دستگاه هوازی

مرتب سازی :

انواع دستگاه هوای ورزشی خانگی و باشگاهی

درحالی که همه ما می‌توانیم هزاران دلیل با اهمیت مثل نظم، تناسب اندام و سلامتی را برای رفتن به باشگاه‌های ورزشی بشماریم، فقط چند دلیل منفی بی اهمیت کافی است که مغز ما را از عضویت در مجموعه‌های ورزشی منصرف کند! در چنین شرایطی شاید بهترین راه داشتن چند دستگاه هوازی ورزشی ساده در خانه باشد. با توانی نو برای شناخت بهتر انواع این دستگاه‌ها، همراه باشید.

 

انواع دستگاه های هوازی از توانی نو با بهترین قیمت

 

انواع دستگاه‌های ورزشی خانگی

داشتن یک باشگاه کوچک خانگی، علاوه بر اینکه هزینه عضویت مداوم در باشگاه‌های ورزشی را کاهش می‌دهد، به شما امکان انجام تمرینات در تمام ساعات شبانه روز، آن هم بدون نگرانی از نگاه و قضاوت سایرین را خواهد داد. اما آنچه حائز اهمیت است، انتخاب مناسب‌ترین دستگاه ورزشی برای شماست که باید با توجه به شرایط بدن و هدف شما، تعیین شود. تجهیزات ورزشی قابل استفاده در منزل که به راحتی نیز از طریق توانی نو قابل تهیه هستند عبارتند از: تجهیزات وزنه برداری (که تمرینات قدرتی را امکان پذیر می‌کنند و به تجهیزات زیاد و گران قیمت نیز نیاز نخواهند داشت)، دستگاه‌های هوازی (که تأثیر به‌سزایی در تقویت و سلامت قلب، پا، ستون فقرات و به خصوص دردهای کمری دارند) و سایر انواع تجهیزات (که نقش‌های چندگانه داشته و می‌توانند در رده تجهیزات کاردیو (هوازی)، مقاومتی یا کششی قرار بگیرند).

تردمیل

تردمیل نوعی دستگاه هوازی ورزشی است که برای شبیه سازی حرکاتی مانند پیاده روی، دو و راه رفتن روی سطح شیب دار، ساخته شده است و همانطور که می‌دانید، راه رفتن سریع یا پیاده روی نیز اولین پیشنهاد متخصصان طب ورزشی و رژیم درمانی برای فیتنس و کاهش وزن است. بنابراین چنانچه قصد کاهش وزن یا افزایش سلامت قلب و عروق خود را دارید، انواع مختلف تردمیل می‌تواند این امکان را برای شما فراهم کند.

 1. تردمیل دستی

حرکت تردمیل دستی به قدرت کاربر متکی است. در این نوع تردمیل، که برای افراد مبتدی طراحی شده، کاربر تنها می‌تواند بار و میدان مغناطیسی را تعیین کند. با این حال، هزینه کم، وزن سبک، کمربند قوی و فراوانی این دستگاه باعث شده است که جایگاه خود را در بازار پیدا کند.

 1. تردمیل موتوری

تردمیل‌های برقی قابلیت تنظیم سرعت و درجه شیب داشته، سنگین‌تر است و نیاز به یک مکان ثابت دارد. این دستگاه معمولاً برای باشگاه‌ها یا مراکز تناسب اندام انتخاب می‌شود و نکته جالب توجه این است که توانایی برآورد ضربان قلب، سرعت و کالری را نیز دارد.

 1. تردمیل هیبریدی

این دستگاهی در حقیقت یک ترکیب 3´1 است و علاوه بر کاربردهای رایج تردمیل امکان بالا و پایین رفتن و تبدیل به یک پله نورد را نیز خواهد داد. البته هزینه بالای این دستگاه باعث شده مشتری‌های محدودتری نسبت به تردمیل‌های معمولی داشته باشد. این دستگاه نیز یک LCD بزرگ دارد و امکان اندازه گیری سرعت، ضربان قلب و سایر آیتم‌های تأثیرگذار را خواهد داشت.

 1. تردمیل پزشکی

این نوع تردمیل دیجیتال و بسیار دقیق است و علاوه بر مصارف عادی، برای اندازه گیری آیتم‌های پزشکی نیز به کار می‌رود. از دیگر ویژگی‌های این نوع تردمیل می‌توان عملکرد بی صدا، راحتی کاربر، تعیین سطح استرس بیمار، امکان توقف اضطراری و امکان کار برای افراد سنگین وزن را نام برد.

 

تردمیل خانگی و باشگاهی: قیمت و خرید انواع تردمیل خانگی و باشگاهی

 

دستگاه الپتیکال

دستگاه الپتیکال که با دستگیره و پدال هایش شناسایی می‌شود، یک نوع دستگاه هوازی ورزشی همه کاره است. این دستگاه بدون اعمال فشار بیش از حد روی مفاصل، حالت‌های راه رفتن، دویدن و بالا رفتن از پله را شبیه سازی می‌کند و علاوه بر کاهش احتمال صدمه به بدن، باعث سوزاندن کالری و چربی، بهبود تعادل و تقویت استقامت می‌شود.

دستگاه الپتیکال با توجه به سبک، مکان قرارگیری سیستم متحرک و ویژگی‌ها، بیش از 5 نوع دارد:

 1. ترینرهای استاندارد الپتیکال

برخلاف سایر انواع دستگاه هوازی ورزشی الپتیکال، این نوع دارای دستگیره‌های ثابت است و پدال پایی آن که به صورت دوار حرکت می‌کند با وارد کردن فشار به عضلات چهارسر ران، باسن و همسترینگ، باعث تقویت این نواحی خواهد شد.

 1. گلایدر الپتیکال

این نوع دستگاه الپتیکال، ظاهری شبیه به ترینرهای استاندارد دارد؛ با این تفاوت که پدال‌ها به صورت مدور نمی‌چرخند و کاربر قادر خواهد بود با حرکت رو به عقب یا جلو، آن‌ها را به بالا و پایین براند. از آنجا که در هنگام استفاده از این دستگاه احساس سر خوردن می‌کنید، نام آن را Glider (فردی که می‌لغزد) گذاشته اند.

 1. الپتیکال متقاطع

اگر به دنبال دستگاهی برای تقویت تمام قسمت‌های بدن خود هستید، دستگاه الپتیکال متقاطع انتخاب مناسب تری است. در واقع ویژگی که الپتیکال متقاطع را نسبت به سایر انواع این دستگاه متمایز می‌کند، به کارگیری تمام قسمت‌های بدن کاربر است. دسته‌های صلیبی متحرک به همراه پدال‌های پایی، همزمان آرنج، شانه، بازو، پایین تنه، پشت و سینه را به فعالیت وا می‌دارند.

 1. ترینرهای الپتیکال سنتر، جلو یا عقب درایو

این گروه از انواع الپتیکال، با توجه به محل قرارگیری چرخ دنده یا flywheel نامگذاری می‌شوند. این انواع نسبتاً تازه‌تر هستند و مانند دستگاه cross-trainer یا متقاطع، برای تقویت تمام نواحی بدن ساخته شده اند. در نوع سنتر درایو، دستگاه بیشتر حرکاتی مانند پیاده روی یا دویدن را تقلید می‌کند. در حالی که در نوع Front Drive، پله نوردی و در نوع Rear Drive، گام‌های بلند رو به جلو را شبیه سازی خواهند کرد.

 1. الپتیکال خوابیده

همیشه برای استفاده از چنین دستگاه‌هایی نیاز به ایستادن نیست. در هنگام کار با دستگاه الپتیکال خوابیده، کاربر می‌تواند بنشیند و حرکت رکاب زدن را در وضعیت طولانی‌تر اما با تأثیر کمتر روی مفاصل انجام دهد. این نوع دستگاه هوازی ورزشی، برای کسانی که محدودیت حرکتی دارند، گزینه‌های راحتی و تنظیمات زیادی را فراهم کرده و کلیه امکانات سایر انواع الپتیکال را نیز تأمین می‌کند.

 

فروش دستگاه تردمیل، دوچرخه و اسکی هوایی با قیمت مناسب

 

دستگاه استپر یا پله نوردی

دستگاه هوازی ورزشی استپر یا دستگاه پله نوردی در واقع از دو پدال پا تشکیل شده که به صورت متناوب و با فشار پا، به سمت بالا و پایین حرکت کرده و بالا رفتن از پله را شبیه سازی می‌کند. برخی کارشناسان معتقدند استپر، یکی از بهترین تجهیزات ورزشی قلبی- عروقی (کاردیو) است. پله نوردی علاوه بر سوزاندن چربی و کالری، باعث تقویت عضلات باسن و ران‌ها می‌شود و بسته به شرایط بدن، هدف و ویژگی‌های مورد نیاز کاربر، انواع مختلفی دارد:

 1. استپر پدالی

این استپرها از دو پله مجزا تشکیل شده است که در هنگام پله نوردی با دستگاه، به سمت بالا و پایین حرکت می‌کنند. استپر پدالی به دلیل کاهش فشار وارده بر مفصل‌ها، برای افرادی که مشکلات حرکتی دارند مناسب است. این استپرها انواع کوچکی هم به نام مینی-استپر دارند که کوچک و قابل حمل است؛ اما محدودیت حرکتی ایجاد می‌کند.

 1. استپ میل

استپ میل یا استپرهای آسیابی به گونه‌ای تنظیم شده اند که حرکت بالا رفتن از یک پلکان آبشاری را تقلید کنند. در این دستگاه‌ها امکان تنظیم سرعت براساس گام در دقیقه وجود دارد و همچنین ورزشکار می‌تواند صعود خود را با حرکت به جلو، پهلو یا عقب تغییر دهد.

 1. استپر برقی مانیتوردار

برعکس استپرهای دستی که تنظیم حرکت پله‌ها با پیستون‌های فشار هوا انجام می‌شود، یک موتور، حرکت پله‌ها در انواع برقی استپر را تنظیم می‌کند. به این ترتیب پله نوردی نرم‌تر خواهد بود و علاوه بر امکانات معمول دستگاه، قابلیت‌های دیگری نیز به ورزشکار ارائه خواهد شد.

 

دوچرخه ثابت خانگی و باشگاهی: قیمت و خرید انواع دوچرخه ثابت خانگی و باشگاهی

 

ماشین قایقرانی

برای استفاده از دستگاه هوازی ورزشی روئینگ، روی زمین می‌نشینید و از طریق وارد کردن فشار پاها و بازو روی دستگیره‌های مخصوص، حرکت پارو زدن را شبیه سازی می‌کنید. این دستگاه هوازی ورزشی علاوه بر افزایش سطح استحکام و قدرت عضلات، باعث بهبود سلامت قلب و عروق شده و به دلیل اینکه به مفاصل ضربه وارد نمی‌کند، کم آسیب است.

 1. روئینگ آبی

این تجهیزات که بیشترین شباهت را به پارو زدن در آب دارند، از نیروی آب برای ایجاد مقاومت در حین پارو زدن استفاده می‌کنند. سطوح مقاوت در این دستگاه هوازی ورزشی قابل تنظیم نیست، اما می‌توانید با کم یا زیاد کردن حجم آب در مخزن، شدت ضربه‌ها را نرم‌تر یا سنگین‌تر کنید.

 1. روئینگ هوایی

نوع هوایی روئینگ، برخلاف نوع آبی که هیچگونه صدایی جز بهم خوردن آب ایجاد نمی‌کند، کمی پر سر و صداست؛ درعوض می‌تواند میزان مقاومت نامحدود ایجاد کرده و ضربه‌های نرم و طبیعی خواهد داشت.

 

خرید و فروش دستگاه های هوازی از تجهیزات پزشکی توانی نو

 

 1. روئینگ مغناطیسی

تفاوت روئینگ‌های مغناطیسی با انواع آبی و هوایی در این است که مقاومت ثابتی ایجاد می‌کنند و با افزایش شدت و سرعت، مقاومت آن‌ها بیشتر نخواهد شد. با این حال طیف‌های گسترده‌ای از مقاومت را ارائه کرده و کشش در آن‌ها قابل تنظیم است.

 1. روئینگ هیدرولیک

در روئینگ‌های هیدرولیک صندلی ثابت است و بنابراین پاها بی حرکت هستند، به علاوه دسته‌ها نیز حرکت آزادانه به طرفین ندارند؛ اما این نوع دستگاه هوازی ورزشی نسبت به سایر انواع روئینگ، کوچک‌تر و مقرون به صرفه‌تر بوده و در هنگام پارو زدن، سروصدا ایجاد نمی‌کند.

مشاهده بیشتر
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp