این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

راهنمای کامل خرید دستگاه فشارسنج دیجیتال در 2020

راهنمای کامل خرید دستگاه فشارسنج دیجیتال در 2020
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/04/01 0 نظر

دستگاه فشار سنج خون از جمله وسیله هایی است که در زمان خرید حساسیت زیادی را می طلبد و باید به کیفیت و دقت دستگاه فشار سنج بسیار توجه شود. در ادامه مطلب راهنمای دقیق خرید فشارسنج دیجیتال  را به شما توضیح می دهیم و مشتاقانه منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

بیماری فشار خون بالا، معروف به قاتل خاموش، متاسفانه علائم واضح و مشخصی ندارد و در صورت عدم کنترل و درمان می‌تواند خطر بروز حمله قلبی، سکته مغزی، بیماری کلیوی و غیره را افزایش دهد. بررسی گاه‌به‌گاه فشار خون توسط پزشک، ممکن است تصویر کاملی از وضعیت بالینی به شما ندهد. زیرا به گفته پزشکان فشار خون در طول روز متغیر است. تحقیقات نشان می‌دهد که برای بسیاری از افراد، نظارت و اندازه‌گیری فشار خون در منزل می‌تواند در تشخیص فشار خون بالا و کنترل آن مفید باشد. این امر هم‌چنین می‌تواند به افراد بیمار، در بررسی تاثیر داروهای ضد فشار خون و خانم‌های باردار که فشار خون ناشی از بارداری یا پره‌اکلامپسی را تجربه می‌کنند؛ کمک کند. افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی یا سایر آریتمی‌ها ممکن است نامزدهای مناسبی برای نظارت فشار خون در منزل نباشند. بنابراین قبل از خرید دستگاه فشارسنج، با پزشک خود صحبت کنید که آیا خرید آن برای شما ضرورت دارد یا خیر.

انواع دستگاه فشارسنج خانگی

در حال حاضر انواع مختلفی از دستگاه‌های فشارسنج خانگی وجود دارد؛ اما استفاده از یک دستگاه کاملاً اتوماتیک (دیجیتال) ساده‌ترین راه ممکن است. شما می‌توانید در منزل از فشارسنج جیوه‌ای و عقربه‌ای نیز به دلیل برخورداری از دقت بسیار بالا استفاده کنید؛ اما نحوه استفاده از آنها نیاز به آموزش و تخصص دارد و معمولا در مراکز درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. فشارسنج دیجیتال انواع مختلف بازویی، مچی و انگشتی دارد و به دلیل تمام اتوماتیک بودن، استفاده از آن در منزل برای افراد عادی امکان‌پذیر است. در ادامه به ویژگی‌های هرکدام اشاره شده است.

فشارسنج دیجیتال بازویی

در این نوع فشارسنج با فشردن یک دکمه، باد کردن کاف بر روی بازو و نمایش اعداد بر روی صفحه نمایش به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. معمولا در صورت بستن نامناسب کاف بر روی بازو، علامت خطا ظاهر می‌شود. زیرا اگر خیلی تنگ یا گشاد باشد، ممکن است نتایج نادرست و غیر دقیقی دریافت کنید. طبق تحقیقات، فشارسنج دیجیتال بازویی نسبت به مچی و انگشتی، از دقت بسیار بالاتری برخوردار است. این نوع فشارسنج نسبت به انواع دیگر فشارسنج دیجیتال، اندازه بزرگتری دارد و به راحتی قابل حمل نیست.

راهنمای کامل خرید دستگاه فشارسنج دیجیتال

حتما بخوانید: دقیق ترین دستگاه فشارخون 2020 چیست؟از کجا دستگاه فشار خون بخریم؟

 

 فشارسنج دیجیتال مچی

فشارسنج دیجیتال مچی تمام اتوماتیک است، ولی ممکن است دقت اندازه‌گیری آن از مدل‌های بازویی کمتر باشد. جمع‌و‌جور، سبک و قابل حمل است و نحوه کار با آن، راحت‌تر از فشارسنج بازویی است. نحوه اندازه‌گیری فشار خون از طریق مچ دست، به موقعیت بدن بسیار حساس است و باید مچ دست مورد نظر هنگام اندازه‌گیری در سطح قلب قرار بگیرد.

راهنمای کامل خرید دستگاه فشارسنج دیجیتال-02

بیشتر بدانید: با کنترل فشارخون از سکته قلبی و مغزی جلوگیری کنید!2020

نشانگر ضربان قلب و اکسیژن خون انگشتی

نشانگر اکسیژن خون یا پالس اکسیمتر دستگاهی است که با آن میزان خلوص اکسیژن خون را سنجش میکنند.متاسفانه گاها این دستگاه را با فشارسنج خون اشتباه میگیرند،به وسیله این دستگاه به طور دقیق تعداد ضربان قلب و نیز سطح اکسیژن خون را میسنجند این دستگاه برای بیماران تنفسی وسیله ای کارآمد و ضروری است.

 

راهنمای کامل خرید دستگاه فشارسنج دیجیتال-01

بیشتر بدانید: پالس اکسی‌ متر چیست؟

 

نکات مهم پیش از خرید دستگاه فشارسنج دیجیتال

پیش از خرید یک دستگاه فشارسنج دیجیتال، تحقیقات لازم را انجام دهید و مدل برتری را انتخاب کنید که دارای ویژگی‌های مورد نیاز شما باشد. با این کار، اندازه‌گیری و نظارت بر فشارخون روزانه برای شما راحت‌تر خواهد کرد. به همین دلیل، در ادامه به چندین نکته برای افزایش آگاهی شما پیش از خرید اشاره شده است:

- اطمینان حاصل کنید که دستگاه فشارسنج دیجیتال مورد نظر شما از نظر "دقت اندازه‌گیری" توسط استانداردهای بالینی مطابق با BHS، ESH و AAMI تایید شده باشد. در واقع دستگاه باید قبلا یک سری آزمایشات را پشت سر گذاشته باشد؛ تا اطمینان حاصل شود که نتایجی را که به شما و پزشک شما نشان می‌دهد، قابل اعتماد است.

- اطمینان حاصل کنید که اندازه محیط کاف دستگاه، مناسب برای دور بازو یا مچ دست شما است. بیشتر مدل‌های بازویی و مچی دارای دو کاف و یا یک کاف قابل تنظیم هستند.

- قیمت انواع مدل فشارسنج دیجیتال متفاوت است. این امر به تعداد ویژگی‌های اضافی دستگاه، مانند حافظه داخلی بستگی دارد. ویژگی‌های اضافی می‌توانند مفید باشد اما حتما لازم نیستند. از طرفی داشتن قیمت بالاتر، حتما به معنای دقت بالاتر دستگاه نیست

- ویژگی‌های اضافی بسیاری وجود دارد که می‌توانید هنگام انتخاب دستگاه فشارسنج خود به دنبال آنها باشید. به عنوان مثال، اکثر دستگاه‌ها در کنار فشار خون، تعداد ضربان قلب را هم اندازه‌گیری می‌کنند و بعضی دارای ردیاب ضربان قلب نامنظم هستند. بیشتر انواع آنها دارای "نشانگرهای خطر" هستند و در صورت بالا بودن فشار خون، آن را هشدار می‌دهند. بیشتر مدل‌ها دارای حافظه داخلی برای ذخیره نتایج هستند و حتی به بیش از یک نفر از خانواده این امکان را می‌دهند که فشار خون خود را کنترل و ثبت کنند. برخی از مدل‌های آنها به شما این امکان را می‌دهند که نتایج را به رایانه، تبلت و یا گوشی انتقال دهید و با پزشک خود به اشتراک بگذارید. بعضی دارای توانایی گرفتن میانگین داده‌ها هستند و می‌توانند میانگینی از سه و یا تعداد بیشتری از نتایج آخر را به شما نشان دهند. در بعضی از مدل‌ها امکان نمایش تاریخ و زمان اندازه‌گیری فشار خون وجود دارد و حتی می‌توانند در حافظه داخلی برای مراجعه بعدی ثبت شود.

- دستورالعمل نحوه کار با دستگاه و استفاده از کاف، باید در مدل مورد نظر شما واضح و آسان باشد.

- اطلاعات نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش دستگاه، باید دارای اندازه مناسب و خوانا باشند. 

- دکمه‌های دستگاه باید بزرگ و قابل تشخیص باشند.

- دقت کنید که انواع مدل فشارسنج دیجیتال از باتری استفاده می‌کنند، اما بعضی از آنها به کمک آداپتور قابلیت اتصال به برق مستقیم را دارند.

- از آنجایی که دستگاه فشارسنج شما به صورت اتوماتیک کار می‌کند، لازم است حداقل هر دو سال یک بار کالیبره (تنظیم) شود تا مطمئن شوید که نتایج دقیقی را به شما ارائه می‌دهد. برای کالیبره کردن، باید آن را دوباره به تولید‌کننده ارسال و احتمالا هزینه‌ای پرداخت کنید.

فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو با اتکا به تمامی نکات مطرح شده، انواع بهترین دستگاه‌های فشارسنج دیجیتال بازویی و مچی از معتبرترین برندهای جهانی (امرن، ریشتر، زنیت، زیکلاس و بیورر) را به کاربران ارائه می دهد.در فروشگاه توانی نو، در عین بهره‌مندی از اطلاعات دقیق جزئیات هر مدل، می‌توانید به صورت اینترنتی دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین محصولات