بنر هدر دسکتاپ

راهنمای خرید دستگاه ونتیلاتور دست دوم 1402

راهنمای خرید دستگاه ونتیلاتور دست دوم 1402
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/03/25 0 نظر

یکی از تجهیزات بیمارستانی که نقش بسیار مهمی در رساندن اکسیژن به بیمار دارد دستگاه ونیتلاتور می باشد که با توجه به قیمت بالای دستگاه میتوانید اقدام به خرید دستگاه دست دوم نمایید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید...

شاید لازم نباشد به اهمیت تنفس برای زنده بودن پرداخته شود. همگی می‌دانیم که شرط اولیه برای زنده بودن و ادامه دادن زندگی بر روی این کره خاکی، تنفس صحیح و کامل ‌است. اما گاهی اوقات به دلایلی خاص، برای بعضی از افراد این توانایی با محدودیت‌هایی روبه رو شده و زنده بودن آن‌ها به خطر می‌افتد. در این شرایط بیمارستانی و اورژانسی باید وسایل و تجهیزات پزشکی خاصی در دسترس باشند تا به وسیله آن‌ها بتوان به زنده ماندن فرد و رساندن اکسیژن به او کمک کرد. یکی از این تجهیزات که نقش مهمی را در میان تجهیزات بیمارستانی بازی می‌کند، دستگاه ونتیلاتور ‌است. آن چه در این مقاله برآنیم، معرفی این دستگاه و مشخصات آن و همچنین بررسی نکات خرید دستگاه ونتیلاتور دست دوم ‌است؛ پس در ادامه با ما باشید.

 

راهنمای خرید دستگاه ونتیلاتور دست دوم

محصولات مرتبط

بیشتربدانید: تعمیر و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی و بیمارستانی

 

دستگاه ونتیلاتور چیست؟

دستگاه ونتیلاتور وسیله است که قرار است به بیماری که با انسداد در ریه‌های خود مواجه شده و عمل تنفس برای او به روش طبیعی غیر ممکن شده است، کمک کرده و عمل دم و بازدم را به صورت مصنوعی برای او انجام دهد. این تنفس مصنوعی به روش مکانیکی و الکتریکی برای فرد انجام شده و به زنده ماندن او کمک خواهد کرد. شاید این طور تصور کنید که از این دستگاه فقط می‌توان در بیمارستان و در بخش‌های اورژانس استفاده کرد، ولی لازم به ذکر است که اصلاً این چنین نبوده و دستگاه‌های ونتیلاتور خانگی نیز در انواع مختلف، برای کاربردهای متفاوت، در بازار وجود دارند.

 

انواع دستگاه ونتیلاتور کدام است؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم، دستگاه ونتیلاتور به چند دسته تقسیم می‌شوند و این بر اساس کاربردی است که از هر کدام انتظار می‌رود. انواع این دستگاه‌ها عبارتند از:

  • ونتیلاتور فشار منفی
  • ونتیلاتور فشار مثبت
  • ونتیلاتور پرتابل
  • ونتیلاتور مخصوص کرونا

در ادامه ویژگی‌های هر کدام از این انواع را به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد.

 

دستگاه ونتیلاتور چیست

 

بیشتربدانید: نکات خرید و فروش دستگاه سی پپ دست دوم 1402

 

ونتیلاتور فشار منفی

با کمک این دستگاه بر روی قفسه سینه فشار منفی ایجاد می‌شود. به این گونه که دستگاه اجازه نمی‌دهد هیچ هوایی به ریه‌ها و قفسه سینه وارد شود. با این روش شش‌ها که به علت ایجاد همان فشار منفی به سمت قفسه سینه کشیده شده اند، هوای داخل دستگاه را کشیده (یا به اصطلاح مکیده) و با خالی شدن دستگاه از هوا، به گونه‌ای کاملاً مصنوعی، عمل تنفس انسان شبیه سازی می‌شود. شاید لازم باشد بگوییم که این نوع از دستگاه ونتیلاتور، بهترین نمونه موجود در بازار ‌است.

ونتیلاتور فشار مثبت

ونتیلاتور‌های فشار مثبت بر خلاف انواع ونتیلاتور فشار منفی، بدون این که خلاء و شرایط بدون هوا را در قفسه سینه ایجاد کنند، از همان ابتدا فشار زیاد را به داخل ریه‌ها انتقال می‌دهند و این گونه عمل دم و بازدم به صورت کاملاً مصنوعی در بدن بیمار انجام شده و شرایط زنده ماندن برای او مهیا می‌شود.

ونتیلاتور پرتابل

انواع ونتیلاتور پرتابل دارای کاربردهایی فراوان هستند. همان طور که از نام آن‌ها پیدا است، به راحتی می‌توان این دستگاه‌ها را حمل کرد و این دقیقاً همان نکته‌ای است که بر اهمیت و البته محبوبیت این دستگاه‌ها افزوده است. دستگاه ونتیلاتور پرتابل را می‌توان به دو نوع خانگی و بیمارستانی تقسیم بندی کرد. نوع اول همان طور که از نام آن پیداست، برای مصارف خانگی و برای بیمارانی که دچار اختلال تنفسی هستند و عمل دم و بازدم در آن‌ها به صورت طبیعی نمی‌تواند انجام گیرد، اما به هر دلیلی بستری آن‌ها در بیمارستان نیز ممکن نیست، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما استفاده از انواع پرتابل بیمارستانی نیز برای شرایطی در بیمارستان که بیمار باید جا به جا شده اما دچار مشکلات حاد تنفسی نیز ‌هست و باید حتماً دستگاه تنفس مصنوعی به او متصل باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این شرایط می‌توان نمونه بیمارستانی و غیر متحرک را برای مدتی که بیمار باید جا به جا شود، با انواع پرتابل بیمارستانی تعویض کرد. از همین رو، این انواع نیز به دلیل کاربرد خیلی زیادی که دارند، دارای محبوبیت فراوانی هستند.

 

ونتیلاتور پرتابل

 

بیشتربدانید: اجاره ونتیلاتور برای بیمار در منزل و بیمارستان

 

ونتیلاتور تنفسی کرونا

این دستگاه ونتیلاتور نمونه‌ای است که از زمان شیوع ویروس کرونا، استفاده از آن در انواع بیمارستانی و خانگی به شدت افزایش یافته است. این دستگاه با ایجاد اختلاف فشار و پوشاندن کامل دهان و بینی بیمار، می‌تواند به ریه و شش‌های او کمک کرده تا عمل تنفس را به صورت مصنوعی انجام دهند. لازم به ذکر است که از زمان شروع این ویروس تا به اکنون، همین دستگاه ونتیلاتور کرونا، جان بسیاری از افراد را نجات داده و آن‌ها را از خطر مرگ قطعی حفظ کرده است.

 

مکان‌های استفاده از انواع دستگاه ونتیلاتور

مرسوم‌ترین محل استفاده از این دستگاه‌ها همان طور که روشن است در بیمارستان‌ها ‌است. در قسمت‌هایی مختلف از بیمارستان مانند اتاق عمل، اورژانس، اتاق‌های بیهوشی، بخش‌های مراقبت ویژه و آی سی یو و همچنین همان طور که پیش از این نیز بیان کردیم از انواع پرتابل در منازل نیز استفاده می‌شود.

 

 موارد استفاده از دستگاه ونتیلاتور

 

بیشتربدانید: نکات خرید و فروش دستگاه بای پپ دست دوم در 1402

 

 موارد استفاده از دستگاه ونتیلاتور

حال که با انواع دستگاه ونتیلاتور آشنا شده اید شاید نیاز باشد که موارد استفاده از آن را نیز برای شما ذکر کنیم. وقتی با کاربردهای این دستگاه آشنایی داشته باشید، می‌توانید در مواقع نیاز، به راحتی آن را از بسترهای تأمین تجهیزات پزشکی، مانند فروشگاه آنلاین توانی نو، تهیه کرده و به سلامت بیمار خود کمک کنید. همان طور که پیش از این نیز بیان کردیم، مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد دستگاه ونتیلاتور، ایجاد عمل تنفس مصنوعی در فردی که به هر دلیلی اختلالی در سیستم تنفسی او پیش آمده، ‌است. در ادامه به برخی از شرایطی که از این دستگاه استفاده می‌شود، اشاره خواهیم کرد:

  • مواردی که فرد با ناتوانی در تنفس طبیعی مواجه شده است و لازم است دستگاه به صورت کمکی به شش‌های او هوا وارد کند.
  • در مواقع بیهوشی کامل فرد، وقتی اکسیژن خون او به شدت پایین آمده و باعث از حال رفتن وی شده است؛ که در این شرایط به شدت توصیه می‌شود در اسرع وقت دستگاه ونتیلاتور به فرد متصل شود.
  • در زمان عمل‌هایی سنگین و زمان بر که امکان تنفس طبیعی را از فرد سلب می‌کند. شرایطی مانند عمل‌های قلب، ریه و شش‌ها. در این زمان‌ها نیز دستگاه ونتیلاتور بیمارستانی به بیمار متصل شده تا در تنفس او اختلالی ایجاد نشود.

 

خرید دستگاه ونتیلاتور دست دوم

تجهیزات پزشکی از قبیل دستگاه‌های ونتیلاتور که دارای تجهیزات پیچیده‌تری بوده و از اهمیت بالاتری نیز برخوردار هستند، معممولاً هزینه‌هایی بالاتر نسبت به دیگر تجهیزات ساده‌تر خواهند داشت. بنابراین شاید خرید آن‌ها برای مصارف خانگی کمی پر هزینه بوده و تهیه آن‌ها مشکل باشد. خرید دستگاه ونتیلاتور دست دوم، پیشنهادی است که برای مقرون به صرفه‌تر کردن تهیه این دستگاه ارائه شده است. ما در توانی نو،  انواع دستگاه ونتیلاتور را با تضمین کیفیت و قیمت مناسب برای مشتریان گرامی تهیه کرده ایم تا از این طریق بتوان هزینه‌های مربوط به درمان را کاهش داده و سلامت افراد را نیز تضمین کرد.

بنابراین اگر به فکر تهیه این دستگاه هستید، انواع پرتابل خانگی و... را می‌توانید از فروشگاه آنلاین توانی نو تهیه کنید. ما در توانی نو متخصص‌ترین و با تجربه‌ترین کارشناسان را گرد هم آورده ایم تا با ارائه مشاوره، بتوانیم بهترین خدمات را به شما عرضه نماییم.

 

خرید دستگاه ونتیلاتور دست دوم

 

بیشتربدانید: اجاره دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی و نکات مهم 1401

 

قیمت دستگاه ونتیلاتور نو و دست دوم

همان طور که پیش‌تر نیز بیان کردیم، دستگاه ونتیلاتور در انواع مختلف و البته برندهای متنوع نیز تولید و روانه بازار می‌شود. بنابراین ارائه یک قیمت ثابت و مشخص برای آن شاید کار ساده‌ای نبوده و می‌توان گفت غیر ممکن است. هر دستگاه ونتیلاتور بسته به کاربردی که دارد و البته شرکت سازنده آن، قطعاً دارای کیفیت متفاوتی بوده و در این صورت قیمت‌های متنوعی نیز برای آن‌ها ارائه خواهد شد. ما به شما توصیه می‌کنیم که برای خرید دستگاه‌هایی از این دست، حتماً به فروشگاه‌هایی تضمین شده که کالایی با کیفیت، البته با قیمتی مناسب را به شما عرضه می‌دارند، مراجعه بفرمایید. در نظر داشته باشید که این دستگاه قرار است یکی از مهم‌ترین عملیات انجام شده در بدن، یعنی تنفس را شبیه سازی کند. بنابراین، این که دستگاه ونتیلاتور شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد، دارای اهمیت فراوانی بوده و باید در زمان خرید آن تمامی جوانب را در نظر بگیرید. مشورت با پزشکان متخصص و کارشناسان در این زمینه قبل از خرید،  همواره توصیه شده است.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

آن چه در این جا بدان پرداختیم بررسی دستگاهی با نام ونتیلاتور بود که پر اهمیت‌ترین فعالیت بدن یعنی تنفس را شبیه سازی می‌کند. از اهمیت این دستگاه، ویژگی‌ها و کاربردهای آن یاد کردیم و همان طور که در بالا مشاهده فرمودید بیان کردیم که از انواع دست دوم برای مصارف خانگی و پرتابل می‌توان استفاده کرد تا بدین گونه هزینه‌ها را مقرون به صرفه‌تر کرد. ما در توانی نو با ارائه تمامی تجهیزات پزشکی در انواع برندها و کیفیت‌های مختلف در کنار شما هستیم.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

محصولات مرتبط

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp