بنر هدر دسکتاپ
مرتب سازی :

اسپکولوم:خرید انواع اسپکولوم با بهترین قیمت

خرید انواع اسپکولوم واژینال،بینی و گوش یکبار مصرف و استریل در مدل های و برند های متنوع با بهترین قیمت در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو به صورت اینترنتی و تلفنی قابل خریداری است.اسپکولوم، از مهم‌ترین تجهیزات پزشکی به شمار می‌رود؛ از این ابزار در بسیاری از جراحی‌ها و معاینات استفاده می‌شود. کارکرد اصلی این ابزار، باز نگه‌داشتن حفره‌های داخلی، کنار زدن بافت‌های درونی و ارائۀ دید بهتر به جراح یا متخصص است. تجهیزات ‌مورد بحث انواع متخلفی دارد و مدل‌های چشمی، گوش، بینی، اطفال و واژینال آن از مهم‌ترین انواع رایج به شمار می‌روند. در این مقاله به این ابزار، کارکرد، مزایا و نکات مهم در خرید اسپکولوم می‌پردازیم. اسپکلوم از جمله ابزار های ست معاینه در کلینیک ها مانند اتوسکوپ،استتوسکوپ و افتالموسکوپ است که کاربرد تشخیصی بسیار مهمی دارد.

 

اسپکولوم:خرید اسپکولوم واژینال با بهترین قیمت-01

 

اسپکولوم چیست؟

اسپکولوم یکی از تجهیزات مدرن پزشکی است که برای معاینۀ حفره‌های بدن استفاده می‌شود. این وسیله را می‌توان برای معاینۀ گوش، حلق، بینی، واژینال و رکتوم استفاده کرد. جالب است بدانید قدمت این اختراع را به یونان باستان نسبت می‌دهند. گفته می‌شود در یونان باستان از نوع ابتدایی این ابزار جهت معاینه‌های داخلی استفاده می‌شده است. همان‌طور که گفته شد قدمت این ابزار را می‌توان به یونان باستان نسبت داد. در این کشور از مدل‌های ساده‌ای از اسپکولوم برای انجام زایمان‌های طبیعی، بررسی وضعیت جنین داخل رحم و انجام معاینات مقعدی استفاده می‌شده است.

نمونه‌های جدید اسپکولوم که امروزه در دنیای پزشکی کاربرد دارند، برای اولین بار در کشور ایالات متحده ساخته شده است. امروزه این ابزارهای مختلف در سایزهای متنوع ساخته می‌شود. استفاده از این ابزار، کار معاینه را بسیار ساده و امن کرده است.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای اسپکولوم، معاینۀ واژینال است. این ابزار واژینال دهانۀ رحم را باز نگه می‌دارد و از این طریق کار معاینه را ساده می‌کند. ابداع این نوع اسپکولوم تحول بزرگی در معاینات واژینال به وجود آورده است. در ادامه بیشتر در مورد این نوع این ابزار توضیح می‌دهیم.

 

انواع اسپکولوم

بسته به اینکه اسپکولوم را برای معاینۀ چه حفره‌ای استفاده کنند، این ابزار را می‌توان به انواعی تقسیم کرد. مهم‌ترین انواع ابزار ‌مورد بحث عبارت‌اند از: اسپکولوم‌های واژینال، اطفال، چشمی، بینی، گوش، دهان و بایوانو. در ادامه بیشتر در مورد هر یک از این موارد بیشتر توضیح می‌دهیم.

اسپکولوم اطفال

این مدل اسپکولوم‌ها از بقیه ظریف‌تر هستند و برای معاینۀ کودکان استفاده می‌شوند. این نوع تجهیزات در طیف گسترده‌ای از معاینات پزشکی اطفال به کار می‌روند. از جمله این معاینات می‌توان به معاینات واژینال، رکتوم، گوش و دهان اشاره کرد.

مدل‌های چشمی

این تجهیزات همان‌طور که از نامشان پیدا است برای انجام معاینات و جراحی‌های چشم به کار می‌روند. از مهم‌ترین عمل‌هایی که این نوع اسپکولوم‌ها را در آن استفاده می‌شود، می‌توان جراحی لیزیک را برشمرد. این تجهیزات به نگه‌داشتن پلک و بازماندن چشم، کمک می‌کنند.

مدل‌های دهانی

این دسته تجهیزات در جراحی‌های دهان و حلق و لوزه استفاده می‌شوند. این تجهیزات به باز ماندن دهان کمک می‌کنند و با کمک آن‌ها می‌توان از ابزار گوناگون حین جراحی استفاده کرد.

مدل‌های مخصوص بینی

از این مدل برای معاینات بینی و انجام جراحی‌های این ناحیه استفاده می‌شود. از اسپکولوم‌های بینی در جراحی‌هایی که برای رفع مشکلات سینوسی انجام می‌شوند، استفاده می‌کنند. این اسپکولوم‌ها را می‌توان در جراحی‌های زیبایی نیز به کار برد.

اسپکولوم گوش

از این مدل برای انجام جراحی‌های گوش استفاده می‌شود. استفاده از این ابزار دید بهتری به جراح می‌دهد و بافت‌های درونی را کنار می‌زند؛ به‌این‌ترتیب می‌توان جراحی را با امنیت، سرعت و دقت بیشتری انجام داد و نتایج بهتری گرفت.

اسپکولوم بایوانو

این مدل از انواع واژینال است و دو دهانه دارد. از این ابزار برای باز نگه‌داشتن رحم و واژن استفاده می‌شود. این تجهیزات در بسیاری از جراحی‌های واژینال به کار می‌رود و از بهترین نوع یادشده محسوب می‌شود.

 

اسپکولوم:خرید اسپکولوم واژینال با بهترین قیمت-02

 

اسپکولوم را از چه جنسی می‌سازند؟

اسپکولوم انواع مختلفی دارد و در جنس‌های متنوع عرضه می‌شود. اسپکولوم‌های موجود هم از نوع پلاستیکی و یک‌بارمصرف هستند و هم می‌توان مدل‌های فلزی این وسیله را در بازار یافت. از مهم‌ترین فلزاتی که برای ساخت این محصولات مورداستفاده قرار می‌گیرند، می‌توان به فولاد اشاره کرد. برخی از اسپکولوم‌ها را از فولاد یا سایر فلزات می‌سازند و سپس از فلز کروم برای روکش آن بهره می‌گیرند.

 

اسپکولوم واژینال

اسپکولوم واژینال برای معاینات واژینال استفاده می‌شود. این اسپکولوم مشاهدۀ بافت‌های درون رحم را ساده‌تر می‌کند. به‌طورکلی دو نوع اسپکولوم واژینال وجود دارد؛ اسپکولوم گریوز و اسپکولوم سنگین. اسپکولوم گریوز برای کنار زدن بافت‌های داخلی و باز کردن دهانۀ رحم به کار می‌رود. در ساخت این نوع، از تیغه‌هایی در ابعاد مختلف استفاده می‌شود.

اسپکولوم سنگین به اسپکولوم‌هایی گفته می‌شود که برای معاینۀ دیواره‌های درونی واژن به کار می‌رود. این مدل نیز با تیغه‌های کوتاه، متوسط یا بلند ساخته می‌شود و برای باز کردن یا کنار زدن دیواره‌های خلفی واژن استفاده می‌شود. این مدل اسپکولوم‌ها می‌توانند درد معاینه را کاهش دهند و معاینه‌های نسبتاً طولانی را تسهیل کنند.

اسپکولوم‌های واژینال در دو مدل پیچی یا دلفینی در بازار عرضه می‌شوند. این دو نوع در شکل و کاربرد، تفاوت دارند و در جنس‌های مختلف ارائه می‌شوند. اسپکولوم‌ها را می‌توان با تیغه‌های مختلف (که در سایزهای مختلف ساخته می‌شوند) استفاده کرد.

 

اسپکولوم:خرید اسپکولوم واژینال با بهترین قیمت-03

 

خصوصیات و مزایای استفاده از اسپکولوم

اسپکولوم‌ها، تیغه‌هایی دارند که برای باز کردن بافت‌های داخلی و کنار زدن اجزای داخلی استفاده می‌شود؛ این تیغه‌ها کار معاینه را آسان‌تر می‌کنند. با کمک تجهیزات ‌مورد بحث می‌توان حفره‌های درونی بدن مثل دهان، گوش و واژن را بهتر دید. استفاده از این تجهیزات در معاینات طولانی‌مدت بسیار سودمند است. تجهیزات ‌مورد بحث لامپ‌هایی دارند که به پزشک کمک می‌کند اندام را دقیق‌تر و بهتر ببیند. استفاده از اسپکولوم‌های یکبار مصرف پزشک را از دخالت دست بی‌نیاز می‌کند و به همین دلیل از نظر بهداشتی نیز مزیت‌هایی دارد.

 

آیا اسپکولوم برای معاینۀ دوشیزگان خطرناک است؟

خیر! برای معاینه افرادی که دارای بکارت هستند از اسپکولوم‌های ظریف‌تر استفاده می‌شود. این اسپکولوم‌ها کاملاً بدون خطر هستند و آسیبی به پرده بکارت نمی‌زنند. معاینات رایج برای پرده بکارت بدون خطر هستند و درصورتی‌که معاینه توسط پزشک ماهر انجام شود، نیازی به نگرانی نیست.

متأسفانه، برخی به دلیل ترس از معاینه و نگرانی از آسیب‌دیدن پرده بکارت خود، از مراجعه به پزشک زنان خودداری می‌کنند. بیماری‌های زنان از دلایل اصلی بیماری و مرگ‌ومیر بانوان هستند و توصیه می‌کنیم به دلیل ترس، از انجام معاینه خودداری نکنید. همان‌طور که گفته شد استفاده از اسپکولوم‌ها توسط متخصص، کاملاً امن است و خطری برای بکارت ایجاد نمی‌کند.

 

اسپکولوم:خرید اسپکولوم واژینال با بهترین قیمت-04

 

نکاتی در مورد استفاده از اسپکولوم

اگر در مورد معاینه با این تجهیزات پرسشی دارید یا نگران هستید، بهتر است نگرانی خود را با پزشک در میان بگذارید. توصیه می‌شود پزشکان و متخصصان نیز قبل از معاینه، اطلاعات و مشاورۀ لازم را به بیماران خود ارائه دهند.

ابزار ‌مورد بحث را باید به طور مرتب استریل کرد. در صورتی که در این باره حساسیتی دارید، بهتر است آن را با مرکز درمانی مورد نظر، در میان بگذارید. استفاده از اسپکولوم یک‌بار مصرف نیز می‌تواند انتخاب خوبی باشد. انجام معاینات واژینال در دوران قاعدگی ممکن است باعث انتقال میکروب یا تشدید عفونت شود؛ به همین دلیل توصیه می‌شود از انجام معاینات در این دوره خودداری شود.

بهترین زمان برای انجام معاینات واژینال، پس از قاعدگی است. لازم است یک تا دو روز پیش از معاینه از تامپون یا داروهای درون رحمی استفاده نشود. همچنین بهتر است قبل از معاینه، از پزشک خود بخواهید توصیه‌های لازم را به شما ارائه کند.

 

قیمت اسپکولوم

اسپکولوم انواع گوناگونی دارد و در جنس و سایز مختلف عرضه می‌شود؛ به همین دلیل نمی‌توان برای تمام انواع آن قیمت واحدی تعیین کرد. برخی از این تجهیزات به‌صورت پلاستیکی و یک‌بار مصرف هستند و با قیمت‌های ارزان‌تر یافت می‌شوند. قیمت مدل‌های فلزی از مدل‌های یک‌بار مصرف گران‌تر است. شما می‌توانید جهت آگاهی از قیمت دقیق مدل مدنظر خود با ما در ارتباط باشید. این تجهیزات به‌صورت عمده یا تکی عرضه می‌شوند و گاها قیمت آن‌ها نیز به حجم فروش بستگی خواهد داشت.

 

خرید اسپکولوم

خرید اسپکولوم را می‌توان از مرکز ارائه‌دهندة تجهیزات پزشکی توانی نو تهیه کرد. شما می‌توانید جهت تهیۀ محصولات باکیفیت و اصل به فروشگاه آنلاین توانی نو مراجعه کنید. توانی نو عرضه‌کنندۀ تخصصی انواع تجهیزات پزشکی مدرن بوده و آمادۀ همکاری با متخصصان، پزشکان و مراکز خدمات درمانی است.

تجهیزاتی که ما ارائه می‌دهیم در سطح بالای کیفی قرار دارند و با قیمت مناسب عرضه می‌شوند. اگر دوست دارید در مورد تجهیزات خاصی سؤالی بپرسید یا قصد خرید اسپکولوم را دارید، می‌توانید با ما در ارتباط باشید؛ کارشناسان مجرب ما، آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به شما هستند.

 

آیا معاینه با اسپکولوم عوارض دارد؟

خیر! استفاده از این تجهیزات توسط فرد متخصص کاملاً امن و بدون خطر است. این تجهیزات برای انواع معاینات حفره‌های درونی از جمله معاینات واژینال بی‌خطر هستند. توصیه می‌شود اگر به اسپکولوم حساسیت دارید، بهتر است پیش از معاینه آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

 

اسپکولوم:خرید اسپکولوم واژینال با بهترین قیمت05

 

قیمت و فروش اینترنتی انواع اسپکولوم

قیمت انواع اسپکولوم در توانی نو با بهترین کیفیت ها و برندهای موجود مرتبا به روز رسانی میشود به همین میتوان دسترسی راحتی به لیست قیمت انواع اسپکلوم داشت و خریدی با اطمینان را تجربه نمود.اسپکولوم وسیله‌ای است که برای انجام معاینات حفره‌های بدن از آن استفاده می‌شود. این ابزار به باز نگه‌داشتن حفره‌های واژینال، گوش، دهان، حلق و... کمک می‌کند و دیدی بهتر برای متخصص فراهم می‌آورد. استفاده از این تجهیزات کاملاً امن است و مزایای زیادی دارد. برای خرید اسپکلوم میتوانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید و یا از طریق تماس با کارشناسان فروش ثبت سفارش خود را انجام دهید.

مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp