بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

خرید انواع بتادین سبز و قهوه ای با قیمت ارزان

خرید و فروش بتادین به صورت تک و عمده در توانی نو

خرید انواع بتادین سبز و بتادین قهوه ای 60 سی سی، 200 سی سی، بتادین یک لیتری و چهار لیتری در برند فارمادین، پارت کیمیا و غیره به صورت اینترنتی از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو امکان پذیر است. فروش تک و عمده بتادین برای زخم با قیمت ارزان را در توانی نو تجربه کنید. 

معمولاً در جعبه کمک ‌های اولیه همه مدارس و ادارات، بتادین وجود دارد و اکثر افراد، حداقل برای یک بار و به دلایل مختلف از جمله خراش یا زخمی که بر بدن ایجاد شده است، از این دارو استفاده کرده ‌اند. کاربرد این محلول دارویی، به ویژه در بیمارستان ‌ها و مراکز بهداشتی قابل توجه است. اما، شاید این سوال مطرح شود که این دارو حاوی چه مواد شیمیایی است؟ در چه زمینه ‌های دیگری کاربرد دارد؟ آیا در التیام زخم موثر است؟ چطور این محصول را با کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنیم؟ در این راهنما سعی کرده ‌ایم علاوه بر پاسخ به این سوالات، به معرفی برندها و انواع مختلف بتادین که در بازار وجود دارد، بپردازیم.

بتادین چیست؟

خرید انواع بتادین با قیمت ارزان و مناسب از تجهیزات پزشکی توانی نو

پویدون یداین که به عنوان بتادین نیز شناخته می ‌شود، به عنوان یکی از محبوب ترین مواد ضدعفونی کننده در بین عموم افراد شناخته شده است. پویدون یداین شامل: پویدون (ماده پلیمری پلی‌وینیل‌پیرولیدون)، یدید هیدروژن و یُد عنصری است که حاوی 10٪ پویدون و 1% یُد است.

مکانیسم عمل پویدون یداین به این شیوه است که با استعمال این محلول بر روی پوست، یُد آزاد شده منجر به مرگ غیرگزینشی طیف وسیعی از میکروارگانیسم ‌ها می ‌شود. پویدون یداین به طور قطعی در برابر همه باکتری‌ های (گرم مثبت و گرم منفی و سویه ‌های مقاوم به آنتی ‌بیوتیک) ، قارچ‌ ها، ویروس‌ ها و تک یاخته ‌ها موثر است.

پویدون یداین به دلیل مکانیسم جذب آهسته‌ ای که در بافت نرم دارد، دارای اثرات ضدعفونی‌ کنندگی طولانی است. این ماده،  از سال 1955 مورد استفاده تجاری قرار گرفت و در فهرست داروهای ضروری سازمان جهانی بهداشت گنجانده شد و با نام تجاری «بتادین» به بازار عرضه گردید. بیش از 50 سال است که پویدون یداین به عنوان یکی از پرکاربردترین لوازم پزشکی مصرفی همانند آبسلانگ، در بیمارستان ‌ها و مراکز بهداشتی مختلف مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

خواص بتادین

بتادین: خرید انواع بتادین سبز و قهوه ای با قیمت ارزان-01

به طور کلی، بتادین جزو مواد ضد عفونی‌ کننده، میکروب ‌کش و ضدعفونت محسوب می ‌شود. از آنجایی که این دارو بدون نسخه پزشک به فروش می ‌رسد، بسیاری از مردم از این محلول به عنوان درمان خانگی زخم ‌های حاصل از بریدگی ‌ها و جراحات سطحی و برای جلوگیری از عفونت زخم استفاده می ‌کنند. برای مثال، برای درمان یا پیشگیری از عفونت پوست و یا در مواردی که بریدگی ‌های جزئی، خراش‌ یا سوختگی‌ روی پوست ایجاد شده باشد، این محلول موثر است. همچنین، در مراکز پزشکی، برای کمک به جلوگیری از عفونت و بهبود زخم‌ های پوستی، زخم ‌های بستر یا برش ‌های جراحی از این محلول استفاده می‌ شود.

معمولاً جراحان قبل از اقدام به جراحی، برای ضدعفونی کردن دست ‌ها از بتادین 7% استفاده می‌ کنند. برای این کار، پس از شستن دست ‌ها با آب و صابون، حدود 3 تا 5 میلی ‌لیتر از آن را بر روی دست ریخته و تا قسمت آرنج را به آن آغشته می ‌کنند. بعد از خشک شدن کامل پویدون یداین بر روی پوست، مجدد دست‌ ها با آب شسته می‌ شود. همچنین، برای پاکسازی پوست قبل و بعد از عمل جراحی، برای درمان عفونت زخم‌ های پوستی و در زنان و زایمان برای واژینیت مرتبط با عفونت ‌های کاندیدا، تریکومونال و... از بتادین استفاده می ‌شود.

بتادین برای عفونت واژن

بتادین یک ضدعفونی کننده قوی است که به طور گسترده در درمان عفونت ‌های واژینال استفاده می ‌شود. این ماده دارای خواص ضد باکتری، ضد قارچی و ضد ویروسی است که می‌ تواند در کنترل عفونت‌ ها و بازگشت آن ‌ها مؤثر باشد. بتادین به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده قدرتمند، می ‌تواند باعث از بین بردن میکروارگانیسم‌ های مختلفی مانند باکتری‌ ها، قارچ ‌ها و ویروس‌ ها شود.

برای استفاده از بتادین در عفونت واژینال، معمولاً از محلول یا کرم بتادین استفاده م ی‌شود. با تمیز کردن منطقه عفونت با آب ولرم و ملاحظه‌ تمیز بودن دست ‌ها، می ‌توان بتادین را به منطقه آسیب دیده واژینال مالید. پس از استفاده از بتادین، معمولاً توصیه می ‌شود منطقه را شستشو نکنید تا ماده به مدت طولانی ‌تری در معرض منطقه آسیب دیده بماند و اثرات ضدعفونی را افزایش دهد.

اگرچه بتادین می ‌تواند در درمان عفونت‌ های واژینال مفید باشد، اما قبل از استفاده از آن بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. او می ‌تواند شما را در مورد دستورالعمل ‌های استفاده، مقدار مناسب و مدت زمان استفاده راهنمایی کند. همچنین، اگر علائم عفونت پس از استفاده از بتادین بهبود نمی ‌یابند یا بدتر می‌ شوند، حتما به پزشک مراجعه کنید.

بتادین برای زخم باز

بتادین یک ضد عفونی کننده موضعی است که برای درمان زخم ‌های باز استفاده می‌ شود. این ماده، خاصیت باکتری ‌کشی و ضد قارچی قوی دارد و می‌ تواند در کنترل عفونت‌ ها و پیشگیری از آن ها موثر باشد.

بتادین به صورت محلول، کرم یا پماد موجود است. برای استفاده از بتادین در زخم باز، ابتدا باید زخم را به طور کامل تمیز کنید. پس از شستشوی زخم با آب و صابون، می ‌توانید بتادین را به صورت مستقیم بر روی زخم بزنید یا از پنبه و یا گاز استفاده کنید.

بتادین به عنوان یک ماده ضد عفونی، با کشتن باکتری ‌ها و میکروارگانیسم ‌ها در زخم، از عفونت آن جلوگیری می ‌کند. همچنین، این ماده می ‌تواند التهاب را کاهش داده و فرایند بهبودی زخم را تسریع کند.

بتادین برای درمان زخم‌ های کوچک و سطحی، برش ‌ها، خراش ‌ها، سوختگی‌ های سطحی و عفونت ‌های پوستی مناسب است. با این حال، در موارد زخم ‌های عمیق، زخم‌ های قرمز و التهابی و زخم‌ هایی که عفونت خطرناکی دارند، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

محلول آب و بتادین برای عفونت

انواع بتادین با قیمت ارزان

محلول آب و بتادین یکی از محلول ‌های ضدعفونی ‌کننده است که برای درمان عفونت ‌های مختلف استفاده می‌ شود. کاربرد اصلی محلول آب و بتادین در ضدعفونی کردن زخم ‌ها و سوختگی ‌ها است. با استفاده از این محلول، می ‌توان عفونت ‌های موجود در زخم را کشته و پیشگیری از عفونت های دیگر را تسهیل کرد. بتادین دارای خاصیت ضد باکتریایی، ضد ویروسی و ضد قارچی است که بهبود فرآیند التیام زخم را تسریع می ‌کند.

همچنین، محلول آب و بتادین می ‌تواند برای ضد عفونی کردن سطوح پوست قبل از انجام عمل جراحی، تزریقات و خدمات پزشکی دیگر نیز استفاده شود. با استفاده از این محلول، عفونت‌ ها و باکتری ‌های موجود روی پوست کشته می ‌شوند و خطر عفونت در اثر تزریقات و جراحی کاهش می ‌یابد.

اگرچه محلول آب و بتادین در کنترل عفونت‌ ها موثر است، اما باید توجه داشت که مصرف طولانی مدت و بیش از حد این محلول ممکن است باعث تحریک و خشکی پوست شود. همچنین، در صورت وجود حساسیت یا عوارض جانبی، باید از استفاده از این محلول خودداری کرد و به پزشک مراجعه نمود.

ممنوعیت استفاده از بتادین

 • از بتادین نباید برای ضدعفونی کردن مناطق وسیعی از بدن که حاوی زخم است، استفاده شود.
 • نباید در زخم‌ های عمیق یا سوراخ شده، نیش حیوانات یا سوختگی ‌های جدی به کار رود.
 • استفاده از آن در بارداری و شیردهی ممنوع است.
 • در صورت تحریک پوستی باید از استعمال آن خودداری شود.
 • در صورت بروز حساسیت، نباید مصرف شود.
 • در نوزادان (زیر 2 سال) نباید استفاده شود.
 • در بیماران با مشکلات تیروئید منع مصرف دارد.

شرایط نگهداری بتادین

 • پس از باز کردن ظرف بتادین، بهتر است درب آن محکم بسته و داخل جعبه نگهداری شود.
 • دور از دسترس کودکان نگهداری گردد.
 • در دمای 15 تا 25 درجه سانتی ‌گراد نگهداری شود.
 • به دور از گرما و رطوبت و از یخ ‌زدگی محافظت گردد.

چگونه باید از بتادین استفاده شود؟

 • باید طبق دستورالعمل روی برچسب یا طبق دستور پزشک عمل شود.
 • در مورد مصرف برخی از اَشکال موضعی بتادین بر روی کودکان باید احتیاط نمود.
 • بتادین بر روی پوست استفاده می ‌شود؛ برای این کار لازم است تا ابتدا ناحیه مورد نظر با پد الکلی تمیز گردد.
 • برای قرار دادن بتادین روی زخم حتما از گاز یا پنبه بهداشتی استفاده کرده و ضایعات را در سیفتی باکس قرار دهید.
 • اگر محل زخم نیاز به بانداز داشته باشد، اجازه دهید ابتدا بتادین کاملاً روی پوست خشک شود.
 • باید از مالیدن آن بر روی سطح وسیعی از پوست که زخمی است، اجتناب شود.
 • این دارو برای استعمال موضعی بر روی پوست ساخته شده است و به هیچ عنوان نباید برای زخم ‌های دهانی استفاده شود.
 • در صورت بدتر شدن علائم و یا بروز علائم جدید از جمله درد، قرمزی، تورم، بثورات پوستی یا تب باید به پزشک مراجعه شود.

خرید انواع بتادین برای زخم

خرید محلول ضدعفونی کننده و بتادین از توانی نو

بتادین در اَشکال مختلف مانند مایع، پماد، پودر آئروسل، کرم، اسپری، سواب و صابون در بازارهای تجاری موجود است و به صورت موضعی بر روی زخم ‌ها، بریدگی ‌ها، ساییدگی یا سوختگی‌ های جزئی استفاده می‌ شود. به طورکلی، بتادین در دو نوع بتادین سبز و بتادین قهوه‌ ای و به ترتیب حاوی 10 و 7 درصد پویدون یداین در بازار ایران به فروش می‌ رسد.

رنگ سبز پویدون یداین مصارف مختلفی دارد؛ اما، جراحان معمولاً از نوع قهوه ‌ای برای ضد عفونی کردن دست ‌ها قبل از جراحی استفاده می ‌کنند. ما در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو تلاش کرده ‌ایم تا این ماده ضد عفونی ‌کننده را از بهترین شرکت ‌های تولید کننده‌ و با قیمت و کیفیتی مناسب به خریداران ارائه کنیم. در ادامه، به معرفی چند نمونه از متداول ‌ترین پویدون یداین موضعی که در بازار تولیدات داخلی و خارجی موجود است، می ‌پردازیم.

بیشتر بدانید: در چه زمانی باید و در چه زمانی نباید از ضدعفونی کننده الکلی استفاده کنیم؟

محصول ضد عفونی ‌کننده بتادین فارمادین

محصول ضدعفونی‌ کننده بتادین فارمادین 10%، ساخت ایران است و توسط شرکت نانو کیمیای کویر یزد در حجم‌ های مختلف و در دو نوع سبز و قهوه‌ ای تولید و به بازار عرضه می ‌شود. این محصول نشان سیب سلامت از سازمان غذا و دارو را دارد، حاوی 1% یُد فعال است و جهت استعمال خارجی در موارد زیر کاربرد دارد:

 • ضدعفونی کردن پوست و ناحیه آسیب‌ دیده
 • پیشگیری و بهبود زخم
 • در سوختگی ‌های درجه 2 و 3
 • جهت پانسمان و بخیه زدن
 • از بین برنده قارچ‌ ها و باکتری‌ های مختلف

بتادین هجرت

محلول ضد عفونی‌ کننده پویدون یداین 10% هجرت، ساخت کشور ایران است و توسط شرکت داروگستر هجرت در یزد و در حجم ‌های مختلف جهت استعمال خارجی به بازار عرضه می‌ شود. این بتادین حاوی 1% ید فعال است. ما در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو حجم 60 سی‌ سی از این محصول را ارائه می ‌دهیم و حداقل تعداد سفارش این محصول، یک بسته کارتن 120 عددی است. از جمله ویژگی ‌های این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مناسب برای تمام نقاط بدن
 • قابل استفاده برای ضد عفونی کردن و پانسمان زخم ‌ها
 • جهت ضد عفونی کردن پوست قبل و بعد از جراحی
 • قابل استفاده در انواع بخیه ‌های جراحی

کرم ضد عفونی‌ کننده

خرید بتادین

کرم ضد عفونی ‌کننده  (پوویدون یداین، 5%) بتادین، برند مورد اعتماد با خاصیت ضدمیکروبی و قابلیت استفاده آسان است. این کرم موضعی، به محافظت از عفونت در برابر انواع میکروب‌ هایی که می ‌توانند باعث عفونت در بریدگی‌ های جزئی، خراش ‌ها و سوختگی شوند، کمک می‌ کند. فواید این محصول شامل موارد زیر است:

 • کاربرد آسان آن در ضد عفونی کردن
 • مناسب برای درمان بریدگی‌ های جزئی، خراش ‌ها و سوختگی‌ ها
 • از بین بردن سریع میکروب‌ ها در محل بریدگی‌ های جزئی، خراشیدگی یا سوختگی سطحی
 • ملایم برای زخم ‌های جزئی و اطراف پوست
 • مناسب برای جعبه کمک‌ های اولیه
 • قابلیت حمل راحت در مسافرت‌

اسپری پویدون یداین Aplicare

این محلول موضعی چند منظوره، اثر میکروب ‌کشی در برابر طیف وسیعی از باکتری ‌ها دارد. مهم‌ ترین مزایا و ویژگی‌ های اسپری آماده بتادین با برند Aplicare شامل موارد زیر است:

 • حاوی محلول پویدون یداین 10% است.
 • این محصول بی خطر و موثر است.
 • امکان آلودگی متقاطع را از بین می ‌برد.
 • میزان پاشش آن کنترل ‌شده است.
 • روش جایگزین مناسبی برای ضد عفونی کردن قبل از جراحی محسوب می ‌شود.
 • احتمال تحریک پوستی را کاهش می ‌دهد.
 • میزان مایع اسپری ‌شده برای پوشش ناحیه آسیب‌ دیده مناسب است.
 • مناسب جراحی‌ های ارتوپدی و زنان و زایمان است.

اسپری پویدون یداین بتادین

اسپری پودر خشک بتادین، پویدون یداین 5%، در بریدگی ‌های جزئی پوست، خراش، سوختگی و... کاربرد دارد و طیف وسیعی از عفونت ‌ها و میکروب ‌ها را از بین می ‌برد. تنها کافی است اسپری پس از تکان دادن بر روی زخم ‌های جزئی و تمیز پوست استفاده شود و اجازه داده شود تا کاملاً خشک گردد. فواید این نوع اسپری پودر خشک ضد عفونی ‌کننده‌ شامل موارد زیر است:

 • استفاده راحت و بدون لمس و حذف سریع میکروب‌ هایی که می‌ توانند باعث عفونت پوستی شوند.
 • بر روی بریدگی، خراش یا سوختگی جزئی به کار می ‌رود.
 • ضد عفونی‌ کننده موضعی برای پاکسازی زخم‌ ها، بریدگی‌ ها و خراش ‌های جزئی است.
 • میکروب ‌ها را می‌ک ُشد و به جلوگیری از عفونت در بریدگی ‌های جزئی، زخم ‌ها و ساییدگی ‌ها کمک می‌ کند.

نحوه استفاده از اسپری بتادین

 • منطقه آسیب ‌دیده  با آب و صابون تمیز و خشک شود.
 • مقدار کمی از اسپری 1 تا 3 بار در روز بر روی زخم اسپری شود و پس از خشک شدن کامل با باند استریل پوشانده شود.
 • از تماس با چشم خودداری گردد و در صورت تماس با آب فراوان شسته شود.
 • در صورتی که به اشتباه بلعیده شود، باید فوراً به پزشک مراجعه گردد.

قیمت بتادین

بتادین قهوه ای

لیست قیمت بتادین را در انواع و برندهای مختلف می توانید در همین صفحه از وبسایت فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی توانی نو مشاهده کنید. قیمت بتادین بزرگ برای مصارف بیمارستانی برای هر محصول به صورت به روز رسانی شده قابل ملاحظه است. همچنین برای مصارف خانگی می توانید قیمت بتادین کوچک را در برندهای مختلف با یکدیگر مقایسه کرده و با توجه به نظرات مشتریان، گزینه مناسب را انتخاب کرده و درب منزل تحویل بگیرید. ضمنا برای خرید پنبه بهداشتی نیز می توانید با کارشناسان توانی نو در ارتباط باشید.

نکات مهم برای خرید بتادین

در خرید هر محصول بهداشتی و پزشکی لازم است تا به اعتبار شرکت تولید کننده، ضمانت و کیفیت محصول، قیمت، تاریخ تولید، مجوز بهداشتی، در دسترس بودن محصول و اعتبار فروشنده توجه شود. هدف ما در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو این است تا محصولات پزشکی با کیفیت، معتبر و با قیمت مناسب را در اختیار متقاضیان قرار دهیم. چرا که تجربه خریدی آسان و اقتصادی حق هر مصرف‌ کننده‌ ای است. برای مشاهده برندهای مختلف بتادین که اغلب از تولیدات داخلی است، می‌ توانید به فروشگاه آنلاین توانی نو مراجعه کنید.

مزایای خرید بتادین از توانی نو

خرید بتادین قهوه ای

خرید بتادین از فروشگاه اینترنتی توانی دارای مزایای بسیاری است. اولاً، راحتی و سهولت خرید از طریق اینترنت می ‌تواند زمان و هزینه‌ های مرتبط با حضور شخصی در فروشگاه ‌ها را کاهش دهد. همچنین، فروشگاه آنلاین توانی انواع محصولات بتادین را ارائه می ‌دهد و شما می ‌توانید به راحتی محصول مورد نظرتان انتخاب کنید.

علاوه بر این، توانی نو معمولا تخفیفات و پیشنهادهای ویژه‌ ای برای خرید بتادین ارائه می ‌دهد که می ‌تواند به صرفه‌ جویی در هزینه ‌ها کمک کند. همچنین، امکان مقایسه قیمت و مشخصات محصولات در فروشگاه ‌های آنلاین وجود دارد، که به شما امکان می ‌دهد تصمیم بهتری بگیرید. در نهایت، تحویل سریع و مطمئن محصولات به آدرس مورد نظر نیز از مزایای خرید آنلاین بتادین از توانی نو است.

سوالات متداول درباره بتادین

1. بتادین چه کاربردهایی دارد؟

کاربردهای بتادین شامل ضد عفونی کردن زخم ‌ها، پوست و ابزارهای پزشکی است. همچنین می ‌تواند در پیشگیری از عفونت‌ ها حین عمل جراحی و تزریقات مورد استفاده قرار بگیرد.

2. آیا بتادین تنها برای استفاده خارجی است؟

بتادین به طور عمده برای استفاده خارجی مناسب است و برای ضدعفونی کردن پوست و زخم‌ ها به صورت محلول یا کرم استفاده می ‌شود. استفاده داخلی بتادین به ‌طور معمول توصیه نمی ‌شود.

3. آیا بتادین عوارض جانبی دارد؟

استفاده از بتادین در برخی موارد می تواند واکنش های آلرژیک و خشکی پوست را به همراه داشته باشد.

4. آیا بتادین برای استفاده در زخم‌ ها مناسب است؟

بله. بتادین می ‌تواند برای ضد عفونی کردن و پیشگیری از عفونت در زخم‌ ها به کار رود.

5. آیا بتادین برای استفاده در عفونت ‌های قارچی مناسب است؟

بتادین معمولاً برای ضد عفونی باکتریایی استفاده می ‌شود و عملکرد کم تری در برابر عفونت‌ های قارچی دارد. برای درمان عفونت ‌های قارچی، ممکن است نیاز به استفاده از داروهای ضدقارچ دیگری باشد.

مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp