اکارتور و رترکتور | خرید اکارتور و رترکتور با بهترین قیمت

مرتب سازی :

یک بخش کلیدی در عمل جراحی، داشتن دید مناسب نسبت به بافت‌های اطراف محل جراحی است. علاوه بر این، زخم حاصل از جراحی را می‌بایست از معرض خطر آلودگی‌ها دور نگه داشت. امروزه برای این منظور از ابزاری به نام رترکتور یا اکارتور استفاده می‌شود که در ادامه قصد داریم شما را با آن آشنا کنیم.

 

 

رترکتور یا اکارتور چیست؟

رترکتور یا اکارتور یکی از ابزار‌های ضروری برای انجام انواع جراحی است. این ابزار‌ها دارای دو تیغه فولادی به شکل خمی‌ده و قلاب مانند هستند که زاویه‌های متفاوتی دارند.

رترکتور یا اکارتور‌ها نوعی انقباض ‌گر یا منقبض‌کننده بوده و با استفاده از آن بافت‌های سطحی یا عمقی را به اطراف فشار می‌دهند تا باعث انقباض بافتی شوند. از این ابزار پزشکی برای باز کردن نواحی جراحی استفاده می‌شود و با استفاده از آن جراح می‌تواند ناحیه مورد نظر خود را گسترش دهد یا در اصطلاح پزشکی اکسپوز کند. این ابزار دید جراح را افزایش می‌دهد و تمایزی که ایجاد می‌کند، موجب می‌شود بافت سطحی و عمیق جراحی باز شود.

در برخی مدل‌های این ابزار، ضامنی تعبیه شده که باعث فیکس شدن آن می‌شود. این ویژگی باعث می‌شود که رترکتور درمکان مناسب برای اکسپوز، ثابت بماند. این ابزار پزشکی دارای دو نوع دستی و خودکار است. مدل خودکار آن، یک ضامن قفلی دارد که در دسته‌های آن قرار گرفته و باعث می‌شود این وسیله بدون تغییر درجه در ناحیه ثابت باقی بماند.

ما در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، برترین انواع رترکتور و اکارتور از بهترین برند‌های جهان را با مناسب ‌ترین قیمت، گارانتی و خدمات پس از فروش، عرضه کرده‌ ایم. شما با مراجعه به دسته بندی تجهیزات پزشکی وب‌ سایت ما می‌توانید به تفکیک و با جزئیات، ویژگی هر یک از محصولات را بررسی کنید و به صورت آنلاین محصول مورد نظر خود را سفارش دهید تا در اسرع وقت درب منزل آن را تحویل بگیرید.

 

 

کاربرد اکارتور و رترکتور

امروزه از اکارتور و رترکتور که وسیله ای برای باز کردن ناحیه جراحی می‌باشند، به‌ صورت گسترده در جراحی‌های مختلف استفاده می‌شود. چرا که با گسترش دادن ناحیه عمل جراحی توسط آن دید جراح به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد و به جراح اجازه می‌‌دهند تا کارآمدتر و ایمن‌تر عمل کند. علاوه بر این، از رترکتور‌ها برای کنترل عفونت به خصوص در جراحی‌های شکمی استفاده می‌شود.

پیش از اینکه رترکتور و اکارتور‌های امروزی در دسترس جراحان قرار گیرند، انجام عمل‌های جراحی با چالش‌های زیادی همراه بود. یکی از بزرگ‌ترین چالش ها، دید و دسترسی جراح به محل جراحی بود که این موضوع به ویژه در مورد جراحی‌های نواحی لگن و شکم اهمیت داشت که دید و دسترسی واقعا محدود بود. بنابراین، نیاز بود که دستیاران زیادی مانند رزیدنت‌ها و پرستار‌ها در اتاق عمل حضور داشته باشند تا گیره‌ها را به گونه ای نگه دارند که دید و دسترسی مناسبی برای جراح فراهم شود. اما این کار بسیار دست و پا گیر بوده و در بسیاری از موارد، محل جراحی پر از دست و ابزار می‌شد. در صورتی که استفاده از رترکتور سبب می‌شود دست دستیاران جراح آزاد شده و آن‌ها می‌‌توانند در حین جراحی روی کار‌های مهم دیگری مانند ساکشن تمرکز داشته باشند. از این ابزار جراحی با اهداف زیر استفاده می‌شود.

  • ایجاد دید کافی برای جراح در حین انجام عمل جراحی
  • افزایش سطح کیفیت جراحی
  • باز کردن فضای جراحی و ایجاد دسترسی بیشتر برای جراح
  • کاهش مدت زمان عمل جراحی
  • جلوگیری از اشتباهات پزشکی مانند برش اشتباه بافت توسط جراح

 

 

معرفی مدل‌های مختلف اکارتور و رترکتور

رترکتور و اکارتور‌ها بر اساس نوع عملکرد خود در مدل‌های مختلفی به بازار عرضه شده اند که در ادامه به معرفی مدل‌های مختلف این ابزار پزشکی خواهیم پرداخت.

رترکتور دیور (Deaver)

اکارتور و رترکتور دیور در دسته محصولات قدرتمند قرار می‌گیرد و در جراحی‌های شکمی کاربرد دارد. از این مدل به دلیل استحکام بالای آن، برای کنار زدن احشای شکمی در عمل‌های جراحی ناحیه شکم استفاده می‌شود. این محصول با تیغه به شکل باریک یا پهن در بازار وجود دارد.

رترکتور فیناچیتو (Finochietto)

رترکتور یا اکارتور فیناچیتو در جراحی‌های قلب، لاپاراتومی و توارمی کاربرد دارد. از این ابزار در عمل‌های جراحی مربوط به قلب و قفسه سینه برای باز کردن دنده‌ها و استرنوم استفاده می‌شود. این محصول در عمل‌های جراحی لاپاراتومی به منظور بهتر دیدن عمق شکم به کار برده می‌شود. مدل فیناچیتو در در دو شکل دستی و خودکار تولید می‌شود که نوع خودکار آن کاربرد بیشتری دارد.

رترکتور چنگالی (Volkman)

این محصول دارای 2 تا 6 چنگال است و به صورت یک طرفه ‌است. رترکتور یا اکارتور چنگالی در دو نوع دستی و خودکار تولید می‌شود که نوع دستی آن برای کنار زدن بافت‌های سطحی و نوع خودکار آن برای زخم‌های عمیق به کار می‌رود. به کمک رترکتور چنگالی خودکار می‌توان عمق زخم را مشاهده کرد.

رترکتور سن (Senn)

از رترکتور یا اکارتور در جراحی ترمیمی و جراحی دست استفاده می‌شود. این محصول دو انتها دارد که یک سمت آن به شکل چنگالی سه شاخه خمیده است. به کمک ابزار در جراحی‌های ترمیمی و دست، بافت‌های بدن را کنار می‌زنند.

رترکتور فارابوف (Farabuf)

از رترکتور یا اکارتور فارابوف برای گسترش بافت‌های سطحی استفاده می‌شود. این رکتور بسیار پر کاربرد بوده و در همه ست‌های جراحی یافت می‌شود. از این وسیله برای کشیدن بافت‌های نرم و سطحی بدن که در معرض دید قرار دارند و یا در اعمال جراحی که برش سطحی دارند استفاده می‌شود.

 

رترکتور لانگن بک (Langenfeck)

از رترکتور یا اکارتور لانگن بک معمولا در جراحی‌های مربوط به برداشتن زائده آپاندیس استفاده می‌شود و این ابزار کمک می‌کند تا جراح بتواند بافت‌های ناحیه مورد عمل را باز کند.

رترکتور والو یا ربان (Rebbon)

این رکتور یا اکارتور از فلز نرم ساخته شده و قابلیت انعطاف پذیری بالایی داشته و برای کنار زدن حجم زیادی از بافت‌های بدن و در عمق‌های مختلف کاربرد دارد. از این ابزار جراحی برای محافظت از بافت‌های نرم بدن،  هنگام کنار زدن و دور کرد بافت‌ها بدون ایجاد آسیب در عمل‌های لاپاراتومی و کنار زدن روده‌ها استفاده می‌شود

رترکتور راگنل (Ragnell)

یک نوع رترکتور دو طرفه است که در هر دو طرف آن تیغه وجود دارد.

 

اکارتور موضع جراحی یک بار مصرف چیست؟

عفونت یکی از عوارض شایع و ناخوشایند جراحی است که مشکلات پس از عمل، مرگ و میر و هزینه‌های پزشکی را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. عفونت‌های محل جراحی تاثیر زیادی بر نتایج جراحی دارد و می‌تواند فرآیند ترمیم زخم را مختل کند و حتی در بدترین حالت، ممکن است بیمار نیاز به عمل مجدد پیدا کرده و منجر به افزایش مدت زمان بستری شدن او در بیمارستان شود. تجمع باکتری روی پوست اطراف محل جراحی بیمار، شایع ترین منبع عفونت ‌است. در جراحی‌های شکمی معمولا با توجه به برش بزرگ تر، محل عمل دچار آلودگی بیشتری می‌شود. به همین دلیل، پیشگیری و کنترل عفونت، اهمیت زیادی در مراقبت‌های پس از جراحی داشته و برای بهبود وضعیت بیمار پس از جراحی و کاهش هزینه‌های پزشکی ضروری است. همچنین، در شروع جراحی و برای رسیدن به محل اصلی جراحی و ایجاد دید مناسب می‌بایست بافت‌های حایل کنار زده شوند تا جراح بتواند با دقت بیشتری کار خود را انجام دهد.

اکارتور‌های موضع جراحی یک بار مصرف برای بهبود کنترل عفونت و ایجاد دید کافی برای جراح استفاده می‌شوند. این ابزار جراحی با ایجاد یک فضای 360 درجه، نه تنها زخم را در حین جراحی می‌‌پوشاند و به کاهش میزان عفونت در جراحی کمک می‌کند، بلکه فضای کافی برای دسترسی جراح به بافت‌ها و اندام‌ مورد نظر را نیز فراهم می‌‌کند.

اکارتور جراحی یک بار مصرف دارای دو حلقه است که از طریق استوانه ای پلاستیکی به هم متصل شده اند. حلقه‌های بالا و پایین اکارتور پس از قرار گرفتن در محل جراحی، سبب کشش دیواره‌های آن و موضع جراحی شده که این کار فضا را برای دید بهتر جراح باز می‌کند.

 

رترکتور دندانپزشکی چیست؟

رترکتور دندانپزشکی به منظور کنار زدن لپ، زبان و گونه‌های بیمار استفاده می‌‌شود تا به کمک آن دندانپزشک دید بهتری حین جراحی و ترمیم دندان داشته باشد. همچنین، این وسیله پزشکی با کنار زدن لپ و زبان فضای مورد نیاز و مناسب برای جراحی‌های دهان و دندان را گسترش می‌دهد.

رترکتور‌های دندانپزشکی با توجه به نوع عملکرد و کاربردی که دارند، در مدل‌‌های مختلفی تولید می‌شوند. از این ابزار پزشکی در امور مختلف دندانپزشکی مانند ایمپلنت، معاینه دندان، پرکردن دندان، سفیدکردن دندان و دیگر موارد استفاده می‌شود. به عنوان مثال، از رترکتور زبانی یا زبان گیر برای کنار زدن زبان استفاده می‌شود.

ما در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، برترین انواع رترکتور دندانپزشکی از بهترین برند‌های جهان را با مناسب ‌ترین قیمت، گارانتی و خدمات پس از فروش، عرضه کرده‌ ایم. شما با مراجعه فروشگاه آنلاین توانی نو می‌توانید به صورت آنلاین محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp