بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

خرید چکش رفلکس پزشکی با بهترین قیمت

خرید چکش‌های پزشکی رفلکس در انواع بهترین کیفیت ها با قیمت مناسب و ارزان در تجهیزات پزشکی توانی نو موجود است. یکی از تجهیزات مهم در دنیای پزشکی هستند که جهت بررسی عملکرد و واکنش تاندون‌های عمیق بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این چکش برای انجام تست بازتاب یا رفلکس که یکی از مهمترین بخش‌های معاینه فیزیکی اعصاب است استفاده می‌شود. به همین دلیل به این محصول، چکش رفلکس یا چکش معاینه نیز گفته می‌شود. در این مطلب قصد داریم شما را به صورت کامل با چکش پزشکی آشنا کنیم‌. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

خرید چکش رفلکس پزشکی با قیمت ارزان

ویژگی‌ها و مشخصات چکش پزشکی

این ابزار یکی از مهمترین وسایل در معاینه‏های عصبی و پزشکی به حساب می‌آید. از دیگر نام‏های چکش پزشکی می‌توان به چکش رفلکس، چکش معاینه و چکش نورولوژی اشاره کرد. در بین کشورهای جهان، آلمان نخستین کشوری است که از این ابزار جهت تشخیص اختلالات حسی و عصبی استفاده نمود. به طور کلی کشور آلمان دارای قدمت دیرینه ای در زمینه استفاده از تجهیزات و ابزارآلات پزشکی است. چکش معاینه دارای انواع بسیار مختلفی بوده و اندازه آن از 25 تا 40 سانتیمتر است.

یکی از مهمترین کاربردهای چکش معاینه، در آزمایش‏های مربوط به بازتاب‏های تاندونی است. به عبارت دیگر چکش‌ نورولوژی امکان تشخیص مشکلات و اختلالات مربوط به اعصاب را فراهم می‌کند. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که هنگامی که پزشک با استفاده از این چکش بیمار را معاینه می‌کند و واکنش طبیعی از آن دریافت می‌کند، میفهمد که مغز و نخاع بیمار سالم است. در حالی که اگر واکنش‏ها به این چکش عمقی باشد، می‌تواند نشانگر این باشد که یک اختلال یا مشکل در عملکرد نورون‏های حرکتی فوقانی یا نقص در نورون‏های حرکتی تحتانی وجود دارد.

 

انواع چکش رفلکس پزشکی

 

مزایای استفاده از چکش پزشکی

پزشکان از این ابزار جهت تشخیص و بررسی عملکرد نورون‏های حسی و اعصاب استفاده می‌کنند. در واقع چکش‏های معاینه جهت انجام تستهای مرتبط با بازتابهای تاندونی کاربرد دارند. پزشک با استفاده از این ابزار قادر است مشکلات و اختلالات مرتبط با اعصاب، میزان و جایگاه را تشخیص داده و اقدام به درمان آن کند. بنابراین با استفاده از این ابزار در اغلب اوقات احتیاجی به عکس برداری و معاینه‏های سنگین‏تر جهت تشخیص بیماری نیست.

انواع مختلف چکش پزشکی

قابل توجه است که جهت انجام تست رفلکس بخش‏های متفاوتی از بدن مورد معاینه قرار می‌گیرد. بنابراین از چکش‌هایی با شکل متفاوت جهت انجام این معاینه استفاده می‌شود. از جمله انواع مختلف این چکش‌ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

ترومنر

این نوع چکش دارای‌ یک دسته و دو سر گرد بزرگ و کوچک است. از سر گرد کوچک جهت معاینات کودکان و پرکاشن قفسه سینه و شکم انجام می‌شود. از قسمت پهن‏تر ترومنر برای معاینات زانو استفاده می‌شود.

تیلور

این نوع چکش دارای یک دسته و یک سری مثلثی شکل سیلیکونی است. چکش تیلور جهت معاینه کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای وزن سبک‏تری نسبت به انواع دیگر چکش پزشکی است. این چکش یکی از رایجترین چکش‌های مورد استفاده پزشکان بوده و جهت انجام تست تحریک پذیری در معاینات اعصاب مرکزی به کار می‌رود. استفاده از چکش تیلور امکان نشان دادن میزان از دست رفتگی رفلکس را فراهم می‌‌آورد.

بابینسکی

یکی دیگر از انواع چکش پزشکی چکش بابینسکی است. این چکش دارای یک سری و یک دسته است. از این نوع چکش جهت انجام تست رفلکس کف پا و تست حس عمقی استفاده می‌شود.

 

انواع بهترین چکش رفلکس پزشکی با قیمت ارزان و مناسب توانی نو

 

انواع تست چکش پزشکی

از جمله تست‏هایی که طی انجام آن از چکش پزشکی استفاده می‌شود و عملکرد بدن با آن سنجیده می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 رفلکس تاندونی

طی این تست پزشک با استفاده از چکش ضرباتی به تاندون بیمار وارد می‌کند. این ضربه سبب کشش گیرنده‏های تاندون و کوتاه شدن رفلکس خواهد شد.

رفلکس جهشی زانو

در این تست با استفاده از چکش یک بار به حالت نشسته و یک بار به حالت درازکش ضرباتی به عضله کشککی فرد وارد شده و عملکرد عضله چهار سر ران مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رفلکس عضله دوسر

طی انجام این تست پزشک با استفاده از چکش به قسمت چین خورده آرنج ضربه وارد می‌کند؛ واکنش بدن به این تست به صورت خم شدن آرنج است.

رفلکس عضله سه سر

پزشک در این تست با استفاده از چکش ضرباتی به پشت آرنج وارد می‌کند. واکنش بدن به انجام این تست به صورت باز شدن آرنج است.

رفلکس انگشتان دست

طی این تست پزشک از بیمار می‌خواهد انگشتان خود را به حالت نیمه باز قرار دهد. در مرحله بعد با استفاده از چکش به کف دست بیمار ضربه وارد می‌کند. واکنش بدن به انجام این تست به صورت خم شدن انگشتان دست است.

 

قیمت و خرید چکش رفلکس پزشکی

 

خرید چکش پزشکی

همان گونه که گفته شد چکش پزشکی در بررسی و تشخیص بسیاری از بیماری‌های مربوط به اعصاب کاربرد دارد. به همین خاطر اگر شما نیز قصد خرید چکش معاینه دارید می‌توانید این محصول را از بسیاری از عرضه کنندگان تجهیزات پزشکی تهیه کنید. هم چنین بسیاری از مراکز هستند که به صورت آنلاین و غیر حضوری اقدام به فروش تجهیزات پزشکی از جمله چکش نورولوژی کرده‌اند. با خرید آنلاین به دلیل حذف واسطه می‌توانید این محصول را با قیمت مناسب‏تری تهیه کنید. ما در فروشگاه اینترنتی توانی نو به عنوان یکی از معتبرترین مراکز عرضه کننده چکش معاینه با قیمت مناسب، در کنار شما هستیم.

 

قیمت چکش پزشکی چگونه است؟

عوامل متعددی در قیمت نهایی چکش پزشکی تاثیرگذار هستند. از جمله این عوامل می‌توان موارد زیر را نام برد.

 نوع چکش پزشکی

همان گونه که گفته شد از چکش پزشکی جهت انجام انواع مختلفی از تست‏های رفلکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین این چکش دارای انواع مختلفی است که قیمت هر کدام با دیگری متفاوت است.

برند

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت محصول نوع برند آن است. برند در واقع بیانگر شناسنامه و شناسه محصول است. برندهای مختلفی امروزه چکش‏های پزشکی تولید می‌کنند که مسلما کیفیت همه این برندها با هم برابر نیست. اگر قصد خرید چکش معاینه را دارید ابتدا برندهای معتبر تولید کننده آن را به دقت بررسی کرده و بشناسید و سپس اقدام به خریداری آن کنید.

 فروشگاه عرضه کننده

امروزه فروشگاه‏های متعددی در زمینه عرضه چکش پزشکی فعالیت می‌کنند. همان گونه که گفته شد به دلیل این که در فروش آنلاین واسطهها حذف می‏شوند قیمت نیز مناسب‏تر و به صرفه‌تر خواهد شد. قیمت ارائه شده در فروشگاههای مختلف اندکی با هم تفاوت دارد بنابراین یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت این محصول، نوع فروشگاه عرضه کننده آن است.

 

بهترین چکش رفلکس پزشکی

 

برندهای معتبر چکش پزشکی

امروزه شرکت‏های تولید تجهیزات پزشکی فراوانی اقدام به تولید چکش نورولوژی کرده اند. به عبارت دیگر این ابزار پر کاربرد توسط برندهای مختلفی ساخته می‌شود. همان گونه که پیشتر گفته شد یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در قیمت و کیفیت کالا نوع برند آن است. در واقع برند شناسنامه و یک عامل اساسی در شناخت محصول است. از جمله برندهای معتبر تولید تجهیزات پزشکی که این ابزار پرکاربرد را نیز تولید می‌کنند میتوان به برند Riester، Zenithmed، burer، Omron، B.well، Foshan، Accu_Chek، EmsiG، Zyklusmed و... اشاره کرد. انواع مدلهای مختلف چکش پزشکی از این برندها در فروشگاه آنلاین توانی نو موجود است که می‌توانید جهت خرید با قیمت مناسب، اقدام کنید.

با توجه به پرکاربرد بودن این محصول امروزه برخی از شرکتهای چینی اقدام به تولید این محصول با کیفیت پایین‌تر کرده اند. بنابراین هنگام خرید مراقب باشید که این برندها را از فروشگاههای معتبر تهیه کنید. جهت اطمینان از اعتبار فروشگاه پیش از خرید درباره آن تحقیق و پرس و جو نمایید.

 

خرید چکش پزشکی از فروشگاه توانی نو

لازم به ذکر است انواع مختلف چکش پزشکی با کیفیت بالا در فروشگاه آنلاین توانی نو موجود است. جهت خرید وارد صفحه مورد نظر شده و محصول خود را به سبد خرید خود اضافه کنید. جهت دریافت مشاوره و راهنمایی‏های بیش‌تر میتوانید از طریق شماره تماس موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

در این مطلب به طور کامل شما را با چکش پزشکی، انواع آن و نکات مهم در هنگام خرید آشنا کردیم. چکش معاینه یکی از تجهیزات پر استفاده در دنیای پزشکی است که پزشکان از آن برای تشخیص و بررسی بیماری‏های مربوط به اعصاب از آن استفاده می‌کنند. این چکش با توجه به نوع کاربردی که دارد دارای انواع مختلفی است. انواع مختلف چکش پزشکی قیمت متفاوتی نیز دارد. قیمت چکش نورولوژی به عوامل گوناگونی چون نوع چکش، برند، مدل، فروشگاه عرضه کننده و... بستگی دارد. یکی از بهترین راههای کاهش قیمت خرید چکش معاینه، خرید به صورت آنلاین از فروشگاههای معتبر است. فروشگاه توانی نو با عرضه مستقیم، آنلاین، با کیفیت و قیمت مناسب توانسته است به یکی از برترین فروشگاه‏های آنلاین تجهیزات پزشکی تبدیل شود.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp