بنر هدر دسکتاپ

تعمیر دستگاه بای پپ تخصصی با قیمت مناسب

تعمیر دستگاه بای پپ تخصصی با قیمت مناسب
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/06/28 0 نظر

تعمیر دستگاه بای پپ با توجه به تخصصی بودن این دستگاه در مجموعه تجهیزات پزشکی توانی نو با قیمت مناسب

افرادی که از مشکلات تنفسی رنج می‌برند در بسیاری از اوقات با دستور پزشک از دستگاه‌های بای پپ به منظور تسهیل فرآیند تنفس خود استفاده می‌کنند. این ابزار‌ها در حقیقت نوعی ونتیلاتور هستند که فشار لازم برای دم و بازدم در بیماران قلبی و ریوی را فراهم می‌کنند. استفاده از این دستگاه‌ها به خودی خود آسان است و افراد می‌توانند بدون کمک گرفتن از اپراتور یا متخصص در خانه از آن بهره بگیرند. با این وجود نیاز به تعمیر در این محصولات نیز، درست مانند هر دستگاه دیگر غیرقابل اجتناب است. با یادگیری برخی از نکات مهم و کاربردی در این زمینه می‌توانید تعمیر دستگاه بای پپ را انجام دهید. در این مقاله برخی از مهمترین نکات در مورد رفع مشکل دستگاه‌های بای پپ و سی پپ را عنوان خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

 

 

دستگاه بای پپ چیست؟

BiPAP مخفف فشار مثبت راه هوایی دوسطحی است. این دستگاه‌ها برای ارائه فشار دوگانه تنظیم شده اند: یکی برای دم (IPAP) و دیگری فشار (کمتر) برای بازدم (EPAP) . برخی افراد نمی‌توانند فشار مداوم وارد شده در CPAP را تحمل کنند. یا فشار به خودی خود آنقدر زیاد است که نمی‌توانند خود را با آن تطبیق دهند و برای بازدم در برابر فشار منفرد تلاش می‌‌کنند. BiPAP به آن‌ها اجازه می‌دهد تا فشار EPAP کمتری داشته باشند تا بازدم راحت تر شود. همچنین، افراد مبتلا به انواع خاصی از اختلالات ریوی (به عنوان مثال: اختلال انسداد مزمن ریه، آپنه خواب یا نارسایی احتقانی قلب (CHF)) ممکن است از استفاده از PAP دو سطحی سود ببرند. با همه امکانات، سرویس و تعمیر دستگاه بای پپ به صورت دور‌ه‌ای باید در دستور کار قرار گیرد.

رایج‌ترین مشکلات در تعمیر دستگاه بای پپ

همانطور که اشاره کردیم، استفاده از دستگاه‌‌های CPAP و BiPAP برای افراد مبتلا به آپنه خواب، پنومونی، آسم و... ضروری است؛ به طوری که سپری کردن یک شبانه روز بدون آن‌ها ممکن است مشکلات متعددی را برای فرد بیمار ایجاد کند. بنابراین بسیار مهم است که هر مشکلی را به محض بروز برطرف کنید تا مطمئن شوید که بهترین درمان ممکن را از طریق این دستگاه‌ها دریافت می‌‌کنید. در اینجا برخی از رایج‌ترین مشکلات و نحوه تعمیر دستگاه بای پپ را با هم بررسی می‌کنیم.

کمبود فشار هوا

یکی از رایج ترین مشکلات دستگاه‌های CPAP و BiPAP کمبود فشار هوا است. این معضل می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد؛ از جمله فیلتر هوای کثیف، گرفتگی لوله هوا، یا خرابی دستگاه. برای تعمیر دستگاه بای پپ در این حالت، ابتدا فیلتر هوا را بررسی کرده و در صورت کثیف بودن آن را تعویض کنید. سپس لوله هوا را از نظر گرفتگی یا پیچ خوردگی بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تعویض نمایید. اگر مشکل برطرف نشد، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض دستگاه باشد.

ماسک نامناسب

مشکل دیگری که می‌تواند در این دستگاه‌ها ایجاد شود، مشکل در تنفس یا ناراحتی هنگام استفاده از دستگاه است. این موضوع می‌تواند ناشی از ماسک نامناسب، تنظیم فشار هوای بالا یا گرفتگی فیلتر هوا باشد. برای رفع این مشکل، با تنظیم ماسک برای اطمینان از تناسب آن، بررسی فیلتر هوا و تعویض آن در صورت کثیف بودن شروع کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است لازم باشد تنظیم فشار هوا را تنظیم کنید یا ماسک دیگری را امتحان نمایید.

صدا‌های غیرمعمول

مشکل سومی که می‌تواند در دستگاه‌های CPAP و BiPAP ایجاد شود، صدای بلند یا مختل کننده است. این مشکل می‌تواند ناشی از خرابی فن یا موتور یا لق شدن یا فرسودگی قطعه باشد. برای عیب یابی این مشکل، دستگاه را از نظر وجود قطعات شل یا فرسوده بررسی و در صورت لزوم آن‌ها را سفت یا تعویض کنید. اگر مشکل برطرف نشد، ممکن است نیاز به تعمیر دستگاه بای پپ یا تعویض آن باشد.

تمیز نکردن دستگاه

علاوه بر مسائل فوق، تمیز کردن و نگهداری منظم دستگاه بای پپ برای اطمینان از عملکرد صحیح آن نیز مهم است. این فرآیند شامل تمیز کردن فیلتر هوا و لوله هوا و بازرسی دستگاه برای وجود قطعات شل یا فرسوده می‌شود. نگهداری و تمیز کردن منظم می‌تواند به جلوگیری از بروز مشکلات کمک کند و عمر دستگاه شما را افزایش دهد.

 

 

نحوه تمیز کردن دستگاه بای پپ

در قسمت قبل اشاره کردیم که یکی از مهمترین نکات در مورد کاهش نیاز به تعمیر دستگاه بای پپ تمیز کردن به موقع و اصول آن است. تمیز کردن باید به صورت دور‌ه‌ای و با دقت زیاد انجام پذیرد تا نتیجه بخش باشد. مهم است که به طور منظم از دستگاه و تجهیزات مراقبت کنید. این کار تمیزی و سلامت دستگاه شما را تضمین می‌کند و خطر نشت هوا یا تجمع باکتری‌ها را کاهش می‌دهد. در زیر نحوه تمیز کردن اصولی این دستگاه‌ها را در دوره‌های مختلف بررسی می‌کنیم.

تمیز کردن روزانه

 • محفظه آب را بردارید و خالی کنید.
 • اجازه دهید محفظه روی سطح تمیز، با هوا کاملاً خشک شود.
 • ماسک و بند آن را با پارچه تمیز مرطوب، با آب گرم و صابون بشویید.
 • اجازه دهید کاملاً در هوا خشک شود.

تمیز کردن هفتگی

 • محفظه را با آب گرم و صابون استاندارد بشویید یا روی قفسه بالایی ماشین ظرفشویی قرار دهید.
 • اجازه دهید محفظه کاملاً در هوا خشک شود.
 • ماسک را جدا کرده و تمام قطعات و پوشش سر را با آب گرم با صابون یا مایع ظرفشویی بشویید.
 • اجازه دهید ماسک و پوشش سر کاملاً در هوا خشک شوند و سپس دوباره آن‌ها را سرهم کنید.
 • لوله را از شیر فشار یا درگاه خروجی هوا خارج کنید.
 • لوله را در سینک پر از آب گرم صابون خیس کنید و را با آب داغ بشویید تا تمام صابون پاک شود سپس آن را آویزان کنید تا کاملاً در هوا خشک شود.
 • فیلتر فوق ریز آبی روشن را بررسی نمایید و در صورت کثیف شدن هر 30 روز یا زودتر آن را تعویض کنید. این کار نیاز به تعمیر دستگاه بای پپ را کاهش می‌دهد.
 • شیر فشار را در آب گرم با صابون تمیز کنید.
 • اجازه دهید شیر فشار در هوا کاملاً خشک شود.
 • با چند بار فشار دادن و سپس ر‌ها کردن دیسک آبی داخلی، اطمینان حاصل کنید که شیر کار می‌کند. دیسک باید به حالت عادی بازگردد.

نکات تمیز کردن و شستشوی این دستگاه‌ها ممکن است از محصولی به محصول دیگر متفاوت باشد. معمولا در زمان خرید فروشنده توصیه‌های لازم را در مورد اصول شستشو و نگهداری از این محصولات به شما ارائه می‌کند که لازم است به آن توجه کنید.

 

 

انواع تعمیرات دستگاه بای پپ

تعمیرات این دستگاه‌ها را بر اساس نوع مشکل می‌توان در سه دسته تقسیم بندی کرد.

 1. تعمیرات BiPAP آرایشی یا سطحی: این مشکلات معمولاً به دلیل ترک‌‌هایی روی دستگاه یا مهر و موم بد روی بای پپ اتفاق می‌افتد که معمولا با هزینه کم قابل تعمیر خواهد بود.
 2. تعمیر اجزای اصلی: دو جزء اصلی در این دستگاه‌ها وجود دارد: موتور و برد مدار. اگر یکی از این قطعات در دستگاه شما نیاز به تعمیر دارد،  احتمالا باید هزینه و زمان بیشتری برای تعمیر آن در نظر بگیرید.
 3. هر دو جزء اصلی باید تعمیر شوند: اگر هم دمنده یا موتور و هم برد مدار نیاز به تعمیر دارند، در این صورت برای تعمیر آن باید هزینه زیادی بپردازید. در این موارد ممکن است بخواهید دستگاه خود را با یک نمونه جدید جایگزین کنید. محصولات ما در توانی نو می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. دستگاه بای پپ حجمی Ventmed، بای پپ bilevel ST، بای پپ bmc و... تنها برخی از محصولات پرطرفدار ما هستند. این محصولات متناسب با بودجه و نیاز شما در مدل‌های متنوع موجود هستند که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

تعمیر دستگاه بای پپ چقدر طول می‌کشد؟

زمان تعمیر دستگاه شما، در صورتی که نیاز به بررسی تکنسین داشته باشد، ممکن است متفاوت باشد. به طور متوسط تعمیر این دستگاه‌ها در حدود یک هفته زمان می‌برد که البته این موضوع به نوع مشکل دستگاه بستگی دارد؛ به خاطر داشته باشید که این شامل زمان حمل نمی‌شود. بنابراین در مجموع حدود 2 هفته طول می‌کشد که شما باید بدون دستگاه سپری کنید. البته مواردی وجود دارد که می‌تواند سرعت تعمیر را کاهش دهد. مواردی که می‌توانند زمان تعمیر را تغییر دهند عبارتند از:

 • زمان پاسخ و پیگیری شما: حتما مراقب برآورد تعمیرات خود باشید و به موقع پیگیری کنید. در برخی مواقع پیگیری به موقع می‌تواند زمان تعمیر دستگاه بای پپ را کاهش دهد.
 • مسائل مربوط به سفارش پشتیبان: مواقعی وجود دارد که تولیدکنندگان عقب می‌مانند و قطعات مربوطه به دلایل مختلف مثل شرایط تحریم و... به دست تکنسین نمی‌رسد. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، ممکن است مدتی طول بکشد تا قطعات برای تعمیر دستگاه شما آماده شوند. این موارد می‌تواند از هفته‌ها تا حتی یک ماه یا بیشتر باشد.

 

آیا بای پپ ارزش تعمیر دارد؟

با توجه به این که معمولا هزینه زیادی صرف خرید دستگاه‌های بای پپ می‌شود، تعمیر کردن آن‌ها اولین گزینه‌ای است که باید مدنظر قرار دهید. اگر مشکل جزئی باشد می‌توانید آن را با استفاده از نکاتی که در ابتدا عنوان کردیم، برطرف کنید. با این حال در مورد مشکلات جدی‌تر لازم است تعمیر دستگاه بای پپ خود را به یک تکنسین حرفه‌ای بسپارید. نمایندگی‌های مجاز فروش معمولا این خدمات را به مشتریان ارائه می‌دهند. با همه این‌ها اگر قصد تعمیر دستگاه خود را دارید، بد نیست نکات زیر را در نظر داشته باشید.

 • هزینه تعمیر دستگاه بای پپ: اگر قرار است هزینه تعمیر دستگاه به اندازه خرید نمونه جدید برای شما تمام شود، احتمالا دستگاه ارزش تعمیر ندارد. مگر اینکه بخواهید BiPAP را تعمیر کنید تا یک نسخه پشتیبان برای آن نسخه جدید داشته باشید.
 • سن دستگاه: اگر دستگاه شما بیش از 5 سال سن دارد، احتمالاً ارزش تعمیر ندارد. به طور کلی، دستگاه‌‌های بای پپ عمر مفیدی معادل 5 سال دارند (بسته به برند ممکن است این طول عمر متفاوت باشد) . پس معمولا بهتر است دستگاه را بعد از طی کردن طول عمر مفید، تعویض کنید. علاوه بر این، قطعات و قابلیت‌های ارتقاء دستگاه با حذف تدریجی مدل‌های قدیمی متوقف می‌شوند.
 • ویژگی‌های فنی: بای پپ قدیمی شما احتمالاً جدیدترین و بهترین ویژگی‌های موجود در مدل‌های به‌روز را ندارد. بیشتر اوقات دستگاه‌‌های جدیدتر دارای برنامه‌‌های عالی برای ردیابی نتایج خواب شما بوده و بسیار کوچک‌تر هستند. بنابراین، ارتقاء دستگاه قدیمی به جای تعمیر دستگاه بای پپ ممکن است ارزش بسیار بیشتری داشته باشد.

خرید دستگاه بای پپ جدید

همان طور که گفتیم اگر دستگاه شما قدیمی است، خرید یک BiPAP جدید به جای تعمیر دستگاه بای پپ قدیمی ممکن است بهترین گزینه باشد. در این موارد، ما در مجموعه توانی نو برخی از گزینه‌‌های عالی این محصولات را به شما ارائه می‌کنیم. همکاری با برند‌های برتر دنیا در زمینه تولید دستگاه‌های بای پپ خیال شما را از بابت خرید محصولی به‌روز و مطمئن راحت می‌کند. دستگاه بای پپ سفام دریم استار، بای پپ میکومی حجمی، پای پپ بی ام سی و ده‌ها مدل دیگر در سایت قابل دسترسی هستند که می‌توانید از امکانات آن‌ها استفاده کنید. برای خرید این محصولات، شما به سادگی می‌توانید دستگاه بای پپ جدید خود و سرویس تمدید نسخه را به سبد خرید خود اضافه و به صورت آنلاین پرداخت کنید.

افرادی که از مشکلات تنفسی رنج می‌برند در بسیاری از اوقات با دستور پزشک از دستگاه‌های بای پپ به منظور تسهیل فرآیند تنفس خود استفاده می‌کنند. این ابزار‌ها در حقیقت نوعی ونتیلاتور هستند که فشار لازم برای دم و بازدم در بیماران قلبی و ریوی را فراهم می‌کنند. استفاده از این دستگاه‌ها به خودی خود آسان است و افراد می‌توانند بدون کمک گرفتن از اپراتور یا متخصص در خانه از آن بهره بگیرند. با این وجود نیاز به تعمیر در این محصولات نیز، درست مانند هر دستگاه دیگر غیرقابل اجتناب است. با یادگیری برخی از نکات مهم و کاربردی در این زمینه می‌توانید تعمیر دستگاه بای پپ را انجام دهید. در این مقاله برخی از مهمترین نکات در مورد رفع مشکل دستگاه‌های بای پپ و سی پپ را عنوان خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

 

دستگاه بای پپ چیست؟

BiPAP مخفف فشار مثبت راه هوایی دوسطحی است. این دستگاه‌ها برای ارائه فشار دوگانه تنظیم شده اند: یکی برای دم (IPAP) و دیگری فشار (کمتر) برای بازدم (EPAP) . برخی افراد نمی‌توانند فشار مداوم وارد شده در CPAP را تحمل کنند. یا فشار به خودی خود آنقدر زیاد است که نمی‌توانند خود را با آن تطبیق دهند و برای بازدم در برابر فشار منفرد تلاش می‌‌کنند. BiPAP به آن‌ها اجازه می‌دهد تا فشار EPAP کمتری داشته باشند تا بازدم راحت تر شود. همچنین، افراد مبتلا به انواع خاصی از اختلالات ریوی (به عنوان مثال: اختلال انسداد مزمن ریه، آپنه خواب یا نارسایی احتقانی قلب (CHF)) ممکن است از استفاده از PAP دو سطحی سود ببرند. با همه امکانات، سرویس و تعمیر دستگاه بای پپ به صورت دور‌ه‌ای باید در دستور کار قرار گیرد.

رایج‌ترین مشکلات در تعمیر دستگاه بای پپ

همانطور که اشاره کردیم، استفاده از دستگاه‌‌های CPAP و BiPAP برای افراد مبتلا به آپنه خواب، پنومونی، آسم و... ضروری است؛ به طوری که سپری کردن یک شبانه روز بدون آن‌ها ممکن است مشکلات متعددی را برای فرد بیمار ایجاد کند. بنابراین بسیار مهم است که هر مشکلی را به محض بروز برطرف کنید تا مطمئن شوید که بهترین درمان ممکن را از طریق این دستگاه‌ها دریافت می‌‌کنید. در اینجا برخی از رایج‌ترین مشکلات و نحوه تعمیر دستگاه بای پپ را با هم بررسی می‌کنیم.

کمبود فشار هوا

یکی از رایج ترین مشکلات دستگاه‌های CPAP و BiPAP کمبود فشار هوا است. این معضل می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد؛ از جمله فیلتر هوای کثیف، گرفتگی لوله هوا، یا خرابی دستگاه. برای تعمیر دستگاه بای پپ در این حالت، ابتدا فیلتر هوا را بررسی کرده و در صورت کثیف بودن آن را تعویض کنید. سپس لوله هوا را از نظر گرفتگی یا پیچ خوردگی بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تعویض نمایید. اگر مشکل برطرف نشد، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض دستگاه باشد.

ماسک نامناسب

مشکل دیگری که می‌تواند در این دستگاه‌ها ایجاد شود، مشکل در تنفس یا ناراحتی هنگام استفاده از دستگاه است. این موضوع می‌تواند ناشی از ماسک نامناسب، تنظیم فشار هوای بالا یا گرفتگی فیلتر هوا باشد. برای رفع این مشکل، با تنظیم ماسک برای اطمینان از تناسب آن، بررسی فیلتر هوا و تعویض آن در صورت کثیف بودن شروع کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است لازم باشد تنظیم فشار هوا را تنظیم کنید یا ماسک دیگری را امتحان نمایید.

صدا‌های غیرمعمول

مشکل سومی که می‌تواند در دستگاه‌های CPAP و BiPAP ایجاد شود، صدای بلند یا مختل کننده است. این مشکل می‌تواند ناشی از خرابی فن یا موتور یا لق شدن یا فرسودگی قطعه باشد. برای عیب یابی این مشکل، دستگاه را از نظر وجود قطعات شل یا فرسوده بررسی و در صورت لزوم آن‌ها را سفت یا تعویض کنید. اگر مشکل برطرف نشد، ممکن است نیاز به تعمیر دستگاه بای پپ یا تعویض آن باشد.

تمیز نکردن دستگاه

علاوه بر مسائل فوق، تمیز کردن و نگهداری منظم دستگاه بای پپ برای اطمینان از عملکرد صحیح آن نیز مهم است. این فرآیند شامل تمیز کردن فیلتر هوا و لوله هوا و بازرسی دستگاه برای وجود قطعات شل یا فرسوده می‌شود. نگهداری و تمیز کردن منظم می‌تواند به جلوگیری از بروز مشکلات کمک کند و عمر دستگاه شما را افزایش دهد.

 

نحوه تمیز کردن دستگاه بای پپ

در قسمت قبل اشاره کردیم که یکی از مهمترین نکات در مورد کاهش نیاز به تعمیر دستگاه بای پپ تمیز کردن به موقع و اصول آن است. تمیز کردن باید به صورت دور‌ه‌ای و با دقت زیاد انجام پذیرد تا نتیجه بخش باشد. مهم است که به طور منظم از دستگاه و تجهیزات مراقبت کنید. این کار تمیزی و سلامت دستگاه شما را تضمین می‌کند و خطر نشت هوا یا تجمع باکتری‌ها را کاهش می‌دهد. در زیر نحوه تمیز کردن اصولی این دستگاه‌ها را در دوره‌های مختلف بررسی می‌کنیم.

تمیز کردن روزانه

 • محفظه آب را بردارید و خالی کنید.
 • اجازه دهید محفظه روی سطح تمیز، با هوا کاملاً خشک شود.
 • ماسک و بند آن را با پارچه تمیز مرطوب، با آب گرم و صابون بشویید.
 • اجازه دهید کاملاً در هوا خشک شود.

تمیز کردن هفتگی

 • محفظه را با آب گرم و صابون استاندارد بشویید یا روی قفسه بالایی ماشین ظرفشویی قرار دهید.
 • اجازه دهید محفظه کاملاً در هوا خشک شود.
 • ماسک را جدا کرده و تمام قطعات و پوشش سر را با آب گرم با صابون یا مایع ظرفشویی بشویید.
 • اجازه دهید ماسک و پوشش سر کاملاً در هوا خشک شوند و سپس دوباره آن‌ها را سرهم کنید.
 • لوله را از شیر فشار یا درگاه خروجی هوا خارج کنید.
 • لوله را در سینک پر از آب گرم صابون خیس کنید و را با آب داغ بشویید تا تمام صابون پاک شود سپس آن را آویزان کنید تا کاملاً در هوا خشک شود.
 • فیلتر فوق ریز آبی روشن را بررسی نمایید و در صورت کثیف شدن هر 30 روز یا زودتر آن را تعویض کنید. این کار نیاز به تعمیر دستگاه بای پپ را کاهش می‌دهد.
 • شیر فشار را در آب گرم با صابون تمیز کنید.
 • اجازه دهید شیر فشار در هوا کاملاً خشک شود.
 • با چند بار فشار دادن و سپس ر‌ها کردن دیسک آبی داخلی، اطمینان حاصل کنید که شیر کار می‌کند. دیسک باید به حالت عادی بازگردد.

نکات تمیز کردن و شستشوی این دستگاه‌ها ممکن است از محصولی به محصول دیگر متفاوت باشد. معمولا در زمان خرید فروشنده توصیه‌های لازم را در مورد اصول شستشو و نگهداری از این محصولات به شما ارائه می‌کند که لازم است به آن توجه کنید.

 

انواع تعمیرات دستگاه بای پپ

تعمیرات این دستگاه‌ها را بر اساس نوع مشکل می‌توان در سه دسته تقسیم بندی کرد.

 1. تعمیرات BiPAP آرایشی یا سطحی: این مشکلات معمولاً به دلیل ترک‌‌هایی روی دستگاه یا مهر و موم بد روی بای پپ اتفاق می‌افتد که معمولا با هزینه کم قابل تعمیر خواهد بود.
 2. تعمیر اجزای اصلی: دو جزء اصلی در این دستگاه‌ها وجود دارد: موتور و برد مدار. اگر یکی از این قطعات در دستگاه شما نیاز به تعمیر دارد،  احتمالا باید هزینه و زمان بیشتری برای تعمیر آن در نظر بگیرید.
 3. هر دو جزء اصلی باید تعمیر شوند: اگر هم دمنده یا موتور و هم برد مدار نیاز به تعمیر دارند، در این صورت برای تعمیر آن باید هزینه زیادی بپردازید. در این موارد ممکن است بخواهید دستگاه خود را با یک نمونه جدید جایگزین کنید. محصولات ما در توانی نو می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. دستگاه بای پپ حجمی Ventmed، بای پپ bilevel ST، بای پپ bmc و... تنها برخی از محصولات پرطرفدار ما هستند. این محصولات متناسب با بودجه و نیاز شما در مدل‌های متنوع موجود هستند که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

تعمیر دستگاه بای پپ چقدر طول می‌کشد؟

زمان تعمیر دستگاه شما، در صورتی که نیاز به بررسی تکنسین داشته باشد، ممکن است متفاوت باشد. به طور متوسط تعمیر این دستگاه‌ها در حدود یک هفته زمان می‌برد که البته این موضوع به نوع مشکل دستگاه بستگی دارد؛ به خاطر داشته باشید که این شامل زمان حمل نمی‌شود. بنابراین در مجموع حدود 2 هفته طول می‌کشد که شما باید بدون دستگاه سپری کنید. البته مواردی وجود دارد که می‌تواند سرعت تعمیر را کاهش دهد. مواردی که می‌توانند زمان تعمیر را تغییر دهند عبارتند از:

 • زمان پاسخ و پیگیری شما: حتما مراقب برآورد تعمیرات خود باشید و به موقع پیگیری کنید. در برخی مواقع پیگیری به موقع می‌تواند زمان تعمیر دستگاه بای پپ را کاهش دهد.
 • مسائل مربوط به سفارش پشتیبان: مواقعی وجود دارد که تولیدکنندگان عقب می‌مانند و قطعات مربوطه به دلایل مختلف مثل شرایط تحریم و... به دست تکنسین نمی‌رسد. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، ممکن است مدتی طول بکشد تا قطعات برای تعمیر دستگاه شما آماده شوند. این موارد می‌تواند از هفته‌ها تا حتی یک ماه یا بیشتر باشد.

 

آیا بای پپ ارزش تعمیر دارد؟

با توجه به این که معمولا هزینه زیادی صرف خرید دستگاه‌های بای پپ می‌شود، تعمیر کردن آن‌ها اولین گزینه‌ای است که باید مدنظر قرار دهید. اگر مشکل جزئی باشد می‌توانید آن را با استفاده از نکاتی که در ابتدا عنوان کردیم، برطرف کنید. با این حال در مورد مشکلات جدی‌تر لازم است تعمیر دستگاه بای پپ خود را به یک تکنسین حرفه‌ای بسپارید. نمایندگی‌های مجاز فروش معمولا این خدمات را به مشتریان ارائه می‌دهند. با همه این‌ها اگر قصد تعمیر دستگاه خود را دارید، بد نیست نکات زیر را در نظر داشته باشید.

 • هزینه تعمیر دستگاه بای پپ: اگر قرار است هزینه تعمیر دستگاه به اندازه خرید نمونه جدید برای شما تمام شود، احتمالا دستگاه ارزش تعمیر ندارد. مگر اینکه بخواهید BiPAP را تعمیر کنید تا یک نسخه پشتیبان برای آن نسخه جدید داشته باشید.
 • سن دستگاه: اگر دستگاه شما بیش از 5 سال سن دارد، احتمالاً ارزش تعمیر ندارد. به طور کلی، دستگاه‌‌های بای پپ عمر مفیدی معادل 5 سال دارند (بسته به برند ممکن است این طول عمر متفاوت باشد) . پس معمولا بهتر است دستگاه را بعد از طی کردن طول عمر مفید، تعویض کنید. علاوه بر این، قطعات و قابلیت‌های ارتقاء دستگاه با حذف تدریجی مدل‌های قدیمی متوقف می‌شوند.
 • ویژگی‌های فنی: بای پپ قدیمی شما احتمالاً جدیدترین و بهترین ویژگی‌های موجود در مدل‌های به‌روز را ندارد. بیشتر اوقات دستگاه‌‌های جدیدتر دارای برنامه‌‌های عالی برای ردیابی نتایج خواب شما بوده و بسیار کوچک‌تر هستند. بنابراین، ارتقاء دستگاه قدیمی به جای تعمیر دستگاه بای پپ ممکن است ارزش بسیار بیشتری داشته باشد.

 

خرید دستگاه بای پپ جدید

همان طور که گفتیم اگر دستگاه شما قدیمی است، خرید یک BiPAP جدید به جای تعمیر دستگاه بای پپ قدیمی ممکن است بهترین گزینه باشد. در این موارد، ما در مجموعه توانی نو برخی از گزینه‌‌های عالی این محصولات را به شما ارائه می‌کنیم. همکاری با برند‌های برتر دنیا در زمینه تولید دستگاه‌های بای پپ خیال شما را از بابت خرید محصولی به‌روز و مطمئن راحت می‌کند. دستگاه بای پپ سفام دریم استار، بای پپ میکومی حجمی، پای پپ بی ام سی و ده‌ها مدل دیگر در سایت قابل دسترسی هستند که می‌توانید از امکانات آن‌ها استفاده کنید. برای خرید این محصولات، شما به سادگی می‌توانید دستگاه بای پپ جدید خود و سرویس تمدید نسخه را به سبد خرید خود اضافه و به صورت آنلاین پرداخت کنید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp