بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

جوراب واریس:خرید انواع بهترین جوراب واریس با قیمت ارزان

جوراب واریس(جوراب فشاری) خرید جوراب واریس در انواع بهترین برند های خارجی،ایرانی در کلاس های مختلف(جوراب فشاری کلاس 1،2،3،4) با قیمت ارزان در تجهیزات پزشکی توانی نو قابل خریداری است.خرید اینترنتی جوراب واریس در برند های معتبر (سیگواریس،ورنا،)باعث میشود تا علاوه بر اطمینان از اصالت کالا و خرید با بهترین قیمت ضمن آموزش نحوه استفاده از جوراب واریس ،طول عمر،کیفیت و کارایی جوراب واریس تضمین گردد.مشکلات مربوط به ورید در حال تبدیل شدن به یکی از شایع ترین بیماری های مزمن در جهان است.حدود 40 درصد از جمعیت ممکن است تحت تأثیر نارسایی مزمن وریدی قرار گیرند، وضعیتی که می تواند منجر به مشکلات جدی تری از جمله واریس شود. اگر نارسایی وریدی مزمن دارید، معمولاً در پایان روز دچار سنگینی پاها و ورم مچ پا می شوید. همچنین ممکن است درد یا گرفتگی شبانه در پاهای خود را تجربه کنید.

این علائم زمانی اتفاق می‌افتند که دریچه‌های رگ‌های شما آسیب می‌بینند و حرکت خون از پاهای شما به سمت قلب در برابر نیروی جاذبه دشوار می‌شود. سپس خون در اطراف مچ پا و ساق پا شروع به تجمع می کند. با گذشت زمان، عملکرد نادرست دریچه‌ها می‌تواند منجر به رگ‌های واریسی شود - رگ‌های پیچ خورده و طناب‌مانند به رنگ آبی یا بنفش که در زیر پوست شما قابل مشاهده است.

اگر شرایط وریدی و علائم مرتبط با آن شما را تحت تاثیر قرار دهد، جوراب های فشاری ممکن است کمک کنند.

چرا باید از جوراب های فشاری استفاده کنید؟

جوراب‌های فشرده (یا جوراب‌ها) نوع خاصی از جوراب بافی الاستیک هستند که از گردش خون سالم پشتیبانی می‌کنند و به پیشگیری از انواع بیماری‌ها از جمله:

 • نارسایی مزمن وریدی
 • رگهای عنکبوتی
 • رگهای واریسی

فشاری که این جوراب‌ها به مچ پا و پاهای شما وارد می‌کنند، شریان‌ها و وریدهای سطحی را فشرده می‌کند و به دریچه‌های سیاهرگی کمک می‌کند تا به درستی کار کنند و خون بدون انسداد به قلب شما برگردد.

نحوه استفاده و پوشیدن جوراب واریس

پوشیدن جوراب واریس در صبح، قبل از اینکه پاهای خود را پایین بیاورید و از رختخواب خارج شوید، بسیار مهم است.خوابیدن در حالت افقی باعث می شود دریچه های سیاهرگی شما بهتر از حالت نشسته یا ایستاده عمل کنند. در حالت عمودی، نیروی جاذبه وارد می شود و جریان خون به دلیل دریچه های آسیب دیده به خطر می افتد. به همین دلیل است که مچ پا و ساق پاها معمولاً در صبح احساس خوبی دارند و با پیشرفت روز متورم و سنگین می شوند.

پوشیدن جوراب های فشاری(جوراب واریس) در صبح، دریچه ها را در موقعیت مناسب نگه می دارد تا از گردش خون سالم در پاهای شما در طول روز پشتیبانی کند.

اگر به یک بیماری مرتبط با رگ(ورید) مبتلا شده اید، جوراب های واریس فشاری می توانند به کاهش علائم موارد زیر کمک کنند.این بیماری های شامل :

 • تورم مچ پا
 • پاهای متورم و یا دردناک
 • خستگی و درد پاها
 • سندرم پاهای بی قرار
 • گرفتگی شبانه عضلات پا

نحوه انتخاب سطح فشرده سازی مناسب جوراب

شما همیشه باید با پزشک خود صحبت کنید تا در مورد سطح فشرده سازی مناسب مشاوره دریافت کنید. چهار سطح اصلی فشرده سازی وجود دارد:

فشرده سازی خفیف ، که در صورت داشتن نارسایی وریدی مزمن خفیف برای حمایت از جریان خون سالم باید استفاده شود تا پاهای شما سبک تر شوند.
فشرده سازی متوسط ، که مؤثرتر است و معمولاً هنگامی که علائم رگ های عنکبوتی یا واریسی را تجربه می کنید توصیه می شود.
فشرده سازی سفت و فوق العاده سفت ، که معمولاً توسط پزشک در موارد جدی تر بیماری های مختلف وریدی، از جمله ترومبوز ورید عمقی ، زخم پا ، و ادم لنفاوی توصیه می شود.

نحوه انتخاب سایز مناسب جوراب واریس

انتخاب سایز مناسب برای جوراب واریس (جوراب های فشرده ساز) برای احساس راحتی هر چه بیشتر و استفاده از تمام مزایای جوراب بافتی الاستیک بسیار مهم است. برای اطمینان از تناسب و سایز مناسب، باید اندازه گیری کنید. که در ادامه به نکات مهم در اندازه گیری آن میپردازیم:

 1. صبح ها قبل از بلند شدن از رختخواب پاهای خود را اندازه گیری کنید یا حتی پاهای خود را پایین بیاورید.
 2. برای جوراب های بلند تا زانو، باریک ترین قسمت مچ پا و پهن ترین قسمت ساق پا را اندازه بگیرید. سپس روی تخت خود بنشینید، پاهای خود را روی زمین قرار دهید و زانوهای خود را خم کنید تا پاهای شما یک زاویه 90 درجه تشکیل دهند. اندازه گیری بین زانوی خم شده هر پا و کف را انجام دهید.
 3. برای جوراب های بلند تا ران، مانند اندازه گیری جوراب های بلند تا زانو شروع کنید. با ایستادن و اندازه گیری ران های زیر باسن ادامه دهید. در نهایت فاصله باسن و کف را اندازه بگیرید.
 4. انجام این اندازه‌گیری‌ها گاهی اوقات می‌تواند مشکل باشد، بنابراین از درخواست کمک یا صحبت با پزشک خود در صورت شک نترسید.

نحوه مراقبت از جوراب های واریس فشاری

مراقبت مناسب از جوراب های فشاری واریس کار سختی نیست. اما چند نکته وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید تا آنها را تا حد ممکن بدون از دست دادن قدرت و مزایای خود دوام بیاورید:

 • از آب سرد یا با دمای ملایم استفاده کنید.
 • جوراب های خود را به جای استفاده از ماشین لباسشویی با دست بشویید.
 • از نرم کننده پارچه استفاده نکنید - فقط صابون یا مواد شوینده ملایم.
 • هرگز از خشک کن استفاده نکنید. به جای آن جوراب هایتان را آویزان کنید تا خشک شوند.
 •  جوراب های واریس ممکن است همیشه از ایجاد رگ های واریسی جلوگیری نکنند. با این حال، آنها می توانند به عنوان یک مکانیسم حمایتی عالی برای جریان خون سالم عمل کنند و علائم آزاردهنده را به ویژه در صورت استفاده طولانی مدت از خود دور کنند.
مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

از تا
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp