بنر هدر دسکتاپ

توالت فرنگی خوب چی بخریم؟

توالت فرنگی خوب چی بخریم؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/04/13 0 نظر

استفاده و خرید توالت فرنگی در برخی از افراد که دچار بیماری هستند و نمیتوانند از توالت معمولی استفاده نمایند بسیار با اهمیت است که ما در ادامه این مقاله انواع مختلف توالت فرنگی در بازار را معرفی کرده ایم ...

مدت زمان زیادی است که تحقیقات و بررسی‌های فراوانی در زمینه مقایسه انواع توالت‌ فرنگی و توالت معمولی به عمل آمده است. هر چند که در خیلی از منابع آمده است که استفاده از توالت‌های معمولی و پوزیشنی که بدن در استفاده از آن‌ها به خود می‌دهد، می‌تواند برای دفع مناسب‌تر باشد، اما فشاری که به مفصل‌ها و زانو در استفاده از توالت معمولی وارد می‌شود به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شود. خم شدن پاها در استفاده از دستشویی معمولی به خصوص در زمان‌های طولانی‌تر، باعث به وجود آمدن انحنا در قسمت زانو و از بین رفتن مفاصل آن می‌شود. به همین دلیل است که در اکثر تحقیقات و بررسی‌های مربوط به این زمینه، استفاده از توالت فرنگی توصیه و تأکید شده است. حال با توجه به اهمیت این نوع از توالت‌ها و متقاضیان فراوانی که دارند، انواع مختلفی از آن‌ها ساخته و روانه بازار شده است. ما هم تصمیم داریم تا در این نوشتار انواع توالت فرنگی موجود در بازار که ما هم در توانی نو آن‌ها را با بالاترین کیفیت برای شما فراهم آورده‌ایم، معرفی کرده و توضیحات مختصری در رابطه با ویژگی‌های هر کدام را با شما در میان بگذاریم.

محصولات مرتبط

مزایای توالت فرنگی چیست-01

 

بیشتربدانید: برای خرید توالت فرنگی تاشو یا ثابت خانگی باید به چه نکاتی توجه نماییم؟

 

مزایای توالت فرنگی چیست؟

به طور کلی شاید بتوان گفت حالتی که بدن در استفاده از توالت‌های معمولی در آن قرار می‌گیرد، برای انجام عمل دفع و ایجاد فشار به روده‌ها، مناسب‌تر بوده و خطر ابتلا به انواع بیماری‌های روده‌ای و گوارشی و همچنین بیماری رایج یبوست، کم‌تر خواهد شد. اما در هر صورت همان طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، فشار وارده به زانوها و ساق پا در استفاده از توالت‌های معمولی، به هیچ وجه قابل چشم پوشی نبوده و افرادی که در این زمینه مشکلاتی دارند، باید حتماً از انواع توالت فرنگی استفاده کنند.

بر اثر نشستن بر روی توالت فرنگی، فشار وارده به زانوها بسیار کم شده و کمر نیز در حالتی عمودی بدون هیچ گونه انحنا قرار می‌گیرد. به افرادی که از زانو درد، پا درد، کمر درد و انواع دیسک کمر و گردن رنج می‌برند و همچنین زنان باردار، توصیه می‌شود که از انواع توالت فرنگی استفاده کنند.

 

نکات مربوط به استفاده از توالت فرنگی

فرهنگ ما ایرانیان به گونه‌ای است که به تمیزی و پاک بودن اهمیت خیلی زیادی می‌دهیم. به همین دلیل سرویس‌های بهداشتی در هر خانه و یا در هر مکان، همیشه باید کاملاً تمیز و عاری از هر گونه بیماری و میکروب باشند. یکی از مزایای توالت فرنگی، ایجاد آلودگی کمتر در اطراف آن ‌است. این امر به دلیل ساختار کاسه شکلی است که برای آن در نظر گرفته شده است. اما در هر حال، نکاتی هستند که در زمینه استفاده از این نوع از توالت‌ها باید حتماً به آن‌ها توجه شود. در ادامه به چندی از این نکات اشاره خواهیم کرد:

  • بعد از استفاده و قبل از کشیدن فلاش تانک، درب توالت فرنگی را حتماً ببندید تا انواع گازهای آلوده از آن خارج نشوند.
  • اگر توالت در محلی است که افراد مختلف از آن استفاده می‌کنند، حتماً اطراف کاسه آن و محل نشستن با مواد شوینده، به صورت مرتب، تمیز و پاک شود.
  • بعد از دفع چه ادرار و چه مدفوع، حتماً از فلاش تانک استفاده شود.
  • در محل دست شویی بهتر است دستمال کاغذی و مسواک به صورت سر باز و بدون پوشش، قرار نگیرند.
  • برای استفاده از توالت فرنگی در محل‌های عمومی، حتماً از دستمال کاغذی‌های مخصوص یا حتی انواع معمولی در اطراف آن استفاده کرده و بعد بر روی دستمال‌ها بنشینید.
  • در مکان‌های عمومی حتی قبل از نشستن بر روی توالت فرنگی، از فلاش تانک استفاده کنید.

 

نکات مربوط به استفاده از توالت فرنگی-02

 

بیشتربدانید: مزیت استفاده از توالت فرنگی پلاستیکی وتوالت فرنگی تاشو

 

نشستن صحیح بر روی انواع توالت فرنگی

به تازگی تحقیقات فراوانی در رابطه با حالت نشستن بر روی توالت فرنگی به عمل آمده است که نتایج آن‌ها بدین صورت بوده که باید اصلاحاتی در زمینه نشستن بر روی این نوع از توالت‌ها انجام شود. اگر بعد از نشستن بر روی توالت فرنگی، یک چهار پایه کوچک بر زیر پاهای خود قرار دهید، ارتفاع بالاتر پاها باعث می‌شود فشار بر روی روده بزرگ بیش‌تر شده و عمل دفع به صورت کامل انجام گیرد. بدن در این حالت جدیدی که با وجود چهارپایه برایش ایجاد می‌شود، حالتی نزدیک به پوزیشن بدن در استفاده از انواع توالت‌های معمولی را پیدا می‌کند؛ آن هم بدون این که به پاها و زانوها فشاری وارد شود. بنابراین با این روش می‌توان به بهتر و کامل‌تر انجام شدن عمل دفع کمک کرده و از بیماری‌هایی که در اثر استفاده از توالت فرنگی ممکن است ایجاد شود نیز پیشگیری خواهد شد.

 

بررسی انواع توالت فرنگی و کاربرد هر کدام

 

توالت فرنگی تاشو

از انواع توالت فرنگی تاشو، برای دست شویی‌های کوچک که محلی برای نصب توالت فرنگی ثابت در آن‌ها نیست، استفاده می‌شود. فضا در این دست شویی‌ها آن قدر کوچک است که حتی نمی‌توان انواع توالت فرنگی سیار را نیز در آن‌ها قرار داد؛ بنابراین بهترین گزینه همین توالت فرنگی تاشو ‌است. این توالت‌ها به دیوار پشت توالت معمولی نصب شده و در هنگام استفاده کافی است آن را باز کرده و بعد از آن نیز دوباره به حالت جمع بر روی دیوار قرار می‌گیرد. کاربرد این نوع از توالت‌ها با توجه به قیمت مناسبی که دارند بسیار زیاد ‌است. ما در فروشگاه آنلاین توانی نو، انواع توالت فرنگی تاشو را با بهترین کیفیت به شما ارائه می‌هیم.

 

 

بررسی انواع توالت فرنگی و کاربرد هر کدام-03

 

توالت فرنگی سیار

انواع توالت فرنگی سیار به راحتی جمع شده و در ماشین قرار می‌گیرند. مهم‌ترین مزیت این توالت‌ها، قابلیت حمل و نقل آسان آن‌ها ‌است. اگر شما به دلایلی اصلاً نمی‌توانید از انواع توالت‌های معمولی استفاده کنید، دیگر لازم نیست نگرانی داشته باشید؛ چرا که با خرید توالت فرنگی سیار، می‌توانید آن را به راحتی به هر کجا که می‌خواهید حمل کنید. فقط این که در خرید این انواع از توالت‌ها، باید حتماً نهایت دقت را به کار برده و محصولی را تهیه کنید که از کیفیت بالایی برخوردار باشد. در هر بار باز و بسته شدن این محصول، بر لوله‌های آن فشارهایی وارد می‌شود که اگر دارای جنس مرغوبی نباشند، عمر آن بسیار کوتاه خواهد بود.

 

توالت فرنگی سیار-04

 

توالت فرنگی مسافری

توالت فرنگی مسافری نیز همانند انواع سیار، به راحتی می‌تواند در اتومبیل قرار گرفته و به هر مکانی حمل شود. جاگیری این انواع از توالت‌ها نسبت به دیگر انواع بسیار کم‌تر بوده و در نتیجه حمل و نقل آن‌ها نیز آسان‌تر خواهد بود. برخی از انواع توالت فرنگی مسافری، دارای محفظه‌ای برزنتی هستند؛ کیفیت جنس آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر محصول مرغوبی تهیه نکرده باشید، بر اثر شست و شو، قسمت برزنتی آن به سرعت از بین رفته و عمر کوتاهی خواهد داشت.

 

توالت فرنگی ثابت مبله

انواع توالت فرنگی معمولی که در سرویس‌های بهداشتی نصب شده و لوله کشی برای آن‌ها انجام گرفته و دارای فلاش تانک هستند را توالت فرنگی ثابت مبله می‌گویند. در هنگام ساخت در اکثر خانه‌ها، فضایی در دست شویی یا حمام برای توالت‌های فرنگی در نظر گرفته شده و لوله کشی‌های لازم برای شیر آب و فلاش تانک مربوط به آن‌ها نیز انجام می‌شود. اخیراً در ساخت و سازهای جدید، کم‌تر ساختمانی پیدا می‌شود که توالت فرنگی برای آن در نظر گرفته نشده باشد. البته در نظر داشته باشید که انواع توالت‌های فرنگی که میله‌های آن‌ها جمع نشده و نمی‌توان آن‌ها را به راحتی جا به جا کرد نیز در دسته توالت فرنگی مبله ثابت قرار می‌گیرند.

 

توالت فرنگی فایبرگلاس

انواع توالت فرنگی فایبر گلاس، از نظر ظاهری دقیقاً شبیه به توالت‌های فرنگی معمولی هستند و تنها تفاوت آن در جنس و البته نداشتن فلاش تانک و لوله کشی مخصوص برای آن ‌است. این نوع از توالت فرنگی، در سایزهای مختلفی روانه بازار شده و جالب است بدانید که در سایزهای خیلی کوچک نیز در بازار موجود ‌است. از این نظر برای سرویس‌های بهداشتی با مساحت کم، می‌توان از این نوع از توالت‌های فرنگی استفاده کرد. جنس فایبر گلاس به کار برده شده در این نوع از توالت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و ما به شما در توانی نو، بهترین متریال با بالاترین کیفیت را ارائه خواهیم داد.

 

توالت فرنگی فایبرگلاس-05

 

توالت فرنگی پلاستیکی

انواع توالت فرنگی پلاستیکی در سایزها و اشکال مختلف نیز در بازار موجود ‌است. به دلیل جنس این توالت‌ها و نداشتن هیچ گونه میله و آهن در ساختار آن‌ها، این انواع از توالت‌ها بسیار سبک بوده و جاگیری آن نیز به شدت کم است. البته که برای خرید این نوع از توالت‌های فرنگی نیز باید حتماً به جنس پلاستیک به کار رفته در آن‌ها دقت کنید تا محصولی با کیفیت با عمری طولانی را تهیه کنید. در توانی نو بهترین محصولات با بالاترین کیفیت و البته نازل‌ترین قیمت‌ها در اختیار کاربران گرامی قرار می‌گیرد.

 

توالت فرنگی پلاستیکی-06

 

جمع بندی و نتیجه گیری

آن چه در این نوشتار بدان پرداختیم بررسی انواع توالت فرنگی و بیان مزایای استفاده از این نوع از توالت‌ها بود. امید است که این محتوا برای شما مفید واقع شده باشد. می‌توانید برای مشاهده و خرید انواع تجهیزات پزشکی، به فروشگاه آنلاین توانی نو مراجعه نموده و با مشاوران ما در ارتباط باشید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

محصولات مرتبط

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp