توضیح میدهیم. (همچنین دستگاه اکسیژن ساز را میتوانید از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو خریداری کنید)

انتخاب و خرید دقیق ترین و بهترین دستگاه فشار خون برای افراد خانه و یا مراکز درمانی بیمارستانی یک چالش مهم بشمار می آید. زیرا همه تمایل دارند بنا بر هزینه ای که میپردازند دستگاهی دقیق و با کیفیت را خریداری نماییند. که در اینجا برخی از برند ها و نمونه هایی که از بهترین و دقیق ترین فشارسنج های بازار تجهیزات پزشکی در ایران هستند و در سایت تخصصی تجهیزات پزشکی توانی نو موجود می باشند را خدمتتان معرفی مینماییم.

محصولات مرتبط

 

فشار خون دقیقا چیست؟

فشارخون ( Blood pressure )، میزان فشاری است که توسط خون در جریان بدن، به دیواره ی رگ‌ ها وارد می‌شود و یکی از پارامتر های علائم حیاتی می باشد.

فشارخون نرمال

فشار سیستولیک کمتر از mmHg120 و دیاستولیک کمتر از mmHg 80 باید باشد، میزان بالاتر از این اعداد به معنی بالا بودن فشار بوده و نشانه ای از نزدیک بودن عوارض فشار خون می باشد.

که بهتر است از دستگاه فشار خون دیجیتالی که روی بازو نصب می شود استفاده شود. دستگاه فشار سنج مچی دیجیتال تشخیص فشار خون کارائی خوبی ندارد و این به علت آن است که مچ دست را اغلب در راستا قلب قرار نمی دهند.

 

نمونه ای از  بهترین  و دقیق ترین فشارسنج های دیجیتال و عقربه ایفشارسنج دیجیتال :قیمت و خرید دستگاه فشارسنج خون  دقیق-08

 

دقیق ترین دستگاه فشار خون 01

 

اگر که فشار سیستول قلب  mmHg120 تا mmHg 139 و دیاستول mmHg 90 -80 شود، مرحله شروع فشار خون میباشد. (Prehypertension) و فشار سیستول بالاتر از mmHg 140 و دیاستول بالاتر از 90 مرحله اول فشار خون بالا نامیده می شود.

فشار بالای خون بر روی رگ های مغز موجب ایجاد سکته مغزی می شود و سبب کاهش کارکرد کلیه ها  نیز خواهد شد. فشار اثر مخرب بر روی رگ های قلبی می گذارد و ممکن است باعث سکته قلبی نیز شود.

 

بیشتر بدانید: راهی آسان سریع ولذت بخش برای رفع خستگی!

 

دقیق ترین دستگاه فشار خون چه مارک هایی هستند؟

 

  • فشارسنج دیجیتالی امرن omron

دستگاه فشار خون دیجیتال Omron از دقیق ترین و با کیفیت ترین دستگاه های فشارسنج خون دنیا است که توسط پزشکان، پیراپزشکان و داروسازان نیز مورد تائید می باشد. دستگاه فشارسنج امرن از پیشروترین و پرفروش ترین دستگاه‌های فشارسنج دیجیتالی خون است که در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه فشار خون دیجیتالی امرن در سایت آمازون از امتیاز کاربری بالایی برخوردار است که این نشان دهنده ی مرغوبیت، دقت و کیفیت بالای این محصول است. اصالت این کالا ژاپنی بوده و  اغلب دارای دو سنسور تشخیصی حساس به فشارخون می باشند. تنوع محصولات سلامت محور امرن OMRON تنها به فشارسنج های آن شرکت نمی شود. ولی لازم به ذکر است که از پر فروش ترین محصولات این شرکت است که سالانه بر کارایی و نوآوری این دستگاه ها می افزاید. قابلیت ذخیره سازی نتایج، اتصال به گوشی هوشمند، داشتن کاف های با کیفیت از ویژگی های محصولات این کمپانی ژاپنی می باشد.

 

 

دقیق ترین دستگاه فشار خون 02

 

بستر بدانید :دیابت و قند خون چیست و چطور می‌توان آن را کنترل کرد؟

 

فشارسنج دیجیتالی بیورر beurer

فشار سنج های دیجیتالی بیورر جزو بهترین دستگاه های سنجش فشار خون دیجیتالی هستند که از قابلیت های مانند: بلوتوث، usb، ذخیره نتایج و امکان استفاده برای چند کاربر را دارند. فشارسنج های بیورر دارای دقت اندازه گیری فشارخون بسیار دقیقی هستند. کمپانی بیورر BURER در کشور آلمان قرار دارد، فشار سنج های دیجیتالی این کمپانی از کیفیت بالایی  برخوردار هستندکه دارای باتری هایی قلیایی با ظرفیت 4 برابر بیشتر از بقیه ی دستگاه های فشارخون می باشند. به جرات می توان گفت که فشارسنج های دیجیتالی بیورر با توجه به قیمت و کارایی انتخاب مناسبی برای خریداران می باشند.

 

 

 

دقیق ترین دستگاه فشارخون 03

 

بیشتر بدانید :7 ویلچر پرفروش ایران بهکار سال 98 همراه با توضیحات و لینک خرید!

 

برخی از دقیق ترین مدل های فشارسنج دیجیتال بازویی مارک بیورر:

 

فشارسنج دیجیتالی امسیگ EMSIG

 

شرکت امسیگ نیز با تولید دستگاه های فشارسنح خون با قابلیت هایی مانند: ذخیره نتایج برای چند کاربر همراه با تاریخ و ساعت، قابلیت اتصال به گوشی هوشمند، داشتن گارانتی معتبر از محصولات پر مخاطب در آلمان و همچنین ایران است. فشارسنج های دیجیتالی این کمپانی دارای سنسور هایی فوقالعاده پیشرفته می باشند که دقت و سرعت اندازه گیری بسیار زیادی دارن.

 

 

دقیق ترین دستگاه فشار خون 04


 

فشارسنج های دیجیتالی به طور معمول دارای بخش‌های یکسانی هستند مانند:

 

بازوبند یا کاف، لایه داخلی کاغذ که از هوا پر می شود و جهت فشار آوردن به بازو و قطع شدن نبض استفاده می شود. لایه بیرونی کافی دارای چسب است که سبب بسته شدن کافر بر روی بازو میشود. پمپ داخل دستگاه، هوا را به داخل کافه از طریق اتصال لوله ای منتقل می کند و بر اساس هوش مصنوعی که در دستگاه تعبیه شده است میزان فشار و زمان تخلیه هوا به صورت اتوماتیک انجام می شود.

در میان فشارسنج های دیجیتالی، نوع بازوی آن به طور کلی دقیق در این سنجش را دارد. کاف بازوی این دستگاه ها دارای اندازه های مختلفی هستند که در صورت بزرگ بودن بازو امکان تعویض و تغییر آنها وجود دارد. توجه داشته باشید فشارسنج هایی که به انگشت متصل میشوند اصلاً کارآمد و دقیق نیستند. استفاده از فشارسنج های دیجیتالی بازویی به علت دقیق تر بودن و عدم نیاز به استفاده از گوشی پزشکی فشار خون بیشترین کارایی را در منزل دارد. فشارسنج های دیجیتالی مچی کارایی مشابه با مدل بازویی دارند و استفاده از آن ها نیز راحت است اما باید دقت داشته باشید در هنگام استفاده حتماً در موازات سطح قلب قرار گیرد.


 

دقیق ترین دستگاه فشارخون 05

 

بیشتر بدانید : زخم بستر و تمام آنچه باید در مورد درمان آن بدانید

 

نحوه اندازه گیری دقیق و صحیح فشار خون


اندازه گیری فشار خون با استفاده از دستگاه فشار سنج عقربه و جیوهای:

1-گوشی پزشکی برروی نبض ساعد قرار می دهیم و با یک دست نبض را چک میکنیم و با دست دیگر پمپ را باد میکنیم، 2- کاف بازویی و پمپ و مانومتر اندازه گیری میگردد. کاف دستگاه به دور بازو بسته می شود و تا زمانی که نبض دست قطع شود، به باد کردن کاف تا 30 میلی متر جیوه بالاتر ادامه می دهیم و به تدریج از فشار کاف کم میکنیم تا صدای نبض شنیده شود. به طور معمولا توصیه می‌شود در منازل از دستگاه‌های فشارسنج دیجیتال خون برای سنجش دقیق تر میزان فشار استفاده شود.

 

نکات مهم قبل از اندازه گیری فشار خون:

 

قبل ازاندازه گیری فشارخون بهتر است که حدالاقل 5 دقیقه بنشینید و استراحت کنید، همچنین در صورت داشتن احساس ادرار مثانه را تخلیه کنید و ضمن اندازه گیری فشارخون صحبت نکنید زیرا فشار  را بالاتر نشان می دهد.

توجه داشته باشید که فشار در شبانه روز تغییر میکند و ثابت نیست، بهترین روش سنجش فشار خون، استفاده از دستگاه فشارخون دیجیتال در منزل می باشد. در کل به همه ی بیماران تاکید می شود، یک دستگاه فشار سنج قابل اعتماد و دقیق دیجیتالی درمنازل داشته باشند.

نکاتی برای گرفتن فشارخون صحیح :

1- 5 دقیقه قبل از سنجش فشار خود بنشینید.

2- 30 دقیقه قبل از گرفتن فشار،  سیگار، چای و قهوه مصرف نکنید.

3- بهتر است برای گرفتن فشار خون دست هارو عریان کنید و در موازات سطح قلب روی تکیه گاه مناسب قرار دهید.

4- برای اولین بار، فشار خون دست راست و هم  چپ اندازه گیری شود و دستی که فشار خون بالاتری دارد از این به بعد مبنای اندازه گیری فشار خون قرار گیرد.

5- روزانه بیشتر از یکبار نیازی به سنجش فشارخون نیست زیرا تکرار انجام سنجش فشار خون موجب ایجاد اضطراب در فرد و وسواس فکری شخص می شود.

6- میزان فشار را روزانه با ذکر تاریخ و ساعت ثبت کنید.

7- هنگام گرفتن فشار صحبت نکنید و پاها را نیز روی هم نیندازید. همچنین در سایت verywellhealth اطلاعات مفیدی است . 

 

رزیم غذایی بیماران قلبی 01

 

قیمت خرید انواع بهترین و دقیق ترین دستگاه فشارسنح خون با قیمت مناسب-02

 

قبل از خرید توجه کنید:

توجه فرمایید پیش از خرید فشار سنج کاف دتگاه متناسب با اندازه بازوی شما باشد،به طور معمول کاف های بزرگسال در سایز های 36cm و 42cm ارائه میشوند.اغلب فشار سنج ها دارای کاف با سایز 36cm هستند، زیرا بیشتر افراد این سایز بازو را دارند.

برخی از فشارسنج ها نیز دارای دو کاف میباشند که هر دو سایز را در جعبه خود موود دارند که میتوانید از مشاوران توانی نو جهت خرید این فشار سنج ها هم کمک بگیرید.

 

نظرات

captcha Refresh
صاحب نعامی
۰۰
پاسخبهترین نوع دستگاه فشار چه مارکی و چه مدای است
توانی نو
۰۰

سلام وقت بخیر برندهای امرون و گلامور و در مرحله بعد بیورر و زنیت مد و امسیگ از دقیق ترین مدل ها هستن و دارای گارانتی شرکتی معتبر هستند

ایران چهار لنگی ناصری
۰۰
پاسخمن هم دستگاه فشارسنج بیورر رو دارم و هم امرن چند سالم هست دارم از جفتش استفاده میکنم به خاطر عمل قلبم که دقیق باشن جفتشون عالی بودن دو بارم بردم درمانگاه با فشارسنج جیوه ای کالیبرشون کنم مسعله ای نداشتن و اوکی بودن واقعا اگر کسی دستگاه فشار می خواد این دوتارو شدیدا توصیه میکنم
توتونچی
۰۰
پاسخمن دو هفته پیش فشارسنج بازویی بیوررbm53 رو خریدم چون کافی که داخل جعبه بود سایز بازوم نشد زنگ زدم به شرکت گارانتی و خواستم کاف رو عوض کنم ولی اگر مطلع بودم که مدل bm77 سایز بزرگ میشه از اول مدل bm77 بازویی رو میخریدم به اندازه بازو موقع خرید دقت کنید هرچند بعدا هم میتونید از شرکت سایز بزرگش رو بگیرید
Behnaz
۰۰
پاسخبه نظرم دستگاه فشارسنج های زنیت مد کارایی قابل قبولی دارن بخصوص اینکه آداپتور داره و خیالت از لحاظ باتریش راحته.من ماساژور پای زنیت مد رو خریدم راضی بودم فشار سنج شم تازه گرفتم قیافش که خوبه .تو بیمارستانم با یه دستگاه دیگه(جیوه ای داخل اتاق بیمار)چکش کردم درست بوده.
فاطمی
۰۰
پاسخسلام ؟ممنون از مطلب و آموزش گرفتن فشارحون ..لطفا درمورد اینکه کدوم مدل از فشارسنج های برند بیورر بهتر هستش توضیح بدید تشکر
محمد تقی توسلی
۰۰
پاسخاز دقیق ترین دستگاه فشارخون هایی که من داشتم واقعا برند بیورر و توصیه میکنم علارقم اینکه بعضی مدل هاش آدابتور نداره روش ولی دقتش و کیفیتش ارزششو داره
محمد تقی توسلی
۰۱
پاسخاز دقیق ترین دستگاه فشارخون هایی که من داشتم واقعا برند بیورر و توصیه میکنم علارقم اینکه بعضی مدل هاش آدابتور نداره روش ولی دقتش و کیفیتش ارزششو داره
توانی نو
۰۰

سلام،ممنون از نظر خوبتون،بله همانطور که فرمودید اغلب دستگاه فشارسنج های بیورر آدابتور ندارند و باید بعد از خرید از شرکت درخواست کرد.وصد در صد کیفیت و دقت محصولاتش مورد تاید متخصصین قلب هست.

مانا
۰۰
پاسخسلام
برای گرفتن فشارخون زمانی که اولین صدارو شنیدیم میشه سیستول و زمانی که دومین صدا رو شنیدیم میشه دیاستول؟؟کدوم مدل فشارسنج دیجیتال امرن بهتر؟
توانی نو
۰۰

سلام ممنون از کامنتتون،صدای اول بله سیستولیک است ولی برای تشخیص دیاستول یه وقفه زمانی ایجاد می شود .هر کجا که عقربه فشارسنج در زمان وقفه صدا قرار داشت می شود سیستول-اما بهتر است برای منزل از فشارسنج های دیجیتالی دقیق استفاده کنید که در مقاله هم به آن ها اشاره شده.

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

محصولات مرتبط

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp