سفام sefam

مرتب سازی :

سفام sefam :خرید محصولات سفام sefam با قیمت مناسب و ارزان

تنفس، امری حیاتی برای انسان است؛ ما بدون هوا نمی‌توانیم زندگی کنیم و برای داشتن خوابی عمیق، باید تنفس آرام و راحتی داشته باشیم. بعضی بیماری‌ها به‌طور مستقیم بر روی سیستم تنفسی تأثیر گذاشته و نفس کشیدن را تبدیل به امری مشکل می‌کنند! افرادی که در شب و هنگام خواب، تنفس منظم و یکنواختی ندارند معمولاً خروپف می‌کنند و گاهی با سرفه شدید از خواب بیدار می‌شوند و از از آنجایی که استراحت شبانه مناسبی نداشته‌اند، صبح روز بعد کسل و کم انرژی هستند و ناگفته پیدا است که زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی فرد تحت تأثیر این شرایط، از کارایی و کیفیت مناسبی برخوردار نخواهد بود. پیشرفت‌های علمی در زمینه طراحی و ساخت دستگاه کمک تنفسی بای‌پپ و دستگاه کمک تنفسی سی‌پپ توانسته است به‌طور محسوسی عوارض و مشکلات تنفسی در خواب را کنترل و یا درمان کند. «سفام» یکی از معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین برندهای تولیدکننده دستگاه‌های کمک تنفسی در دنیا است. در این مقاله قصد داریم شما را با برند سفام و کاربرد دستگاه‌های کمک تنفسی ساخت این شرکت آشنا کنیم.

سفام Sefam: نمایندگی فروش محصولات سفام Sefam اصل-01

آشنایی با برند سفام SEFAM

شرکت تحقیقاتی-تولیدی سفام فرانسه SEFAM از زمان تأسیس در سال 1982 در کشور فرانسه در زمینه تولید تجهیزات پزشکی مربوط به تشخیص و درمان اختلالات تنفس در خواب فعالیت می‌کند. این شرکت در سال 1984 اولین دستگاه فشار مثبت مداوم راه هوایی یا دستگاه کمک تنفسی سی‌پپ (CPAP) را برای درمان آپنه (OSAS) در اروپا توسعه داد.
در سال 1993 کمپانی سفام در تولید و ارائه دستگاه‌های تشخیص و درمان ناراحتی‌های تنفسی، جایگاه ویژه‌ای در بازار اروپا پیدا کرد. در همان سال محصولات تهویه خانگی این شرکت، سهم بزرگی از بازار داخلی فرانسه را به خود اختصاص داد. در طی سال‌ها کمپانی سفام با به‌کار بردن راه‌حل‌های خلاقانه برای درمان و کنترل نارسایی‌های تنفسی، قابلیت‌های دستگاه‌های خود را توسعه داده است.
در سال 1994 سفام با پیوستن به شرکت آمریکایی Puritan Bennett راه خود را به بازار آمریکا باز کرد. از آن زمان تا سال 2010 تحت مالکیت شرکت‌های Purritan-Bennett، Nellcor، Mallinckrodt، Tyco و درنهایت Covidien همچنان به تولید دستگاه‌های کمک تنفسی خود ادامه داد.

در سال 2010 پیریک –هان، یکی از مؤسسان شرکت سفام، تجارت محصولات درمان‌کننده اختلالات خواب را از گروه آمریکایی خریداری کرد. در سال 2011 سفام محصولات جدید خود را تحت عنوان، DreamStar با برچسب ساخت فرانسه که نشان از اصالت و کیفیت بالای آن بود به بازار عرضه نمود.

سیر تحولات شرکت سفام

سفام تکنولوژی نظارت از راه دور بر بیمارانی که از دستگاه کمک تنفسی سی‌پپ استفاده می‌کردند را راه‌اندازی کرد، همچنین در پروژه ملی OPTISAS که تحت حمایت فدراسیون پنومولوژی فرانسه the French Pneumology Federation، بود مشارکت نمود. این پروژه در موردبررسی مزایای نظارت از راه دور بیمارانی بود که از دستگاه سی‌پپ استفاده می‌کردند.
در سال 2014 سفام طیف کاملی از انواع ماسک را تحت عنوان تجاری BREEZE وارد بازار کرد. این محصولات شامل ماسک‌های بینی، ماسک تمام‌صورت و بالش‌های بینی بود. در سال 2015 شرکت سفام پروژه تحقیقاتی InnovaTICs که با سرمایه‌گذاری اروپا و منطقه لورن با هدف توسعه طیف گسترده‌ای از دستگاه‌های پزشکی خانگی متصل برای نظارت بر بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن بود را راه‌اندازی نمود.
در سال 2017 سفام دستگاه S.Box را به بازار معرفی کرد. این دستگاه فشار مثبت، برای درمان بیماران مبتلابه آپنه طراحی‌ شده است. برند سفام در طی 39 سال فعالیت در زمینه تولید دستگاه کمک تنفسی بای‌پپ و سی‌پپ همواره در تلاش بود تا راه‌حل‌های خلاقانه و فناوری پیشرفته‌تر و دقیق‌تری را ایجاد کند. برای دستیابی به هدف خود در سال 2016 هیئت مشاوره پزشکان را تشکیل داد تا با همکاری مستقیم و ارتباط با ارائه‌دهندگان خدمات درمانی، با نیازهای بیماران بیشتر آشنا شود.
برای درک بهتر از کارایی دستگاه‌های کمک تنفسی، در ادامه با بیماری آپنه و عوارض ناشی از آن آشنا می‌شویم؛ با ما همراه باشید.

سفام Sefam: نمایندگی فروش محصولات سفام Sefam اصل-02

آپنه خواب Sleep Apnea چیست؟

آپنه خواب (قطع تنفس) یک اختلال خواب جدی است که در بلندمدت می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی مانند پرفشاری خون و ناراحتی قلبی شود. آپنه خواب در حقیقت شامل اپیزودهای قطع لحظه‌ای تنفس و شروع دوباره آن است. خروپف یکی از علائم این اختلال به شمار می‌رود اما دلایل آن با خروپف معمولی متفاوت است. تنها وجه اشتراک بین خروپف ناشی از آپنه و خروپف معمولی، لرزش عضلات پشت گلو است.

خروپف معمولی ممکن است ناشی از دلایل مختلف مانند مشکلات سلامتی در بینی و گلو و یا حالت خواب (خوابیدن به پشت)، اضافه‌وزن، عوارض ناشی از کهولت سن، سوءمصرف الکل و یا براثر مصرف داروهای ضدافسردگی بروز پیدا کند.

انواع آپنه خواب

آپنه خواب به سه شکل بروز پیدا می‌کند:

1. آپنه انسدادی خواب: معمول‌ترین نوع آپنه خواب است. هنگامی رخ می‌دهد که مجاری تنفسی در طول خواب در دفعات زیاد به‌صورت کامل یا جزئی مسدود شوند، این اتفاق معمولاً به این دلیل رخ می‌دهد که بافت نرم پشت گلو توانایی طبیعی خود را ازدست داده باشد. در طول این دوره‌ها (قطع تنفس)، دیافراگم و ماهیچه‌های قفسه سینه سخت‌تر از حد معمول کار می‌کنند تا راه‌های هوایی را باز کنند. در این شرایط ممکن است بیمار با صدای بلند و بریده‌بریده نفس بکشد و بدن دچار حرکات ناگهانی شود. این وضعیت می‌تواند خواب بیمار را تحت تأثیر قرار داده و جریان اکسیژن را به اندام‌های حیاتی کاهش دهد و منجر به ریتم غیرطبیعی قلب شود.
2. آپنه خواب مرکزی: در این نوع آپنه، مجاری تنفسی مسدود نمی‌شوند اما در مقابل، مغز به دلیل مشکلاتی که در مرکز کنترل تنفس وجود دارد، نمی‌تواند به عضلات فرمان دهد که برای عمل تنفس منبسط و یا منقبض شوند. این اختلال به عملکرد سیستم عصبی مرکزی مربوط است. شیوع آپنه خواب مرکزی در بین افرادی که با بیماری عصبی-عضلانی مانند اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS یا بیماری لو گریگ) درگیر هستند یا بیماران ناشی از بروز سکته مغزی یا در بیماران دارای اختلال قلبی و مشکلات مربوط به کلیه و ریه، دیده می‌شود. 
3. سندرم آپنه خواب پیچیده: این نوع آپنه به لحاظ پزشکی وضعیتی اورژانسی محسوب می‌شود؛ چراکه آپنه خواب انسدادی و آپنه خواب مرکزی، هر دو در بیمار بروز پیدا می‌کنند.

در مواردی مشکلات تنفسی ناشی از آپنه به مرحله خطرناکی نرسیده باشد، استفاده از دستگاه کمک تنفسی بای‌پپ و دستگاه کمک تنفسی سی‌پپ می‌تواند به کنترل عوارض و یا حتی درمان کمک کند. در این شرایط، خواب بیمار منظم شده و سایر مشکلات وابسته به بی‌خوابی تا حدود مؤثری کاهش می‌یابند.

سفام Sefam: نمایندگی فروش محصولات سفام Sefam اصل-03

عوارض ناشی از آپنه خواب

علائم ابتدایی آپنه معمولاً توسط اطرافیان بیمار مشاهده می‌شود و ممکن است خود بیمار از بروز این اختلالات مطلع نباشد! به‌طورکلی علائم آپنه شامل موارد زیر است:

 • خرناس (خروپف با صدای بسیار بلند) 
 • احساس خستگی و کمبود خواب در طول روز
 • بی‌قراری و خواب ناپیوسته در طول شب
 • خشکی دهان و گلودرد در هنگام بیدار شدن از خواب
 • قطع تنفس و بیدار شدن ناگهانی از خواب
 • عدم تمرکز، فراموشی، یا بدخلقی
 • افسردگی یا اضطراب
 • نیاز دائمی به ادرار کردن در شب
 • عرق شبانه
 • اختلال عملکرد جنسی
 • سردرد

لازم به ذکر است آپنه خواب در کودکان نیز رخ می‌دهد و ممکن است علائم آن به‌راحتی مشخص نباشد، عوارض و علائم هشداردهنده آپنه خواب در کودکان شامل:

 • سستی یا خواب‌آلودگی، که ممکن است دیگران آن را به‌عنوان تنبلی در کلاس اشتباه بگیرند.
 • افت تحصیلی
 • مشکل در بلع
 • تنفس دهانی در طول روز
 • حرکت قفسه سینه به سمت داخل هنگام دم
 • تعرق شدید شبانه
 • وضعیت‌های خواب غیرمعمول، مانند خوابیدن روی دست‌ها و زانوها، یا با گردن بیش‌ازحد کشیده
 • شب‌ادراری
 • اختلالات یادگیری و رفتاری
 • و...

پزشک عمومی با معاینه فیزیکی و بررسی تاریخچه پزشکی بیمار و همچنین انجام آزمایش‌های مختلف، بیماری را تشخیص داده و بسته به علت آپنه، فرد را برای بررسی بیشتر به متخصص خواب، فوق تخصص قلب، متخصص سیستم عصبی و یا متخصص گوش و حلق و بینی ارجاع می‌دهد.
درمان آپنه معمولاً به کمک دستگاه کمک تنفسی بای‌پپ و دستگاه کمک تنفسی سی‌پپ انجام می‌شود اما درصورتی‌که این دستگاه‌ها قادر به حل مشکل بیمار نباشند، جراحی به‌عنوان آخرین راه توصیه می‌شود.
پزشک متخصص خواب قبل از تجویز دستگاه کمک تنفسی، از بیمار آزمایش خواب می‌گیرد و بسته به نتیجه آزمایش، نوع دستگاه موردنیاز بیمار مشخص می‌شود. در ضمن تنظیمات دستگاه باید بر اساس نتایج آزمایش انجام شود.

دستگاه کمک تنفسی بای پپ

تنفس طبیعی با انقباض عضله دیافراگم و پایین آمدن آن و در مقابل افزایش حجم ریه‌ها آغاز می‌شود. باز شدن ریه باعث کاهش فشار هوا در لوله‌های تنفسی و کیسه‌های هوایی و درنهایت مکش هوا به داخل ریه خواهد شد. برخی از مشکلات پزشکی می‌توانند نفس کشیدن را سخت کنند. در این موارد، استفاده از دستگاه کمک تنفسی بای‌پپ (فشار مثبت راه هوایی دوسطحی) می‌تواند کارساز باشد.

این دستگاه درواقع نوعی ونتیلاتور محسوب می‌شود که عمل دم و بازدم را برای بیمار آسان می‌کند. بیمار با گذاشتن ماسک یا لوله‌های داخل بینی (نازال) که در اتصال با دستگاه است، هوای پرفشار را دریافت خواهد کرد؛ به همین دلیل به آن تهویه با فشار مثبت می‌گویند، زیرا فشار هوای تولیدشده در این دستگاه به باز شدن مجاری تنفسی کمک می‌کند. اما در مقابل به هنگام بازدم میزان فشار کاهش پیدا می‌کند تا فرآیند بازدم به سهولت انجام شود. این دستگاه برای درمان مشکلات جدی تنفسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دستگاه کمک تنفسی سی‌پپ

کمپرسور (موتور) دستگاه CPAP جریان مداومی از هوای تحت‌فشار تولید می‌کند که از طریق یک فیلتر هوا به داخل یک لوله انعطاف‌پذیر حرکت می‌کند. این لوله هوای تصفیه‌شده را به ماسکی می‌رساند که اطراف بینی یا دهان بیمار بسته شده است. در طول خواب شبانه، هوای خارج‌شده از دستگاه سی‌پپ، با فشار هرگونه انسداد را در مجاری تنفسی باز می‌کند تا ریه‌ها اکسیژن کافی را برای تنفس دریافت کنند.
باید بدانید که فشار هوای خروجی دستگاه ثابت است و فقط به دم بیمار کمک می‌کند. این دستگاه برای درمان مشکلات خفیف تنفسی کاربرد دارد. نوع اتوماتیک دستگاه بسته به میزان نیاز بیمار، فشار هوا را کاهش یا افزایش می‌دهد که این ویژگی کارایی دستگاه را بالا می‌برد.


سفام Sefam: نمایندگی فروش محصولات سفام Sefam اصل-04

خرید دستگاه کمک تنفسی سفام فرنسه

اختلال تنفس و عوارض ناشی از آن می‌تواند کیفیت زندگی فرد را تحت تأثیر قرار دهد. خواب راحت برای تجدیدقوا و بازسازی سلول‌های بدن، ضروری است. خروپف با صدای بلند (خرناس) جدای از اینکه باعث اذیت و آزار اطرافیان شما می‌شود، می‌تواند نشانه بیماری جدی باشد که در صورت عدم توجه و درمان، باعث بیماری‌های جدی مثل ناراحتی قلبی حتی سکته و یا فشارخون بالا شود. پس اگر در طول روز خسته و خواب‌آلود هستید و مدام از افراد خانواده می‌شنوید که خروپف می‌کنید، این نشانه‌ها را جدی بگیرید و به پزشک مراجعه کنید.
خرید دستگاه کمک تنفسی بای‌پپ و دستگاه کمک تنفسی سی‌پپ با تشخیص و تجویز پزشک، می‌تواند مشکل شمارا حل کند. برای تهیه دستگاه مناسب، بهتر است با مراجعه به مراکز فروش کالای پزشکی معتبر و دارای مجوز اقدام کنید. کارشناسان مجرب ما در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، هم‌اکنون آماده پاسخگویی و راهنمایی شما عزیزان در زمینه خرید دستگاه کمک تنفسی مناسب هستند. فروشگاه ما نمایندگی عرضه کالای پزشکی از بهترین برندهای جهان از جمله سفام فرانسه را در اختیار دارد و شما می‌توانید با اطمینان از اصالت و کیفیت محصول، آن را خریداری کنید.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
ویلچر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp