بنر هدر دسکتاپ

راهنمای خرید صندلی تابوره مناسب

راهنمای خرید صندلی تابوره مناسب
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/02/27 0 نظر

صندلی تابوره سهولت در نشستن و جابه جایی به جهت های مختلف را برای کادر درمان آسان تر می گردد؛ در اینجا با ما همراه باشید تا با انواع صندلی تابوره و کابردهای آن آشنا شوید...

صندلی تابوره یکی از صندلی‌های کاربردی در مطب‌های دندانپزشکی، آزمایشگاه‌ها و آرایشگاه‌ها است که نشستن و کار کردن را برای افراد آسان می‌کند. این صندلی قابلیت چرخش و تنظیم ارتفاع دارد و به همین دلیل برای چنین مشاغلی انتخاب بسیار مناسبی است. در اینجا قصد داریم با انواع صندلی تابوره و ویژگی‌های آن به طور کامل آشنا شویم؛ با ما همراه باشید.

 

راهنمای خرید صندلی تابوره مناسب

 

بیشتربدانید: ویژگی‌های تخت پوست و زیبایی مطب لاکچری

 

آشنایی با صندلی تابوره

صندلی تابوره نوعی صندلی با کفی دایره‌ای شکل است که بر روی یک میله ضخیم استوار شده است. این نوع صندلی عموما دارای تکیه گاه نیست اما می‌توان مدل‌هایی از آن را پیدا کرد که تکیه گاه کوچکی نیز برای آن طراحی شده است. برای کارایی بهتر، این صندلی را در دو دسته کلی پزشکی و آزمایشگاهی طراحی می‌کنند. اغلب صندلی‌های تابوره دارای قسمتی برای قرار دادن پاها هستند و دستگیره‌ای نیز برای تنظیم ارتفاع دارند که بتواند راحتی کاربر را حین استفاده فراهم کند.

 

مشخصات صندلی تابوره

این صندلی دارای مشخصات و ویژگی‌هایی است که آن را از صندلی‌های معمولی متمایز می‌کند و از طرفی کارایی آن را افزایش می‌دهد. برخی از مشخصات و ویژگی‌های این صندلی شامل موارد زیر می‌شود:

 • امکان تنظیم ارتفاع: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک صندلی تابوره، امکان تنظیم ارتفاع آن است. در مشاغلی مانند دندانپزشکی برای هر نوع فعالیتی نیاز به ارتفاع خاصی از صندلی ‌است. در چنین شرایطی استفاده از صندلی‌های ثابت کار را برای پزشک دشوار می‌کند. این نوع صندلی با امکان تنظیم ارتفاع این مشکل را بر طرف کرده است. ارتفاع اصلی این نوع صندلی 90 سانتی متر است و به راحتی قابلیت تغییر ارتفاع دارد.
 • کفی نرم: صندلی‌های تابوره با کفی‌های نرم ساخته شده اند که معمولا از جنس فوم سرد هستند. این فوم بسیار نرم و انعطاف پذیر ‌است و کاربر هنگام نشستن احساس راحتی می‌کند.
 • امکان تحرک در حین نشستن: صندلی تابوره قابلیت چرخش کامل دارد. با استفاده از این قابلیت کاربر می‌تواند به راحتی تحرک داشته باشد و فعالیت‌های خود را انجام دهد. اغلب صندلی‌های تابوره با قابلیت چرخش 360 درجه‌ای طراحی می‌شوند.
 • پایه‌های محکم: بیشتر صندلی‌های تابوره دارای پایه‌های محکمی هستند که ایمنی فرد هنگام نشستن تامین شود. برخی از آن‌ها بر روی چهار پایه به صورت پنجه‌ای قرار دارند که زیر هر یک چرخ‌های نرمی واقع شده است. این ویژگی کار را برای کاربر راحت‌تر می‌کند تا به راحتی همراه با صندلی، تغییر مکان دهد؛ همچنین ایمنی کافی را داشته باشد.
 • چرخ‌های نرم: در زیر پایه‌های این صندلی از چرخ‌هایی استفاده شده است که کاملا نرم هستند و به راحتی به تمامی جهات می‌چرخند. کیفیت چرخ‌های استفاده شده در صندلی تابوره بالاست و تغییر جهت را آسان می‌کند.
 • سبک و کم وزن: این نوع صندلی با وزن کم ساخته می‌شود تا به راحتی قابل جابه جایی باشد. وزن تقریبی هر یک از صندلی‌های تابوره بین 10 تا 13 کیلوگرم است.

 

مشخصات صندلی تابوره

 

بیشتربدانید: ویژگی و کاربرد انواع ترالی پزشکی؟

 

کاربردهای صندلی تابوره

از صندلی تابوره برای مطب‌های دندانپزشکی، آزمایشگاه‌های مدارس و آزمایشگاه‌های تشخیص طبی و صنعتی، آرایشگاه‌ها، کافی شاپ‌ها و غیره استفاده می‌شود. برخی از مهندسان معماری نیز از این نوع صندلی استفاده می‌کنند تا ساعت‌های کار طراحی را به راحتی سپری کنند.

محصولات مرتبط

انواع صندلی تابوره

صندلی‌های تابوره علی رغم اینکه همگی شکل مشابهی دارند اما در انواع مختلفی ساخته می‌شوند تا کارایی بهتری داشته باشند. برخی از انواع صندلی تابوره شامل موارد زیر می‌شود:

صندلی آزمایشگاهی صفحه استیل

این صندلی دارای صفحه‌ای از جنس استیل است که آن را در برابر زنگ زدن مقاوم می‌کند. وزن این صندلی بسیار سبک در نظر گرفته شده است اما به دلیل اینکه هیچ نوع فومی‌روی آن کار نشده است اغلب افراد تمایلی به استفاده از آن ندارند. با این حال این نوع صندلی برای مکان‌های خاصی قابل استفاده ‌است.

 

صندلی آزمایشگاهی گردان

نوع دیگری از صندلی‌های آزمایشگاهی، صندلی گردان است که دارای فوم نرم و انعطاف پذیر بوده و نوعی جک یا دستگیره نیز برای تنظیم ارتفاع در آن تعبیه شده است. این نوع صندلی دارای تکیه گاه نیست، اما بسیار راحت ‌است.

صندلی آزمایشگاهی با پایه سینی شکل

این نوع صندلی با پایه‌ای ساخته شده است که شکلی شبیه به یک سینی استیلی دارد. علت ساخت چنین پایه حفظ تعادل بیشتر است به طوری که کاربر در حین نشستن به طرفین متمایل نشود. اکثر صندلی‌های تابوره چرخ دار در صورتی که کاربر به یک طرف متمایل شود، کج می‌شوند و در چنین شرایطی احتمال افتادن فرد از روی صندلی بسیار زیاد می‌شود. به همین دلیل پایه سینی شکل برای این صندلی ساخته شده است تا کاربر راحت‌تر باشد. از این نمونه صندلی برای کافی شاپ‌ها نیز به وفور استفاده می‌شود.

 

کاربردهای صندلی تابوره

 

بیشتربدانید: راهنمای خرید تخت و صندلی زیبایی و هر آنچه نیاز است بدانید(1401)

 

صندلی پزشکی تابوره

این نوع صندلی تابوره مخصوص پزشکان طراحی شده است به طوری که امکان کار طولانی مدت را برای افراد فراهم کند. این صندلی برای کار در کلینیک‌های پوست و مو و انواع مراکز درمانی مناسب ‌است. حتی آرایشگران که نیاز به استفاده طولانی مدت از صندلی دارند نیز می‌توانند از این نوع صندلی استفاده کنند.

صندلی تابوره زیمنسی

این صندلی یکی دیگر از محصولاتی است که کاملا ارگونومیک طراحی شده است و دارای فوم بسیار باکیفیتی ‌است. این فوم در اثر استفاده مکرر دچار دفرمگی نمی‌شود و پس از برخاستن به راحتی به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. پایه آن نیز به صورت پنج پر طراحی شده است تا وزن کاربر را بر روی خود پخش کند و تعادل او بر هم نخورد.

صندلی زین اسبی

این صندلی دارای یک تکیه گاه و پشتی است تا کاربر در ناحیه کمر و ستون فقرات احساس راحتی داشته باشد. میزان چرخش صندلی‌های زین اسبی 180 درجه ‌است و معمولا دارای چرخش 360 درجه نیستند. از مزیت‌های این صندلی این است که به خوبی قسمت کمر را پوشش می‌دهد و برای افرادی که دچار مشکلات ستون فقرات هستند, انتخاب مناسبی است.

 

راهنمای خرید صندلی تابوره مناسب

 

بیشتربدانید: ویژگی های مهم تجهیزات هتلینگ و تخت کیلینک زیبایی

 

راهنمای خرید صندلی تابوره مناسب

برای خرید صندلی تابوره مناسب و با کیفیت, توجه به برخی نکات می‌تواند بسیار موثر باشد. در ادامه به این نکات اشاره می‌کنیم:

 • اولین موردی که هنگام خرید صندلی تابوره باید به آن توجه کرد، نشیمن آن است. این صندلی دارای مدل‌های بدون فوم و فوم دار است. اما باید گفت مدل‌های فوم دار این صندلی به مراتب راحت‌تر از مدل‌های بدون فوم هستند. بنابراین توجه داشته باشید که نشیمن صندلی حتما دارای فوم باشد.
 • نوع فوم صندلی را حتما بررسی نمایید. فوم‌های سرد بهترین نوع فوم هستند که عمر مفید طولانی‌تری نسبت به نوعی ابری دارند. این نوع فوم در هنگام برخاستن به راحتی به شکل اولیه خود بر می‌گردد و بسیار نرم و انعطاف پذیر است.
 • هنگام خرید دقت داشته باشید که صندلی حتما دارای چرخش 360 درجه باشد. به ویژه برای مطب‌های دندانپزشکی وجود چنین صندلی‌هایی می‌تواند مفیدتر و کارآمدتر باشد.
 • میزان وزن صندلی را بررسی کنید. صندلی‌هایی که وزن بالایی دارند مناسب نیستند و جابه‌جایی را با مشکل روبرو می‌کنند.
 • جک صندلی را بررسی کنید. این نوع صندلی باید حتما دارای جک یا دستگیره تنظیم ارتفاع باشد. در غیر این صورت کاربر هنگام استفاده از آن دچار مشکل می‌شود. سالم بودن جک نیز بسیار مهم است به دلیل اینکه برخی از جک‌ها به راحتی کار نمی‌کنند و کاربر نمی‌تواند به راحتی ارتفاع را تغییر دهد.
 • در صورت امکان از صندلی‌هایی که دارای تکیه گاه هستند استفاده کنید. این صندلی‌ها می‌توانند شرایط بهتری برای ستون فقرات فراهم کنند. بنابراین کاربر با استفاده از آن‌ها احساس بهتری خواهد داشت.
 • سعی کنید ابن نوع صندلی را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید که محصولات تضمین شده و با کیفیت به مشتریان خود ارائه می‌دهند. این کار می‌تواند خرید مطمئن‌تری را به ارمغان بیاورد.

 

توانی نو، عرضه کننده انواع صندلی تابوره

از آنجا که صندلی تابوره یکی از وسایل کاربردی در آزمایشگاه‌ها و مطب‌های دندانپزشکی است، ما در توانی نو سعی کرده ایم انواع صندلی تابوره اعم از ساده و پشتی دار را تهیه کنیم و برای فروش در سایت قرار دهیم. کلیه صندلی‌های موجود در فروشگاه آنلاین توانی نو، از بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات موجود در بازار تهیه شده اند. یکی از بهترین مدل‌های این صندلی، صندلی تابوره زیمنسی است که دارای نشیمن کاملا استاندارد بوده و در قسمت پشتی نیز متحرک است. ویژگی‌های این صندلی آن را به محصولی منحصر به فرد و کارآمد تبدیل کرده است. لازم به ذکر است که این محصول با گارانتی یک ساله به فروش می‌رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید و محصول مناسب خود را انتخاب نمایید.

 

توانی نو، عرضه کننده انواع صندلی تابوره

 

جمع بندی و نتیجه گیری

در اینجا با صندلی تابوره و ویژگی‌های آن به طور کامل آشنا شدیم. این صندلی می‌تواند کار را برای افراد آسان کند و در عین حال راحتی فرد را نیز فراهم نماید. برای خرید انواع صندلی تابوره, می‌توانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید و یا وارد فروشگاه آنلاین توانی نو شوید و سفارش خود را ثبت نمایید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

محصولات مرتبط

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp