این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو کاملا محفوظ می باشد

10تجهیزات پزشکی که برای نگهداری سالمندان الزامی و نیاز است

10تجهیزات پزشکی که برای نگهداری سالمندان الزامی و نیاز است
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/16 1 نظر

تجهیزات پزشکی و کالاهایی که برای نگهداری سالمندان و بیماران در منزل بسیار الزامیو کمک کننده می باشند را در این قسمت به شما معرفی خواهیم کرد و اگر سوالی درخصوص نگهداری از سالمندو بیماران در منزل داشتید میتوانید آن را مطرح کنید.،همچنین میتوانید در صورت نیاز به خرید این اقلام ، باقیمت مناسب و کیفیت های تایید شده  اقدام کنید. (همچنین دستگاه اکسیژن ساز را میتوانید از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو خریداری کنید)

تجهیزات مراقبت از سالمندان و بیماران چیست؟

 

نگهداری از سالمندان، افراد کم توان و یا بیماران در منازل کاری بسیار سخت و دشوار است. خوشبختانه امروزه به علت پیشرفت لوازم و تجهیزات پزشکی ،کار را برای نگهداری از این گروه از بیماران و سالمندان بسیار راحت کرده است. امکاناتی که برای نگهداری از بیماران در حال حاضر وجود دارد نه تنها برای نگهدارندگان یا خانواده بلکه برای خود بیمار هم آرامش و عزت نفس به وجود می آورد.

اولین اقدام برای نگهداری همچنین افرادی در منزل به وجود آوردن بستری مناسب جهت رفاه و آسایش بیشتر این گروه می باشد. سپس وسایلی که به بهداشت سالمند و بیمار کمک می کند و در آخر وسایلی که برای کنترل و پایش سطح سلامتی باید تهیه شود. 

 

1- تخت بیمارستانی خانگی

تخت بیمار یا به اصطلاح تخت بیمارستانی خانگی، دارای طرح ها و نوع های متفاوتی است که از بازار و یا سایت تجهیزات پزشکی توان نو می توان خریداری کرد.انواع تخت بیمارستانی به طور کلی در دو نوع برقی و مکانیکی یا اهرمی موجود هستند. تخت های بیمارستانی ، دارای قابلیت های متفاوتی می باشند مانند: بالا آمدن سر تخت یا وسط تخت و یا انتهای تخت و در برخی دیگر قابلیت تنظیم ارتفاع تخت از سطح زمین نیز وجود دارد. تمامی این قابلیت ها سبب به وجود آمدن بستری راحت و مناسب برای بیمار وسالمندمیشود. هچنین تخت‌های بیمارستانی بسیار مناسب برای افرادی است که عمل هایی مانند دیسک کمر را انجام داده‌اند.

مشاهده انواع تخت بیمارستانی خانگی باکیفیت و ارزان

 

2- تشک مواج یا تشک زخم بستر

 

زخم بستر از بزرگ معضل هایی است که افراد وابسته به تخت و یا بستر به آن مبتلا می شوند. علت به وجود آمدن این ضایعه، بی تحرکی فرد در بستر می باشد. تشک های مواج برای جلوگیری از به وجود آمدن زخم بستر بسیار موثر و مفید هستند. توصیه می شود که افراد پیش از آنکه به زخم بستر مبتلا شوند از تشک مواج استفاده کند چرا که پیشگیری بسیار به صرفه تر و مرقوم به صرفه تر از درمان آن می باشد. تشک های مواج در دو نوع سلولی و تخم مرغی موجود هستند. برای تهیه بهترین و به صرفه‌ترین تشک مواج می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

تجهیزات پزشکی مراقبت از سالمندان 07

مشاهده و خرید انواع تشک مواج با باکیفیت و ارزان در نوع های سلولی و تخم مرغی

 

3- محصولات توانبخشی سالمندان

 

در دسته بندی محصولات توانبخشی سالمندان، میتوان به وسایلی مانند: عصا، واکر ، ویلچر و در افرادی که به طور کامل به تخت و یا بستر وابسته هستند به بالابر بیمار یا لیفت بیمار اشاره کرد.پرمصرف ترین وسایل توانبخشی جهت حرکت سالمندان و بیماران در ابتدا ویلچر بسیار حائز اهمیت می باشد.

تجهیزات پزشکی مورد نیاز سالمندان 03

مشاهده و خرید بهترین و باکیفیت ترین بالابر بیمار با قیمت مناسب و ارزان

ویلچر ها در نوع های متفاوتی موجود هستند که از مرسوم ترین آنها ، ویلچرهای مخصوص جابجایی بیمار میباشند و در مدل های ارتوپدی، نیمه ارتوپدی و ساده تولید می شوند.برخی دیگر از ویلچر ها علاوه بر جابجایی سالمند برای مصارفی مانند حمام استفاده می شوند. معمولاً ویلچرهای حمامی توالت فرنگی نیز دارند که این موجب آسایش بیشتر همراهان و بیمار برای اجابت مزاج میشود. برای تهیه انواع ویلچر با قابلیت های متفاوت می توانید از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

تجهیزات پزشکی مراقبت از سالمندان 04

برای خرید ویلچر میتوانید از مرکز فروش ویلچر تهران به صورت اینترنتی اقدام کنید


مراقبت از بیماران و سالمندان پس از رفع نیازهای ابتدایی مانند آسایش و بهداشت به مسائل مهمی مانند کنترل و پایش علائم حیاتی مانند: تب ، ثبت میزان فشار خون و همچنین میزان خلوص اکسیژن و تعداد تنفس است. در ادامه به معرفی این دسته از اقلام می پردازیم.

 

4- تب سنج دیجیتال

 

از مهم‌ترین پارامترهای کنترل علائم حیاتی، تب و یا درجه حرارت بیمار است. برای کنترل میزان درجه حرارت بیمار توصیه می شود در منازل از تب سنج دیجیتالی استفاده شود که از دقت سنجش بالایی برخوردار هستند. دماسنج های جیوه ای در گذشته بسیار مرسوم بوده اند اما به علت سختی استفاده کردن و همچنین خطاهایی که ممکن است توسط افراد در اندازه گیری تب بیمار رخ دهد، توصیه می‌شود که از تب سنج های دقیق دیجیتالی که در توان نو موجود میباشند استفاده کنند.

مشاهده و خرید انواع تب سنج های دیجیتال دقیق با قیمت ارزان

5- دستگاه فشار خون دیجیتال یا فشارسنج دیجیتال

 

پارامترهایی که در کنترل علائم حیاتی وجود دارد فشار خون بیمار یا سالمند است. فشارسنج ها در نوع های مچی و بازوی وجود دارند که توصیه می شود بیشتر از فشارسنج های بازویی استفاده کنند، چرا که استفاده از فشارسنج های دیجیتال بازویی از لحاظ اندازه گیری فشار خون دقیق تر هستند و به این معنا نیست که فشارسنج های دیجیتال مچی از دقت کمتری برخوردارند. علت خطای محاسباتی که در اندازه گیری فشار خون با فشارسنج دیجیتال مچی رخ می‌دهد بیشتر به علت قرار ندادن مچ دست در موازات قلب می باشد. استفاده از فشارسنج های عقربه ای در منازل به علت سختی برای اغلب کاربران و نداشتن آموزش کافی در خصوص اندازه گیری دقیق فشار خون با این دستگاه  توصیه نمی شود،زیرا  خرید این دستگاه برای منزل در صورت نبودن فرد آموزش دیدهکاربردی ندارد. برای تهیه بهترین فشارسنج های دیجیتالی می توانید از طریق زیر اقدام نمایید.

مشاهده و خرید انواع بهترین دستگاه های فشارخون یا فشارسنج

تجهیزات پزشکی مورد نیاز سالمندان 01

6- پالس اکسیمتر یا سنجشگر اکسیژن خون انگشتی

 

پالس اکسیمتر یا سنجش اکسیژن خون از کاربردی ترین وسایل کنترل علائم حیاتی در مراکز درمانی می باشد. پالس اکسیمتر انگشتی با سنجش دقیق خلوص اکسیژن و همچنین نمایش الگوی نبض در صفحه ال سی دی خود، اطلاعاتی بسیار مناسب در خصوص وضعیت تنفسی بیمار و همچنین تعداد نبض بیمار به ما میدهد. از بهترین دستگاه های پالس اکسیمتر یا سنجشگر انگشتی اکسیژن خون میتوان به برند‌های مانند: بیورر، بریسک اشاره کرد. برای خرید سنجشگر انگشتی اکسیژن خون می توانید از طریق زیر اقدام نمایید.

مشاهده و خرید سنجشگر انگشتی اکسیژن خون یا پالس اکسی متر

 

7- ماساژ و فیزیوتراپی

با افزایش سن و یا به وجود آمدن بیماری که سبب می شود افراد توان عضلانی خود را از دست دهند انجام فعالیت های فیزیوتراپی و ماساژ در روند بهبودی و افزایش کیفیت سطح زندگی فرد بسیار موثر و مفید است که نباید از آن چشم پوشی کرد، توجه داشته باشید انجام فعالیت های فیزیوتراپی مانند ماساژ از بروز مشکلات مانند زخم بستر، خشک شدگی مفاصل و ..... جلوگیری می کند. برای سالمندان و بیماران توصیه می‌شود از ماساژور های لرزشی و ضربه ای که به صورت دستی توسط فردی دیگر برای بیمار استفاده شود. نمونه هایی از این مدل ماساژور ها را میتوانید مشاهده بفرمایید.

تجهیزات پزشکی مراقبت از سالمندان 07

برای مشاهده انواع دستگاه ماساژور مناسب برای فیزیوتراپی کلیک کنید

 

8- دستگاه بخور و رطوبت ساز خانگی

 

به علت کاهش تحرک در سالمندان و بیمارانی که در بستر می باشند. و همچنین کاهش کمپلیانس ریه در سالمندان دستگاه بخور و رطوبت ساز خانگی از جمله کالاهای پزشکی است که برای تحریک بیشتر مخاط و همچنین بهبود در تنفس و سلامت ریه نقشی اساسی دارد. معمولاً برای این دسته از افراد توصیه می کنیم که از دستگاه‌های بخور و رطوبت ساز خانگی سرد اولتراسونیک استفاده کنند. برخی از دستگاه‌های بخور و رطوبت ساز خانگی قابلیت این را دارند که هم بخور سرد و هم بخور گرم را تولید کنند. طیف گسترده ای از بهترین دستگاه‌های بخور خانگی را میتوانید در این قسمت مشاهده بفرمایید.

تجهیزات پزشکی مراقبت از سالمندان 05

از بین انبوه دستگاه های رطوبت ساز برخی از بهترین برند ها و باکیفیت ترین دستگاه های بخور در اینجا موجود است

9- توالت فرنگی

 

استفاده از توالت برای افرادی که دچار بیماری و سالمندی هم نیستند بسیار توصیه می‌شود. به علت آنکه اغلب منازل دارای توالت های سنتی می باشند و این سرویس های بهداشتی مناسب افراد ناتوان یا کم توان نیست ،حدالمقدور توصیه می شود که از توالت های تاشو مبله و یا توالت های فایبرگلاس استفاده شود. استفاده از این نوع سرویس بهداشتی تاثیر بسزای در سلامتی مفاصل زانو و کمر دارد. برخی از محصولات این دسته را میتوانید در این قسمت مشاهده بفرمایید.

مشاهده محصولات بهداشتی و توالت فرنگی

 

10- دستگاه اکسیژن ساز

 

گاهی اوقات برخی بیماران علیرغم ناتوانی حرکتی مشکلاتی از قبیل بیماری های ریوی مثل: تنگی نفس، آسم، آپنه و... هستند. در گذشته با استفاده از کپسول اکسیژن که به صورت مرتب می بایست را شارژ می کردند استفاده می شد. امروزه با به وجود آمدن دستگاه‌هایی به نام اکسیژن ساز دیگر نیازی به شارژ مجدد و مشکلات حمل و نقلی که برای کپسولهای اکسیژن بود وجود ندارد. دستگاه اکسیژن ساز در برندهای مختلف و با تولید میزان اکسیژن متفاوت موجود هستند که بر اساس نیاز بیمار آن دستگاه تجویز می شود. استفاده از این دستگاه بسیار مرقوم به صرفه تر از کپسولهای اکسیژن در طولانی مدت است و هم چنین اضطراب و نگرانی خالی شدن کپسول و نداشتن اکسیژن را از بین میبرد. بهترین دستگاه های اکسیژن ساز را میتوانید در این قسمت مشاهده بفرمایید. همچنین در سایت caringseniorservice اطلاعات مفیدی است . 

تجهیزات پزشکی مراقبت از سالمندان 06

 بهترین دستگاه های اکسیژن ساز را میتوانید از اینجا مشاهده و یا خریداری نمایید

نتیجه گیری:

با وجود همچین تجهیزات پزشکی که در منزل می توان برای نگهداری از سالمندان و بیماران استفاده کرد. تا حد زیادی سختی مراقبت و نگهداری را کاهش می دهد. باید این را در نظر داشت که سالمندی و بیماری برای همه افراد جامعه و خانواده دیر یا زود اتفاق می‌افتد و و تهیه این تجهیزات ، آرامش خاطر و آسایش بسیاری را برای عزیزانمان به ارمغان می آورد.گروه تجهیزات پزشکی توان نو به عنوان مرجعی در کالاهای درمانی و تجهیزات مراقبتی همواره سعی بر عرضه بهترین محصولات را با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش دارد. همچنین شما می توانید سوالات درمانی و پرستاری خود را با کارشناسان پرستاری این مرکز در میان گذاشته و از آن ها کمک بگیرید.

نظرات

captcha Refresh
محمد خداوردی
۰۰
پاسخسلام خسته نباشید ،به نظر من اولین چیزی که برای سالمند مهمه ویلچر هست و توالت فرنگی بعد تشک مواج با این حال با تمام تجهیزات پزشکی که برای سالمندان نیازه هم داشته باشیم و همه چی سرجاش باشه ،بازم خیلی سخته وای بحال روزی که هیچیم نباشه

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین محصولات