این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

بنر هدر دسکتاپ

ام اس MS و مراقبت‌های مورد نیاز بیماران ام اس!

ام اس MS و مراقبت‌های مورد نیاز بیماران ام اس!
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/09/10 0 نظر

مراقبت از بیماران MS بسیار حساس و از روند پیشرفت این بیماری جلوگیری می کند همچنین تجهیزات و ابزارهایی جهت جلوگیری از پیشرفت و مراقبت از این بیماران مورد نیاز می باشد که ما در ادامه به مراقبت مورد نیاز بیماران MS و تجهیزاتی که باعث جلوگیری از این پیشرفت می شوند نیز اشاره کرده ایم با ما همراه باشید...

درست است که یک بیماری پیشرونده محسوب می‌شود، اما درجه شدت و ضعف آن برای فردی با فرد دیگر متفاوت است. مراقبت‌‌های مورد نیاز بیماران ام اس، اگر به درستی صورت گیرد، می‌تواند زمینه پذیرش بیماری از سوی مبتلایان را راحت‌تر کند و برخی از آن‌ها که با زندگی قهر کرده‌اند را با دنیا، آشتی دهد.

مراقبت‌‌های مورد نیاز بیماران ام اس-01

بیشتربدانید: برای فیزیوتراپی چه دستگاه ماساژوری مناسب است؟

چرا MS پیشرفت می‌کند؟

امروزه پزشکان، علم و تخصص کافی برای مدیریت دوران بیماری MS را دارند، اما این شیوه‌ها تنها تا حدودی می‌توانند موفق باشند و کارایی آن‌ها دائمی نیست.

بیماری برخی مبتلایان با وجود هر کاری که پزشکانشان برای پیشگیری از آن انجام می‌دهند و مراقبت‌‌های مورد نیاز بیماران ام اس که توسط نزدیکانشان لحاظ می‌شود، اوج می‌گیرد. افسردگی، اولین رویدادی است که در این مرحله اتفاق می‌افتد و بیمار دائما از خودش سوال می‌کند که کدام غذاها باعث پیشرفت بیماری من شد؟ چه اتفاقی فشار عصبی زیادی بر من وارد کرد؟ چه دارویی را سر وقت نخوردم و مدام بابت انتخاب پزشک، شیوه مراقبتی و اشتباهاتی که گمان می‌کند مرتکب شده است، خود را شماتت می‌کند.

اما واقعیت این است که علی‌رغم دارو، تجویزات پزشک و مراقبت‌‌های مورد نیاز، پیشروی، جزئی جدایی‌ناپذیر از این بیماری است و مشخصه ام اس، غیرقابل پیش‌بینی بودن آن است. به این معنی که پزشک نمی‌تواند با قطعیت بگوید که بیماری یک فرد تا چه اندازه پیشرفت می‌کند یا با چه سرعتی ممکن است، بیمار را ناتوان سازد.

مراقبت‌‌های مورد نیاز بیماران ام اس چیست؟

اگر از یک عزیز مبتلا به ام اس، نگهداری می‌کنید، فرقی نمی‌کند که او در چه مرحله‌ای از بیماری باشد، نیاز است که شما اطلاعات کافی در زمینه بیماری و چگونگی مراقبت‌ از بیماران ام اس داشته باشید. بخشی از این مراقبت‌ها عاطفی و بخشی دیگر ابزاری است. به این معنا که تهیه لوازم پزشکی و قرار دادن آن‌ها در منزل می‌تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کند. اما در مرحله اول خوب است که بدانید شما باید خودتان را تجهیز کنید!

به کار بستن مراقبت‌‌های مورد نیاز بیماران ام اس، ‌ می‌تواند خسته‌کننده، دلهره‌آور و چالش‌برانگیز باشد، اما به هرحال در این برهه از زندگی، شما ناگزیر هستید تا این اعمال را انجام دهید، پس بهتر است این موارد را حتما در نظر بگیرید:

اطلاعات خود را درباره MS بالا ببرید

هرچه بیشتر در مورد ام اس بدانید، آمادگی بیشتری با اتفاقات غیرمنتظره‌ای که یک بیمار مبتلا به ام اس می‌تواند برایتان خلق کند، خواهید داشت. با شناخت بیشتر این عارضه، هم از نظر عاطفی می‌توانید به عزیزتان کمک کنید و هم لوازمی که برای بیماران ام اس، کاربردی هستند را تهیه کنید.

پیشنهاد کمک را رد نکنید

مراقبت از یک بیمار مبتلا به ام اس، خسته‌کننده است. شما حق دارید که روزهایی را به فراغت بگذرانید تا با حال خوب، ادامه دهید. بنابراین پیشنهادات کمک را رد نکنید.

اگر فرد نزدیکی ندارید که بابت تفریح یک روزه از عزیزتان مراقبت کند، می‌توانید هفته‌ای یک روز را پرستار بگیرید و در آن یک روز به خودتان برسید.

مراقب احساسات خود باشید

زندگی و مراقبت از بیمار مبتلا به ام اس، بستر مستعدی برای افسردگی فراهم می‌کند. حواستان به احساساتتان باشد؛ اگر غرق در فکر و اندوه شده‌اید، حتما به پزشک مراجعه کنید. شما باید سالم و شاد بمانید تا بتوانید مراقبت‌های مورد نیاز بیماران ام اس را انجام دهید، پس تغییرات خلقی خود را بررسی کنید.

به استقلال بیمار کمک کنید

اگر توجه و مراقبت شما از بیمار بیش از اندازه شود، خیلی زودتر از آنچه که فکرش را بکنید او را ناتوان می‌سازید.بنابراین به روند استقلالش کمک کنید، ممکن است در ابتدا بارها شکست بخورید، اما بلاخره نتیجه موفق حاصل می‌شود. استقلال بیمار به خودش و شما کمک شایان توجهی خواهد کرد. مطمئن باشید نه تنها هیچ کس بابت اینکه بیمار توانسته بخشی از کارهایش را خودش بر عهده بگیرد از شما شاکی نمی‌شود، بلکه بیمار قدردان شما نیز خواهد بود. تهیه لوازمی که برای بیماران ام اس، کاربردی است، می‌تواند روند توان‌بخشی آن‌ها، را تسریع کند.

مراقبت‌‌های مورد نیاز بیماران ام اس-02

بیشتربدانید: در زمان استفاده از دستگاه ماساژور به چه نکاتی باید توجه کرد؟

چه لوازم و تجهیزات پزشکی در منزل از پیشرفت MS جلوگیری می‌کند؟

همان‌طور که گفته شد، ابزار و تجهیزاتی وجود دارند که با مطالعه درباره ام اس می‌توان آن‌ها را شناسایی کرد و با توجه به اینکه بیمار در چه مرحله‌ای از این عارضه قرار دارد، می‌توان از ان‌ها استفاده نمود.

تشک الکتریکی

تحریک الکتریکی باعث می‌شود تا بارهای الکتریکی کوچک به بدن بیمار انتقال پیدا کند و اختلال در گذرگاه‌های عصبی بدن از بین برود. یکی از لوازمی که طی مراقبت‌‌های مورد نیاز بیماران ام اس، می‌توانید تهیه کنید، تشک‌های برقی و ماساژور هستند که مانند فیزیوتراپی عمل می‌کنند و ضمن اینکه خواب راحتی برای بیمار فراهم می‌کنند، باعث می‌شوند تا بیمار در هنگام برخاستن از خواب، احساس گزگز و خستگی نداشته باشد.

 ما در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، انواع تشک‌های برقی و ماساژور را از معروف‌ترین برندهای روز دنیا برای عرضه به هم‌وطنان گرامی آماده کرده‌ایم که می‌توانید با توجه به بودجه خود و کارایی تشک‌ها، کالای مورد نظر خود را خریداری نمایید.

دستگاه فیزیوتراپی خانگی

یکی از مهم‌ترین مراقبت‌‌های مورد نیاز بیماران ام اس، انجام اعمال فیزیوتراپی روی آن‌هاست. فیزیوتراپی انعطاف بدنی و قدرت بیمار را افزایش می‌دهد و در نتیجه روند استقلال او را تسریع می‌کند. بیمار به کمک فیزیوتراپی می‌تواند بخشی از توان از دست رفته خود را بازیابد و بعد از یک دوره نقاهت به ورزش یا محل کار خود برگردد.

ما در توانی نو پیشرفته‌ترین دستگاه‌های فیزیوتراپی خانگی را عرضه کرده‌ایم تا برای تهیه آن دچار مشکل نشوید و به صورت اینترنتی نیز بتوانید سفارش خود را ثبت کرده و کالا را درب منزل تحویل بگیرید. نگران نحوه استفاده از این دستگاه‌ها هم نباشید، استفاده از آن‌ها به هیچ دانش و مهارت خاصی نیاز ندارد، تنها با بررسی کاتالوگ محصول قادر خواهید بود تا مراقبت‌‌های مورد نیاز بیماران ام اس، را انجام دهید. برای دیدن قیمت، برندها، ابعاد و انواع دستگاه‌های فیزیوتراپی خانگی به بخش تجهیزات پزشکی/ ارتوپدی و توانبخشی فروشگاه ما مراجعه کنید.

ویلچر برقی

اگر بیمار شما در پیشرفت بیماری قرار داشته باشد، حرکت دادن او برای شما بسیار سخت خواهد بود. در این شرایط تنها ویلچر برقی است که می‌تواند او را تا حدودی به استقلال برساند و بخشی از زحمات شما را کم کند. برخی از مدل‌های مدرن ویلچرهای برقی می‌توانند به جلو و عقب و طرفین خم شوند و به بیمار کمک کنند تا بدون شما بخشی از امور شخصی خود را انجام دهد. ما در توانی نو، انواع ویلچر برقی باکیفیت را نیز در دسته تجهیزات پزشکی قرار داده‌ایم.

انواع ماساژور

یکی از مراقبت‌‌های مورد نیاز بیماران ام اس، ماساژ پا، دست، کمر و به طور کلی بدن آن‌هاست تا دچار رخوت و گرفتگی نشود. انواع ماساژور بدن، دست، پا، گردن و شانه وجود دارند که می‌توانند به صورت روتین برای توانبخشی بیماران مورد استفاده قرار بگیرند. انواع ماساژورها از معروف‌ترین برندهای روز دنیا را می‌توانید از فروشگاه آنلاین ما تهیه کنید.

لوازم و تجهیزات پزشکی در منزل برای جلوگیری از بیماری ام اس-03

بیشتربدانید: انواع ماساژ و مزیت‌های آن‌ها چیست؟

مزایای استفاده از تجهیزات پزشکی خانگی

با توجه به اینکه شما در منزل بیماری دارید که نیاز به نظارت مستمر دارد، هر بار که مشکلی پیش می‌آید، دریافت سریع خدمات پزشکی دشوار است. برخی از تجهیزات پزشکی، مانند ویلچر یا دستگاه فیزیوتراپی، بسیار مفید هستند و ممکن است طی مراقبت از بیماران ام اس،  به کارتان بیاید.

به‌طور کلی مزایای داشتن تجهیزات پزشکی در منزل را می‌توان این‌گونه دسته‌بندی کرد:

استفاده از خدمات پزشکی با قیمت کم‌تر

هزینه استفاده از خدمات پزشکی فیزیوتراپی و ماساژ برایتان بسیار گران تمام می‌شود. اما خرید تجهیزات پزشکی به نوعی صرفه‌جویی در هزینه‌هاست. به ویژه اینکه ما در توانی نو تلاش کرده‌ایم، تجهیزات پزشکی را از انواع برندهای روز دنیا و با بهترین قیمت،  انتخاب و عرضه کنیم تا هم‌وطنان بتوانند با توجه به توان مالی، اقدام به خرید نمایند.

آرامش روانی بیمار در منزل بیشتر است

مهم‌ترین بخش مراقبت‌‌های مورد نیاز بیماران ام اس، ایجاد امید و انگیزه در آن‌هاست. فضای بیمارستان، کلینیک و مطب، به خودی خود برای بیمار دلهره‌آور خواهد بود. فرقی نمی‌کند که در چه مرحله‌ای از بیماری باشد، دیدن یک بیمار بدحال و یا حتی کسی که بیماری غیرمزمنی دارد، می‌تواند روی روحیه بیمار شما اثر سو بگذارد. تجربه نشان داده که بیماران در منزل از تجهیزات پزشکی، جواب‌های مثمرثمرتری می‌گیرند؛ علت این مساله هم به آرامش روانی بیمار در خانه برمی‌گردد.

صرفه‌جویی در وقت

حاضر کردن بیمار، گرفتن وقت قبلی، معطل شدن در ترافیک و پیدا کردن جای پارک، تنها بخشی از مشکلات رفتن به یک مرکز درمانی برای دریافت خدمات پزشکی است. طی این پروسه زمان بسیار زیادی هدر می‌رود که با خرید تجهیزات پزشکی، این زمان را ذخیره خواهید کرد.

مزایای استفاده از تجهیزات پزشکی خانگی-04

بیشتربدانید: تمام آنچه که باید از ابزارهای توانبخشی بدانید

نتیجه گیری و جمع بندی

در حالی که هنوز علم، هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای برای بروز و ابتلا به MS پیدا نکرده است، عده زیادی هستند که به نوع خوش‌خیم و یا بدخیم این عارضه دچارند و افرادی که می‌بایست به صورت تمام وقت و یا پاره وقت از عزیزان خود مراقبت کنند. مراقبت‌‌های مورد نیاز بیماران ام اس، به دو دسته مراقبت‌های روحی و پزشکی تقسیم می‌شود که می‌توانید تجهیزات پزشکی استاندارد و باکیفیت را از طریق فروشگاه تجهیزات پزشکی آنلاین توانی نو، تهیه نمایید و روند توانبخشی بیماران خود را تسریع کنید. تجهیزات پزشکی از معروف‌ترین برندهای روز دنیا با مناسب‌ترین قیمت را فقط از فروشگاه ما بخواهید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

whatsapp