ضدعفونی کننده

مرتب سازی :

ضدعفونی کننده:خرید انواع ژل،اسپری و محلول ضدعفونی دست و سطوح ارزان

خرید محلول و ژل ضد عفونی کننده در اندازه و لیتر های متنوع با قیمت ارزان و مناسب به صورت اینترنتی از فروشگاه لوازم پزشکی توانی نو قابل خریداری است.شرایط کنونی جامعه و همه‌گیری جهانی ویروس (COVID-19)، اهمیت رعایت بهداشت دست‌ها و سطوح را بیش از پیش نمایان کرده است. اولین روش از بین بردن ذرات ویروس از روی دست، شستشوی صحیح به وسیله آب و صابون است. اما اشخاصی را تصور کنید که در تمام طول روز بیرون از منزل به سر می‌برند و با وجود استفاده از ماسک بر روی صورت، دست‌هایشان دائماً با انواع و اقسام وسایل و اشیاء در تماس است. بنابراین برای جلوگیری از انتقال آلودگی‌های سطحی به دهان و حفظ سلامتی استفاده از مواد ضدعفونی و استریل‌کننده دست و سطوح در درجه اولیت بالایی قرار دارد. با ما همراه باشید تا با انواع ضدعفونی کننده، فواید استفاده و کاربرد آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

ضدعفونی کننده دست

به‌منظور مقابله با بیماری‌های عفونی علی الخصوص ویروس کرونا، استفاده از انواع ضدعفونی کننده حاوی 60 الی 90 درصد الکل ضروری است. الکل موجود در این محلول‌ها با لایه محافظ موجود بر روی ویروس‌ها واکنش نشان می‌دهد و موجب از بین بردن آن می‌شود. بدین ترتیب ویروس تا حد ممکن میزبان زنده‌ای برای شروع فعالیت خود پیدا نمی‌کند. انواع محلول ضدعفونی که تا به امروز نام آن‌ها را شنیده‌اید و یا با آن آشنا هستید به‌طور کلی به دو دسته مخصوص دست و مخصوص سطوح تقسیم‌بندی می‌شوند. بر اساس این تقسیم‌بندی هیچگاه نباید محلول ضدعفونی‌کننده سطوح را برای دست‌ها استفاده نمود، چراکه در ترکیبات آن‌ها از درصد بالاتری الکل و یا مواد شیمیایی سمی استفاده می‌شود. همچنین محلول‌های ضدعفونی تنها برای استعمال خارجی کاربرد دارند. مصرف خوراکی این مواد شیمیایی امکان مسمومیت و خطرات جانی دیگر را به دنبال دارد. 

محلول ضدعفونی دست عموماً به‌صورت اسپری مایع، ژل و یا فوم تولید و عرضه می‌شود. اصلی‌ترین ماده مؤثره موجود در این محلول‌ها اتانول، ایزوپروپیل الکل و یا ترکیبی از این دو است. وجود سایر ترکیبات مانند گلیسیرین برای از بین بردن خشکی پوست و بنا به نیاز مصرف‌کنندگان در این محلول‌ها اختیاری است.

ضدعفونی کننده:خرید انواع ژل،اسپری و محلول ضدعفونی دست و سطوح ارزان-01

ضدعفونی ابزارهای پزشکی و سطوح در بیمارستان

در فضاهای درمانی به‌منظور جلوگیری از انتقال عفونت‌های بیمارستانی باید بر طبق دستورالعمل‌های مدون بهداشتی به پاکسازی و گندزدایی وسایل و ابزارهای مورد استفاده پرداخته شود. بر اساس یک دسته‌بندی کلی ابزارهای مورد استفاده در بیمارستان‌ها در سه دسته حیاتی، نیمه‌حیاتی و غیرحیاتی قرار می‌گیرند. 1- ابزارهای حیاتی که مستقیماً با بافت و خون بیمار در تماس هستند (مانند وسایل جراحی) و نیاز به ضدعفونی و استریل در سطح بالا دارند، 2- ابزارهای نیمه‌حیاتی که با پوست آسیب‌دیده یا مخاط بدن بیمار تماس دارند (مانند اسکوپ‌های پزشکی) و به ضدعفونی سطح متوسط نیاز دارند، 3- ابزارهای غیر حیاتی که با پوست سالم افراد در تماس هستند (مانند نرده تخت و فشارسنج) که با ضدعفونی کننده‌های سطح پایین هم استریل می‌شوند. بر همین اساس برگزیدن استریل‌کننده مناسب و همچنین آشنایی با دستورالعمل گندزدایی و استریل در محیط‌های درمانی کمک مؤثری به کاهش انتقال بیماری‌های عفونی خواهد کرد. برخی از مواد ضدعفونی و استریل کننده مورد استفاده در بیمارستان‌ها به شرح زیر است:

•پراکسید هیدروژن، فرمالدئید؛ گلوتارآلدئید، پراسید استیک: 

به‌عنوان استریل‌کننده سطح بالا برای تجهیزات حیاتی پزشکی استفاده می‌شوند.

•الکل‌ها، کلر و ترکیبات کلر و ترکیبات ید:

به‌عنوان استریل‌کننده سطح متوسط و برای تجهیزات نیمه‌حیاتی استفاده می‌شوند.

•فنل، ترکیبات فنلی و ترکیبات چهارگانه آمونیوم:

به‌عنوان استریل‌کننده سطح پایین و برای وسایل غیرحیاتی قابلیت استفاده دارند.

ضدعفونی کننده:خرید انواع ژل،اسپری و محلول ضدعفونی دست و سطوح ارزان-02

فواید مهم استفاده از ضدعفونی کننده دست و سطوح

امروزه استفاده از محصولات ضدعفونی و پاک‌کننده اعم از اسپری، ژل و سایر محلول‌ها در میان افراد به امری رایج و ضروری تبدیل شده است. خوشبختانه شیوع بیماری‌های عفونی و ویروسی در مکان‌های عمومی نظیر اداره‌جات با استفاده از انواع ضدعفونی کننده به کمترین میزان خود رسیده است. هرچند ابتلاء به این نوع بیماری‌ها از طریق ورود ذرات آلوده به بینی و گلو صورت می‌گیرد، اما معمولاً اشخاص چشم‌ها، دهان و بینی خود را با دست‌های آلوده شده به سطوح مختلف لمس می‌کند. از این رو خرید ضدعفونی کننده و استفاده دائمی از آن‌ها در شرایطی که آب و صابون در دسترس نیست، بخشی از ضروریات بهداشت شخصی محسوب می‌گردد. همچنین پاکسازی سطوح آلوده در اماکن عمومی همانند بیمارستان‌ها، هتل‌ها، مساجد، اداره‌جات و ... یکی‌دیگر از راه‌های کنترل انتقال بیماری به افراد است. تأثیر آنی ترکیبات موجود در ضدعفونی کننده‌ها در جهت از بین بردن ذرات بیماری‌زای میکروبی و ویروسی از روی دست‌ها و سطوح موجب می‌گردد که بلافاصله پس از استفاده صحیح از آن‌ها، از رفع ذرات آلوده از روی دست‌ها و سطوح خود مطمئن شوید، این اثر فوری در محلول‌های مخصوص دست مشروط بر آن است که دست‌های شما عاری از چربی و کثیفی باشد و یا پس از اسپری کردن محلول مخصوص سطوح حداقل 30 ثانیه به آن فرصت دهید تا اثر ضدمیکروبی آن‌ها به‌خوبی عمل کند. پاک کردن محیط محلول پاشی شده بلافاصله باعث کاهش اثرگذاری آن خواهد شد. علاوه‌بر سریع الاثر بودن این نوع محلول‌ها، ماندگاری بالای آن‌ها بر روی دست یا سطوح مزیت دیگری بر آن به‌شمار می‌رود. 

ضدعفونی کننده:خرید انواع ژل،اسپری و محلول ضدعفونی دست و سطوح ارزان-03

مزیت دیگری که برای این ترکیبات می‌توان برشمرد، قیمت ضدعفونی کننده‌ها است که نسبت به هزینه‌های درمانی و دارویی که پس از ابتلا به بیماری باید پرداخته شود، بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند. جمله‌ای که همواره شنیده‌ایم که «پیشگیری بهتر از درمان است» در این مورد کاملاً صادق است. چرا که قیمت ضدعفونی کننده‌های دست و سطوح بسیار از پایین‌تر از هزینه‌های مالی و جانی است که هنگام ابتلاء به بیماری‌های عفونی همانند آنفلوآنزا، کرونا ویروس و ... پرداخته می‌شود. 

خرید ضدعفونی کننده‌های دست و سطوح، ضرورت استفاده از آب و مایع شستشو را بسیار کمتر کرده است. بنابراین بدون نیاز به شستشوی ثانویه با آب می‌توان تنها با استفاده از مواد ضدعفونی از اثرگذاری آن برای رفع آلودگی‌ها بهره‌مند شد. به علاوه حمل آسان و بی‌دردسر محلول ضدعفونی دست در تمامی مکان‌ها و استفاده فوری در شرایط مختلف را می‌توان مزیتی دیگر برای آن دانست.

 به‌طورکلی هر نوع برند ضدعفونی کننده دست که خریداری می‌شود، نیازی به رقیق‌سازی با آب ندارد و در هر زمان که نیاز باشد، آماده مصرف خواهد بود. اما تنوع برند ضدعفونی کننده سطوح برای مصارف مختلف، بیانگر روش‌های مصرف متفاوتی است که اصولاً نحوه استفاده صحیح از هریک از این محلول‌ها بر روی ظروف آن‌ها درج شده است.

به‌منظور آشنایی بیشتر با کاربردها و برند ضدعفونی کننده‌های دست و سطوح ارزان می‌توانید لیست محصولات سایت توانی نو را مشاهده نمایید و محصول مرتبط با نیاز مصرفی خود را برگزینید.

ضدعفونی کننده:خرید انواع ژل،اسپری و محلول ضدعفونی دست و سطوح ارزان-04

نحوه استفاده و کاربرد ضد عفونی کننده دست

مهم‌ترین موضوع پس از انتخاب و خرید ضدعفونی کننده، کاربرد و یا نحوه استفاده صحیح از آن برای برطرف نمودن ذرات آلوده از روی دست و سطوح است. چرا که محافظت از سلامتی و پیشگیری از ابتلاء به بیماری‌های عفونی موضوعی است که امروزه بیش از هر چیز حائز اهمیت است. هنگامی که دسترسی به آب و صابون وجود ندارد، استفاده مکرر از محلول ضدعفونی کننده دست پس از لمس سطوح آلوده در فروشگاه‌ها، وسایل نقلیه عمومی، اماکن عمومی و ... ضروری خواهد بود. به‌طور کلی نحوه صحیح استفاده از انواع ضدعفونی کننده بر روی آن‌ها درج شده است. اما به‌عنوان یک دستورالعمل عمومی بهتر است که محلول ضدعفونی کننده را بر روی دست‌های خود بریزید و سپس تمام سطح دست و بین انگشت‌ها را به‌طور کامل آغشته به محلول کنید. سپس برای لحظاتی صبر کنید تا الکل موجود در ضدعفونی کننده کاملاً خشک شود تا از عملکرد درست آن مطمئن شوید. دقت کنید که پاک کردن دست‌های آغشته شده به اسپری یا ژل ضدعفونی کننده با دستمال یا شستشوی بلافاصله با آب، اثر آن را از بین می‌برد و بهتر است که تا خشک شدن دست‌ها صبر کنید. 

نحوه استفاده و کاربرد ضد عفونی کننده دست-05

خرید مواد ضدعفونی معتبر 

افزایش تقاضا برای محلول ضدعفونی در دو سال اخیر و نیاز عموم مردم به استفاده از این محصول موجب تولید و عرضه محصولات تقلبی و غیراستاندارد که در مکان‌های غیرمجاز تهیه می‌گردد شده است. محصولات تقلبی اثر گندزدایی بسیار کمی داشته و حتی در برخی موارد حاوی ترکیبات سمی مانند متانول هستند که تهدید جدی برای سلامتی انسان‌ها محسوب می‌شوند. متأسفانه سودجویان از هر گونه بحران عمومی در جامعه برای افزایش سودآوری خود استفاده می‌کنند و عدم کنترل دستگاه‌های نظارتی بر این موارد به افزایش این مراکز غیرمجاز کمک بسیاری می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود که برای تهیه محصولات بهداشتی نظیر محلول ضدعفونی تنها به داروخانه‌ها و مراکز معتبر توزیع لوازم بهداشتی همچون فروشگاه توانی نو مراجعه کنید. برای شناخت محصولات تقلبی می‌توانید به برچسب روی آن‌ها دقت کنید. در صورتیکه هیچگونه آدرسی از واحد تولیدی معتبر، پروانه ساخت و مجوز بهداشتی بر روی آن مشاهده ننمودید از خرید آن‌ها خودداری نمایید.

همچنین از آزمودن روش‌هایی که در شبکه‌های مجازی و اینترنتی برای ساخت محلول ضدعفونی بر پایه الکل و ... در منزل توصیه می‌شود خودداری نمایید. چراکه اجرای این روش‌ها علاوه‌بر خطراتی که برای سلامتی شما به همراه دارد، نتیجه مطلوب و اثرگذاری نخواهد داشت.

خرید مواد ضدعفونی معتبر -06

عوارض احتمالی مواد ضدعفونی کننده دست

مصرف بیش از حد و غیر استاندارد مواد ضدعفونی برای پاکسازی دست‌ها باعث بروز عوارض پوستی و بالینی در افراد می‌شود. این آسیب‌های احتمالی در صورتی رخ خواهد دارد که استانداردهای صحیح استفاده از ضدعفونی کننده‌ها رعایت نشود. به‌عنوان مثال التهاب و حساسیت پوستی ناشی از الکل موجود در این محلول‌ها و همچنین خشکی پوست یکی از عوارض شایع مصرف بیش از حد آن‌ها است. علاوه‌برآن غلظت بالای الکل می‌تواند موجب آسیب به غشای پوستی شود و احتمال نفوذ مواد شیمیایی و باکتری‌ها از سطح پوست را افزایش دهد. همانگونه که پیش از این بیان شد، مواد ضدعفونی تقلبی حاوی ترکیبات سمی هستند که استنشاق آن می‌تواند موجب مسمومیت و بیماری‌زایی گردد. همچنین مصرف خوراکی ضدعفونی‌های الکلی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و تنها استعمال خارجی آن‌ها اثربخشی مورد نیاز را خواهد داشت.

فارغ از انواع مواد استریل‌کننده سطوح و بیمارستانی که کاربرد همیشگی خواهند داشت، در کنار تمامی مزایایی که برای ضدعفونی دست‌ها به وسیله ترکیبات شیمیایی ذکر گردید، اولویت استفاده از آب و صابون برای پاکسازی دست‌ها و پیشگیری از انتقال عوامل بیماری‌زا ساده‌ترین و بهترین روش رعایت بهداشت شخصی است. دستورالعمل بهداشتی ثانویه برای رفع آلودگی‌ها از روی دست‌ها در شرایط عدم دسترسی به آب و صابون و مکان‌های عمومی استفاده از انواع ضدعفونی کننده‌ها بر پایه الکل است. 

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

از تا
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp